Suzuki xf650 laadimise teema

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Ratas Suzuki xf650 Freewind 2003a.

Lühidalt - genekas ei lae akut. Esimese kiire liigutusega välistasin aku enda probleemsuse. Ostsin uue. Kontrollisin ka lekkevoolu - alla poole milliampri, peaks olema normis. Staatoril vooluringid olemas, leket ei tundu olema. Ja siis ratas käima, pöörded 5000 nagu juhendis ning ootan mina generaatorist tulevate juhtmete vahelt 75V pinget, aga ei ole mitte. Ei ole üldse, säti kuis tahad. Juhend ütleb, et nüüd on aeg uus rootor tellida, aga et näit kohe täielikult puudub, siis tekib küsimus, et ehk on rootor miskitmoodi lahti ja lihtsalt ei käi mootoriga koos ringi. On see ülepea võimalik?

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ma ennustasin just praegu, kohvipaksu pealt, et lõppkokkuvõtes, krutid sa mootori küljekaane maha. :) :bsmile:


red buell
Postitusi: 195
Liitunud: 08 Apr 2005, 14:58
Tsikkel: BMW R1200R,Ducati 900SS,HD Spo
Asukoht: Mähe, Pirita
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas red buell »

õemehe õemees kirjutas:

Ratas Suzuki xf650 Freewind 2003a.

Lühidalt - genekas ei lae akut. Esimese kiire liigutusega välistasin aku enda probleemsuse. Ostsin uue. Kontrollisin ka lekkevoolu - alla poole milliampri, peaks olema normis. Staatoril vooluringid olemas, leket ei tundu olema. Ja siis ratas käima, pöörded 5000 nagu juhendis ning ootan mina generaatorist tulevate juhtmete vahelt 75V pinget, aga ei ole mitte. Ei ole üldse, säti kuis tahad. Juhend ütleb, et nüüd on aeg uus rootor tellida, aga et näit kohe täielikult puudub, siis tekib küsimus, et ehk on rootor miskitmoodi lahti ja lihtsalt ei käi mootoriga koos ringi. On see ülepea võimalik?

Voltmeeter keeratud ikka vahelduvvoolu mõõtmise piirkonda?

Tsiklite elektritööd ja alarmid. Tsiklite ümberehitus. Tel:51O73O5
https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas Tort »

Alusta staatori juhtmepaaride takistuse mõõtmisest. Manual abiks. Või need olidki need vooluringid? Samuti minumeelest oli vaja staatori voltide mõõtmiseks mingit koormust. Ega palju variante pole, staator või pingekas ja enamasti lendab viimane.

Kasutaja avatar

Teema algataja
õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Odava koduse multimeetriga mõõtsin staatori juhtmepaare. Takistus oli minimaalne, ehk vooluringid olid olemas, takistus mootoriplokki väga suur, seega lühist ei tundu olema. Mootori töötamise aegu mõõtsin samast pinget ja seda ei tekkinud. Interneedus lubab arvata, et ehk on tõesti vaid kinnituspolt lahti keerdunud ja rootor ei käi seepärast ringi. Esimese hooga soetab nüüd generaatori kaane tihendi ja võtab õli kaenlasse, läeb mõne sõbra garaaži ja loodab, et ehk pääseb kergelt.

Kui just siit ei tule ülimat tarkust, et unusta lootus ja mine küsi pangast laenu. Need krdi rootorid maksavad samapalju, kui mu võrr oma tänases seisukorras väärt on.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas AzA »

Genekas sul õli sees?

Aga mulle meeldib.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ütlesin enne valesti, kuna staatori voltide mõõtmiseks siiski ei ole koormust vaja. Vaata lihtsalt, et multimeeter oleks AC-vahelduvvoolu peal.

Mitu ohmi paaride vahel oli? Võiks olla ca 0.1 kuni maksimaalselt ca 1.0 ohmi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Manuaali järgi tundub tõesti õli sees olema. Muidu ei näe põhjust seda ennem mootorist välja lasta. Takistus oli mälu järgi komakohtades. Vaatab üle.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mulle tundub, et mingi polt sul seal lahti olla küll ei saa. Staator on statsionaarselt kaane külge fikseeritud. Hooratas/magnet on vända otsas. Kui need emb-kumb sul laht oleks, siis oleks asi ammu kildudeks.

Ütlesid, et takistus mootoriplokki väga suur? Mida näitas? Kui ohmidega mõõdad, siis peab takistus olema sama, kui lahtiste otstega ehk multimeeter näitama 1. Kui beeperiga, siis ei tohi piiksu teha või näitab ka OL (open loop). Vastasel juhul on see staator lühises.

Kasutaja avatar

Teema algataja
õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Suzuki xf650 laadimise teema

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Vahelduvvoolu mõõtva voltmeetriga tuvastatud genekalt korralik pinge kõigi juhtmepaaride vahel. Mure kohe neli korda odavam. Pingeregulaator paneb näkku, selle vahetamine on lihtne. Võib selle teema lukku panna.

PS. Vint - proovi mõnd teist kohvi marki.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”