Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Kas mootorratta juhtmete pikendamisel/jätkamisel, on jootmisele ka muud alternatiivi?



フーリガン
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas poison »

Kuumühendused, st läbipaistvad torukesed joodiserõngaga keskel, punased tihendusrõngad otstes, paigaldus kuumafööniga, tulemus kindel ja hermeetiline (kui ei ole vaja reinstallida) . Kust saab, jään vastuse võlgu, mul lissalt oli neid veits :)

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Würth müüb neid ka.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mina eelistan pressitavaid hülsse, selliseid: http://yeint.ee/elektroonika-1/kaablid- ... ice-1-26mm . Originaalis on ka kõik asjad pressitud, mitte joodetud.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ei soovita neid joodetavaid,oma rinka pillil kasutasin neid aastake kestsid siis hakkasid elektrikalad pihta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

MarekM kirjutas:
franz125 kirjutas:

Ei soovita neid joodetavaid,oma rinka pillil kasutasin neid aastake kestsid siis hakkasid elektrikalad pihta.

Milliseid pakutuist sa silmas pead nüüd?

Würthi omasi.Jootsin kenasti kuumaõhuga ja puha,vaatasin et ilusti sulaks jne.Ning siis kui kalad pihta hakkasid ei osanud neid algul kahtlustadagi.Aga siis sattusin ühte tirima ja lupsti jäi pihku.Tirisin peaaegu kõik laiali,ei hoidnud tina ega see shrink osa.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tina muutubki vibratsiooniga hapraks, see ei ole kindlasti konkreetse tootja süü.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Mis oleks siis toimiv lahendus? Ikkagi sammud poodi, jootekolvi järele seada?

フーリガン
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No nagu ma kirjutasin, pressitavad hülsid koos vastavate tangidega - viimased tähendavad küll paarikümneeurolist kulu, aga juba enda mugavuse pärast tasuvad kiiresti ära. Noh ja eriti kui jootekolb on ka majapidamisest puudu, siis see ju ka maksab midagi. Tange müüb Oomipood, mulle endale meeldib rohkem selline stiil: https://www.oomipood.ee/product/ht_336e ... d_0_5_4mm2 , aga on ka lihtsamaid. Hülsside enda saadavus on muidugi põnev teema, mingit mõõtu müüs Tööriistamarket, mingit teist mõõtu sai Motonetist, lõpuks tellisin ikka UK-st kogu pudru. Mulle isiklikult need punase kõva plastiku sees olevad jätkuhülsid ei meeldi, visuaalselt koledad ja hirmus suured, eelistan tavalist isoleerimata hülssi, käin ühenduse kergelt mootorisilikooniga üle ja vean sinna termokahaneva peale. Anoh neid plastiseid muidugi müüakse igas poes.

Lõppkokkuvõttes taandub kõik sellele, et kui heaks sa tahad asja ajada ja kuimitu ühendust vaja teha on. Odavad ja lihtsad lahendused kipuvadki olema sellised pool-ajutised, pmst võib ju lihtsalt otsad kokku ka keerata, aastakese ikka peab vastu. Mul oli vaja pool elektrisüsteemi uuendada ja üleüldse tahtsin et vastav "võimekus" oleks garaažis olemas, seega see läks sinna: http://www.vehicle-wiring-products.eu/ umbes 150€ tellimus a nüüd on kõik tööriistad ja mitme sõiduki jagu igasugu ühendusi ning eri värvides ja paksustes kaablit riiulis olemas. Kui on vaja ainult üks ühendus teha, siis ilmselgelt pole nii laialt mõtet ette võtta. Samas muidugi kui see ühendus sind potentsiaalselt kuhugi pimeda ja vihmase maantee äärde jätab...

Täiendus: Motoneti hülsside lingid - rõve kirves on, aga noh vähemalt letis olemas.
http://www.motonet.ee/et/toode/487139/J ... anev-10-tk
http://www.motonet.ee/et/toode/487138/J ... anev-10-tk

Kasutaja avatar

Teema algataja
MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Aitäh. Tarkust tuli omajagu juurde ja mõtteainet on nüüd pikemaks ajaks.

フーリガン
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas:

Tina muutubki vibratsiooniga hapraks, see ei ole kindlasti konkreetse tootja süü.

Kehva jootmise loe:külmjoode või vale tehnika tulemus siiski. Kahjuks väga paljud, kes saavad tina voolama, arvavad et oskavad joota. Tegelikult see nii pole.
Elektroonika lappimisel olen näiteks loobunud "spetsialistide" tööde parandamisest.

Kes eriti hardcore tahavad minna, siis nii on kõige õigem juhtmeid kinni joota. Enda asjad viimased 7a olen nii kinni jootnud, kui kunagi koolis sellest räägiti. Pole veel ükski ühendus nii lahti tulnud. Hiljem on hea mugav termorüüsi ka peale ajada.

Pilt

Viimati muutis ranel, 27 Nov 2017, 21:10, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah see tina vs krimp on tegelikult samasugune saagimisteema nagu nael vs lamell, aga ütleme tinafännide rõõmuks siis nii, et pressitud ühendus on lollikindlam :) Seal protsessis lihtsalt ei saa midagi valesti või üldse teisiti teha, kui tangid klõpsu ära teevad on valmis ja moos. Muuseas ma ei ole ühtegi tehaseühendust tinaga näinud, kui need minu pressitud ühendused nüüd kestavad 26 aastat nagu tehase omad, siis on sellest maa ja ilm...

Seda konkreetset termokahaneva juppi tinaplönniga keskel saab ka ainult ühte moodi joota, paraku see on mehaaniliselt kõige ebatöökindlam viis (juhtmete ülekatet pole).

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Jesper kirjutas:

Tina muutubki vibratsiooniga hapraks, see ei ole kindlasti konkreetse tootja süü.

Ja mispärast seljuhul jootekolviga juhe-juhtmega joodetud ühendused juba mitmendat aastat peavad?
Ja neil vürdi junnidel sai ka ilusti juhtmekiud üksteise sisse lükatud aga pidama nad ei jäänud kuigi visuaalselt voolas tina tipp-topp kiudude vahele.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas:

kui need minu pressitud ühendused nüüd kestavad 26 aastat nagu tehase omad, siis on sellest maa ja ilm...

Oleneb, mida teed. Enamikel piisab täiesti tavaliselt pressitud ühendustest. Toota ka hulga kiirem, kui joota. Jõuelektroonikas aga on pressitud ja lisaks üle joodetud ühendused.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Franz125, oluline on, et ühendusele annaks mehaanilise vastupidavuse mingi muu asi, mitte tina. Selle termotoru puhul jäävad juhtmed ots-otsaga ja nende vahele tekib tinast sild, mis tähendab et kõik vibratsioonid jms mõjutused väntsutavad seda tinaühendust. Raneli pandud pildil on mehaaniline ühendus juhtmete vahel juba enne tinutamist olemas, tina lihtsalt tekitab korraliku elektrilise ühenduse. Kui lihtsalt kokku keerata ja üle joota, siis need keerud ikka mingil määral haagivad üksteise taha, enamasti sellest piisab.

Ranel, ma eeldan et jutt on mootorratastest - ärge minu õpetuste järgi palun kosmoselaevu ja kõrgepingevõrke ehitama hakake, eks :)

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

No see kokku tõmbunud plasttoru peaks ju kõrvaldama igasuguse liikumise.Nendel tinaga torukestel sellist liimimoodi asja pole mis kuumutamisel kleepima hakkab.Ja mu enda kokku joodetud kohad on ainult riideisoleerpaelaga mähitud,ei muud.Eeldaks küll et need spets torukesed töötavad aga minu puhul igatahes mitte.Mina tõmban joone alla sa võid veel hiilata kui tahad.

Franz125, oluline on, et ühendusele annaks mehaanilise vastupidavuse mingi muu asi, mitte tina. Selle termotoru puhul jäävad juhtmed ots-otsaga ja nende vahele tekib tinast sild,

Ma ju kirjutasin et lükkasin kiud vaheliti üksteise sisse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


jaan mmc

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ma paneks pressitavad hülsid, mis rüüsiks Raychem-i liimiga termokahanevaga. Kui tahad, et liitekohad jääks võimalikult lühiksed, lõikahülss pooleks aga kasuta jämedamat, kus kaablid sissepannes üksteist katma jääksid ja ära siis ka ära mahuksid. Kui liitekoht saab lühem, saab ka lühema rüüsiga hakkama. Kaablite kiud võib parima korrosioonikindluse saavutamiseks enne kas tinaga katta või määrida. Kui liitekohta / rüüsi jookseb nt. ühelt poolt mitu kaablit, tuleks enne rüüsi paika lükkamist koht mingi hermeetikuga kokku teha ja siis rüüs peale kuumutada.

Kasutaja avatar

Ledmuda
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Aug 2016, 14:15
Tsikkel: Kawasaki VN-15 SE
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Ledmuda »

Kui vaske korralikult ei puhasta, siis tina teda ei võta ka.
Üks korralik kampolivann tuleb ka teha enne jootmist.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta juhtmete pikendamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

No nagu ma kirjutasin, pressitavad hülsid koos vastavate tangidega - viimased tähendavad küll paarikümneeurolist kulu, aga juba enda mugavuse pärast tasuvad kiiresti ära. Noh ja eriti kui jootekolb on ka majapidamisest puudu, siis see ju ka maksab midagi. Tange müüb Oomipood, mulle endale meeldib rohkem selline stiil: https://www.oomipood.ee/product/ht_336e ... d_0_5_4mm2 , aga on ka lihtsamaid. Hülsside enda saadavus on muidugi põnev teema, mingit mõõtu müüs Tööriistamarket, mingit teist mõõtu sai Motonetist, lõpuks tellisin ikka UK-st kogu pudru. Mulle isiklikult need punase kõva plastiku sees olevad jätkuhülsid ei meeldi, visuaalselt koledad ja hirmus suured, eelistan tavalist isoleerimata hülssi, käin ühenduse kergelt mootorisilikooniga üle ja vean sinna termokahaneva peale. Anoh neid plastiseid muidugi müüakse igas poes.

Lõppkokkuvõttes taandub kõik sellele, et kui heaks sa tahad asja ajada ja kuimitu ühendust vaja teha on. Odavad ja lihtsad lahendused kipuvadki olema sellised pool-ajutised, pmst võib ju lihtsalt otsad kokku ka keerata, aastakese ikka peab vastu. Mul oli vaja pool elektrisüsteemi uuendada ja üleüldse tahtsin et vastav "võimekus" oleks garaažis olemas, seega see läks sinna: http://www.vehicle-wiring-products.eu/ umbes 150€ tellimus a nüüd on kõik tööriistad ja mitme sõiduki jagu igasugu ühendusi ning eri värvides ja paksustes kaablit riiulis olemas. Kui on vaja ainult üks ühendus teha, siis ilmselgelt pole nii laialt mõtet ette võtta. Samas muidugi kui see ühendus sind potentsiaalselt kuhugi pimeda ja vihmase maantee äärde jätab...

Täiendus: Motoneti hülsside lingid - rõve kirves on, aga noh vähemalt letis olemas.
http://www.motonet.ee/et/toode/487139/J ... anev-10-tk
http://www.motonet.ee/et/toode/487138/J ... anev-10-tk

Rakka juhtmetes kasutatakse neid pressitavaid-termokahanevaid ,mida Jesper soovitab juba üle 10 aasta kindlasti ja olen ka ise ainult neid igal pool kasutanud.Parim ja kiireim lahendus,aga vajab korralikke tange ja fööni.Kui vibratsioonist rääkida,siis mingi treileri põhja all olevad juhtmed saavad kordades rohkem raputust,kui ükski juhe tsikli peal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sain ükspäev päris hea tünga selle pressitava ja termokahanevaga, justnimelt motoneti omaga. Aga no oma süü muidugi.
Ma tõesti arvasin, et sisu on ka kuumutatav e. tina, mitte pressitav ja puhusin kuumapuhuriga niikaua, kuniks see termohülss lihtsalt põlema läks.

Ma enda arust ostsin need, kuid ei süvenenud väga paki sisule rohkem:
http://www.motonet.ee/et/toode/487146/J ... lane-10-tk

Aga neid tinaga variante kiidan, ei oskaks paremat juhtmejätkamist ette kujutadagi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See pressitav termokahanev on vahel ka tee peal hea kasutada,sest selle vajutab hädapärast kinni ka suvaliste näpitsatega ja välgumihkli või tikutulega saad ühenduse veekindlaks teha.Tinaga termokahanevad eeldavad pigem ikka korralikku soojendamist.
Auto varuosa hulgimüükides on nende hinnad ikka mitu korda odavamad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas:

See pressitav termokahanev on vahel ka tee peal hea kasutada,sest selle vajutab hädapärast kinni ka suvaliste näpitsatega ja välgumihkli või tikutulega saad ühenduse veekindlaks teha.Tinaga termokahanevad eeldavad pigem ikka korralikku soojendamist.
Auto varuosa hulgimüükides on nende hinnad ikka mitu korda odavamad.

Tee peal hea kiire lahendus on klemmliist. Lisaks ka sigaodav võrreldes siin eelnevate pakutud asjadega. Suzukil sai kunagi aastaid tagasi nii ühe oksüdeerunud pistiku ja pesa asendatud ja sõit sai kenasti jätkuda.
Pilt

Isoleerpaela tõmbad ümber, et vesi vahele ei tuleks.

Kuigi reaalselt see, et tee peal mõni juhe läbi läheb, pole eriti reaalne. Pigem surevad igasugu pistikud ja pesad enne ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tee peal on see ühendamisviis üsna ükskõik, twist'n'tape kestab ka tuhandeid kilomeetreid, ainult hiljem kodus on tark ilusti üle teha ;) Põhiasi on kaasa võtta kaitsmepesa, on-off lüliti ja paar meetrit 2mm2 juhet - selle komplektiga saab enamvähem suvalise asja otse aku pealt käima panna.


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Tina vibreerib lahti viletsalt puhastatud juhtmekiududelt. 30-aastane kaabel on juba läbinisti oksüdeerunud (otsast sissepoole) ja vajab korralikku puhastamist. Ma joodan juba ammu absoluutselt kõik ühendused, ka klemmliistule minevad otsad, osaliselt tinaosa kattev, liimiga termokahanev peale. See viimane on muidugi OCD probleem, mitte eluline vajadus.

Liikuvat katkestuskohta (nagu kahvli/hargi juures) ei tohi joota (või veel hullem - pressida) vaid lõikad vigase jupi piisavalt pikalt välja ja paned terve liikuva osa uue.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorratta juhtmete jätkamine? Variandid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui kaabli sees on vask juba tumedaks tõmbunud,siis mina võimalusel vahetaks üldse selle kaabli uue vastu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”