Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Tervist.
Sain proovida siin sügisel sõbra S1000RR ning kurat, see quickshifter jäi ikka piinama.
Nii mõnus asi oli ikka, tahaks nüüd kangesti omale ka seda :)
Tegu on täiesti tumeda maaga minu jaoks, sooviks natuke harida end selles vallas, et ehk kevadel omale ka 1 külge kruttida.
Rattaks on 2008a ZX10R

Parandage mind nüüd, kui ma segast peksan ja millestki valesti aru olen saanud.

  • QS (quickshifter) koosneb pm. kahest osast - sensor ning "aju" ? Sensor käiguhoova küljes saadab signaali QS ajju, mis lülitab välja kütuse ning süüte ning sellel ajal toimub käiguvahetus ?
    "Ajuks" on powercommander ning need 2 asja lihtsalt töötavad käsikäes ? Quickshifter ilma powercommanderita ei ole võimalik ?

Edasi:

  • Mis kuradi asju mul täpsemalt vaja oleks nüüd selleks ? Kui ma seda listi vaatan, siis kõik on suhteliselt keeruline...
    Või on nii lihtne, et need 2 asja krutin külge ja lähen stendi mappima ? PowerCommander V ja Pressure Shift Sensor (Push Type)
    http://www.powercommander.com/powercomm ... 81&yr=1524

  • Misasi on Quick Shifter Expansion Module ?
    Kui lisada see kokku Pressure Shift Sensoriga, kas siis powercommanderit ei ole vaja ? Või mis see on

  • Kas powercommander V´st ei pääse ei üle ega ümber ? :)



Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas will111 »

täiesti olemas QS'd ilma PC'ta. ja need on paremad QS'd, mis on ilma PC'ta :D

koosneb suures plaanis 2 asjast jah. mingi asi, mis teeb kindlaks, et sa hakkad käiku vahetama. ja mingi asi, mis võtab selle arusaama ja vastavalt teeb kas süütekatkestuse või katkestab pihustitel kütte pealeande. minuteada siiski üldjuhul lülitatakse välja, kas üks või teine, mitte nii süüdu kui kütus.

üks oluline asi mida kõrva taha panna ongi see, et power commander ei ole tegelikult otseselt üldse seotud quick shiftimisega. osavad ärimehed lihtsalt müüvad oma quickshifterit "lisavarustusena" sellele. aga on veel päris mitmeid teisi võimalusi qs rattale külge aretada ja kõik need teised tooted ei ole PC'ga kuidagi seotud.

näiteks: http://www.translogicuk.com/

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Süüte katkestamisega on vist "õigem" süsteemid, kuid need (kui ma ei eksi) pole Power Commandeeriga kuidagi seotud.

Power Commander on "kütuse kaardi" korrektor, mille üheks lisavarustuseks võib kasutada QS. "Sensor" on sisuliselt lüliti, mis käiguvahetamisel ühendab kontakti kokku või lahti (vastavalt tüübile ja seadistustele) ja siis hetkeks katkeb kütuse pealelaskmine. Sel hetkel väntvõlli "surve" käigukastile katkeb, ja käiguvahetus ülese saab toimida.

Uuemate ja kallimatel ratastel on vist võimalik ka alla käike sidurita vahetada, kuid seal tunduvalt keerulisem süsteem...

Oma rattale panin peale (PCV + QS). Kasutan? Jah, vahest. On vajadust? Eriti mitte :) Vahest isegi segab, kui on liiga madalate pöörete peal. Kuid õnneks PC võimaldab seadistada min pöörded, millal ta toimima hakkab. Nii et kui kord aastas käin SMASHil kiirendamas, siis seal seda saab täiega kasutada :D

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Põhja siil seletas kõige lihtsamalt ära qs-i tööpõhimõtte. Ehk siis katkestab korraks süüte mis omakorda katkestab surve käigukastile ning sel hetkel vahetadki käigu ülespoole(või allapoole). Huvitav junnike ta on, õigesti paika panduna ta pm tunnetab juba käiguvahetust siis, kui sa varba otsaga käiguheeblit puudutad :D Ise soovitan Cordona nimelist quickshifterit. Miks- sest on enimlevinud/kasutatud ning toimiv. Veel on ta ka megapisike ning lihtne asendada. Kui commander oleks olemas näiteks see uusim(V) peaks saama ka juba dünopingis launch controli ka seadistada koos qs-i tööle panemisega. Kuid reaalselt ainult shifterit(nt just cordonat) kasutades PC-d vaja pole. Veel on sellel ka on-off nupp, nii et kui ei taha kasutada, saad välja lülitada.

https://www.cordona.net/bike-list-35916589

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas will111 »

alla vahetusel kasutatakse iseenesest sama põhimõtet. aga seal on lisaks termin auto blipper ehk siis elektrooniliselt "lisatakse gaasi"

kui midagi soovitada siis soovitaks osta kindaslti selline seade, mida saab vabalt installida igasuguste erinevate rataste peale ja mis ideaalis võiks ka mitte sõltuda käigukangi link-hoovastiku olemasolust ning mõistaks igatpidi "liigutusi" katkestussignaaliks teisendada. suhteliselt kallis asi ikkagi, võiks ju olla selline, mida saad kasutada kõigi rataste küljes, millega kunagi sõidad.


KarmoT
Postitusi: 66
Liitunud: 31 Dets 2013, 16:18

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas KarmoT »

Soovitan ka Cordonat,kasutan ise ka Ja suurepäraselt töötab.Minu rattal pandi lihtsalt soomes aktiivseks ajus Ja katkestus aeg.Ja töötas ei vajanud midagi muud.Loomulikult peab tsikkli ajus võimalus olema.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Ma arvan, et ma unustan selle PC ja QS combo ära, jube kallis ja mõttetu üritus tundub... lisada sinna veel seadistused ja dünod jne...

Kuidas selle Cordonaga on, kas see on kodus garaazis plug and play, või peab ikka mingi venna juurde minema, kes kodeerima hakkab ?

Soovitati mulle veel ka sellist asja, Heal Tech:
http://www.bikersdiscountstore.co.uk/qu ... pd-263.php
See tundub ka mõistlik lahendus ju... Ülilihtne install, lihtne seadistus, ei mingit kodeerimist ega dünopinke ega asju.

Siis üks lubas mulle kasutatud Starlane QS müüa, 250 euro eest.
http://www.starlane.com/vedit/15/cronom ... dprod=1136
See asi nagu sobibki igale rattale, igale margile ? Tulevikus võin pohh mis ratta peale ümber tõsta selle ?

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, mul on see starlane. sobib praktiliselt igale rattale (eks teoreetiliselt mõni erand võib ehk olla) kuna see ei kasuta käigulinginduse vahele käivat mehaanilist lülitit ega mingit muud sellist aktuaatorit, vaid lihtsalt strain sensorit, mille saab põmst igalepoole poldi alla keerata. ise olen selle paigaldanud krossikale otse käiguvahetusvõlli otsa käiva käiguhoova alla ja tuvastas kenasti vahetust küll.

installimine on lihtne, tuleb vaid üles leida tsiklil koht, kus teha süütekatkestus. ühesõnaga jah, saab põmst igale tsiklile installida. healtechi vidin peaks töötama sisuliselt samamoodi, lihtsalt teine tootja ja võibolla väiksed erinevused juhtseadmes

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Üks müügimees pakub Cordona komplekti, 400 eurot. (miinus KM :D )
Teeb täiega Starline´i maha, et kõik kes eestis kasutavad, on need välja vahetanud :D
Cordona on siis best või ? ;) :D

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Mina ostsin Cordona tutikana Soomest 200e. Ja eelneval lingil mis ma saatsin on olemas bikelist millele neid on saada, kõik vajalikud pistikud jne. Ja täitsa sinu generatsiooni zx10r neil on olemas. Antud firma shiftereid kasutab wsbk ning MotoGP-tähendab et on parim. Seega saada meil sinna lingile v osta netipoest. Või siis osta willi soovitatud asi ning areta kûlge. Hetkel hakkab tunduma, et aetakse jälle lihtne teema keeruliseks. Korke vist peaks ka selle teemaga tegelema. Vb saab tema sulle head hinda teha näiteks.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas will111 »

see "best" teema on ilmselt selline, nagu ikka...et kõigil on mingid omad põhjused ja põhjendused, miks mingi toode x on just best ja kõik muu ei kõlba hiire peesse ka. ma ütlen ausalt, et mul pole aimugi mis on best...mina ostsin sellise seetõttu, et on väga universaalne ja päris lihtne paigaldada suht ükskõik mille külge.
motogp ja igasugustes muudes kohtades kasutamist reklaamib oma toodete juures ka kohe kindlasti rohkem kui üks bränd. tasub muidugi silmas pidada, et see mis on best hardcore rinkasõidu jaoks ei pruugi kindlasti olla üks ja ainuke best absoluutselt igaühele. aga ma olen kindel, et väga pädev asi on nii see cordona, translogic kui ka starlane. lõpuks loeb ju see kas asi töötab ja kui täpselt ta seadistatav on. muidugi kui cordonat tõesti saab kuskilt soomest 200ga uuena osta siis peaks olema no brainer. ikkagi ju garantii ja asjad kõik olemas sel juhul.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Ega midagi keerulist enam ei ole jah, asi on palju selgemaks saanud.
Alguses ainuke asi mis segadusse ajas oligi see kuradi powercommander ja QS, et kas ja miks mõlemat vaja jne.

Nüüd on ainult googeldamise ja valimise asi, et mis see kõige paremini sobida võiks.
Aga, mis puudutab soomet ja 200 euri Cordonat, siis ma ei tea, kahtlane.. :D
Nende edasimüüja on http://www.dragrace.fi ja seal on hinnakirjad 300-350 euri
A saatsin Soome ja Poola meili, ehk vastavad midagi, mis hinnaga müüvad :)

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Küsiks veel igaks juhuks üle, et minul läheks vaja sellist komplekti jah ?
http://dragrace.fi/Engine-Parts-en/Gear ... Cordona-en

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

No see nüüd on jah universaalne ja jutu järgi tundub küll väheke overkill tänavale. Kui rahast kahju pole siis osta :D Saada meil dragrace.fi ja kirjuta mis ratas ning aasta ka ütle et sellele oleks vaja shifterit. Tuleb kohe õigete pistikutega ja korras. Või siis saadad kirja sinna lingile mille ma alguses saatsin. Selle 200e ostsin ma inimeselt kes mu turbo ratast seadistas ja tal oli neid riiulil oma 10tk vähemalt. Sellest ka nii odav hind. Samas mina pidin pistiku ümber lõikama ja yhendasin commanderiga kuna mul see olemas.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas see quickshifter käib nüüd täpselt :)

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

RasmusL kirjutas:

No see nüüd on jah universaalne ja jutu järgi tundub küll väheke overkill tänavale. Kui rahast kahju pole siis osta :D Saada meil dragrace.fi ja kirjuta mis ratas ning aasta ka ütle et sellele oleks vaja shifterit. Tuleb kohe õigete pistikutega ja korras.

Seda ma tegingi, saatis mulle selle lingi mis ma postitasin ja natuke infot :)

RasmusL kirjutas:

Või siis saadad kirja sinna lingile mille ma alguses saatsin. Selle 200e ostsin ma inimeselt kes mu turbo ratast seadistas ja tal oli neid riiulil oma 10tk vähemalt. Sellest ka nii odav hind. Samas mina pidin pistiku ümber lõikama ja yhendasin commanderiga kuna mul see olemas.

Sa saatsid Cordona ametliku weebilehe lingi :D
Aga kirjutasin neile eile juba, vaatan, mis hinnaga rootslased pakuvad.
Ning selle pärast sa 200 euriga saidki, et sa ainult sensori ostsid ju :D

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”