Nukikett

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Tnuh

Nukikett

Lugemata postitus Postitas Tnuh »

Tere tüübid!Tahaks igaks juhuks infi,kuidas käib nukiketi vahetus nt. Yamaha XJ 650-l(aastast 1981).Nimelt on plaanis see toiming tuleva talve ajal ära teha,pole endal sellist kogemust ja ei tahaks hakata jalgratast leiutama samal ajal kui keegi on seda juba teinud. Ja veel; palju see kett maksta võiks?!Umbeski.8)


Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Re: Nukikett

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tnuh kirjutas:
Tere tüübid!Tahaks igaks juhuks infi,kuidas käib nukiketi vahetus nt. Yamaha XJ 650-l(aastast 1981).Nimelt on plaanis see toiming tuleva talve ajal ära teha,pole endal sellist kogemust ja ei tahaks hakata jalgratast leiutama samal ajal kui keegi on seda juba teinud. Ja veel; palju see kett maksta võiks?!Umbeski.8)
Nukaketi vahetus on üks väga tüütu tegevus :) Pole ise veel teinud aga olen kuulnud kuidas mõni teine seda teinud on. Variante mida mina tean on 2:
1) võtad mootor täiesti lahti ja lihtsalt vahetad keti ära või
2) vana kett pooleks ja needid või mis iganes kombel paned uue keti selle külge ja tõmbad niimoodi uue keti peale. Siis jääb mootori suuremalt jaolt lahtilõhkumine ära.
Hinnast niipalju, et kui ma enda XJ600 nukaketi hinda küsisin oli see minuarust miski 1500-2000 EEKu vahel.

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

või käi Yamaha esinduses. Neil seal mingi 290 või 390 krooni töötund. Kaua nad seda ikka vahetavad. Mul vahetasid sumpad ja muud kukkumisest katki läinud vidinad küll tunniga ära. Ise oleks vist päevakese ikka pusinud. Ja mingi olulise asja vahetamise võiks ikka proffide teha jätta.


Motopaks :D
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

minuteada on nukaketid ilma lukuta, - seega ma oma ratta peal küll ei hakkaks seda lahti/kinnineetimist katsetama. :|
Aga küsi yamahast kui kaua (ja mis raha eest) nad seda teeks, eeldan et nende workshop manual näitab mingit ettenähtud aega. Kui ise teed siis korruta nende öeldud aeg mingi koefitsendiga.. :wink:

Teema algataja
motopood.ee

Lugemata postitus Postitas motopood.ee »

D.I.D. nukakett peaks sellele mallile maksma mitte rohkem kui 800.-
aint ma ei tea veel täpselt kuidas seda müüakse, kas lahtiselt ja vastava needitava "lukuga" või kinniselt.

Aga kui originaal just ei ole, siis rohkem maksta küll ei tasu. Ja kas originaalgi rohkem väärt on...

Teema algataja
Tnuh

Lugemata postitus Postitas Tnuh »

Tänud info eest!Sain tüki maad targemaks.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”