Tehnoülevaatus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas kris. »

Käisin kah mai lõpus ülevaatusel ning tehti "täis pakett": tühikäigul müra mõõtmine, ratta kõrguse mõõtmine (et kas vastab passis olevale numbrile - sain teada et selline number passis tõepoolest on :D ), pidurdusteekonna mõõtmine 30km/h kiiruselt pidurdades (eraldi esi ja tagapiduriga) jne. Lõpuks vormistati kõige selle kohta mõõtmiste akt millele alla kirjutasin. Ülevaataja jutu järgi olevat mõõteraporti vormistamine nüüd kohustuslik.

terv
Kris.



Riding with a King!

Hundiohakas
Postitusi: 33
Liitunud: 16 Juun 2013, 10:37
Tsikkel: KTM adventure
Asukoht: Pärnumaa
Tänatud: 2 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Hundiohakas »

Sai ka mõned päevad tagasin ülevaatus ära tehtud.Seekor oli protseduur suhteliselt lühike.Vaatasime tuled viled üle,pidurite puhul piisas kiitmisest ja edasi vormistama.
Eelmine kord käisin Pärnus autobaasis,seal võttis küll ühe venna ühe jala pealt teise peale hüppama ja seletama et müra üle mõistuse.Andis ikka seletada et originaalpütad ja katakad ka veel sees,no ei saa inimene aru.No ega ma sinna enam ei lähe ka.

Terv

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Loff »

Täna käisin ühega ratastest TÜV-il, Rakveres, dokumendi kontroll, "Pane käima, näita tulesid, suunad, pidur käega, jalgpidur,...signaali palun, tulede vahetuse indikaator, jäta seisma!". Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti. Alguses vaatas rehvide mustri sügavust ka. Ja siis tipa-tapa sisse vormistama.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas cossie »

Rakveres on egestein kõige ladnam koht, mul käis sama lihtsalt asi. Uuris pikemalt ainult lenksuamordi kohta ja küsis 'kas aitab ka?' Natuke virises numbritule kohta, mis oli led riba ilma igasuguste tähistusteta.


fooniks
Postitusi: 12
Liitunud: 26 Mär 2014, 18:34

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas fooniks »

Loff kirjutas:

Täna käisin ühega ratastest TÜV-il, Rakveres, dokumendi kontroll, "Pane käima, näita tulesid, suunad, pidur käega, jalgpidur,...signaali palun, tulede vahetuse indikaator, jäta seisma!". Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti. Alguses vaatas rehvide mustri sügavust ka. Ja siis tipa-tapa sisse vormistama.

Loff kirjutas:

Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti.

Küsimus, mida selle all mõeldakse? Kas kaassõitja jaoks peab olema tema selja taga eraldi konnihoidmis koht? Mul GsXF-il olemas küll selline asi(originaalis) kuid hetkel selline vidin puudu. Kui seda ei ole kas siis probleeme?

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ei pruugi aga võib tulla probleeme selle tagaistuja käepideme-rihma puudumisel. Nõutud see seaduse järgi on.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Loff »

fooniks kirjutas:
Loff kirjutas:

Täna käisin ühega ratastest TÜV-il, Rakveres, dokumendi kontroll, "Pane käima, näita tulesid, suunad, pidur käega, jalgpidur,...signaali palun, tulede vahetuse indikaator, jäta seisma!". Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti. Alguses vaatas rehvide mustri sügavust ka. Ja siis tipa-tapa sisse vormistama.

Loff kirjutas:

Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti.

Küsimus, mida selle all mõeldakse? Kas kaassõitja jaoks peab olema tema selja taga eraldi konnihoidmis koht? Mul GsXF-il olemas küll selline asi(originaalis) kuid hetkel selline vidin puudu. Kui seda ei ole kas siis probleeme?

Selja taga mingid sangad või üle sadula rihm, oleneb kuidas tehasest välja tulnud on.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Kas kellelgi on infot selle kohta, et kas 02 hayabusa tuleb tehasest kaassõitja sangaga või ei? Ratas registreeriti ühekohaliseks kuna seda polnud, netist loen välja, et oem varustusena tuli see alles 2008

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas pühak »

Loff kirjutas:

Täna käisin ühega ratastest TÜV-il, Rakveres, dokumendi kontroll, "Pane käima, näita tulesid, suunad, pidur käega, jalgpidur,...signaali palun, tulede vahetuse indikaator, jäta seisma!". Siis vaatas VIN-i ja uuris kaassõitja jalaraudasid ja kinnihoidmiskohti. Alguses vaatas rehvide mustri sügavust ka. Ja siis tipa-tapa sisse vormistama.

Käisin eile samuti Rakveres. Üsna sarnane värk Loffi kirjeldatuga. Tõenäoliselt on suhtumine veits juhtumipõhine, sest mul raske ratas ja kohe uuriti ka esiotsa lõtke. Ehk siis "hoia esipidurit!" ja hakkas esirattast edasi-tagasi loksutama. Aga tegevus oli normaalne, ei mingit "kogu ihurammuga rappimist". Lubamatuid lõtke ei tuvastatud, küsiti natuke raha, löödi tempel reg tunnistusele ja kästi aasta pärast tagasi tulla.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

XL1000 kirjutas:

Ma panin oma rattale numbri aluse alumisse serva,kleebitava helkuri,mis on muidu ettenähtud veokatele taha furgooni-tendi servadesse.Liim on ülikõva ja minu arust on seal helkiva osa sees ka mingid kirjad ehk äkki ka mingi E vastavus.Helgib igaljuhul väga hästi.Siiani viitasin koguaeg kohvri küljes olevatele helkuritele ja olen läbi saanud.

Mis kleepsu taha soovitatate ja kust saab? Olen internetis lolliks otsinud ennast selle jaoks. Ülevaatusel leiti 3 asja, 5dB liiga kõva sumpa, puudu helkur ja UK tuli, esimese kahega oleks niisama noominud, aga kolmas tingis korduva, öeldi, et siis helkuri ka paneks, kleeps pidavat sobima.


Tuono

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Pane see veokatele kleebitav helkurkleeps ja pakun, et saab veokate varuosi müüvast poest, ise ostsin www.allright.eu ümmarguse kleebitava helkuri (sobis lihtsalt mu tsiklile ilusti (2 tk. maksis 7€.)

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas AzA »

xl1000: kas sul mõõdeti mingi seadeldisega müra?

Aga mulle meeldib.

KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

AzA kirjutas:

xl1000: kas sul mõõdeti mingi seadeldisega müra?

Minul mõõdeti seadmega, sumpsi pool, ratta kõrval seistes, seadet inimese kõrva kõrgusel hoides. Lubatud on 88dB.

Kasutaja avatar

spike
Postitusi: 120
Liitunud: 26 Veebr 2009, 14:51
Tsikkel: GSX 750F

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas spike »

Siin on Maitene OÜ juhataja kirjutanud (küll 2007. aastal) müra mõõtmisest:
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=97743

Olen kõigi oma liikuritega seal ülevaatusel käinud ja kui mul rattal veel lärmav pütt oli, siis küsisin spetsiaalselt, et kuidas selle müraga on. Tol hetkel sain aru, et õigusnormid on selles osas nii puudulikult sõnastatud, et tegelikult seda eriti mõõta ei saagi.

Igatahes - ma usun, et kui varem pidi mõõtma mootorratta taga väljalasketoru otsaga samal kõrgusel, siis see ratta kõrval inimese kõrva juures mõõtmine on selline kummaline. Aga ratta taga oleks vast müra veel rohkem olnud:)


Takel95
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Aug 2013, 13:38
Tsikkel: Suzuki GSX 750EF
Asukoht: Tallinn

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Takel95 »

Tere!
Selline küsimus et kas kedagi rehvimustri pärast on kordusülevaatusele ka saadetud? Asi selles et mu rattal tagarehv suht sile umbes kulumispiiri juures et kas lastakse l2bi v mitte?
Terv.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Ma käisin eelmine aasta ülevaatusel oma õlipõletajaga, ilmselgelt oli veidi valju see heli, ülevaataja uuris ratast, ütles, et kuna detsibelli kleepsu nii vanal rattal pole, siis suht savi mis häält see sumpa teeb.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Sileda rehviga kukub läbi ilmselt jah. Enda turvalisuse pärast juba vaheta ära.

Ega mul ütles ka, et see 5dB rohkem pole midagi, et sellega laseks läbi küll.


ainarh
Postitusi: 62
Liitunud: 26 Sept 2005, 20:01
Asukoht: Tartu

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas ainarh »

Sain Räpina A-ülevaatuses seadust tunda, kuna mootorratta esirehvil puudus E tähis. Sõidan peamiselt pehmet teekatet 250 ccm KTMiga ja mõtlen nüüd, kuidas korduvaks ülevaatuseks E tähisega kärna saada. Tuttava rattal on all uus DUNLOPi GEOMAX, millel puudub ka imeline E. Loomulikult kurioosne on ka see, et sõidukil varasemalt Eestis ülevaatust polnud ja põhimõtteliselt lubati korduva ülevaatusega mul ikkagi remondikohta kõlbmatu esirehviga sõitta. Kui rehv ülevaatuse silmis vale on, kas siis üldse oleks pidanud ülevaatus raha võtma ja korduvat andma? Sõiduk tuli Rootsist kohaliku kehtiva ülevaatusega. Kaalun ka suvalist tänavarehvi peale venitada ja siis korduvale minna niimoodi, et ees tänav ja taga E-ga kärn. Eks saab koomiline olema. Kas korduvat ülevaatust ka mõnes teises ülevaatuses teha saab?

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ei saa. Aga kui tahad, võid praegused paberid minema visata ja mõnda teise punkti täie rauaga ülevaatust tegema minna. Iseasi, kas tulemus parem saab.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AzA kirjutas:

xl1000: kas sul mõõdeti mingi seadeldisega müra?

Mul pole seda kunagi tehtud,aga mul mõlemal rattal ka originaal sumpad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Minu silmis Tallinna parimas ülevaatuses biker24 kõrval (Kadaka tee 1 kandis, Tehnokonsuldi-nimeline koht) vaadatakse absoluutselt kõiki asju pluss sumpalärmi mõõtmine toimub ka mingi taadeldud asjandusega. Viis pluss töö - tänu neile pidin ratta isegi enne korda tegema, sest nad ju "kotivad". Parim 13 euri, mis ma viimasel ajal kulutanud olen 8)


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Ma käisin samal põhjusel ehitajate teel Profidiagnostikus(tehnoülevaatus.ee)


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

Käisin eile Põltsamaa lähedal Võhmanõmme külas ülevaatusel ära ja positiivseks üllatuseks sain üsna kiirelt ja kergelt läbi. Vaadati rehvid üle, kuulati signaali, kontrolliti kas tuled töötavad ja vaadati, et kuskilt ei lekiks. Kogu protseduur kestis ülevaatuse algusest kuni lõpuni maksimaalselt 10 minutit. Kui dokumendid tagasi anti, sai veel vanadega paar sõna juttu räägitud ja oligi tehtud. Ise valmistusin hullemaks, kuna autoga on päris palju näritud pea igal aastal.


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas piloot »

ainarh kirjutas:

Sain Räpina A-ülevaatuses seadust tunda, kuna mootorratta esirehvil puudus E tähis. Sõidan peamiselt pehmet teekatet 250 ccm KTMiga ja mõtlen nüüd, kuidas korduvaks ülevaatuseks E tähisega kärna saada.

Mitase C19 peaks maanteelegaalne olema.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas voyager »

Käisin täna Tallinnas Ehitajate teel Profidiagnostikus.
Positiivne oli see, et kontrolliti reaalselt mootorratta tehnoseisundit - lõtkusid, ketti jne. Kiivri E-tähis, visiiri toon ja tagaistme sangad ei pälvinud mingit tähelepanu (samas paljude ülevaatajate arvates on need vaat et kõige tähtsamad).
Summuti müra eraldi ei mõõdetud, küll aga vaadati üle summuti peal olevad tähised. Aga mul on ta originaalsummutiga ka ning väga valjusti ei lärma.
Kõige lõpus tõi ülevaataja omale tagaruumist kiivri ning tegi platsi peal ka paar pidurduskatset.

Kasutaja avatar

KorK
Postitusi: 27
Liitunud: 20 Okt 2014, 11:52
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KorK »

Kas keegi saaks soovitada Tallinnas tehnoülevaatuspunkti, kus häälele nii palju tähelepanu ei pöörata. Nimelt ostsin ratta nii, et on tühjaks tehtud seest pütt.
Sõita tahaks, kuid ilma ülevaatuseta ei taha.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas puna »

KorK kirjutas:

Kas keegi saaks soovitada Tallinnas tehnoülevaatuspunkti, kus häälele nii palju tähelepanu ei pöörata. Nimelt ostsin ratta nii, et on tühjaks tehtud seest pütt.
Sõita tahaks, kuid ilma ülevaatuseta ei taha.

Sa oled ikka naiivne kui loodad, et keegi siin nii kirjutab, et kus seadusest mööda vaadatakse.

Kasutaja avatar

KorK
Postitusi: 27
Liitunud: 20 Okt 2014, 11:52
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas KorK »

Pigem ootasin, et saadetakse sõnumitesse nagu ikka selliste asjadega tehakse.


Elbastardo
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Jaan 2014, 16:22
Tsikkel: 900 RR

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Elbastardo »

Pigem tee oma ratas korda ennem kui ülevaatusele lähed ! Pärast endal vähem muresid...

Kasutaja avatar

Vulcan500
Postitusi: 150
Liitunud: 15 Aug 2011, 16:57
Tsikkel: Kawasaki Vulcan EN500
Asukoht: Kose & Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Vulcan500 »

voyager kirjutas:

Kõige lõpus tõi ülevaataja omale tagaruumist kiivri ning tegi platsi peal ka paar pidurduskatset.

Eelmise aasta ülevaatusel tegi ülevaataja ka minu tsikliga platisll paar ringi aga ilma kiivrita.
Peaaegu oleks pilti teinud aga kuna kõik muidu laabus, siis ei hakka norima :-)

Rock or Bust!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”