Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2390
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Küsimus mehhaanikutele - kui vahetate näiteks mootoris laagreid, kas kokkupanekul kasutate ka mingit montaaži määret või teete lihtsalt detailid mootoriõliga kokku. Kindlasti saab ka ainult õliga hakkama aga mind huvitaks, kuidas proffid ja n.ö. poolproffid teevad ;-).

terv
Kris.



Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas poison »

Õlidega saab hakkama, aga olen kasutanud nn molübdeenmääret (MoS sisaldusega), lihtsalt näpuga kerge kiht peale.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Laagritel ei kasuta, aga kus on ilma laagerduseta friktsioonpinnad (nukapukid näit. ja klapikannud), siis kasutan.


krõps
Postitusi: 246
Liitunud: 02 Jaan 2013, 21:54
Tänatud: 1 kord

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas krõps »

soovitan RedLine monteerimismehu, kui kellelgi on jagage mulle ka

Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2390
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Red Line 80312 Assembly Lube 114g purgi leidsin webist tellides 19,30 EUR koos transpordiga. Kohalike kaupmeeste käest pole veel uurinud, mida ja mis hinnaga nad pakuvad. Vihjed on teretulnud :P .

terv
Kris.


krõps
Postitusi: 246
Liitunud: 02 Jaan 2013, 21:54
Tänatud: 1 kord

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas krõps »

kris. kirjutas:

Red Line 80312 Assembly Lube 114g purgi leidsin webist tellides 19,30 EUR koos transpordiga. Kohalike kaupmeeste käest pole veel uurinud, mida ja mis hinnaga nad pakuvad. Vihjed on teretulnud :P .

terv
Kris.

telli ära, tulen järgi

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: Montaazi määre - kas kasutate?

Lugemata postitus Postitas max07 »

kris. kirjutas:

Red Line 80312 Assembly Lube 114g purgi leidsin webist tellides 19,30 EUR koos transpordiga. Kohalike kaupmeeste käest pole veel uurinud, mida ja mis hinnaga nad pakuvad. Vihjed on teretulnud :P .

Pakun 18 EUR :)

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas koi »

Mootorit koostades kasutage ikka sama õli, millega edaspidi toimub kogu veski määrimine! Miks?
Sest igasugune konsistentne pasta või muu mögin seguneb õliga. Märgsiduri puhul satub selle eriti libestavad osad ka ketaste vahele. Molübdeeni sisaldavad rasvad sidurile ei meeldi, sest seda kraami pole õli võimeline maha uhama. Samuti takistab paks määre normaalset õli ringlust liugpindade vahel. Õli aga mootoris, peale määrija rolli täitja, on ka soojuse edasi kandja. Ja nii edasi...
Konsistentset määret kasutan vaid näiteks mingi O rõnga paigal püsimiseks montaazi ajal, aga siis mingit süütumat, mitte molübdeeni sisaldavat. Eraldi seisva, või kuivsiduri puhul on molübdeen muidugi tegija laagritele ja liugpindadele.
Või, noh, eks ise mõelge edasi...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2390
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Sidur istub minu rattal omaette õlikambris ning mootori ega käigukasti õlil sinna asja ei ole 8) . Kasutanud oleks nukkvõlli laagrite vahetusel ja muudel selle kambri osadel.

terv
Kris.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas koi »

Kui pole tegu rajal ekstreemsusi saava mootoriga, tundub potitäie määrde ostmine vaid paari näputäie kasutamiseks selge overkill. Tänapäeva õlid on siiski niipalju kvaliteetsed, et suudavad määrida piisavalt hästi. Konsistentne määre seevastu takistab normaalset õlitust alguses kindlasti.
Eri asi on kinniste laagritega, sest reeglina saavad need väga väikese koguse määret sündides kaasa. Ma olen palju kinniseid laagreid õrnalt avanud ja sinna määret lisanud. Üks hammasrihma rullik(unustasin osta) kergelt juba häälitses, sai molübdeenisisaldusega uue määrde ja veeres kuni järgmise vahetuseni vapralt. Lahtist laagrit, mida peab määrima õli,(mitte surve õlitus) kannatab tänu paksule määrdele kindlasti tükk aega suuremat temperatuuri ja paksu määrde takistust. Seda eriti, kui laager on ühelt poolt kinnises pesas.
Arvan, et hea õli oma lisanditega on täiesti piisav mistahes sõlmele.
Tähtsam super määretest on koostamise puhtus.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Tõstan vana teema üles - uued nukkvõllid lähevad peale. Teen esimest korda, ja tahaks võimalikult korralikult teha. Mis määret peale panna? Kas iga molübdeenmääre (mos2) sobib?
Oskab äkki keegi soovitada toodet, mida on kohapeal võimalik osta?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas Tort »

koi kirjutas:

Mootorit koostades kasutage ikka sama õli, millega edaspidi toimub kogu veski määrimine! Miks?
Sest igasugune konsistentne pasta või muu mögin seguneb õliga. Märgsiduri puhul satub selle eriti libestavad osad ka ketaste vahele. Molübdeeni sisaldavad rasvad sidurile ei meeldi, sest seda kraami pole õli võimeline maha uhama. Samuti takistab paks määre normaalset õli ringlust liugpindade vahel...

Minu ratta TEHASEMANUALIS soovitatakse just MoS2 määret mootori kokkupanekul ja tegu on märgsiduriga, mis käib samas ruumis sama õliga. Nii et kas ülal toodu on külamehaanikute jutt või isegi, kui tõepõhi on all, siis kirjeldatud efekt on kordades väiksem ja ei oma sellises ulatuses negatiivset mõju ehk rohkem on sellest määrdest kasu, kui kahju. Küsimus on ilmselt ka koguses ja peale montaazi peab ju niikuinii peatselt õli vahetama.

Põhja Siil kirjutas:

Tõstan vana teema üles - uued nukkvõllid lähevad peale. Teen esimest korda, ja tahaks võimalikult korralikult teha. Mis määret peale panna? Kas iga molübdeenmääre (mos2) sobib?
Oskab äkki keegi soovitada toodet, mida on kohapeal võimalik osta?

Kui mina uurisin, siis seda õiget MoS2 ei olnud letist saada Eestis, igasugu s*tta ma pigem ei kasutaks. Ise leotasin sama mootoriõliga ja vahetasin 500 km järel õli lihtsalt. Kokku läks küll vana ladvaga (va klapisääretihendid), vaid kolb oli uus koos rõngastega ja silinder puuritud, aga ma peaks tegelikult nuka ka vahetama kunagi ja ise ei viitsiks ilmselt määret kasutada, vaid leotaks piisavalt, veenduks õlirõhu olemasolus ja vahetaks peatselt õli lihtsalt.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Põhja Siil kirjutas:

Tõstan vana teema üles - uued nukkvõllid lähevad peale. Teen esimest korda, ja tahaks võimalikult korralikult teha. Mis määret peale panna? Kas iga molübdeenmääre (mos2) sobib?
Oskab äkki keegi soovitada toodet, mida on kohapeal võimalik osta?

Olen kasutanud seda: https://store.belray.com/products/bel-r ... 030-cab10/

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Tort kirjutas:

...Kui mina uurisin, siis seda õiget MoS2 ei olnud letist saada Eestis, igasugu s*tta ma pigem ei kasutaks...

Minul on uued nukkvõllid, ja ainul mootori õliga ei julge panna. Minu ratta service manualis on ettenähtud mõnedes sõlmedes kasutada MoS2 ja mootori 1:1 segu....

Riiulist leidsin IKH (ilmselt mitte kõige kõrgema kvaliteediga kraam). Peal kirjas et sisaldab liitiumi... Kuidagi ei julge eriti seda sisse panna Yohimura nukkvõllide peale :)
Hetkel kaldun et tellida ebay kaudu Red Line Assembly Lube (19€)

P.S. Õli ja filtri olen plaaninud igal juhul 500km pärast vahetada.

mx77 kirjutas:

Google ei näidanud et seda Eestis keegi letist müüks. Oskad soovitada koha?

Manused
IMG_20180118_124213.jpg
IMG_20180118_124258.jpg
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Need kõik tuubis MoS ja Moly määrded on valdavas enamuses tavalised liitiumseebil põhinevad tavotid, millel veidi MoS lisandit juures.
See Bel-Ray Assembly grease on sisuliselt suuremas osas MoS. Enda oma ostsin ka kuskilt internetipoest koos muu staffiga.
Red Line on väga hea kraam.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Olen kasutanud Lucas Oil assembly lube-t ning julgen seda soovitada. Kahjuks ei tea, kas seda Eestis müüakse. Kuid uue mootori nüûd panen kokku sama õliga mida hakkan mootoris kasutama ehk Royal Purple.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Montaazi määre - kas ja mida kasutate?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Kauri kirjutas:

See peaks täitsa sobima. Tänud!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”