Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Enne ühepütase ostu prooviksin ka igiliikuri Transalpi ära. Suure tõenäosusega enam ühepütast ei taha.




Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Krt ei tea midagi. Ühepütase "braaaaap" on ikka hoopis teine, kui Transalpi ja teiste sarnaste oma :D Vähemalt KTM LC4 puhul.


v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas v301060 »

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Milleks kaaluda mingit Pegasot või 650-st bemmi kui on olemas selline, ennast igatpidi tõestanud tsikkel? TransAlp pole ka paha kuid kindlasti uimasem, suurem ja raskem. Kuigi olen 190/110, meeldivad mulle isiklikult pigem mõõtudelt väiksemad tsiklid, need annavad parema sõidutunde kui mingi mammuti otsas istudes. Kasvõi eelpoolmainitud KTM 390 Duke - igati lõbus tsikkel!

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

v301060 kirjutas:

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Milleks kaaluda mingit Pegasot või 650-st bemmi kui on olemas selline, ennast igatpidi tõestanud tsikkel? TransAlp pole ka paha kuid kindlasti uimasem, suurem ja raskem.

Olen proovinud väga erinevaid tsikleid. Mõnega sõitnud nädala, mõnega tunnikese. Suurus pole minu 176 kasvu ja 80kg juures kunagi probleemiks olnud kuigi enamus tootjaid sihivad mehi kasvuga 180-185 cm. Tsikkel on liiga suur vaid siis, kui sa ta enda jaoks suureks mõtled - kui sa harjud millegagi sõitma ja jääd sinna "kinni". Väikse tsikliga on linnas, autode vahel muidugi mugavam ukerdada ja liivasel parkimisplatsil nõuab vähem tähelapanu. Muus osas ma küll vahet ei suuda näha, pigem on suurem-kõrgem mugavam. Ma olen näinud õblukest blondi tüdrukut parklas pingutuseta Versys 650 manööverdamas - suhtumise küsimus - Versys on ikka päris kolakas ja kõrge sadulaga.

Minu jaoks oli üllatus suur, kui ma esimset korda möödunud aastal uudishimust Transalpi proovisin - nii ebamäärase tunnetuse ja lödi esiotsaga tsikli seljas polnudki varem istunudki.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
Citroenut
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Dets 2016, 14:16

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas Citroenut »

Need mõlemad täitsa meeldivad:

http://www.mototehnika.ee/used/2411254
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2261360

Kui nüüd nende kahe konkreetse masina vahel valida, siis kumma võtaksite?

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas villy »

Citroenut kirjutas:

Need mõlemad täitsa meeldivad:

http://www.mototehnika.ee/used/2411254
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2261360

Kui nüüd nende kahe konkreetse masina vahel valida, siis kumma võtaksite?

Võtaks xtri aga mitte praegu. Hetkel valik kesine. Xtri tavaliselt 3-5 tükki müügis, uuemad ja paljud neist Eestist ostetud ja esimese omaniku käes. Ära kiirusta ja kindlasti tee proovisõit enne.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas Piipz »

XT-l on juba uuem ja parem mootor ning ratas ise on kergem ja paremini juhitav, igal juhul XT (ise olen omanud sellist mitu aastat).
Üks miinus XT-l on - summuti jookseb põhja alt ja viib umbes 5cm kliirensit minema.
Kui kipud tihemini metsa, siis läheb sul lõpuks ikkagi seda vaja: http://www.off-the-road.de/en/XT-660R-X ... 660RX.html

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

peemut
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Veebr 2013, 11:06
Tsikkel: honda varadero xl 1000 04
Tänanud: 2 korda

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas peemut »

Sõitsin Pegasoga kolm aastat ja 27000 km-i.Tõsi mul oli 2003 aastast ja juba pritsungiga isend,aga väliselt karpaga rattaga identne.Probleeme ei esinenud kordagi.Silindripea tihendi ja veepumba simmerid,võlli vahetasin ära.Ei olnud elektri probleeme ega muid anomaaliaid.Siit ka järeldus,et ükskõik mis ratas tähtis on kuidas hoitud on.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

v301060 kirjutas:

Milleks kaaluda mingit Pegasot või 650-st bemmi kui on olemas selline, ennast igatpidi tõestanud tsikkel?

Mina valisin bemmi selle pärast, et XT-l oli nii närviline ja tüütult jõnksutav gaas, et igapäevaselt sellega küll tegeleda ei tahaks.. Eriti hull oli see efekt linnakiirustel 50-60. Bemm on sujuv nagu sulavõi...

Kasutaja avatar

xin
Postitusi: 62
Liitunud: 04 Aug 2010, 11:45
Tsikkel: xt660x
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Võhik küsib nõu tskiklivalikul

Lugemata postitus Postitas xin »

elektromargu kirjutas:
v301060 kirjutas:

Milleks kaaluda mingit Pegasot või 650-st bemmi kui on olemas selline, ennast igatpidi tõestanud tsikkel?

Mina valisin bemmi selle pärast, et XT-l oli nii närviline ja tüütult jõnksutav gaas, et igapäevaselt sellega küll tegeleda ei tahaks.. Eriti hull oli see efekt linnakiirustel 50-60. Bemm on sujuv nagu sulavõi...

Selle vastu on rohtu. Olenevalt rahakoti paksusele ka. Ise sain sellest murest väikse ja odava vaevaga lahti.

Mis puudutab XT sumpasid; kurat, aru ma ei saa mida Yamaha disainerid mõtlesid. Endal on küll XTX, mis vist natuke madalam kui XTR, kuid kinni pole sellega metsas otseselt istunud.
Ka selle vastu on rohtu 2 into 1 sumps: OTR, Akrapovic, MetalMule.

Minu meelest on XT suurim peavalu hoopiski esivedrustus. R versioonil on see pehme. X versioonil vähe jäigem (ei suuda osades tingimustes piisavalt kiiresti reageerida), kuid pole ka väga kiiduväärt. Ehk on asi selles, et olen saanud käputäis kordi hea vedrustusega aparaate proovida.

Lisaks saab XT'le hunnik nänni külge keerata ja abistavaid foorumeid on interneeduses palju.

Proovisin kunagi samat BMW mudelit, ei tekitanud erilist usaldust. Pigem makstakse märgi eest, kui ratta.
Kuid nagu siin eespool juba mainitud, enne tee proovisõit, siis alles mõtle ostu peale. Läbisõit ei ütle tihti midagi. Pigem on oluline, kuidas masinat on hoitud, kui sageli on tehtud hooldusi jms. Kui lähed siiski midagi ostma, võta palun mõni asjatundlikum inimene kaasa. Usun, et ka siit foorumist leiad teise paari silmi, kes on nõus sinuga tsiklit vaatama tulla.

Kiisu 600, Suksu 1000, Örr 660
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”