Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Mozkito
Postitusi: 72
Liitunud: 15 Jaan 2012, 21:52
Asukoht: Tallinn

Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Mozkito »

Ostsin ratta, mis inglismaalt toodud ja spido ainult miilides.
Eelmine omanik dokide järgi 5 korda ülevaatusel käinud ja väitis ka, et probleeme pole olnud.
Ümber vormistamisel logisin mnt.ee ja panin tähele, et seal oli läbisõit pea sama number, mis spidokal aga hoopis km.
Kas mnt. ee panebki miilid kilomeetriteks või on viga tehtud ?
Võis ka olla, et ülevaataja oli eelmise omaniku tuttav. Kas mul võib probleeme tulla ülevaatusele minnes ?

Tänud!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jah, TÜ panebki selle numbri, mis Su masinal on hodol. Andmebaasi läheb igatahes km. ei hakka keegi seda konvekteerima.
Enda masinal sama ja mingit probleemi pole olnud, saadki mõnusalt väikse läbisõidu, ilma kerimata :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Mozkito
Postitusi: 72
Liitunud: 15 Jaan 2012, 21:52
Asukoht: Tallinn

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Mozkito »

Tänud info eest!

TÜ ei hakka pärima, et miks spido ainult miilides ?

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas claw »

Eks nad võivad ikka, aga sa võid ju öelda, sa tead peast, mis numbri juures mis km/h asub. Ma käisin ühe metsarattaga nii, et oli jalgratta spido peal. Suht ragne koht oli ka. Selle kohta küsiti ainult, et kas kiirust näitab ja sellega asi piirdus.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

Spidoka miilide konverti km-i äris üks poola firma ... enamvähem kvaliteetsed kettad kõigile markidele. Tahad võin välja otsida.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mozkito kirjutas:

TÜ ei hakka pärima, et miks spido ainult miilides ?

Läbisõidunäidik võib sul kas-või penikoormaid, kaabeltausid ja verstu kuvada aga ülevaatuselt läbisaamiseks peab spidomeetril kmh näit olema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

Need sellid pakkusid pika otsimise peale kõige parema hinnaga üsna kvaliteetset kmh spidopõhja.
Neil see variant ka, et kui ratast pole sellist, siis võtavad nö töösse.
http://stores.ebay.co.uk/venoxygaugefaces/

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Heikik »

AzA kirjutas:

Need sellid pakkusid pika otsimise peale kõige parema hinnaga üsna kvaliteetset kmh spidopõhja.
Neil see variant ka, et kui ratast pole sellist, siis võtavad nö töösse.
http://stores.ebay.co.uk/venoxygaugefaces/

Olen neilt tellinud. Päevavalges on viisakad, jah, aga pimedas on päris kole. Eelmisel rattal siis katsetasin - kuna tahtsin 900RR-ile teist värvi taustasid. Et valgus täppidena ei paistaks, pidin skeemi peal kogu valgusvärginduse ümber jootma, aretama ise lisahajuteid jne...päris heaks ei saanudki.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:
Mozkito kirjutas:

TÜ ei hakka pärima, et miks spido ainult miilides ?

Läbisõidunäidik võib sul kas-või penikoormaid, kaabeltausid ja verstu kuvada aga ülevaatuselt läbisaamiseks peab spidomeetril kmh näit olema.

Pole küll kuulnud et see nii rangelt nõutud oleks aga kui on siis on. :shock:
Lihtsalt tekkis mõte, et km/h näidu saab mis tahes nutitelefoniga (noh gepsudega ka) sinna hetkega tekitada, et kas see kõlbaks? (ja jah pilves ilmaga ja tunnelis ei näita)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

Heikik kirjutas:
AzA kirjutas:

Need sellid pakkusid pika otsimise peale kõige parema hinnaga üsna kvaliteetset kmh spidopõhja.
Neil see variant ka, et kui ratast pole sellist, siis võtavad nö töösse.
http://stores.ebay.co.uk/venoxygaugefaces/

Olen neilt tellinud. Päevavalges on viisakad, jah, aga pimedas on päris kole. Eelmisel rattal siis katsetasin - kuna tahtsin 900RR-ile teist värvi taustasid. Et valgus täppidena ei paistaks, pidin skeemi peal kogu valgusvärginduse ümber jootma, aretama ise lisahajuteid jne...päris heaks ei saanudki.

ˇ

Sõltub rattast ilmselt. Mu zrx-il on hüva.
Paremat ei leidnud ka ::(

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Pole küll kuulnud et see nii rangelt nõutud oleks aga kui on siis on. :shock:
Lihtsalt tekkis mõte, et km/h näidu saab mis tahes nutitelefoniga (noh gepsudega ka) sinna hetkega tekitada, et kas see kõlbaks? (ja jah pilves ilmaga ja tunnelis ei näita)

Ma ei tea kus sa kuulamas käid (NSR?) aga kui lugeda siis seadusandlikud aktid on väga ühemõttelised. :roll:
Peab näitama kmh ja olema valgustatud. Valgustusega jalgrattaspido on nõude täitmiseks piisav.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Pole küll kuulnud et see nii rangelt nõutud oleks aga kui on siis on. :shock:
Lihtsalt tekkis mõte, et km/h näidu saab mis tahes nutitelefoniga (noh gepsudega ka) sinna hetkega tekitada, et kas see kõlbaks? (ja jah pilves ilmaga ja tunnelis ei näita)

Ma ei tea kus sa kuulamas käid (NSR?) aga kui lugeda siis seadusandlikud aktid on väga ühemõttelised. :roll:
Peab näitama kmh ja olema valgustatud. Valgustusega jalgrattaspido on nõude täitmiseks piisav.

Maitia mis tu nsr om aga, kas on ka öeldud, kust tu spido signaali peab/võib saam(d)a? Ehk, kui pole öeldud siis pmst on spidoäpp nutitelefonis ju seaduse täitnud. On nii valgustatud kui ka näitab, mis tahes ühikutes.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

NSR on naised saunas rääkisid ja spidoäpp pädeb.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

AzA kirjutas:

NSR on naised saunas rääkisid ja spidoäpp pädeb.

ok :D vist hakkan vanaks jääma ei tea neid lmfo lol nsr jms lühendeid enam :D aga pole kuulnud tähendas siis, et isegi NSeiR´nud :)

Macintosh kirjutas:

aga kui lugeda siis seadusandlikud aktid on väga ühemõttelised.

seadusandlikud aktid ei kipu väga tihti olema ühemõttelised. Ehk siis kui spidoäpp on ok. Kas siis popp kiiver oleks ka ok, kus kiirus visiirile manatakse? Seadustes neid kui aga et siis võimalusi on sitaks. Näiteks võib siia loetellu lisada lisaks telefonile ja kiivrile veel nutikella, tavalise gpsi, kindlasti mõtleks veel midagi välja. Ehk siis sõnapaar valgustatud km/h jätab tõlgendamiseks ja võimalusteks väga palju ruumi.

Üks ülevaataja võib su oma nutikellaga muige saatel ju läbi lasta, (sest pmst on nõue nagu täidetud), teisel ei kõlba ei sinu nutitelefon ega kiiver (pole tsikli statsionaarne osa, puuduvad e tähised, kalibreeringud, ei vasta tootja nõuetele/juhistele jms pähe tuleb)

Ei siit ei pea tuld võtma ja hakkama mulle või kellele iganes midagi (valjuhäälselt või peenelt perse saates jms) tõestama/selgeks tegema. Ma lihtsalt arutlen. :roll: :wink:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas yeekim »

biker.ee oma tuntud "headuses"
Kõigepealt tehakse lihtne asi teaduseks ja kui sellest vähe, siis veel seaduseks :wack:

Kui teemaalgatajale on oma mph vs kmh probleemiks, siis soovitan 50;70;90;110 ekvivalendid nt. peenikese punase markeri või rasvapliiatsiga spido klaasil ära märkida.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

yeekim kirjutas:

biker.ee oma tuntud "headuses"
Kõigepealt tehakse lihtne asi teaduseks ja kui sellest vähe, siis veel seaduseks :wack:

Kui teemaalgatajale on oma mph vs kmh probleemiks, siis soovitan 50;70;90;110 ekvivalendid nt. peenikese punase markeri või rasvapliiatsiga spido klaasil ära märkida.

edu

Kas selline teaduslik lähenemine ka üv mehe jaoks seaduslik on?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Ja mis kuramuse ratas sul on, et sellel spidokat vahetada ei saa? Enda bandiidile istutasime sõbraga miski teise suzukilise spidomeetri sisu originaalkopsikusse ja toimib siiani.

フーリガン
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tal ju polegi prableem vahetamises, küsis hoopis odomeetri kohta - ei mina seda hodomeetrit tunnista, hakkan vanaks jääma, nagu pöörane homaargi.
Kilomeetritesse tegemise võtsin hoopis mina üles pärast küsimust, kas TÜV kotib.
Mind ntx ei kotitud.
Nagu Yeekim ütles, tavaline biker.ee teemaarendus :bsmile:
Iseenesest lõbus ju :mrgreen:

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas reimps »

Põhimõtteliselt võib selle mph parsa maha müüa või veel parem, romulasse viia - täiesti rikkis ratas on ja asja tast ei saa. Isegi seaduse silmis. Või midagi.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mozkito küsis kaks korda spido kohta muuseas,hodost ei ole sõnapoegagi kuigi esimese postituses ilmselt mõtles seda.A muidu vägev,laastud lendavad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

seadusandlikud aktid ei kipu väga tihti olema ühemõttelised. Ehk siis kui spidoäpp on ok. Kas siis popp kiiver oleks ka ok, kus kiirus visiirile manatakse? Seadustes neid kui aga et siis võimalusi on sitaks. Näiteks võib siia loetellu lisada lisaks telefonile ja kiivrile veel nutikella, tavalise gpsi, kindlasti mõtleks veel midagi välja. Ehk siis sõnapaar valgustatud km/h jätab tõlgendamiseks ja võimalusteks väga palju ruumi.

Üks ülevaataja võib su oma nutikellaga muige saatel ju läbi lasta, (sest pmst on nõue nagu täidetud), teisel ei kõlba ei sinu nutitelefon ega kiiver (pole tsikli statsionaarne osa, puuduvad e tähised, kalibreeringud, ei vasta tootja nõuetele/juhistele jms pähe tuleb)

Seadus ütleb nii:

* Alates 1. jaanuarist 2003. a esmaregistreeritud L kategooria sõidukil peab olema toimiv kiirusmõõdik, mis vastab E-reegli nr 39 või direktiivi 2000/7/EÜ nõuetele. Kiirusmõõdiku näidik võib kiirust näidata skaalal või digitaalselt, näidik peab asuma juhi vaateväljas ja olema selgesti loetav nii päeval kui öösel;
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/11 ... _lisa1.pdf

Ja NÕUKOGU DIREKTIIV, (75/443/EMÜ) mootorsõidukite tagasikäigu ja kiiruse mõõtmise seadmeid käsitlevate liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta ütleb nii:
4.1. Kiirusnäidik peab asuma otse juhi vaateväljas ning olema selgesti loetav nii päeval kui öösel. Mõõdetud kiiruste vahemik peab olema piisavalt suur, hõlmates sõidukitüübile tootja poolt ettenähtud maksimaalse kiiruse.

Seega kiivri visiiril või randmel olev näidik ei kõlba, sest ei asu sõidukil.

2) mootorsõiduki valmistajakiirus peab olema kiirusmõõdiku skaala mõõtepiirkonnas ja skaalajaotused peavad olema võrdsed 1, 2, 5 või 10 km/h (inglise mõõtühikute süsteemi korral 1, 2, 5 või 10 mil/h). Kui M, N, L3e, L4e, L5e ja L7e kategooria sõiduki kiirusmõõdiku skaalale märgitud kiirus ei ületa 200 km/h, peavad kiiruse väärtused olema märgitud intervalliga mitte üle 20 km/h. Kui suurim skaalale märgitud kiirus on üle 200 km/h, peavad kiiruse väärtused olema märgitud intervalliga mitte üle 30 km/h (inglise mõõtühikute süsteemi korral peavad kiiruse väärtused olema märgitud intervalliga mitte üle 20 mil/h). Mootorsõiduki kiirusmõõdikule kantud kiiruse väärtuste intervallid ei pea olema ühesuurused;

Seega vist vildikaga klaasile joonistades ikka hakkama ei saa.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas reimps »

Oot, aga kus see kirjas on, et mph ei tohi meil olla?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:

(inglise mõõtühikute süsteemi korral peavad kiiruse väärtused olema märgitud intervalliga mitte üle 20 mil/h). Mootorsõiduki kiirusmõõdikule kantud kiiruse väärtuste intervallid ei pea olema ühesuurused

Seega vist vildikaga klaasile joonistades ikka hakkama ei saa.

Ilusti joonistad ja numbrid juurde siis jälle nagu peaks saama :D

Tegelt, mis ühikutes ta sul näitab, või kui tihedalt seal numbreid või kriipse on, või näitab ta sul kiivrisse või sositab kõrva, selles palju olulisem on mu arust täpsus. Seda ülevaatus ei kontrolli kunagi. Juba rehvi/velje mõõdu vahetusega on tehase oma saapa nr näitama pandud (ning reaalselt on lenksu ümber pandud nutikellast rohkem tolku kui tehase originaalist)

St ma jõuan oma esimese posti juurde siin teemas tagasi, et kui pole näha tõesti mingit väga erilist ratsi spidoga (kilukarbis asuvad osutid, mis näitavad vaksa minutis) siis, kas tüv hakkab seal näpuga reaalselt numbreid lugema ja joorupit ajama miilide kohta? Vanemad usa autod, kus km/h numbreid spidol lisaks märgitud ei ole, saavad tüv tehtud ilma markeri ja nutiäpita.

Jah siis kui sul on vale nägu ees, siis võib summuti seina paksust ka mõõtma hakata, kas vastab tehase nõuetele.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Mozkito
Postitusi: 72
Liitunud: 15 Jaan 2012, 21:52
Asukoht: Tallinn

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas Mozkito »

Huvitav teemaarendus :D

Korra käis peast läbi ka spido vahetus , originaali ei leidnud aga mõne muu ratta oma annab kindlasti sobitada.

Siis tekib küsimus kuidas läbisõit õigeks saada uue puhul ?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Segadus spidoka osas - miilid tehtud km

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mozkito kirjutas:

Siis tekib küsimus kuidas läbisõit õigeks saada uue puhul ?

Paned trelli otsa, varud 3-4 akut ja kruvid 0-i :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”