sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 123
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas Luik »

jkristjan kirjutas:

Sa räägid nüüd millestki muust, kas alla vahetamisest vms. Mina räägin sellest, et mingit käigu vahetamise liigutust eraldi ei olegi. Kergelt kergitad varbaga käigu hooba ja sel hetkel kui gaasi maha lased, "vahetab ise ära" niiöelda. Vastupidi, jala liigutus on aeglane ja seda ei ole mitte mingil viisil vaja ajastada, vahetuse aeg on täiesti vabalt valitav parema käega.

Kui varba surve ei ole täpselt õige või näiteks gaasi maha laskmine liiga lühike/pikk siis võivad hammakate nukid ikkagi ebasoodsates oludes kohtuda. Kui kõik on paigas siis on kõik OK. Olen näinud võidusõitjat, kes vormeliga mitte kordagi pärast starti sidurit ei puudutanud ja kõik hammakad olid pärast sõitu nagu uued. Olen näinud ka sellist, kellel pärast 4-5 ringi käigud enam sees ei püsinud. IMHO on lihtsalt ohutum sidurit kasutada, isegi kui oma võimetes 100% kindel olla. Piisab tegelikult üsna vähestest kordadest ebaõnnestumisest, et kulukat remondiarvet saada.



Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Suht hästi seletab ja soovitab pigem sidurit kasutada kui mitte kasutada (nagu ka neeme)
Teine pool kipuvad olema minusugused targutajad (ma ise kasutan sidurit) :D ja siis ka need, kes räägivad, et aastaid ja aastaid pole sidurit puutunud ja midagi pole juhtunud.
Pigem olen neemega nõus, et see näpu liigutus siduriga (ei peagi põhja tõmbama poole pealt juba laseb veo piisavalt maha, et vahetada) ei ole nii aeganõudev töö. (kui sügamine on hakanud mul sidurdamist segama siis olen pesemist proovinud ;) mõnda aega täitsa toimib :roll:

Luigega ka täitsa nõus (nagu ennegi ütlesin, et kui sa tead (kindlasti tead mitte ei arva teadvat), millega sa tegeled siis kõik ok, kui mitte siis pigem use the clutch)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Aga point polnud ju selles et kas kasutada või mitte kasutada sidurit, vaid selles et kas mittekaustamine on kahjulik või mitte.
Kasutada sidurit on kindlasti mugavam. Kuid kui toiming käppas, kasutamatta saab ilusti hakkama ilma et käigukastile liiga teed. Ei oska täpselt öelda käike alla laskmise kohta, kuid üles - olen üsna kindel.
Aga rõhutan - kui tead mida ja kuidas teed.

Aga kas kasutada või mitte... Mõned kasutavad ratast liikumisvahendiks. Teised lõbuks. Ja ikkagi on lõbusam kui oskad midagi hästi teha, mida teised ei oska. See nagu tagarattal sõimine. Otsest vajadust pole, kuid on fun ja endal sooje tunne sees :wack:

P.S. mina vahest ei kasuta sidurit, küüll...


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas will111 »

jah, võib ka kahjulik olla kui ei õnnestu nii nagu pidi õnnestuma. ja minu kogemus on selline, et alati ei õnnestu. siduriga vahetades pole seda küsimust õhus.
see võib olla seotud konkreetse käigukastiga, selle vanuse ja kulumisastmega või kasvõi kastis sees oleva õliga, igaljuhul nii see on, 100% alati see asi ei tööta(nud) minul. seega on valik, kas kasutada seda varianti, mis töötab alati ja 100% või seda teist, mis on "khüülim" ja enamasti toimib. minu valik oli selles osas lihtne...aga jah, vahel täiesti otsese põhjuseta ikkagi vahetan ka sidurita. tuleb ju natuke khuul ka olla :D bottom line on minumeelest see, et mingit mõõdetavat mugavust see khuul skill tegelikult ei lisa, mingit kiirust ka mitte, küll aga vahel tekitab frustratsiooni...nii et ei näe nagu piisavalt häid põhjuseid sidurit mitte kasutada


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

tänud, päris hariv, päev korras- midagi sai kõrvade vahele juurde.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas koi »

Väga raske aru saada, millest vatrate! Kas tõesti sõites kogu aeg keerleb teil peas,mis lihast, näppu, varvast.....
liigutate ja kui palju?? Tõesti arusaamatu! Ma ei oska küll igat nihelust hiljem seletada! Kui meenutan tõsiselt, siis näpp tõmbab jah hetkeks heeblit, varvas liigutab kangi, silm vilksb peglisse, kõrv kuuleb pöördeid, pe..e tunneb sadulat... Käedjalad teevad mis vaja ja nahk ja karvad on anduriteks. Ja rajal võidu ajades ei ole küll kellelgi aega nükutada ja otsida meeldivaid mootori pöördeid. Täiesti erinevad olukorrad ja käitumine võidu ajades ja liikluses kulgedes! Miks tänaval sõites näpp heeblit ei puuduta? Luu katki? Liigesed läbi? Siduri tross või pump kutu?
Kas toitu mäludes ka iga lõua liigutust peab teadlikult suunama? Ja keele liigutamist rääkides?

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas Ain »

koi kirjutas:

Kas toitu mäludes ka iga lõua liigutust peab teadlikult suunama? Ja keele liigutamist rääkides?

Ega ülekantud tähenduses teevad paljud sama ka süües- toitu ei mäluta korralikult nii nagu peab, vaid neelatakse kohati tervena alla :D
Paljud ütlevad et milleks momentvõtmed- tuleb tundega kinni keerata ja kõik. Aga tunded on inimestel erinevad...Aga arvan et kõik ms tehas ette näeb on ikka mingi põhjusega.

Endal sai ka villand sellest lingi ja käigu tallamisest ja ei jända selle siduriga juba mitu aastat. Isegi siduri linki ei ole...automaatkast teeb kõik ise ära.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Pole vaja ju ka ratta selga istuda ,mis siin linkide ja pedaalide tallamisest rääkida.Mingid guugli prillid ette ja läks.Ühes ja samas ajukeskuses niikuinii kogu see elamuste jada joonistatakse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas:

Endal sai ka villand sellest lingi ja käigu tallamisest ja ei jända selle siduriga juba mitu aastat. Isegi siduri linki ei ole...automaatkast teeb kõik ise ära.

Automaatkast ja sidurita käiguvahetus on ikka kaks väga erinevat asja. Esimese puhul teeb tehnoloogia käiguvahetuse sinu eest ära ja sul pole vaja sidurit vajutada. Teisel puhul sa otsid sobivat võimalust ilma sidurit vajutamata käiku vahetada. Kui tsiklil on selline automaatkast nagu uutel Aafrika Kaksikutel siis ma võtaks ka automaatkasti. Kuna mul see 0.05sek ajavõitu käiguvahetusel midagi erilist ei tähenda siis kasutan jätkuvalt sidurit edasi. Need, kes tõesti tahavad kiirelt käik üles vahetad võivad ju quickshifteri installida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: sidurita käiguvahetus- kas kõigile tsiklitele?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Macintosh kirjutas:

Need, kes tõesti tahavad kiirelt käik üles vahetad võivad ju quickshifteri installida.

Pigem ikka need, kes tahavad tehniliselt paremaks ja osavamaks areneda (nii sõidutehnikas kui ka võibolla kägukastiremonditehnikas), need ei installi quickshifterit ega kurna oma sidurilinki liigselt.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”