Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Samas on ka palju eeldajaid, et 10 aastat vana ratas on uueväärne :D ja tasuta.



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Noh ma nüüd ei tahaks seda liisingu ussipurki lahti kruvida, aga mis seal salata - vahel satun sinna majja kus kõik asjad on oranžid ja tõepoolest oleks võibolla mõistlik jupphaaval 2001.a. väljalaskega pilli kokku ostmise asemel võtta korraks hing kinni ning sama raha ühte teise, oranžide kirjadega majja tassida :) Samas ennast tundes ma ei suudaks ealeski midagi sellist võsas lahti keerata, mille maha kandmine maksab rohkem kui mu kuupalga, isegi kui liisingut poleks üldse mängus. Lõppkokkuvõttes ega see tonn teemaalgatajat ka ilmselt maha ei murra, talvel aega teenida küll, kui ikka enne lund veel sõitma ja motivatsioonilaksu üles saab.

Ma arvan et laias plaanis peab lihtsalt rikkamaks saama, mingit võluvitsa nagu liising, kasko jms pole. Võibolla mingi 10% piiripealset rahvast nagu sina kallutaks see ära, aga mitte 50% või rohkem.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma mõtlesin ka peale viimast juppide ostmist, et äkki mõtleks uue ratta peale. Ja siis lõin kodus kuumakse, intressi, kaskomakse, amordi, teeninduses nõutud hoolduse hinnad kokku ja tulemus oli, et alla aastaga saab juba summa kokku, mis hetkel vanuri peale koos soetuse ja remondiga kulunud. Ja liisingu pillil ei tohi kraapse olla ja pole mingit vabadust, et veaks nüüd mõned juhtmed siit ja sealt juurde, et endal mugavam oleks. Oleks siis veel ilusat sõiduilma siin 12 kuud. Reaalsus on ikka,et 10-11 kuud sõidad vihmas ja ainsad ilusad päevad oled tööl. :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ardilla kirjutas:

Osta OÜ-lt. Või laenuga. Miks? Googeldage.

Mina ostsin eelmine sügis Pärnust Rahvamotost omale Nomadi. Kõik puuduses, mis silma jäid, sai talvel ära tehtud, tavapärane kuluosade vahetus pluss veel mõned asjad. Kevadel aga peale esimesi pikemaid ringe selgus, et see ratas joob õli nagu loom. Gramm ja kilomeeter... Peale mõningast kirjavahetust müüjaga leppisime kokku, et ta teeb oma kuludega mootori remondi. Vahetusse läksid klapisääretihendid, nukaketid, kolvirõngad.
OÜ'lt ostmise rõõmud.

Ardilla kirjutas:

Jube naiivne on loota, et keegi müüb alla turu mingit jube head asja. Sama naiivne on loota, et ostad pea 10a. vana ratta ja see on uueväärne, enam veel kui ta on alla turuhinna.

Mul on müügis Eesti kõige odavam Honda Shadow VT 750 ACE. Müün, kuna kahe rattaga ei sõida. Huvi ratta vastu on ümmargune null. Ei teagi, kas peaks hinda tõstma. Mulle teadaolevalt tal mingeid vigu ei ole. Kui siis see, et esimestel suunatuledel ei ole E märgist ja tippkiirus on 150 kmh. Samas spidomeetril on viimane number 160, seega ei tohiks ka see väga suur probleem olla.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Peale mõningast kirjavahetust müüjaga leppisime kokku, et ta teeb oma kuludega mootori remondi. Vahetusse läksid klapisääretihendid, nukaketid, kolvirõngad.

Müts maha Pärnakate ees.
Võib olla tõi Rahvamoto selle ka mõnelt vällamaa enampakkumiselt ja ta ei teadnud sellest puudusest kottigi. Puudus ju pikema sõidu võimalus. Aga oma hea maine nimel korraldas remondi ilma suurema kärata.

Täitsa uudishimust hakkas huvitama esimeses postis kirjutatud asi... et tegemist oli enampakkumisega.
Kus see toimus? Kes korraldas? Kust kohast said tead,ehk reklaam? Millised olid reeglid? Puhtalt huvi pärast.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Tort »

Liisinguga tsikli ostmine on nagu päikeselaenuga Egiptusesse minemine, sest:

a) Tsikkel pole tarbeese, vaid lõbukaup
b) Krediidivõimekust võiks vajadusel kasutada päriselt vajalike asjade liisimiseks
c) Kui päriselt vajalikke asju liisida pole vaja, siis peaks plekki olema kogunenud küll
d) Seda juttu pole mõtet ajada, et tsikli raha on mõistlik investeerida ja ratas hoopis liisida, sest päriselus investeeriv inimene selliste alternatiivide vahel ei vali (võrdle keskmist investeeringu tasuvust nagu võlakiri või ETF või indeks üldiselt jne ja keskmist tsikli laenu intressi)

Mõni võibolla valdab rahakunsti hästi, aga minu meelest ei ole mõtet kultiveerida pisut vähem mõtlevatele isikutele, et salongi kõndides võib panga abil kiirelt uhke tsikliga naasta. Ei ole kuskilt otsast mõistlik. Teisalt, kui elame ühiskonnas, kus 700 eur neto teenivatel isikutel on 1 100 eurosed mobiiltelefonid, siis ei imesta.

PS! Ise sain üle oma esimese tsikliga, ostes selle roima aastal ca 2006 ka siin foorumis figureerinud tegelase käest ja ei läinud õlga nutma, kuna tegelane ilmselt ei soovinud mind tüssata. Tegin korda ja sõitsin. Ise vastutan oma kasutatud asjade ostu eest.


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Kiirpilgul ei loe kuskilt välja müüjapoolset tsikli kirjeldust oksjonil? Aga sellest ju kogu keiss sõltubki.
Võin müüa ka ronti kui pakkumises nii kirjas, ja kui kellelgi valgub veri erutusest ajust välja on see tema probleem.

Viimati muutis mellpoiss, 09 Aug 2017, 08:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

A te oksjoni kirjeldust olete näinud? Edit mell jõudis sama asjani

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

Mis kuradi asi see oksjoniratas ûldse onn ,kus neid mûûakse

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ilgekepp kirjutas:

Mis kuradi asi see oksjoniratas ûldse onn ,kus neid mûûakse

Noh näitesk satuvad siia: http://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?by=1

Või siia: http://romu.ee/et/auto-oksjonid/item/yamaha-yzf-r1-2005

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas srx »

Ma leidsin mingi hetk postkastist muu spämmi vahelt ühe Honda reklaami. Pakuti vist Aftica Twini või midagi taolist.
All oli toodud ka liisingu jutt jms.
Seal oli mingi absurdselt väike läbisõidu piirang, kas mingi 5000km/aastas vms kui õigesti mäletan. Ehk siis lisaks sellele, et ühegi kriimu olla ei tohi, ei tohi selle rattaga ka sõita.
Ma sõitsin eelmisel aastal oma Hornetiga üle 10k, kordagi Eestist väljumata. Kui läheks selle Africa Twiniga kuhugi tripile, siis sõidaks tõenäolislet juba selle tripiga läbisõidupiirangu lõhki.

Minu arvamus on, et uut mootorratast võib ikkagi osta siis kui sul on see raha olemas. Liisingu ja kasko võib ära unustada, kui reaalselt selle rattaga sõita ka tahad ja raha peale vihane ei ole, et tahaks sellest hirmsasti lahti saada.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

srx kirjutas:

Ma leidsin mingi hetk postkastist muu spämmi vahelt ühe Honda reklaami. Pakuti vist Aftica Twini või midagi taolist.
All oli toodud ka liisingu jutt jms.
Seal oli mingi absurdselt väike läbisõidu piirang, kas mingi 5000km/aastas vms kui õigesti mäletan. Ehk siis lisaks sellele, et ühegi kriimu olla ei tohi, ei tohi selle rattaga ka sõita.
Ma sõitsin eelmisel aastal oma Hornetiga üle 10k, kordagi Eestist väljumata. Kui läheks selle Africa Twiniga kuhugi tripile, siis sõidaks tõenäolislet juba selle tripiga läbisõidupiirangu lõhki.

Minu arvamus on, et uut mootorratast võib ikkagi osta siis kui sul on see raha olemas. Liisingu ja kasko võib ära unustada, kui reaalselt selle rattaga sõita ka tahad ja raha peale vihane ei ole, et tahaks sellest hirmsasti lahti saada.

Nii on. Enne ostan Otavia tutika kui tsikli liisingusse peale kogu seda taustauuringut ja exceladamist :bsmile: . Veel mõistlikum on üldse asi OÜ-sse ära uputada ja deklareerida motokulleri teenust (lol)


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Palun õelge mulle lollile miks peaks eraisik kasutatud asja müües vastutama selle tehnilise seisukorra ees( sama jur isiku kohta kui ta just garantiiga ei müü)
See nn sidurilibisemine et näe hakkasin sõitma nüüd libiseb äkki maksad kinni wtf.??

Näide elust ostsin kasutatud kaubiku aprillis eestist (loomulikult eestist uuena ostetud jne) nüüd suitseb ja turbo vist..kas peab müüja poole pöörduma turbo remondi hüvitamiseks?ilmselgelt ta teadis seda andis kaasa ka hulga arveid mis tehtud jne. aga siiski viga on kuidas käituda?

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Pulli pärast võid ju vaadata kas tasuta õigsaabi toimib :D aga enne peab sissetulekud üle vaatama:

Kas ostsid eraisikult või OÜ-lt? Millal ilmnesid probleemid, kas teavitasid müjat?

Mul ei ole huvi/soovi riivata sind vaid reaalselt on huvitav, mis saab kui sinna sinu keis saata selle kaubikuga :) Kas süsteem toimib ja mis abi sealt saab

Kas sa just pead midagi peale konsultatsiooni ette võtma aga huvitav just süsteem:

Hea Eesti elanik!
Sul on õigus saada riigi toel kvaliteetset õigusabi.
Eesti Õigusbüroo OÜ annab soodsat õigusabi Eesti inimestele, kes teenivad vähem kui 1,5-kordne Eesti keskmine brutosissetulek, s.o: 1730 eurot kuus (2017. a I kvartali andmed).
Esimesed kaks tundi on tasuta. Õigusabi osutamist rahastab Justiitsministeerium.

Õigusabi osutatakse üle Eesti väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja vormides: kohapealne konsultatsioon, telefoni ja e-kirja teel ning veebis.
Kliente nõustatakse nii kohtuvälises menetluses kui ka kohtus. Samuti aidatakse dokumente koostada ja ametiasutustega suhelda.

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu. Tasuta õigusabiteenust saab ainult klient, kes on sõlminud Eesti Õigusbürooga lepingu.

Õigusabi osutamist rahastatakse kolmes etapis, järgides süsteemi 2 + 3 + 10.
Esimesed 2 tundi: 5 eurot lepingutasu, v. a alaealised. Riik rahastab 100% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast.
Järgmised 3 tundi: 20 eurot tunnis. Riik rahastab 50% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast.
Järgmised 10 tundi: 40 eurot tunnis. Riik ei rahasta.

Kõige lihtsam ja kiirem viis on registreerida ennast interneti teel Eesti Õigusbüroo kliendiks. Seejärel saab jurist kohe tööle asuda, ning see on ka kiireim viis, kuidas pääseda juristi vastuvõtule.
Registreerida saab internetis http://www.juristaitab.ee.

Eesti Õigusbüroo meeskonda kuuluvad kümned kogenud ja kvalifitseeritud õigusnõustajad.
Klientidega kohtutakse 15 kontoris: Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Kõige tulemuslikuma lahenduse oma probleemile saad siis, kui pöördud Eesti Õigusbüroo juristi poole võimalikult varakult.

Lisainfo:
tel: 688 0400
e-post: abi@juristaitab.ee

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

srx kirjutas:

Ma leidsin mingi hetk postkastist muu spämmi vahelt ühe Honda reklaami. Pakuti vist Aftica Twini või midagi taolist.
All oli toodud ka liisingu jutt jms.
Seal oli mingi absurdselt väike läbisõidu piirang, kas mingi 5000km/aastas vms kui õigesti mäletan. Ehk siis lisaks sellele, et ühegi kriimu olla ei tohi, ei tohi selle rattaga ka sõita.
Ma sõitsin eelmisel aastal oma Hornetiga üle 10k, kordagi Eestist väljumata. Kui läheks selle Africa Twiniga kuhugi tripile, siis sõidaks tõenäolislet juba selle tripiga läbisõidupiirangu lõhki.

Minu arvamus on, et uut mootorratast võib ikkagi osta siis kui sul on see raha olemas. Liisingu ja kasko võib ära unustada, kui reaalselt selle rattaga sõita ka tahad ja raha peale vihane ei ole, et tahaks sellest hirmsasti lahti saada.

Kuskilt lugesin,et liisingusse võetakase meil võrreldes lääne euroopaga jube palju eraisikute poolt sõiduautosid ja muud eratarbes kasutatavat tehnikat,seal jälle liisivad firmad ja eraisikud ostavad suurema osa kohe välja.
No ei ole need Monacos kasiino ümber tiirutavad ferrud ja lambod liisingu autod,kui siis vahel rendi autod,et lihtsalt eputada.Samuti ei ole need laevad seal kai ääres liisitud vaid ikka välja ostetud.
Hobisõidukeid liisingusse võtta on ka minu arust suht ajuvaba.
Ma ostsin oma ratta 10a tagasi 10a vanusena ja pole siiani sellega suurt midagi peale mingite omale vajalike täienduste ja korraliste hoolduste teinud.Olen sellega sõitnud umbes 30k.No ei leia ka pointi seda täna müüa,sest ratas on väga heas korras ja mulle ta meeldib.Kõigerohkem meeldib,et on suht elektroonika vaba,isegi bensupump on vaakumiga.Hind oleks ka rattal ilmselt olematu ja ma parem sõidan temaga ise.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

urmas66 kirjutas:
srx kirjutas:

Ma leidsin mingi hetk postkastist muu spämmi vahelt ühe Honda reklaami. Pakuti vist Aftica Twini või midagi taolist.
All oli toodud ka liisingu jutt jms.
Seal oli mingi absurdselt väike läbisõidu piirang, kas mingi 5000km/aastas vms kui õigesti mäletan. Ehk siis lisaks sellele, et ühegi kriimu olla ei tohi, ei tohi selle rattaga ka sõita.
Ma sõitsin eelmisel aastal oma Hornetiga üle 10k, kordagi Eestist väljumata. Kui läheks selle Africa Twiniga kuhugi tripile, siis sõidaks tõenäolislet juba selle tripiga läbisõidupiirangu lõhki.

Minu arvamus on, et uut mootorratast võib ikkagi osta siis kui sul on see raha olemas. Liisingu ja kasko võib ära unustada, kui reaalselt selle rattaga sõita ka tahad ja raha peale vihane ei ole, et tahaks sellest hirmsasti lahti saada.

Kuskilt lugesin,et liisingusse võetakase meil võrreldes lääne euroopaga jube palju eraisikute poolt sõiduautosid ja muud eratarbes kasutatavat tehnikat,seal jälle liisivad firmad ja eraisikud ostavad suurema osa kohe välja.
No ei ole need Monacos kasiino ümber tiirutavad ferrud ja lambod liisingu autod,kui siis vahel rendi autod,et lihtsalt eputada.Samuti ei ole need laevad seal kai ääres liisitud vaid ikka välja ostetud.
Hobisõidukeid liisingusse võtta on ka minu arust suht ajuvaba.
Ma ostsin oma ratta 10a tagasi 10a vanusena ja pole siiani sellega suurt midagi peale mingite omale vajalike täienduste ja korraliste hoolduste teinud.Olen sellega sõitnud umbes 30k.No ei leia ka pointi seda täna müüa,sest ratas on väga heas korras ja mulle ta meeldib.Kõigerohkem meeldib,et on suht elektroonika vaba,isegi bensupump on vaakumiga.Hind oleks ka rattal ilmselt olematu ja ma parem sõidan temaga ise.

Minu käest keegi küsis täitsa tõemeeli motoexotica näitusel, et miks ma ehitan, miks lihtsalt ei liisi omale uut ratast poest. Too hetk mul jäi karp lahti, et kas tõesti keegi saab nii lolli küsimuse esitada (lol)

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

RasmusL kirjutas:
urmas66 kirjutas:
srx kirjutas:

Ma leidsin mingi hetk postkastist muu spämmi vahelt ühe Honda reklaami. Pakuti vist Aftica Twini või midagi taolist.
All oli toodud ka liisingu jutt jms.
Seal oli mingi absurdselt väike läbisõidu piirang, kas mingi 5000km/aastas vms kui õigesti mäletan. Ehk siis lisaks sellele, et ühegi kriimu olla ei tohi, ei tohi selle rattaga ka sõita.
Ma sõitsin eelmisel aastal oma Hornetiga üle 10k, kordagi Eestist väljumata. Kui läheks selle Africa Twiniga kuhugi tripile, siis sõidaks tõenäolislet juba selle tripiga läbisõidupiirangu lõhki.

Minu arvamus on, et uut mootorratast võib ikkagi osta siis kui sul on see raha olemas. Liisingu ja kasko võib ära unustada, kui reaalselt selle rattaga sõita ka tahad ja raha peale vihane ei ole, et tahaks sellest hirmsasti lahti saada.

Kuskilt lugesin,et liisingusse võetakase meil võrreldes lääne euroopaga jube palju eraisikute poolt sõiduautosid ja muud eratarbes kasutatavat tehnikat,seal jälle liisivad firmad ja eraisikud ostavad suurema osa kohe välja.
No ei ole need Monacos kasiino ümber tiirutavad ferrud ja lambod liisingu autod,kui siis vahel rendi autod,et lihtsalt eputada.Samuti ei ole need laevad seal kai ääres liisitud vaid ikka välja ostetud.
Hobisõidukeid liisingusse võtta on ka minu arust suht ajuvaba.
Ma ostsin oma ratta 10a tagasi 10a vanusena ja pole siiani sellega suurt midagi peale mingite omale vajalike täienduste ja korraliste hoolduste teinud.Olen sellega sõitnud umbes 30k.No ei leia ka pointi seda täna müüa,sest ratas on väga heas korras ja mulle ta meeldib.Kõigerohkem meeldib,et on suht elektroonika vaba,isegi bensupump on vaakumiga.Hind oleks ka rattal ilmselt olematu ja ma parem sõidan temaga ise.

Minu käest keegi küsis täitsa tõemeeli motoexotica näitusel, et miks ma ehitan, miks lihtsalt ei liisi omale uut ratast poest. Too hetk mul jäi karp lahti, et kas tõesti keegi saab nii lolli küsimuse esitada (lol)

Sõltub ju. Eks sunu puhul oli tõesti :D väga imelik küsimus. Sul ju ratas teisest maailmast, väga äge muide!

Aga on ju ka neid keda nähes mutrivõtmega tuleb relva ähvardusel sundida raaahulikult tööriistad käest panema kaks sammu eemale astuma ja pikali heitma :D On inimesi kelle jaoks on see kõik võõras ja kes on nõus pigem maksma kui defekteerima. Kõike ei saa võtta üks ühele.

Liisimisest niipalju kõik oleneb tingimustest, kohalike tingimustega liisimine on väga kahtlane. Samas USA mudeli järgi tundub küll liisimine ja kindlustamine lust. Külili lased, saad uue asemele. On see paha variant siis? Ja siis need külili lastud rattad tulevad konteinerites kõik siia, et need saaks siis osta keegi kes nendest Danile rattaid tagasi pärast saadab...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jube hea on lugeda targematest targemate finantsnõustajate ja -asjatundjate arvamust, et mis on tarbeese ning mis mitte, mida võib osta liisnguga ning mida kohe mitte kunagi ei tohiks liisinguga osta jne. Sama arutelu on korduvalt erinevatest teemadest läbi käinud ja on täpselt sama tark nagu teema - kas uus tsikkel on mõttekas või lauslollus ning kõige parem diil on ikkagi kasutatud. Samas ma pole seni aru saanud, et kuskohast kasutatud asjad siis tekivad, kui keegi uut ei ostagi :roll:
Finantsspetside analüüsist saan aru, et tsiklit liisida on lollus. Sama siis ka kaatrite ja muu kraamiga? Auto läheb ikka tarbeeseme alla või mitte? Kui läheb, siis kuskohast jookseb optimaalne piir varustuse osas? Elektriistmeid, elektrilist tagaluuki jne. pole ju otseselt vaja, saab ka ilma. Nendega on juba mitte tarbese? Aga kas suvilat tohib ka osta ainult juhul, kui vajalik kogus raha pangas vedeleb? Sest teine finantsist ütleb, et panka kogumine ja suvila raha korjamine on lauslollus, sest raha väärtus langeb ju ajas ja sa ei jõuagi seda kunagi kokku koguda. Kumba nüüd uskuda? Äkki saab ikkagi tarbeesemeks liigitada, siis nagu võib ju.
Mis ma öelda tahtsin on see, et need kõige "targemad" kes teavad täpselt kuidas mingi kodanik oma rahaga käituma peaks ja mida tohib liisinguga, laenuga, uuena, kasutatuna jne. osta, võivad oma arvamuse rulli keerata ja sisse istuda. Oli vist Reimpsil selline ütlus :mrgreen: Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka erinevaid arvamusi ja tõdesid. Ning ka minu praegune arvamus on sama tark või loll nagu nende "teadjate" omagi. A mõtlesin, et trollin ikka natuke enne sõitma minekut :ner:

Ahjaa, ma ostsin ka 4 aastat tagasi tutika tsikli ning liisinguga ka veel, seega :-||| käima. Kusjuures vajalik rahasumma oli kontol olemas ja oleks võinud selle ka kohe välja osta. Aga näed, topelt loll ju, uus ja liisinguga :ner: . Ja ostsin ka Honda ning kuidagi ei meenu mingid piirangud, nagu läbisõit või miski muu ning jääkväärtus oli kah liisingperioodi lõppedes. Kuigi läbisõidupiirang võib ju isegi reaalne olla, on see ju ka autot liisides.


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Äkki moded eraldavad uue eseme liisimise vs vana asja soetamise eraldiseisvasse teemasse? Saaks ühe korraliku sitaloopimise teha jälle


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

JAWAmees kirjutas:

Äkki moded eraldavad uue eseme liisimise vs vana asja soetamise eraldiseisvasse teemasse? Saaks ühe korraliku sitaloopimise teha jälle

No aga on ju tehtud ( tsiklimeeste onanurk) kus saab sellist teemat veeretada. ( viewtopic.php?f=30&t=102899&p=786797&hi ... rk#p786797 )

Ekstra arvamuse väljendamise jaoks tegin sellle.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma lihtsalt huvipärast vaatasin, seesama näitena toodud Kawasaki z650 maksab suht suvaliselt valitud Ohio diileri juures 6500 taala ehk 5600 eurot (mrsp on $6999). Samas osariigis on keskmine kuupalk $3548 ehk u 3000€. Ma arvan, et need numbrid selgitavad päris hästi, miks inimesed uusi sõidukeid ostavad :)

http://www.motorcyclesohio.com/new-kawasaki.html
http://www.cleveland.com/business/index ... _grow.html

Viimati muutis Jesper, 09 Aug 2017, 16:39, muudetud 1 kord kokku.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No on ju ka kallimaid rattaid :) ja meil on ka inimesi kes 800 eurise palga juures 1000 euri laenuvõtavad:D

Ma usun, et seal muud kulud ka juures mis palga neelavad.

Aga samas sul õigus, mis nii viga tsikkit osta eks? Vaata ka kindlustus tingimusi. Elu lausa lill.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seda muidugi, lihtsalt seal on see tunnetuslik vahe et kui keskmist palka saava eestlase jaoks on kawa ost umbes ikka enamvähem sinna meeletu eluinvesteeringu kanti minev kulu mis nõuab igatpidist finantsanalüüsi ja foorumis saagimist, siis jänki ärkab hommikul üles, vaatab et krt vanal vokil on õliloik all ja palk tuli üle, ah s***a kah... No umbes sama nagu eestlane ostaks mingi iPhone näiteks järekaga, ei ole just maailma mõistlikeim "investeering", samas asjade suures plaanis suht savi.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No näed, seda ma siin üritangi jahuda :) 8)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ma vaidlen vastu su väitele, et kui Eestis oleks tsiklite liising lihtsam, siis uusi ostetaks kordades rohkem - see palga/hinna suhe on minuarust ikka põhiline, liising lihtsalt natuke vooderdab seda. Noh ja kui tulla kaupade juurde mis on Eestis suhteliselt sama odavad nagu seal see tsikkel, siis neile vist on ka suht normaalsed järelmaksu tingimused, stiilis et jalutad salongi sisse ja 15 minuti pärast oma iPhone, teleka või pesumasinaga välja, intress 0, sissemakse 10% jne. Panga jaoks ka suht riskivaba diil, sest kui mingi error on siis ta lööb su järgmise kuupalga lukku ja hopsti ongi asi välja makstud. Vist pakutakse isegi mingit telefoni maha pillamise kindlustust, täpsemalt pole uurinud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas will111 »

"ma pole seni aru saanud, et kuskohast kasutatud asjad siis tekivad, kui keegi uut ei ostagi"

dohh, välismaalt tulevad...kust nad sinna saavad, seda ei tea vanajumal ise ka :roll:


Teema algataja
Yes Sir
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Aug 2017, 14:15
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Yes Sir »

Näen, et minu postitus on tekitanud vahepeal palju küsimusi, millele nüüd ka siis vastan.
Kõigepealt tahan öelda, et postitus ei ole tehtud halamise eesmärgil vaid tõepoolest soovist anda teada võimalikust müüjast kelle käest võib saada pealtnäha korras ratta mille ta on toonud välismaalt oksjonilt (mina ise ei ostnud ratast oksjonilt vaid auto24.ee kaudu).
Teiseks tahan öelda, et olen naissoost ja tegemist on minu esimese rattaga. Jah, võib-olla olengi ise rumal :wack: , et sain petta niimoodi aga otsisin madalamaid rattaid, sest olen väikest kasvu ja ei tahtnud kohe uut osta või liisida. Enne tahaks saada parema rattakooli reaalselt ratta seljas kui uue ratta ostan. Tänu praeguse ratta vigadele oskan nüüd ka ise erinevaid asju parandada, sest olen püüdnud olla Banditi parandamise juures nii palju kui võimalik, muidugi ei osanud ma lõpuks oodata, et mu õppetund sellise hinnasildi külge saab. Eriti arvestades asjaoluga, et kui spidomeetri näitu uskuda siis 8000 km sõitnud rattal ei osanud oodata nii palju vigu, isegi kui ta on 9 aastat vana.
Kui ma oma ratast kunagi müüma hakkan siis pole nendest olnud vigadest enam mõtet rääkida, sest ma olen ta nüüdseks korda saanud. Eile tuli ka starteri harjakaas ning Bandit nurrub kenasti. Viimase asjana võtan ette ka roosteparandused, mis ei pruugi olla küll väga pikaajaline lahendus, aga teen seda ju eelkõige enda jaoks.
Vastuseks nendele kes ütlevad, et oleksin võinud kaevata ja minna kohtusse - muidugi, olen juurat õppinud ja tean mida saab ja mida mitte aga olles varem kohtuteed käinud ei taha ma seda enam eriti ette võtta. Minu jaoks on olulisem, et see müüja ja teised midagi sellest õpiksid, et kõige parem reklaam on suusõnaline ja samamoodi on antireklaamiga. (crash)


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Tagantjärele aus ja tänuväärt ülestunnistus sinu poolt ja samas õpetus teistele algajatele.
Et millises seisus ratast ei tohiks algaja kindlasti osta.
Kindlasti peaks häirekella peas kõvasti helisema panema juba see:

Eriti arvestades asjaoluga, et kui spidomeetri näitu uskuda siis 8000 km sõitnud rattal ei osanud oodata nii palju vigu, isegi kui ta on 9 aastat vana.

Ehk siis 888 km aastas. EI USU... Mitte kuidagi EI USU. Eriti kui seda tõestada ei suudeta. Arvestades ka seda millises seisus see ratas oli.

See kirjutis tuleks kõigile esmaostjatele kohustuslikuks lugemiseks teha.
Tänud autorile (w)

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hoiatus: odavam oksjoniratas võib kalliks maksma minna

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

ups, oleks teadnud, et naisterahvas, poleks ilkunud.. :)

NO GOOD ROADS!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”