Tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

kuulsin väidet, et tsiklid ei peagi meie talvisel ajal teedele puistatud sooladele niisama vastupidavad olema kui autod,sest on mõeldud sõiduks sellele ajale, kui teedele soola ei panda, ehk nagu mingid vähekestvamad värvid v? üle päeva on sula, tee lumeta, aga märg, ja kindlsti on märjas mingi osa soolagi vaatamata sulavete mahavoolamisele.... minu meelest on tsiklit kordades lihtsam pesta kui autot, küll aga olen kuulnud ka väitest, et autoshampoonid on hoopis värvi mahatulemise kurjajuur, pleegitab päikesest pareminigi- ütleb autovahataja.... kui sõita kannatab, siis milline on parim hooldus?




xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas xrax »

Mina olen jälle kuulnud, et soola ei karda mitte värv, vaid raam, eriti alu raam. Sool tungib igale poole sellistesse kohtadesse ja sõlmede vahele, kust ei võta teda mingi pesu ega šampoon välja. Värv peaks neil peal olema üldiselt sama, mis autodel? (togi)

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas Martinez »

UK's aastaringselt sõitnud ratas:

IMG_20180114_193436.jpg
IMG_20180114_193537.jpg
IMG_20180113_202704.jpg

Mootori detailid, pistikud jms on korrodeerunud.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas simp »

Mina pidin pärast ühte talve kõik pidurisuppordid üle käima. kolvid olid kevadeks suht kinni. Ratas oli tollel hetkel aasta/kaks vana.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Natuke üle paisutatud teema mu arust. Eelmine aasta polnud naaste all ja sai sõita rohkem, sest tänavad polnud nii laga täis. Hiljem lasid survekaga puhtaks õhtul ja läks garaazi. Ratas terasraamil ja ühtegi roostetäppi pole. See aasta aga libeda sopa sisse ma ei julge oma päris naastudega talverehviga ronida.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Mait.V
Postitusi: 552
Liitunud: 30 Dets 2006, 12:56
Tsikkel: KTM 530 EXC-R
Asukoht: Kose
Tänatud: 5 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas Mait.V »

Ei saa kohe üldse aru miks on vaja seal soola sees sõita, kui on olemas karjäärid, järved, jõed. Saab piigi/naelaga lasta ilma piiranguteta. Mis mõnu seal soola sees sõidul siis on?
Lihtne praktiline soovitus: Osta krossikas, piigid/naelad alla ja sõida. Suvemasin saab rahulikult garaazis pluss kraade oodata.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mait.V kirjutas:

Ei saa kohe üldse aru miks on vaja seal soola sees sõita, kui on olemas karjäärid, järved, jõed. Saab piigi/naelaga lasta ilma piiranguteta. Mis mõnu seal soola sees sõidul siis on?
Lihtne praktiline soovitus: Osta krossikas, piigid/naelad alla ja sõida. Suvemasin saab rahulikult garaazis pluss kraade oodata.

Ma olin ka nii sinisilmne kolm talve tagasi, kui järve peal sõitmiseks rehve tegin. Praktikas see asi ei tööta, kui piisavalt jääd ei teki peale. Bemmimeeste moodi ei soovi end uputama ka minna.

Kui arvad, et järvede või jõgede peal laskmise ilma jätkub, siis võid ju ära osta :bsmile: Mina sel talvel ei viitsinud enam seda jääd ära oodata.
viewtopic.php?f=95&t=103599

Kui vana ratas on nagu näiteks mul, siis see soola sees möllamine on suht suva. Ratas on nagunii kuluasi. Nagunii 90-ndate ratastel on juba varuosade saadavusega lood kohati nirud. Parem siis võtta vanakesest viimast. Igast jama ei jõua ka garaaži koguda. Väsib ära, siis võtab uuema asemele ja kõik. Täpselt nagu autodega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Sõidan aastaringselt, kuna pill on nn säästukas, siis võin öelda, et aastate peale on amordi torud (alukas) tumehalliks läinud, sadul ikaldub pikapeale ära, veljed lähevad koledaks koos kodaratega. Sellist alumiiniumi korrosiooni nagu piltidel ülal, ei ole mu 82 aasta hondal mitte grammigi mitte kusagil. Värv on igalpool selline, nagu ta kõik 10 aastat minukäes on olnud.
Mingit special pesu talvel ta ei saa, ma vihkan jäätuvaid trosse ja lüliteid! Hoian kütmata kuuris, seal oleks õigem puid hoida, õhk käib megahästi läbi.
Ktm, mis piikidega mängimas käib, kuid soola saab vähem, korrodeerub palju paremini, just poldid kipuvad pesadesse kinni jääma, kus on korraga ligistikku erinevad materjalid stiilis alukas-raud-alukas jne, värvil, kui sellisel pole taaskord häda miskit. Minumeelest on tsiklitel tihti raam üldse pulbervärvitud, mis on parem kui suvaline autovärv.


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas joha123 »


Teema algataja
joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

nats põhjalikumad mehed teevad nii: ja nii


andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas andu »

sõidan samuti aastaläbi enda rattaga kuna aga tuju tuleb. üldjoones suurt roostet pole karta need kohad kust kivitäkked on värvile liiga teinud ikka natu roostetavad raamil ja pidurisuporditel. metallraamiga gsx-f oli parema värviga kui praegune metallraamiga fzs600, esimesele ei teinud kaks talve midagi kuid yamul on selle talvega mõned kohad juba roostekarva läinud...
pesemise poole pealt enamvähem kord kaks nädalas pesen mürgipritsi ja sooja veega suure jama maha ratta pealt aga nõustun raneliga et ratas on sõitmiseks ning mõtetu üle mõelda et roosteplekk siin või seal, kevadel saab korda teha ja muret ei ole :)

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: tsikli värvide kestvus talvesõidul?

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Roostetäp roostetäpiks. Mulle tuli küll suure üllatusena kui "uuel" soetatud rattal sita kihi alt sellised üllatused välja tulid (panen veidi parema resoga välja lõigatud pildid).

c1.jpg
c3.jpg

Analoogset söövitust esines mujalgi + ära ussitanud pistikud jms elektrilised ühendused.

Pani ikka kukalt kratsima küll. Päris hoodlevabalt ma ei kipuks talvel liiklusesse ronima aga eks see või suuresti oleneda ka rattast ja inimesest kes sadulas. :bsmile:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”