enne kui küsid "millist tsiklit valida"

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: enne kui küsid "millist tsiklit valida"

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

mella kirjutas:

Enne, kui küsid, millist tsiklit sa peaks endale ostma või milliste valikute seast, vasta (enda jaoks) mõnele lihtsale küsimusele:

  1. Kui pikk ja kui raske sa oled
  2. milline on sinu sõidukogemus ja millistes tingimustes
  3. vanus
  4. juhiloa kategooria ja staaz
  5. millistesse tingimustesse ratast otsid
  6. palju sul selleks raha eraldatud on
  7. kui hakkad sõpradega koos sõitma, millised tsiklid neil on.
  8. mitmekesi ja kui pikalt kavatsed sama tsikli seljas sõita.

Kui nendele küsimustele oled vastanud, formuleeri arusaadavalt ja lühidalt küsimus ning kasuta "kõikide sõnade" otsingut. http://www.biker.ee/phpbb/search.php

Endurokate ja krossikate kohta näiteks:
http://www.biker.ee/phpbb/search.php?se ... lts=topics

Kui leidsid sarnase teema, kuid ei saanud täpset vastust, mõtle, kas see küsimus sobib juba olemasolevasse teemasse.

Ja alles siis kaalu uue teema algatamist, kui vastust ei saa. Ja sel juhul kirjuta ülalkirjeldatud punktide vastused ka.

Tsikliost on puhas emotsiooni ost. Tuleb alustada sellest, et osta, mis meeldib. Kui ma oleks 9 aastat tagasi selliste küsimuste põhjal sõeluma hakanud, siis ilmselt oleks tsikkel ostmata jäänud. Minu puhul oli asjaolude kokkulangemine. Sain suurema summa raha, oli puhkuse aeg ja suvi. Lõin mobile.de lahti, leidsin sobiva, helistasin, kauplesin parajaks, käru autole sappa, naabrimees kaardilugejaks kaasa ja minek. Kohapeal otsustas naabrimeeski tsikli osta. Nii lihtne see ongi :) Ja siiani ei tea ma veel millist kõige rohkem tahan, sest palju on küll ära proovitud, aga veel rohkem proovimata. Kõige lihtsam ongi alustada, sellest, mis kõige rohkem meeldib. Nagunii tüdineb varsti ära ja tahab midagi muud.



Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

ermicas
Postitusi: 88
Liitunud: 31 Dets 2013, 17:31
Tsikkel: XJR1300 Racer 6oth Anniversary
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 13 korda

Re: enne kui küsid "millist tsiklit valida"

Lugemata postitus Postitas ermicas »

Nõustusn suuresti Janno väljaöelduga. Eks ta suuresti emotsiooni ost ole ja kui liialt argumenteerima ja mõtlma jääda siis lähed peast enne halliks. Nagu naistega...see kes/mis paneb pead pöörama ja pumba kiiremini lööma ongi see õige!
Minu tsiklisaaga algas siis kui sõpradega käisime pubis hoki MMi vaatamas 2013/2014 talvel. Peale omajagu toope sai mõte välja öeldud, et tahaks tsiklit endale. Ülelaua sõber hakkas naerma ja ütles et tal sama mõte ja siis niimoodi me mõned kuud hiljem koos autokoolis olimegi.
Tsikli valikul aga teadsime mõlemad et "põlvmaas" ja kiirus pole meie teega, pigem rõhume kruisimisele ja rahulikumale sõidule seega jäid sõelale klassikud/nakedid. Kuna sõpru kes sõidavad mõned on, bike ja muude pillidega siis sellejärgi väga otsustada ei saa. Kuna ma olen selline ise nokitseja ja meeldib masinaid oma silmale sobivaks teha siis otsus oli pisut vanem ja odavam klassik, 600ne Hornet oli ideaalne minu jaoks.

Pilt

Edu valikutes :bsmile:

ermicas

Kasutaja avatar

FITBDD
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Juul 2016, 08:51
Tsikkel: Triumph Daytona 955i
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: enne kui küsid "millist tsiklit valida"

Lugemata postitus Postitas FITBDD »

Tervist!
Oskab keegi rääkida Triumph Daytona 955 kohta midagi head-halba? 2001 aasta, 96kw
Ainuke asi mis endal silma kriipima jäi, olid magneesiumist mootori kaaned, mis tahaks värskendust saada.
Sõiduasend hea, kergem tsikkel kui viimane. 3 silindriga pritsega mootor käis ka omamoodi tooniga, ei oskaks ise midagi suurt karta.
Pidurite koha pealt oli kõige rohkem kurtmist kuulda interneti avaustes ja esikahvli laagrite kestvus käis palju läbi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”