Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madris kirjutas:

:wack: Jah, kuigi lõppkokkuvõttes on tore, et kohe aku järgi ei jooksnud...leidus ka üks kärsanud pistik, mis ka süsteemi jebis.
Aga peaks selle multimeetri omale soetama küll.

Ühenduse parandamiseks pistikutes olen kasutanud Würthi contakt ja puhastus spray-d.Eelmine aasta hakkas pingekas andma kõikuvat voolu ja kontrollides pistikut oli silma järgi justkui kõik OK.Olin juba uut pingekat ostmas,aga kui selle sprayga üle lasin probleem kadus.Sõitsin terve suve peale seda ja ka sel aastal töötab laitmatult.Olen peale seda mitu korda kontrollinud ja pinge on alati kuskil 14,3-14,5 vahel.
Ühesõnaga lasin ka sel aastal kõik pistikud selle sprayga üle ja üritan sellega vältida igasugu kehvast kontaktist tekkivaid jamasid.Peale selle,et kontakt hoitakse hea, teeb see aine ka töödeldud osad vett hülgavaks,mis väldib niiskusest tekkivaid probleeme.Tegelikult olen alustuseks pihustanud seda puhastavat ainet ja siis selle kaitsvaga hiljem üle lasknud.

http://media.wuerth.com/stmedia/shop/ma ... /11066.pdf

Mul kõik need olemas ja tõesti toimivad.Algas kõik auto haagise pistikust ,mis jamas pideval,aga nüüd olen unustanud need probleemid.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Kes meil Würthi eraisikutele müüb? Kodulinna (lõunasektor) pood ei ole eriti rõõmus eraisikutest klientide üle.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Aspelund kirjutas:

Kes meil Würthi eraisikutele müüb? Kodulinna (lõunasektor) pood ei ole eriti rõõmus eraisikutest klientide üle.

Neid müüakse kuskil veel,aga kohe ei tule meelde.Ise võtan läbi firma,kus remondis käin.
Neid asju teistel tootjatel,näiteks
https://www.google.ee/search?q=contact+ ... B254%3B601

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Indrekt
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mär 2014, 11:10
Tsikkel: hetkel tsiklivaba...
Asukoht: Tallinna ümbrus

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Indrekt »

Niih....kaua küll võttis aega,aga nüüd on ta olemas! 8) Homme teen pilte kah ja kirjutan täpsemalt :wink:

Kasutaja avatar

Indrekt
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mär 2014, 11:10
Tsikkel: hetkel tsiklivaba...
Asukoht: Tallinna ümbrus

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Indrekt »

Kuskohast rehve saada? Tehasemõõtudega h.. leiab ja kui miskit ongi,siis rsk siukeste hindadega,et ...nutt tuleb peale...palun abi :(

Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

Indrekt kirjutas:

Kuskohast rehve saada? Tehasemõõtudega h.. leiab ja kui miskit ongi,siis rsk siukeste hindadega,et ...nutt tuleb peale...palun abi :(

Mis ime mõõdus nad sul siis on, et neid ei leia?


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

TDM'i originaal mõõdud peaks olema 150/70/17 ja 110/80/18
Tdm'ile kannatab taha panna ka 140/80/17 mõõdus rehvi, Samas ees 110/80/18 see mõõt peaks kah suht levinud olema!
Kui raha napib, siis vaata mitase rehve!
Mitas suht hea hinna kvaliteedi suhtega ja muide hiljuti nad muutnud ka rehv segu pisut mis ei pidanud märjaga nii libe olema
Kui plaanid sõita kruusa siis E07 väga hea kestvusega rehv. Pole küll miski sport aga matka ja igapäeva sõiduks SUPER mu meelest
Rohkem asfaldi sõiduks E08
Rehvid suht mõistliku hinnaga mu meelest!
http://www.baltyre.ee/userfiles/hinnaki ... 202014.pdf

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Kalts »

eerikkarts kirjutas:

Mitas suht hea hinna kvaliteedi suhtega ja muide hiljuti nad muutnud ka rehv segu pisut mis ei pidanud märjaga nii libe olema
Kui plaanid sõita kruusa siis E07 väga hea kestvusega rehv.

Mõned aastad tagasi panin BMW Xc-le E07 taha, see oli märjal asfaldil ikka kole kogemus. Ehk on sul segu muutmise kohta mõni viide ka?

--
Vallo

Kasutaja avatar

Old Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: 04 Sept 2013, 00:21
Tsikkel: TDM 850 " 91
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Old Rookie »

Mina valisin Pirelli Angeli. Praegu tunnen et oli minu jaoks hea valik. Kahjuks puudub võrdlev kogemus teiste rehvimudelitega, kuna see esimene tsiklihooaeg.

Kasutaja avatar

mms
Postitusi: 88
Liitunud: 25 Juun 2013, 14:41
Tsikkel: M750,FE650E,NX650,WRE125,YZ80
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas mms »

Mina valisin Michelin Pilot Road 3-d. Väga hea valik.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Kunagi oli pressiteade kuskil foorumis et nüüdsest on neil miski 2'e eritüüpi rehvid. Dakar (kollase triibuga) mis on kangema küljeseintega ja DualCompund vms. Eks kuskilt vene foorumis oli arutelu väidetavalt peaks parem olema. Aga ei oska komentaarida praktikas, mul veel alla panematta aga plaanin enne pikemat reisi alla panna. Sest kestvuse osas vast suurt vastast pole!

Samas ma pole teab mis uljas kallutaja kah, sest kasutan ees nupp rehvi mis juba olemuselt on libe marjal olgu ta nii hea kui iganes, olen selles osas ettevaatlikum märjal asfaldil...

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tagin keskhargi valmis.Näidiseks kasutasin Viljari originaali(?).Kuna ise igapäevaselt ei tegele metallitöödega,siis oli natuke jebimist.Õigete materjalide leidmine väikeses koguses oli raske.Näiteks paksemat roostevaba sain Kuusakoskist ja andsin neile vastu natuke suuremas kaalus õhemat.Mettallimehele,kes pidevalt sellise tööga tegeleb võiks seal olla paartundi tundi tööd, maksimum.
Mina tegin roostevabast,sest hõbedase raami alla ei riiva silma ja langeb ära värvimise probleem.Materjaliks kasutasin 21,3mm toru(umbes 1m),4mm lehtmaterjali raami kinnituste jaoks(orig oli 7mm) ja 20mm polte 2tk,6mm 1tk.Leida jäi veel roostevaba vedru(pregu panin mingi vana natuke roostese.Positiivseks oli see,et roostevabast tuli palju kergem kui originaal(käes hoides võrreldes).Mõned pildid ka.
Pilt
Pilt
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

viljar9
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Aug 2012, 15:04
Tsikkel: TDM850´00
Asukoht: Türi vald

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas viljar9 »

Pole üldse paha ju. Kas ta sul tagaratast ei tõstagi maast lahti või oli pildi tegemise hetkel mingi maastiku eripära?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

viljar9 kirjutas:

Pole üldse paha ju. Kas ta sul tagaratast ei tõstagi maast lahti või oli pildi tegemise hetkel mingi maastiku eripära?

Sirgel pinnal tõstab mingi 2cm,seal lihtsalt selline koht.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ahjuküte
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Mai 2014, 23:33
Tsikkel: TDM 850

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas ahjuküte »

Tere

Kas keegi oleks nõus laenama oma tsikli CDI-d?
Jutt käib jupist 4TX-82305-40.
Tsikliks TDM 850 4TX, 2001.

Nimelt oleks seda vaja defekteerimise eesmärgil, kuna ühes küünlas puudub säde.
Süütepoolidele tulevad juhtmed olen ümber tõstnud ja poolid töökorras. Samuti üle mõõdetud CDI-st tulevate juhtmete takistused.

Olen nõus CDI vahetama tagatisraha vastu.
Andke teada siia teemasse või PS-i kaudu.

Tervitades,
Priit


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

Tere. Pöördun kaasfoorumlaste poole järgmise murega - eile pärast tankimist, kui läbisõit sai ära nullitud, lakkas spidomeeter töötamast. Kui sõitmas käisin, töötas korralikult ja varem mingeid probleeme pole olnud. Teised näidikud töötavad korrektselt. Spidomeetri tross tundub korras olevat ja kuskilt nähtavalt midagi puru ei ole. Rattaks siis Yamaha TDM 850 4TX (1998).

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas puna »

tigu võib ka läbi olla.


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

Kas mul seda kuidagi kontrollida annab, ilma et ma ratta peaksin alt ära võtma?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

illuminaat kirjutas:

Kas mul seda kuidagi kontrollida annab, ilma et ma ratta peaksin alt ära võtma?

Võtad trossi spido tagant lahti ja keerad esiratast või veeretad-sõidad veidi.Kui tross ringi käib on ilmselt tigu korras.Muidugi on ka võimalus spidot kontrollida, mingi elektri mooriga, trossi ringi ajades.Selleks pane mooroti võlli otsa tugevam kummivooliku tükk ja ühenda selle abil mootor trossiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas jargo »

XL1000 kirjutas:

Pilt

Keegi seda originaalharki korraks minule ei tahaks mingi tasu eest laenata!Saaks ka endale ketiõlitamise natuke lihtsamaks teha.Rocclat ei ole alati käepärast :D

BMW R1150R
KepsKotti

Kasutaja avatar

Indrekt
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mär 2014, 11:10
Tsikkel: hetkel tsiklivaba...
Asukoht: Tallinna ümbrus

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Indrekt »

Ma just sama mõtlesin,et Tallinnas-lähiümbruses äkki mingi aeg mõni TDM-i mees oma keskhargiga natuke võiks eputada :wink: kuniks omale kah valmis vorbiks :)


lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas lermo »

Lähen homme-ülehome ühe laialilammutatud TDM-i küljest vidinaid tooma. Kui veel jupihuvilisi on, saan uurida, mis saadaval ja mis hinnaga. Soovid võib panna ps.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

Walter
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Juul 2004, 21:09
Tsikkel: XTZ750

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Walter »

Tere. Mul mure oma xtz 750 aastast 90. Alates 3 tuhandest pöördest hakkab aku klemmipinge üle laadima, küündib kuni 18 volti. Sai tellitud uus pingeregulaator, aga kohale tuli RGU-403 mis on 6 klemmiga, ennem oli küljes SH569A-12. 4 klemmiga see vist originaal. Esimene küsimus oleks kas on vahet milline pinge regu panna, ja millest oleneb? Kas on mõtet üritada sellega või tuleks otsida samasugune nagu eelmine oli? 6 klemmilisel uurisin skeemilt et miinus on klemmiga mitte regu kerest nagu eelmisel. Sai siis uue reguga juhtmed vastavalt ühendatud, aga endiselt ei tõmbanud laadimis pinget alla. Vahetasin ka regust välja tulev juhtme ära kuna oli kuuma saanud ja jootsin korralikud ühendused, aga nüüd mõtted otsas, ehk keegi pädev särtsumees oskab aidata.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Indrekt kirjutas:

Ma just sama mõtlesin,et Tallinnas-lähiümbruses äkki mingi aeg mõni TDM-i mees oma keskhargiga natuke võiks eputada :wink: kuniks omale kah valmis vorbiks :)

Mul see nii tehtud,et osadeks ei käi ehk splintide asemel on seibid kinni keevitatud.Näidata mõõdu võtmiseks saab ikka.Ja juhiseid tegemiseks samuti.Kontakt PM

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

TDM
Postitusi: 349
Liitunud: 28 Juun 2005, 00:55
Tsikkel: TDM 850 3VD, CRF250L, Gas280
Asukoht: Keila

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas TDM »

Walter kirjutas:

Tere. Mul mure oma xtz 750 aastast 90. Alates 3 tuhandest pöördest hakkab aku klemmipinge üle laadima, küündib kuni 18 volti. Sai tellitud uus pingeregulaator, aga kohale tuli RGU-403 mis on 6 klemmiga, ennem oli küljes SH569A-12. 4 klemmiga see vist originaal. Esimene küsimus oleks kas on vahet milline pinge regu panna, ja millest oleneb? Kas on mõtet üritada sellega või tuleks otsida samasugune nagu eelmine oli? 6 klemmilisel uurisin skeemilt et miinus on klemmiga mitte regu kerest nagu eelmisel. Sai siis uue reguga juhtmed vastavalt ühendatud, aga endiselt ei tõmbanud laadimis pinget alla. Vahetasin ka regust välja tulev juhtme ära kuna oli kuuma saanud ja jootsin korralikud ühendused, aga nüüd mõtted otsas, ehk keegi pädev särtsumees oskab aidata.

Tasuks ka massi pool üle vaadata!(mootori ja raami vaheline)
Kas uus regulaator sai kõik otsad ühendatud või jäi mõni üle?(mass, 3x faasid, +, mis kuuendale klemmile sai?)
Kas regulaator läheb kuumaks ka?
Faasid oled üle mõõtnud, mis välja annavad?
Kas üle laeb nii tuledega kui ilma?
MIs pinge on enne 3000 pööret.

Ei ole ka ise kõige särtsusem mees, keerulisemate küsimustega olen kasutaja Ping abi kasutanud.

Ei midagi . . . peale tuule!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul oli ka paar aastat tagasi üle laadimine sama suurte numbritege kui sul ja aitas kõigi pistikute ning ka raami massi jne. kontaktide puhastamine Würthi kontakspreiga.Kasutasin mõlemat,esialgu seda mis puhastab ja siis seda,mis hoiab puhtana,parandab kontaksti ning teeb vett hülgavaks.Peale seda toimib ideaalselt ja pole ka pingekat vahetanud.Nüüd lihtsalt teen igal sügisel kõik need kohad üle.
Kinni keeratavad ühendused lasin lahti ja siis uuesti kinni.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Milline regu vahel ei oma tähtsust, motorolleri oma siiski ei paneks :)
Tegelt sobib panna kõikide markida oma kuid pidada meeleses et mitte nõrgema genekaga mootorratta pealt kui meil.
Kui ma õieti mäletan siis xtz750 oli 350W genekas? või oli see 270W krt ei meenu...
6klemmi regu on selline et 3-ühevärvilist juhet on geneka fasijuhtmed siis 4's juhe mass, 5 juhe +12V ja 6 juhe on tagasiside
Nimelt sinna ühendatakse tsikli PRUUN juhe.
Tavaliselt on nii, et nö süütelukuni on punane juhe ja süütelukust juba edasi on pruun ja pruuni otsa riputatakse siis kogu tsikli koormus.
See tagasiside juhe võrdleb pinget punase ja siis 6 juhtme küle ühendatud pruuni juhtme pinge vahet. Ja tänu sellele pingeregulaator üritab kompenseerida pingelangu tekitatud koormusest, et siiski toimuks endiselt aku laadimine.
Tihtipeale ühendatakse see tagasiside juhtme nö punasega. Nii toimib kah, lihtsalt ei toimu nö kompenseerimist.
Originaal vana regu ongi ilma tagasisideta 5-e klemmiga. Uuemad olid 6'e klemmiga.
Nüüd päris uued MosFET regud on samuti 5'e klemmiga

Üks tõenäoline probleem võib olla see, et tagasiside 6 juhtme pinge on nii madal et ta pumpab pinget üless. KUID kompenseerimine ei ületa reeglina 15V. Kui pinge küündib sinna 20V tuuri pööretel siis regu on omadega läbi!

Minul regu käitus üldse imelikult, nimelt ma keetsin korra aku tühjaks, aru ma ei saanud miks. Testriga vaadates toimus laadimine pinge kõikus seal 13,2-14V vahel, 3k pöödel kah oli OK. Siis otsustasin testri juhtmete otsa panna ja minna sõitma. Alguses mõni min. oli ok ja sõites mõni aega kus nii mõnigi kord pöörded olid seal 4-5tuhande peal. Justkui regu sees käis plõks ja Pinge hüppas 21-22V peale, jäin seisma ja pinge jälle normaliseerus.

Lõppes asi sellega vahetasin regu välja ja panin Voltmeetri et reaalajas saaks jälgida mis laadimisega toimub...

Helista saab asja üle kaetud.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

Walter
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Juul 2004, 21:09
Tsikkel: XTZ750

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Walter »

Tänud info eest, sain vist asja toimima. 5 klemm oli mul tühjaks jäetud, kui sinna +12V peale tõin hakkas regulaator oma tööd tegema.


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

XL1000 kirjutas:
illuminaat kirjutas:

Kas mul seda kuidagi kontrollida annab, ilma et ma ratta peaksin alt ära võtma?

Võtad trossi spido tagant lahti ja keerad esiratast või veeretad-sõidad veidi.Kui tross ringi käib on ilmselt tigu korras.Muidugi on ka võimalus spidot kontrollida, mingi elektri mooriga, trossi ringi ajades.Selleks pane mooroti võlli otsa tugevam kummivooliku tükk ja ühenda selle abil mootor trossiga.

Sain ka lõpuks rattaga edasgi tegelda. Kui hakkasin trossi kontrollima, siis otseses mõttes jäi trossist üks osa kätte ja tross omadega õhtal. Kui sain teada trossi originaalhinna - 65 eurot, siis tõmbas korraks hinge kinni küll. Oskab keegi öelda või soovitada, kust annaks otsida odavamat varianti? Küsin parem nii - kas Louis-est või alternatiivsetest kohtadest tellides universaalset spidomeetri trossi, saab kindel olla, et see sobib?

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Tervitus,

Vahepeal lisanud rauad ja ette tulekaitse. Tagarehviks sai ka Mitas E09.

Pilt

Pilt

Pilt

Parimat

Viimati muutis Madris, 12 Juun 2014, 13:45, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”