Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Bastard kirjutas:

Kas TDMi puhul on ohutu sidurita käike vahetada? Olen nagu tähele pannud, et iseloomulikud kolksud käiguvahetusel on siis väiksemad või puuduvad sootuks.

Kolksudeta käiguvahetuseks on võlusõna vahegaas, eriti käike alla vahetades. Ilma sidurita ei soovitaks vahetada, see rohkem 6 käiguliste kastide teema, kus käikude vahed väiksemad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Võtsin natuke tõsisema sadula tuuningu ette.Hetkel põhi valmis.Lõikasin juhi istumise aluse sirgeks ja lõikasin ka esimest püstist osa õhemaks.Sellega seoses jäi isteasend natuke madalamaks ja ettepoole.Langes ära lenksukõrgenduste vajadus.Tagaistuja osa tegin pikemaks ja sirgemaks.Tegin tagaistujale ette nö kõrgenduse,et oleks mugavam istuda ja kannikate kohale lohud.Näidiseks võtsin Varadero sadula ja minule üllatuseks oli Varadero sadul tegelikult praktiliselt sama pikk,kui TDM-i oma.Enne arvasin,et on pikem,aga oli ainult natuke laiem(juhi kohalt).
Nüüd vaja veel uus polster teha,mis tuleb kokku õmmelda tükkidest,sest tervet ei venita enam peale.Termantiini ostsin juba ära,pidi spetsiaalselt selle tarbeks olema( päikese-külma ja vee kindel).Kannikate alla tuleb veel geel.
hetkel selline.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Indrekt
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mär 2014, 11:10
Tsikkel: hetkel tsiklivaba...
Asukoht: Tallinna ümbrus

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Indrekt »

Tere
Lugesin selle teema PEAAEGU täiesti läbi :D ,nüüd küsiks,et mida ma loll veel eraldi vaatama peaks,kuna tahaks homme minna sedahttp://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1704073 vaatama...? :oops: Kas oleks hea ost? Kuidaafi tõmbab nagu kohe nende endurode poole viimasel ajal :oops: :oops: :oops:


henrij
Postitusi: 167
Liitunud: 09 Mär 2011, 12:46
Tänanud: 1 kord

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas henrij »

Link on vigane

Indrekt kirjutas:

Tere
Lugesin selle teema PEAAEGU täiesti läbi :D ,nüüd küsiks,et mida ma loll veel eraldi vaatama peaks,kuna tahaks homme minna sedahttp://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=1704073 vaatama...? :oops: Kas oleks hea ost? Kuidaafi tõmbab nagu kohe nende endurode poole viimasel ajal :oops: :oops: :oops:

Kasutaja avatar

vainokas
Postitusi: 56
Liitunud: 20 Dets 2013, 03:46
Tsikkel: Triumph Bonneville T100
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas vainokas »

Jawa Stella -> GS500 -> ZZR1100 -> DL650 -> Bonneville T100
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

TDM minu arust väga enduro ei ole,pigem ikka matakaratas.Muidugi sobilike rehvidega saab temast ka nö kruusakõlbuliku ratta,aga tehase seades on tegemist ikka pigem asfaldi rattaga.Enduro rattaks on ta ikka natuke raske ja vajab selleks ka mõningast ümberehitust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Bastard »

kas yamaha tootevalikus XTZ 900 ei ole?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Teised rehvid ja kruusateedele eriti samas kaaluklassis vastast pole :D
Metsateed pole ka enam nii hirmutavad.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Indrekt
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Mär 2014, 11:10
Tsikkel: hetkel tsiklivaba...
Asukoht: Tallinna ümbrus

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Indrekt »

tänud,link kurivaim neh vigane saand,kuidas,ei tea....aga see pole teema...kuna ratas vana,siis on äkki miskit,millele peaks eriti tähelepanu pöörama?

Ja seepärast ma just sedatüüpi ratast vaatangi,kuna hea kalalkäija siis ja ka fotoka saab ju kaasa võtta sellistesse kohtadesse :wink:

Kasutaja avatar

Härg
Postitusi: 96
Liitunud: 19 Veebr 2008, 18:50
Tsikkel: TDM850
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 12 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Härg »

Omaniku ees vabandan, aga minuarust peaks selle pakkumise puhul hinnale erilist tähelepanu pöörama.

Kontakt: 555 255 17
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Indrekt kirjutas:

tänud,link kurivaim neh vigane saand,kuidas,ei tea....aga see pole teema...kuna ratas vana,siis on äkki miskit,millele peaks eriti tähelepanu pöörama?

Ja seepärast ma just sedatüüpi ratast vaatangi,kuna hea kalalkäija siis ja ka fotoka saab ju kaasa võtta sellistesse kohtadesse :wink:

Kuna tegemist suht palju sõitnud rattaga ja välimus ka selline,et raske midagi öelda,siis võiks tehnika olla,selle hinna eest üli korras.Kui ise ei jaga võta kedagi kaasa või veel parem lase kuskil üle kontrollida.Konkreetselt midagi sellist,mida kontrollida on raske öelda,kõik peab korras olema.Amordid,pidurid,kett ja hammakad on lihtsalt defekteeritavad,aga kõike ju kohe ei näe nii kui nii.Omaniku jutt kuula ka ära ja tee sellest omad järeldused.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Raigo
Postitusi: 1844
Liitunud: 29 Sept 2003, 19:23
Tsikkel: Iž Planetad, Iž Jupiterid
Asukoht: Rakvere

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Raigo »

Mul enda tenerest jäänud üle miile näitav spidoblokk ja mudelikohane paagikott. Huvi korral raigo at biker .ee

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sain sadula valmis.Tuli parem ,kui oskasin oodata ja teostus oli ka lihtsam kui arvasin.

Pilt
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegin eile esimese pikema tiiru peale lähitulesse xenoni paigaldamist ja sadula ümberehitust.Kokkuvõtteks võin öelda,et kõik on väga hea ,mis tehtud sai.
Jäin spetsiaalselt nö pimeda peale ja tuli näitas väga hasti.Tee on ühtlaselt valge ja vastutulijad ei vilgutanud( peale regullimist juba pimedas).Kaugtulesse panin ka mingi valget valgust andva H3-e ja eemalt vaadates on tulede värvus suht sama,nii et xenon(4300) ei torka küll eriliselt silma.Sain sõita pimedas ja kurvilisel teel põhimõtteliselt sama kiirusega ,millega tavaliselt, ainult valgel ajal sain sõita.Pimedas, oli nii sõitmine enne välistatud, isegi tuttaval teel.
Sadula teema on ka oma ülesannet täiega ja veel rohkem täitnud.Sõiduasend jäi natuke madalamale.Seoses sellega kadus ära tuul,mis enne täpselt kiivrisse puhus ja langes ära vajadus mingi lisa spoileri tegemiseks.Mul on kõrgem Givi klaas ja oleks nagu uue kiivri ka ostnud.
Lenksu asend on ka nüüd väga mugav ja pole mingit vajadust riserite järele,kätes ei olnud mingitki üleliigset koormust.Varem ikka natuke võttis parema randme kangeks,aga nüüd seda tunnet polnud.
Kuna ka ilmselt raskuskese langes madalamale,muutus ratta juhitavus kurvides väga palju mugavamaks,ma kohe täiega nautisin eilset sõitu.Pole selle rattaga enne nii kallutanud.
Ja mis kõige tähtsam,istumine oli väga mugav,ei mingeid pingeid alaseljas ega tuharates, nagu enne, ikka rohkem kui tunnise sadulas istumise järel tekkis.
Nüüd läheb töösse keskjalg(materjal ning näidis olemas,aga keevitaja oli ära vahepeal) ja kukkumisrauad,mille külge tulevad veel lisakaugtuled(Hella)+LED päevatuled,et xenonit mitte kulutada ja siis peaks selleks aastaks kõik olema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Pildid:

https://onedrive.live.com/?cid=2790876c ... %21470&v=3

Rauad sai tehtud. Ette tulevõrk (selle kasuteguris ei ole veel päris kindel).

Ootab tegemist:
Tagarehvi vahetus
Kohvri install
Aku tuleb vist ka ära vahetada...või otsida üles miski, mis voolu nahka paneb.
?Istme mudimine...madalamaks+uus kate

Madis


Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Kuidas teil temp näidikul seier näitab praeguste ilmadega? Mul linnas ja maanteel sõites on rohelisa osa päris all servas. Mõtlen, kas ehk peaks termostaati kontrollima...

Kasutaja avatar

mms
Postitusi: 88
Liitunud: 25 Juun 2013, 14:41
Tsikkel: M750,FE650E,NX650,WRE125,YZ80
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas mms »

XL1000 kirjutas:

Ja mis kõige tähtsam,istumine oli väga mugav,ei mingeid pingeid alaseljas ega tuharates, nagu enne, ikka rohkem kui tunnise sadulas istumise järel tekkis.
Nüüd läheb töösse keskjalg(materjal ning näidis olemas,aga keevitaja oli ära vahepeal) ja kukkumisrauad,mille külge tulevad veel lisakaugtuled(Hella)+LED päevatuled,et xenonit mitte kulutada ja siis peaks selleks aastaks kõik olema.

Mis polstrimaterjali sadulas kasutasid? Mitu erinevat kihti? Kust materjali hankisid? Mis nipiga madalamaks tegid - muutsid plastist osa kuidagi? Mul sama jama - originaalsadul ei sobi hästi. Kõrgus on OK (originaalklaasiga see paar senti madalamaks vast ei päästa?) aga just see tagumine rant võiks veidi tagapool olla. Pikkus 187. Tahaks veidi tagapool istuda.
Kas keskhargi lahenduse teenustööd oleksid valmis vahendama?


Walter
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Juul 2004, 21:09
Tsikkel: XTZ750

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Walter »

Minu XTZil samamoodi, rohelise alguses, kohapeal seistes tõuseb veerandi peale kui vent käima läheb.

Mihkel S kirjutas:

Kuidas teil temp näidikul seier näitab praeguste ilmadega? Mul linnas ja maanteel sõites on rohelisa osa päris all servas. Mõtlen, kas ehk peaks termostaati kontrollima...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mms kirjutas:
XL1000 kirjutas:

Ja mis kõige tähtsam,istumine oli väga mugav,ei mingeid pingeid alaseljas ega tuharates, nagu enne, ikka rohkem kui tunnise sadulas istumise järel tekkis.
Nüüd läheb töösse keskjalg(materjal ning näidis olemas,aga keevitaja oli ära vahepeal) ja kukkumisrauad,mille külge tulevad veel lisakaugtuled(Hella)+LED päevatuled,et xenonit mitte kulutada ja siis peaks selleks aastaks kõik olema.

Mis polstrimaterjali sadulas kasutasid? Mitu erinevat kihti? Kust materjali hankisid? Mis nipiga madalamaks tegid - muutsid plastist osa kuidagi? Mul sama jama - originaalsadul ei sobi hästi. Kõrgus on OK (originaalklaasiga see paar senti madalamaks vast ei päästa?) aga just see tagumine rant võiks veidi tagapool olla. Pikkus 187. Tahaks veidi tagapool istuda.
Kas keskhargi lahenduse teenustööd oleksid valmis vahendama?

Ma tegin sadula ümber teisiti,kui sina soovid.Ma tõin istumise ette ja madalamale natuke.Sellega pikenes tagaistuja koht.Võtsin malli Varadero istmelt.Varadero iste on veits laiem juhi istekohal,aga muu tegin analoogseks.
Keskjalaga on see asi,et keevitav spetsialist lasi oma keevituse läbi ja tellis uue.Pole veel käte saanud.Ehk saan ühe komplekti sel nädalavahetusel valmis teha.Mul hakkavad juba Viljari ees süümekad tekkima,tema keskhark juba paar kuud minu käes.Kui enda oma valmis saan,siis pole kindlasti kahju seda infi ja võimalusel ka teenuse pakkujat(tema nõusolekul muidugi) ka teistega jagada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Mihkel S kirjutas:

Kuidas teil temp näidikul seier näitab praeguste ilmadega? Mul linnas ja maanteel sõites on rohelisa osa päris all servas. Mõtlen, kas ehk peaks termostaati kontrollima...

Käisin eile tiirul. Mul rattal täpselt sama.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Bastard »

mul mingit värvilist osa ei ole, aga ainult hästi natuke nullist ülespoole tõuseb. ventika sain ka ainult siis tööle, kui Motohoovi juures mingi 2 minutit kohapeal pöördes olin hoidnud. Samas pole ma täheldanud, et ta ka suvel soojade ilmadega just väga palju kõrgemale tõuseks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Praegu ikka veel üsna külm ka.Ega ühegi tsikli mootor praeguse ilmaga just ei kuumene.Minul ei lähe ventikas tööle ka linnavahel sellise 17-19 kraadiga..Peab ikka veits üle 20 olema,et iga foori taga tööle läheks.35-ga on samas ka tühikäigul suht kohe punases,aga kui veits pöördeid peal hoida ,siis langeb veits.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Probleem: starteri nuppu sõkkudes aku kõrval asubv starteri solenoid(?) ainult plõgiseb. Starterit järgi ei võta.
Akus peaks voolu jaguma, akuklemmid puhtad ja kinni, näha olevad pistikud ja juhtmed üle käidud ja tunduvad korras.
Kas viga selles solenoidis või peaks viga mujalt otsima?

Rattaks xtz 750 super tenere

Viimati muutis Madris, 14 Apr 2014, 23:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

TDM
Postitusi: 349
Liitunud: 28 Juun 2005, 00:55
Tsikkel: TDM 850 3VD, CRF250L, Gas280
Asukoht: Keila

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas TDM »

Kui solenoid krõbiseb siis voolu vähe, proovi mõne teise aku pealt lisa anda, mis siis teeb?
Millega sa seda voolu jagumist mõõtsid ja kas mõõtsid käivitumise hetkel, niisama ilma koormuseta võib seal 12V olla.

Ei midagi . . . peale tuule!
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

Kahjuks ei ole millegiga mõõta. Loogika ütleb, et akuga ok. Kuna viimane käuvitqmine oli nö poolest pöördest. Ja täna sai ka testitud laetud akuga. Ja peale selle ei ole see klõbin selline, mis ilmneb, kui aku tühjaks saab. Klõbin on tunduvalt äkkilisem.


Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

:wack: mees... loogikaga akut ei kontrolli tõesti. omal kokgemus kus tutikas aku käivitas kaks korda paugust ja siis enam mitte. Sai garantiiga ringi vahetatud aga enne seda lähenesin ka loogiliselt ja katkusin starterit maha korda 3-5 ja tassisin erinevatesse kohtadesse remonti (togi)

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Madris »

:wack: Jah, kuigi lõppkokkuvõttes on tore, et kohe aku järgi ei jooksnud...leidus ka üks kärsanud pistik, mis ka süsteemi jebis.
Aga peaks selle multimeetri omale soetama küll.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madris kirjutas:

:wack: Jah, kuigi lõppkokkuvõttes on tore, et kohe aku järgi ei jooksnud...leidus ka üks kärsanud pistik, mis ka süsteemi jebis.
Aga peaks selle multimeetri omale soetama küll.

Tavalisest testrist küll.Igas suuremas tööriista poes saadaval.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Nii, postitan siis oma pisikesest saagast ka nupukese- ehk on lellelgi tulevikus kasu.
Ratas TDM 900, pritsega. Võiks ju olla probleemivaba aga ei... kevadel või kuida seda veebruaris sõitmise alustamist nimetada- hooaja alguses- toimis kenasti, kuid siis hakkas järsku probleemitsema. Nimelt hakkas olema järjest keerulisem sõita ühtlasel kiirusel ja eriti pöörete vahemikus 2500-3500. Kippus nagu ebaühtlaselt vedama. Eriti tüütu ja lausa ohtlik oli juba lõpupoole, kui reistmikul pidid laskma eesliikuja kaugemale, et pöörded alla 3000 ei kukuks, sest siis hakkas plödistama ja selle vastu aitas ainult järsk pealekeeramine... teadupärast pole linnas alati sellist ruumi, kuhu see tekkiv kiirus siis ära mahutada.
Täna sain lahenduse :) - õhurõhu andurist kütuse surve regulaatorisse minev vaakumivoolik oli otsast pikuti lõhki kuivanud ja andis ilmselt lisaõhku, mille tulemusena regu lubas kõrgemat survet süsteemi. Kuna aga selle masina aju arvab, loodab, tahab ja arvestab küttesüsteemis olema koguaeg rõhuks atmosfäärirõhu +2,64bar ja vastavalt sellele regullib siis pihusti avatud oleku aega, seega kõrgema surve korral läheb samas ajaühikus suurem kogus kütet läbi pihusti ja ongi tulemuseks paigast ära segu. Peale vigase vooliku vahetamist masin nagu uus. (w) Motard.

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”