Aprilia Tuono

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Helista Bikepointi. Seal Tarvo teadis mulle küll rääkida, et paarikümpsiga peaks saama mingi analoogi, kui ma enda ratast ostsin. :idea:



Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021

reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nii, kellel veel spidoandur lolliks l2inud on? Mul Millel l2ks ka enne l6ppu, loopis 400+ kiirusi v6i n2itas nulli. Tuono 1genil sama lahendus, tuli nyd sellele rattale ka kylla. Mis teha? Ilmselt on see magnet(?) tagaratta juures lolliks l2inud v6i on mingi juhtmekala? Kiirusest on nagu veits suva tegelikult, s6idan p88rete j2rgi, aga l2bis6itu tahaks ikka adekvaatselt n2ha..

EDIT: Nüüd proovisin Mille andurit, sama tulemus. Seega prooviks pigem oma andureid kellegi teise ratta peal, äkki selgub, et mul on mingi lihtlabane juhtmekala kuskil pistikust edasi. Seda pundart niisama lahti kiskuma ei taha hakata, enne kontrolliks anduri üle :)
On kellelgi viitsimist oma RSV(R)-tüüpi rattaga ligi karata, et ma saaks proovida? Protsess on ülilihtne, miski 10 minutit kokku-lahtiühendamise ja proovisõiduga. Ratas peaks olema kuni 2005.a RSV mudel (Mille või Tuono näiteks), edasiste pistikulahendusi ma ei tea.

EDIT2: Peale parajat obadust maski pihta (detailid pole olulised :P) hakkas tööle jälle. Seega ilmselt oli mingi juhe kellaplokist lahti pudenenud. Peaks vist viitsimise kätte võtma ja maski küljest võtma, muidu ei pääse pistikule ligi, et ähemalt tsekkida..


Sasskin
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Veebr 2010, 18:23

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Sasskin »

tere mehed.
Juhtus nii et Aprilia Tuonol on starter pidevalt järgi.Isegi siis kui võtmeid ees ei ole. Mis nüüd täpsemalt saba anda võis?

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas puna »

Juhtmed on lühises siis viskab kiirust nagu juhtub.


Sasskin
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Veebr 2010, 18:23

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Sasskin »

Seekord oli veaks starteri relee.


Tuono

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kas Tuono piduriheebel sobib RSV Millele?


reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jep. Vastupidi ka.


Tuono

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Tuono »

reimps kirjutas:

Jep. Vastupidi ka.

Küsisin sellepärast, et mingi idabloki poiss väitis, et ei sobi kuna tema Millel oli teistsugune ehk siis ehe näide, kui ostad kellegi "tjuunitud" rimaka siis jäädki varuosi otsima :bsmile:


reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Võibolla on mul vasjatuuningud olnud siis, mul on küll omavahel sobinud - Mille heeblid sõitsid Tuonoga müügini, sõidavad tänagi veel mu teada..


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Teate te 2 olete nii margi täis teinud Tuonol,et isegi mina ei soovi enam seda ratast,kuigi huvi oli :bsmile:


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas pyta »

Ära ütle nii..mina küll tahaks mingi aeg proovida

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kuidas saab ratas selles süüdi olla, et ma mun* ja mongol olen, ah? Suht lasteaed - sul on puust veoauto, aga sa oled mu arust tropp, seega on puust veoautod sitad? :mrgreen:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Sa kujutad ette,tekkib mingi probleem,ja ma pean siia kirjutama (lol) :wack:Ma vabandan teema solkimise eest,ma lähen homme tuonot vaatama :bsmile:

Viimati muutis kaiman, 04 Apr 2015, 12:49, muudetud 1 kord kokku.

reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma olen tegelikult üpris tolerantne düsgraafikute suhtes, aga kui mõte kaob pidevalt vigade tõttu ära, siis olen sunnitud tegema nii:

Pilt

Sa ikka saad aru, et olematu kirjaoskus on sinu enda sõnavõtud täiesti tühiseks muutnud? Minu mölisemine on vähemalt loetav.

Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Tere

Oskab keegi öelda, mis on kõige lihtsam viis leida 1 gen Tuono küljejalale parem alternatiiv?
Parem, siis selle poolest, et ratas seisaks parema kaldenurga all ja ei oleks enam nii ohtlikult püstine.
Väljamaa foorumites kõneldakse, et parim lahendus on 04-06 Fireblade jalg. On keegi ära proovinud?

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Ah ma ka alguses veidi põdesin, et kole kipakas värk. Nüüd juba teine hooaeg käsil ja pole nii hull midagi tegelikult. Lihtsalt jalale pannes jälgi, et pinnas koiva all oleks kindel.
USA versiooni Tuono jalg on samas pikem. Teisel pildil EU koib, viimasel US variant.
Pilt
Pilt
Pilt

SERTÃO
Kasutaja avatar

Painteddeath
Postitusi: 203
Liitunud: 16 Aug 2007, 02:33
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva/Tallinn

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Painteddeath »

Kuidagi väga harjumatu tundub ikka see jalg hetkel. Eks pinnas võiks alati kindel olla ratta jala all, aga selle rattaga otsid üsna pikalt seda õiget kohta ja isegi siis ei julge väga kaugele rattast eemale minna. Võibolla on nagu sa mainisid, et alguse asi. Samas neid kukkunud rattaid on foorumid täis.
Need pildid on nähtud. Jänkide varianti tuleb ümber teha veidi. Hetkel viimase info järgi on Fireblade jalg parim lahendus ja ka Blackbirdi oma pidi sobima ( mõned ütlevad, et peab lisaaugu puurima hoiatustule jaoks).

Tahtsingi uurida, kas keegi on selle töö siin ära teinud juba.

Lõpuks muutume paratamtult nendeks, kelleks teised meid peavad - Julius Ceasar.
http://www.pohjatuultepojad.net
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Lihtsam ja odavam oleks vist isegi olemasolevat modida, pooleks lõigata, lisajupp vahele ja väikese nurga all kokku keevitada. :roll:
Kui tagumine rehv peaks mingil põhjusel tühjaks minema jalal seistes, siis kukub ratas paremale küljele. Kasutaja Müristaja rääkis.

SERTÃO

wolf
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Nov 2014, 12:52
Tsikkel: Kawasaki zr, Aprilia Falco
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 3 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas wolf »

Falcol just vastupidi jalg kuidagi lühike.. jube lääpa jäi jalapeale.. tuli siis natuke pikemaks teha.. tundub pildijärgi et jalg pm sama


atspatss
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2017, 15:09

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas atspatss »

Kas keegi tuono 1st gen esiotsa koos tule ja spidoga on ära hävitanud?
Kuidas see elektrisüsteem seal spido taga toimib? Kas saab lihtsalt orig spido eemaldada?

Oskab keegi soovitada aftermarket spido?

Aitäh!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas will111 »

ära hävitanud ei ole, ja esiots mille oma. aga eemaldanud olen ja spido plokki ära võtta/jätta ei saanud, siis ei lähe ükski tuluke ega asjake tööle ehk siis tsiklit ei saanud käivitada. plokki lahti kiskuda ei viitsinud, panin selle lihtsalt eraldi lenksu külge. arvatavasti on seal ploki sees mingitlaadi aju moodi asjandus


atspatss
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2017, 15:09

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas atspatss »

will111 kirjutas:

ära hävitanud ei ole, ja esiots mille oma. aga eemaldanud olen ja spido plokki ära võtta/jätta ei saanud, siis ei lähe ükski tuluke ega asjake tööle ehk siis tsiklit ei saanud käivitada. plokki lahti kiskuda ei viitsinud, panin selle lihtsalt eraldi lenksu külge. arvatavasti on seal ploki sees mingitlaadi aju moodi asjandus

Äkki saad pilti näidata kuidas sa lenksu külge panid ja kuidas jäi :) ise mõtlesin ka sellele.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas will111 »

võin teha jah pilti mingi aeg, kuigi ega see asi mul just eriti "final" ei ole:) juhtmepundar ripub seal kuskil vahel. ma tahtsin proovida kuidas sõiduasend jääb ja kas oleks mõtet konvertida tounoks.


atspatss
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Juul 2017, 15:09

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas atspatss »

Tegin converdi ära.
Spidoks läks KOSO DB-01R. Neutrali tuld ei saanud funksima. Kui keegi oskab aidata siis palun. Proovisin kõik juhtmed läbi mis orig spido blokki läksid.
Muu mis peaks töötama sain ka tööle. Masin käivitus kui orig spido lahti ühendada, et sellega probleeme ei olnud.
Jama on ainult selles et aprilia manual on BS, kõik ühendused pidi katse-eksitus meetodil tegema.

Välimus kordi etem nüüd kui originaalis, pilt ka all. :wack:
http://prntscr.com/gdpvj8

Ahjaa KOSO spido toimib otse ühenduses originaal spido anduriga, et KOSO spidoga kaasas olevat kaablit ja andurit ei pea esiratta juurde vedama.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”