Aprilia Tuono

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Vint »

Mida sa nüüd täpsemalt silikooni nime all mõtled?
Kas hermeetikut tihendamiseks või peale pihustatavat kraami,niiskuse hülgamiseks?

Isiklikult soovitaks hoopis tehnilist vaseliini, näiteks elektrikud kasutavad seda hea meelega.
Ja isegi sellistel asjadel nagu suuremad kaabli kingad- nendele on siiani vaseliini tuup või kotike kaasa pandud. :bsmile:



Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kasvuhoone polükarbonaatplaatide spets.silikoon, sellega tihendasin.

SERTÃO

Tuono

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Vint kirjutas:

Mida sa nüüd täpsemalt silikooni nime all mõtled?
Kas hermeetikut tihendamiseks või peale pihustatavat kraami,niiskuse hülgamiseks?

Isiklikult soovitaks hoopis tehnilist vaseliini, näiteks elektrikud kasutavad seda hea meelega.
Ja isegi sellistel asjadel nagu suuremad kaabli kingad- nendele on siiani vaseliini tuup või kotike kaasa pandud. :bsmile:

Ma arvan, et see silikooni rasva (würthi oma) ongi see tehniline vaseliin, sest üks tsikli hooldaja soovitas seda!

Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas müristaja »

reimps kirjutas:
müristaja kirjutas:

Pead sel juhul oma ratta üle vaatama, korras rattal uue akuga ei hakka midagi siristama 8)

Said vähe valesti aru - siristamise all mõtlesin ma koostööst juba loobunud starteripendiksit ja siis on juba kellad ;)
Pole mu ratta käivitamisel seni viga midagi, lihtsalt tean läbi isikliku kogemuse, et poolkõva akuga seda ratast käima käiata ei tohi, lõpeb väga halvasti ;)

Natuke võimendad seda asja üle. See starteri pendiks ei ole küll selline väljaminek mille pärast pead valutada.
http://m.ebay.co.uk/itm/111238466692?nav=SEARCH

Drop a gear and disappear...

reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

3-4 aastat tagasi ei olnud ebays seda kola sellise hinnaga, sai otsitud igast variante, aga ei olnud siis nii lihtne see kui praegu.. Ainult originaaljupid ja sa peaks teadma, palju itaallaste A-osad maksavad.
Poh, see mootor sai juba ammu müüdud, seega ostja sai korraliku asja :)
Nüüd on aga kiiks endal peas, et pooliku akuga käivitamine lõpetab sõidupäeva üpris lihtsalt. Mu ratas saab korralikult vatti ja ilmastikku ka tunda niikuinii, tuleb mõnes suhtes veits hellem olla :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kuidas selle tiba võimsama ytx14bs-ga ikkagi on? Kuidas te selle peale saate, kui originaal madalam? Okei, kuidagi võib-olla topib selle sinna kuidagi, aga aku fikseerimiseks mõeldud jullat ju siis kasutada ei saa. 1gen. teistmoodi? Ühes kohas jäi silma motikaakude parameetrid. YTX12 ja 14 olid ühe ja sama käivitusvooluga :roll:

SERTÃO
Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas müristaja »

holma kirjutas:

Kuidas selle tiba võimsama ytx14bs-ga ikkagi on? Kuidas te selle peale saate, kui originaal madalam? Okei, kuidagi võib-olla topib selle sinna kuidagi, aga aku fikseerimiseks mõeldud jullat ju siis kasutada ei saa. 1gen. teistmoodi? Ühes kohas jäi silma motikaakude parameetrid. YTX12 ja 14 olid ühe ja sama käivitusvooluga :roll:

Ei ole midagi keerulist, lihtsalt kinnitusjullale pikem polt+distantspuks leida. Selle ühesuguse käivitusvoolu asja kohta ei oska kommenteerida. Käivitusel on ikka vahe vahel. Üks aku ju 2ah võimsam.

Drop a gear and disappear...
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Täna läks raibe ilma laadimata kohe poolest pöördest käima. Vaatasin, laadimine 12,7V. Veidi vähe ei ole?

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021
Kasutaja avatar

tynys
Postitusi: 79
Liitunud: 21 Sept 2008, 17:47
Tsikkel: Aprilia RSV Mille R
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas tynys »

On küll vähe. Mul on laadimine ca 14 volti

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Müristaja, mul on tunne, et 1gen.on see aku fikseerimine kuidagi teisiti lahendatud, sest ma küll ei saa aru kuidas sinu pakutud lahendust enda kinnituse puhul kasutada :roll:

12 kopikatega on laadimiseks vähe. 13,6-7 alates on mul. Läheb 14,5 ja sinna kanti välja.

SERTÃO
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas puna »

On jah vähe mul ka rattal miski 14, millegagi

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

See laadimine vist polegi kogu aeg 14v ja edasi peal. Just peale käivitusi laeb suurema pingega, eks korvab kiirelt akust lahkunud särtsu. Kui olen pikemalt ringi sõitnud, siis langeb laadimine 13,6-7v kanti. Eks aku täis ja pole vaja ka suurema pingega laadida enam. Võibolla eksin, aga tundub, et nii asi käib.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Selline küsimus, et kui sõita originaalsummutiga, on kõik OK. Kui panna alla veidi väiksema takistusega pütt, siis vähel harva turtsub õhupuhastajasse. Kas tegu võib olla lahja seguga? Kuidas seda probleemi kõrvaldada saaks? Mainin igaksjuhuks ära, et küljes on ka K&N filter.

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021
Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas müristaja »

Andrea kirjutas:

Selline küsimus, et kui sõita originaalsummutiga, on kõik OK. Kui panna alla veidi väiksema takistusega pütt, siis vähel harva turtsub õhupuhastajasse. Kas tegu võib olla lahja seguga? Kuidas seda probleemi kõrvaldada saaks? Mainin igaksjuhuks ära, et küljes on ka K&N filter.

Kuidas sa seda kindlaks teed, et lööb õhupuhastisse? Ostsid filtri uuena? Mis kiip sul ajus on? Originaal kiibiga tegid ilmselt asja hullemaks ja segu lahja, siis hakkab puhastisse lööma.
Tuleb tellida vastavalt oma muudatustele uus kiip. Ja ka aju peal olevad el. kütusekruvid paika keerata. Muu ei aita.

Drop a gear and disappear...
Kasutaja avatar

Andrea
Postitusi: 741
Liitunud: 29 Mär 2004, 07:54
Tsikkel: Ducati Streetfighter V4S '21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Andrea »

Kindlaks teen kõrvaga. Filter oli ostes peal juba. Filter äsja pestud ja õlitatud. Kiibi kohta info puudub. Müristaja, järsku saad üle vaadata millalgi? :roll:

Suzuki SV650 S 2001 -> Yamaha YZF750R 1995 -> Aprilia RSV 1000 Tuono 2003 -> Ducati 999 Biposto 2005 -> Ducati 1098 Streetfighter S 2009 -> Ducati Diavel Carbon 2011 -> Aprilia Tuono V4R APRC 2012 -> KTM SuperDuke 1290 R 2015 -> Kawasaki KX250F 2008 -> Aprilia Tuono V4R APRC ABS 2014 -> Aprilia Tuono V4 1100 RR 2017 -> KTM Superduke 1290 R 2020 -> Ducati Streetfighter V4 2020 -> Ducati Streetfighter V4S 2021

freelander
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Apr 2014, 10:24
Tsikkel: z1000 -09
Kontakt:

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas freelander »

Mul on kiire küsimus, käisin ühe Tuonoga sõitmas.
Terve talve oli seisnud ja see aasta veel sõidetud ei olnud.
Nimelt väikest ringi tehes jäi jubedalt häirima selline asi: Sõidad ilusti, kiirendad, siis lased gaasi maha ning kui uuesti gaasi annad siis käib tugev jõnks läbi.
Kas see on normaalne? Põhjustatud millestki?


reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kui tugev jõks? Kett pingutamata?
Muidu jõnksutab ja "koliseb" see ratas rohkem aga küll, kui suvalise R4-ga võrrelda. Ma süüdistan V-d :)

Või on mu Apriliad siiani lihtsalt peldikud olnud.. :mrgreen:

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Andrea kirjutas:

Kindlaks teen kõrvaga. Filter oli ostes peal juba. Filter äsja pestud ja õlitatud. Kiibi kohta info puudub. Müristaja, järsku saad üle vaadata millalgi? :roll:

Kiipe mul 2 tk üle. Võin testimiseks laenata (vb ka müüa), kui Müristaja segukruvisi näppima tuleb.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01

freelander
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Apr 2014, 10:24
Tsikkel: z1000 -09
Kontakt:

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas freelander »

No umbes selline jõnks, kui sidur lahutada, natuke gaasi anda ja siis järsku vabastada.


reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

freelander kirjutas:

No umbes selline jõnks, kui sidur lahutada, natuke gaasi anda ja siis järsku vabastada.

Mulle tundub, et see on normaalne, vedu on suht vägivaldne sel mootoril. Võid mu omaga proovida, kas on samasugune jõnks. Näiteks :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

:roll: Ei jonksuta mul midagi, annad hagu, lased rutska maha, uuesti keerad ja rebib koheselt.
Ju kaua seisnud ja vajab lihtsalt ühte korralikku kuumaandmist. Köhib puhtaks.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Yerba »

freelander kirjutas:

Mul on kiire küsimus, käisin ühe Tuonoga sõitmas.
Terve talve oli seisnud ja see aasta veel sõidetud ei olnud.
Nimelt väikest ringi tehes jäi jubedalt häirima selline asi: Sõidad ilusti, kiirendad, siis lased gaasi maha ning kui uuesti gaasi annad siis käib tugev jõnks läbi.
Kas see on normaalne? Põhjustatud millestki?

Sidur ei ole ära väsima ehk libisema hakanud?

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Veokett lõtv siis kipub ka loksutama gaasiga mängides. Sama olen ka täheldanud gaasitrossi liiga suure lodevuse korral.

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

reimps

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas reimps »

arendaja kirjutas:

Veokett lõtv siis kipub ka loksutama gaasiga mängides.

No mul näiteks on kett otsakorral küll, seda "kolksu" tunnen ma ise ka juba. Pingutatud ketiga on palju sujuvam. Algse küsimuse peale pakukski kas veninud ja pingutamata ketti või teine variant - kui freelander pole varem Tuonoga sõitnud, siis ridamootoriga võrreldes on see ratas ikka äkilisem küll ja võib "rapsida".


henrij
Postitusi: 167
Liitunud: 09 Mär 2011, 12:46
Tänanud: 1 kord

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas henrij »

Kui mõnel tuono omanikul on riiulisse jäänud vedelema selliseid originaal peegleid siis oleksin sümboolse tasu eest täitsa huviline
Pilt


Jaan_S
Postitusi: 94
Liitunud: 05 Okt 2011, 22:48
Asukoht: Pärnu

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Jaan_S »

freelander kirjutas:

Mul on kiire küsimus, käisin ühe Tuonoga sõitmas.
Terve talve oli seisnud ja see aasta veel sõidetud ei olnud.
Nimelt väikest ringi tehes jäi jubedalt häirima selline asi: Sõidad ilusti, kiirendad, siis lased gaasi maha ning kui uuesti gaasi annad siis käib tugev jõnks läbi.
Kas see on normaalne? Põhjustatud millestki?

Tagaketiratta kummileevendid kulunud.? Kontrollida saad kui ketiratast edasi-tagasi liigutad, tagaratas maas, kast neutraali peal. Loksumist olla ei tohiks.

Yamaha RD250lc, Kawasaki ZR750f, Suzuki SV1000S, Yamaha YZF-R1 2005, Aprilia RSV1000
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Õlivahetusel selgus, et olen õlifiltrite ostuga veidi mõõda pannud. Seega kel soovi, siis müüa on kolm õlifiltrit(vastab koodile HF152). Tegemist siis niiöelda short versioonidega. Minule aga sobivad long versioonid(HF564). Need kellel Tuono, Mille, Falco, Futura, Capanord ja filtrikaas madal, siis neile sobib HF152.

SERTÃO

tiit1990
Postitusi: 60
Liitunud: 04 Nov 2010, 17:55
Tsikkel: aprilia rsv tuono 1000R
Asukoht: kuressaare
Tänatud: 1 kord

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas tiit1990 »

palju hinnaks

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas Kirs »

tiit1990 kirjutas:

palju hinnaks

Tsekka PS.

SERTÃO
Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Aprilia Tuono

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Kiiremas korras vaja starteri releed (starter solenoid relay). eBay`s olemas neid hulgi, aga äkki saab siin kaubale.
Pidi sobima ka mõne muu margi relee (kui keegi teab täpsemalt, võib ka selle kohta infot jagada).

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”