Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Piirajad muide, on neil peal sellepärast, et neid oleks võimalik EUs legaalselt müüa - nende piirajatega sõita, ei ole reaalselt eriti võimalik. Võrdluseks võid autole gaasipedaali alla telliskivi panna ja sõita proovida - umbes sama efekt. :lol:

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

mkendra
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Apr 2015, 20:56
Asukoht: St. Julian's, Malta
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas mkendra »

Täitsa huvitav oli seda SXV vs Bike teemat lugeda. Olen vaadanud mingeid videosid sxv550 vs 600cc biked rinkal (kahjuks hetkel ei leidnud viiteid) ja no täitsa kahju oli kohe baikidest :D
Pikalt fantaseerisin ka ise antud aparaadi ostmisest esimeseks sikliks, aga kuna paaril sõbral olid sellised siklid, siis sain aru, et mul on liiga vähe mõistust sellise kaalu ja jõu kombinatsiooniks.

Osta SXV/RXV kahekesi sõitmiseks on minu arvates täpselt sama nagu osta audi r8 pereautoks :D

Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Kahekesi on selle asjaga ohtlik sõita :wack:
Ja nagu ennist mainitud, siis enda klassi teravaim tsikkel.
Rebib tagurattasse nii mis jube, kui aga kruvid natuke rohkem, siis juba tagarehv hoo pealt suitseb. Niiet selle tsikkliga sõites peab olema väga hea enesevalitsus, mida ma selle juures armastan :ner:
Lisan ka selle, et antud masin on linnavurrina esimene, enne olen omanud wr450f ja sõitnud sellega ainult maastikul. SXVe ostsin südametunde järgi, jah enne ostsimist tegin põksu. Kuid teadsin alati, et see masin on mulle.
Minu arvamus on see, et antud masin on inimesele kes on esiteks pikka kasvu (mina olen 196cm) Sõber on 180 ja tal oli isegi raskus jalga üle ratta saada :lol:
Teiseks ei soovita ratast inimesele kes ei tea oma piire, mis on ilmselge. Aga ma ütlen seda, et kui sa kardad surma või kukkumist, siis see ratas pole sulle. Antud ratas on puhtalt huligaanitsemiseks, sellega kaasnevad wheelied jne.
Kokkuvõtvalt on see ratas inimesele kes on hulljulge, kes teab oma piire ja armastab kulgeda tagurattal.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas will111 »

sorry, idiootne jutt. täiskasvanud nimetavad seda ka kõvatamiseks...aga eks kuskil baari ees paras rääkida vist sellist jura ning endale rinnale taguda.

mul on sama terav ratas ja sellega sõitmiseks ei pea "mitte kartma surma", ei pea ka olema 2 meetrit pikk ning ei pea ka tingimata huligaan, pätt või muidu lollakas olema. ühtlasi ei saa üks asi samal ajal rebida hullult tagarattasse ja tõmmata rehvi suitsema, kust küll sellised illusioonid välja imetakse?! Kui toimub üks siis teist ei toimu, ja vastupidi. Hea enesevalitsus peab olema ükskõik millega sõites. Võimsa ja äkilise rattaga sõites peab olema lisaks sellele ka palju oskusi ja kogemusi...aga eks rohkem oleneb ikka sellest KUIDAS sõidad, mitte sellest millega sõidad

Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

will111 kirjutas:

sorry, idiootne jutt. täiskasvanud nimetavad seda ka kõvatamiseks...aga eks kuskil baari ees paras rääkida vist sellist jura ning endale rinnale taguda.

mul on sama terav ratas ja sellega sõitmiseks ei pea "mitte kartma surma", ei pea ka olema 2 meetrit pikk ning ei pea ka tingimata huligaan, pätt või muidu lollakas olema. ühtlasi ei saa üks asi samal ajal rebida hullult tagarattasse ja tõmmata rehvi suitsema, kust küll sellised illusioonid välja imetakse?! Kui toimub üks siis teist ei toimu, ja vastupidi. Hea enesevalitsus peab olema ükskõik millega sõites. Võimsa ja äkilise rattaga sõites peab olema lisaks sellele ka palju oskusi ja kogemusi...aga eks rohkem oleneb ikka sellest KUIDAS sõidad, mitte sellest millega sõidad

Kas sa said üldse aru ka mida ma üritasin öelda? Kõik see on puhtalt minu arvamus ja kellele see ratas on suunatud. Ma ise sõidan selle rattaga igapäevaselt.
Surma kartmine ja huligaanitsemine on puhtalt väljend selle ratta iseloomustamiseks. Ikka iga mees selle ratta peale loodud pole. Mis puudutab pikkust, siis ma tõin välja näite et mis pikkuse klassi asi võiks jääda. Kui oled 170cm pikk ja tahad sellega sõita, anna minna aga arvesta sellega, et jalad maha ei ulatu. Näiteks samas mina ei mahu keskmise bike peale ära, jalad on niivõrd pikad.
Kuule tagarattal sõitmine ja samal ajal rehv tossab all? Sulle ikka meeldib tähti närida. Ma pidasin silmas tsikkli väändemomenti, et pole raske wheelie asemel ratas tossama panna.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 552
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Kox »

No ega see SXV nii relv ka pole. Terav, aga ei miskit ebareaalset kui vähegi kokkupuudet tsiklitega on.
Ja kui tagarattasse ei lähe siis pole ju tsikkel.... :bsmile:

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Kox kirjutas:

No ega see SXV nii relv ka pole. Terav, aga ei miskit ebareaalset kui vähegi kokkupuudet tsiklitega on.
Ja kui tagarattasse ei lähe siis pole ju tsikkel.... :bsmile:

Ebareaalset küll mitte. Kuid kaalu ja jõu/väände suhe on ebareaalselt paikast, see on see mis teeb selle masina "huligaaniks" kes karjub ja rabeleb su kanni all 8)
Asi pole kas läheb tagarattasse, vaid kuidas läheb.
Aga nagu tänavapildis näha, ei sõida neid palju ja sellel on oma põhjus. See masin on ja jääb huligaaniks, nagu ka tema vääriline "kõvataja".

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Mnjaa, kõlab kohe väga minumoodi supermoto see SXV..kunagi oleks äärepealt ostnud,aga siis otsustasin omale fighteri ehitada. Aga praeguse jutu järgi,siis tuleb omale selline veel kõrvale soetada. Kuidas mootori kestvusega on ? Selle kohta olen kuulnud ainult halba..

Ja kahekesi sõiduks ma küll selliseid rodeo hobuseid ei soovita..endal oli kunagi GasGas 450 supermoto,ja no paar korda sai jah piffi veetud aga väga s**t oli ikkagi. Edasi läks,kuid masina tunnetus oli alla igasuguse arvestuse. Sellised pillid pole m6eldud kahe inimese jaoks,kuigi hädakorras ajavad asja ära :)

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

RasmusL kirjutas:

Mnjaa, kõlab kohe väga minumoodi supermoto see SXV..kunagi oleks äärepealt ostnud,aga siis otsustasin omale fighteri ehitada. Aga praeguse jutu järgi,siis tuleb omale selline veel kõrvale soetada. Kuidas mootori kestvusega on ? Selle kohta olen kuulnud ainult halba..

Ja kahekesi sõiduks ma küll selliseid rodeo hobuseid ei soovita..endal oli kunagi GasGas 450 supermoto,ja no paar korda sai jah piffi veetud aga väga s*** oli ikkagi. Edasi läks,kuid masina tunnetus oli alla igasuguse arvestuse. Sellised pillid pole m6eldud kahe inimese jaoks,kuigi hädakorras ajavad asja ära :)

No kui Pärnus 9. mai oled annan põksu teha :bsmile:

Ütleme nii, et aastast 2008+ on tüüpvead parandatud, põhi probleem2006-2007a oli oranž klapisääretihend mis andis järele ja segas jahutusvedeliku ning õli mootoris. Mina sain ise eriti maasika, millel oli läbisõit 1800km ja 2011 aasta pill.
Õlivahetusi tuleb teha max iga 700km tagant (käigukastiõli, mootoriõli ja filter), siis ei juhtu ka masinaga midagi. Ja kui aus olla, siis mind üldse ei sega see tihe hooldus, mulle teeb see just mõnu ja see 20 eurot hoolduse peale ka ei tapa. Kuid on inimesi kes ei taha näppe õliseks teha ja iga 700km tagant kuskil esinduses hoolduses käia on ka ülemõistuse, seega jõuame jälle punkti miks neid palju tänavapildis pole.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Kui selleks ajaks saan oma pilli seadesse, siis tulen kindlasti Pärnu :) Okei,siis tean, et tuleb vaadata uuemaid pille,muidu too mis ma tahtsin osta oli jah neid esimesi SXV-sid. Hooldada tuleb loomulikult pille, kui hooldada ei jõua nii nagu peab,siis järelikult pole vaja osta ka :bsmile:

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 552
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Kox »

Siin pisut täpsemalt ettenähtud hooldustest:
http://slorider.com/aprilia/manuals/Ser ... ervals.pdf

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Kox kirjutas:

Siin pisut täpsemalt ettenähtud hooldustest:
http://slorider.com/aprilia/manuals/Ser ... ervals.pdf

See iga 3000km tagant on puhas jama. Kui sa tahad masinat hoida, siis iga 400 miili tagant, ehk sirka 600-700km. Need V2 väikesed mootorid tahavad puhast ja korraliku õli. Eks aga iga mees teab kui tihti ta enda masina õli vahetab. Mina lähtun vastavalt aprilia foorumi sxv kasutajate arvamusele. Poisid vahetavad isegi linnasõidus iga 300 miili tagant ja rajal iga sõidu tagant.
Ja muide sellepärast olengi ma väga rahul, et sain väikese läbisõiduga ratta millel oli tehtud Motohoovis 500 ja 1100 õlivahetus. Kui mõni vend müüb antud ratast 5000km läbisõiduga ja on teinud õlivahetust selle aja jooksul max 3 korda, nagu manualis kirjas, siis on küll lood halvad.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 552
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Kox »

Õlivahetus on tühiasi. Pigem vaata kolvivahetust iga 6000km tagnt.

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Kox kirjutas:

Õlivahetus on tühiasi. Pigem vaata kolvivahetust iga 6000km tagnt.

Ma parandan, KOLBIDE vahetust.

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Derated variandi puhul :wack: Täis võimsusel 3000km, kui õigesti aru saan.

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Ei tea ühtegi venda kes oleks linna kasutuses kolbide vahetuse teinud 6000 km pealt. Üldiselt 700km intervalliste õlivahetustega ajab ilusti 10 000 km ära.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas will111 »

no sa oled üldse selline vend, et tead igasuguseid vendi ja täpselt kõike seda kui heas korras nende kõigi rattad on ja kui bullshit on TEHASE antud hooldusvälp :lol: ja kõige paremini tead muidugi seda kui üliheas korras on sinu ratas, millel sa enne 10k'd kolvivahetust teha ei plaani. ma tegelikult mingi eriline tähenärija kusjuures ei ole, aga sellist juttu lugedes lihtsalt ajab korralikult naerma ikka. polegi nii vägevat kõvatajat siin foorumis tükil ajal kohanud kui paar võrri tuunijat välja arvata.

kogu see teravus ja jõud ja vääne "tuleb kuskilt" niisama ja tasuta sul? ei ole vaja midagi vahetada, kõik muudkui kestab. eriti kaua kestab vist siis kui õli üldse iga käivituse tagant vahetada, siis on vist mootor igavene sisuliselt? ainult et, kolvivahetus tuleb äkki odavam :lol:

Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas timotelli »

will111 kirjutas:

no sa oled üldse selline vend, et tead igasuguseid vendi ja täpselt kõike seda kui heas korras nende kõigi rattad on ja kui bullshit on TEHASE antud hooldusvälp :lol: ja kõige paremini tead muidugi seda kui üliheas korras on sinu ratas, millel sa enne 10k'd kolvivahetust teha ei plaani. ma tegelikult mingi eriline tähenärija kusjuures ei ole, aga sellist juttu lugedes lihtsalt ajab korralikult naerma ikka. polegi nii vägevat kõvatajat siin foorumis tükil ajal kohanud kui paar võrri tuunijat välja arvata.

kogu see teravus ja jõud ja vääne "tuleb kuskilt" niisama ja tasuta sul? ei ole vaja midagi vahetada, kõik muudkui kestab. eriti kaua kestab vist siis kui õli üldse iga käivituse tagant vahetada, siis on vist mootor igavene sisuliselt? ainult et, kolvivahetus tuleb äkki odavam :lol:

Sa oled ikka täis ambaal :lol: Nagu kus kohast sulle üldse kõik ette jääb, kas elu on halb?
Ja sina oled siin ainuke vend foorumis kes ei oska normaalse inimese moodi suhelda. See kuidas mina teen ENDA rattal hooldust ei puutu üldse sinusse. See keda mina tean ei puutu samuti sinusse.

no sa oled üldse selline vend, et tead igasuguseid vendi ja täpselt kõike seda kui heas korras nende kõigi rattad on

Kas sa ise saad sellest lausest aru? Või läks mõne õllega lappama? Tõesti ma suhtlen inimestega ja nemad teavad täpselt kui heas korras nende rattad on, mina nende hulgas. Niiet ära tule siia oma luulusi ajama.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas tali »

Normaalne. Nagu sadama hakkab ja sõita ei saa eriti, kohe tõmmatakse arvuti taga saed käima... (togi) (lol) (lol)

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”