Kasko teema

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Kasko teema

Lugemata postitus Postitas hary »

Hei
Teeks kasko "suveks" ära ehk aastaks. Võtsin pakkumisi ja üllatus..pakkumiste vahe lausa tuhat..
IF 1600
Ergo 600
Kes hiljuti otsinud kas kogemusi soovitusi oleks ?
Mul vana Yamu 08` 110KW

Tõenäoliselt pannakse pihta maja eest..(no augustis viidi samast kus ma ratast hoian kinnisest parklast murutraktor, vaesekesed nägid hullu vaeva tänavavalgusti kaablite ja taba lõhkumisega ja ei teadnudki nad, et käigukast tuksis ja mootoris klõbin sees 8-)



Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas hary »

Hea nali.. Ergo saatis tagasi, et neil oli süsteemi viga, et mitte 600 vaid 1460 olevat õige hind.. :D

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas mella »

Tulid foorumisse hõiskama, Ergo vaatas, et sul pannakse seal asju pihta ja kuulutas asja süsteemiveaks ;)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kuidas see mõistulugu sita sisse kukkunud varblasest kõlaski?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas hary »

Tänan kasuliku info eest..

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Pan »

Jääb arusaamatuks, mis soovitusi või infot sa ootad? Et kus oleks odavam kindlustada? Võtad erinevatest kohtadest pakkumise ja saadki teada.
Peaks olema ju üsna selge et mõne aasta vanusele "misiganes R tähega" mootorrattale pole erilist mõtet kaskot teha. Näen asjal pointi ainult sellisel juhul kui rattal käigukast õhtal on või mootoris klõbin sees ja kui sa oled täiesti kindel et ratas lähema paari kuu jooksul ära varastatakse. Samas tekib siis kohe küsimus et milleks kindlustada terveks aastaks, kui juba veebruaris pihta pannakse?

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen autot kogu aeg Iizi kaudu kindlustanud.. kas sealt tsiklile ei saa kohe head ülevaadet, kes kui palju pakub?

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas puna »

Kaskoga ei ole asjad niilihtsad siiski

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Kui tsiklile kaskot tahad teha, peab rahakott päris suur olema. Ja kui rahakott ongi nii suur, et kaskot teha kannataks, siis kas üldse tasub? :mrgreen:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas puna »

Viimati minul tasus ära


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas moilo »

Kindlustasin ka vanasti alati Iizi kaudu. Ükskord kontrollisin- selgub, et ei pruugigi kõikse soodsam olla. Näiteks If oli läbi Iizi oluliselt kallim kui otse Ifist võttes. Samuti ei paku Iizi kõiki kindlustusfirmasid. Mõned neist on täiesti ok kindlustused ja mõistliku hinnaga.

Kasutaja avatar

Hurley
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juun 2012, 17:55
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Hurley »

Milline on muidu kõige mõistlikum koht, kust kaskot üldse võtta?
Ergost tehti miski pakkumine 225 € kuus, mis on tiba palju, kas tsikli puhul risk tõesti nii suur? Hinda alla lastes, oleks neil vb rohkem kliente jällegi, mis aitaks riske katta :)

Buell XB12S (2007) -> Ducati Diavel (2013) -> Africa Twin (2017)
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Piisab, kui ratas kohapeal külili käib ja juba on uut summutit vaja ning terve ratas üle värvida. Risk on ikka kordades suurem, kui autol. Ja ära varastada on ka lihtsam

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Hurley
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juun 2012, 17:55
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Hurley »

Piipz kirjutas:

Piisab, kui ratas kohapeal külili käib ja juba on uut summutit vaja ning terve ratas üle värvida. Risk on ikka kordades suurem, kui autol. Ja ära varastada on ka lihtsam

Seda kohapeal kukkumist kuidagi tingimustest eemaldada ei saaks? Vähendaks vist oluliselt neid riske :D Kui kohapeal kukub, viskab OEM summuti alla tagasi :wack:

Buell XB12S (2007) -> Ducati Diavel (2013) -> Africa Twin (2017)
Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas hary »

To: Pan
Ma ei saanud sellest R võrdlusest aru..Mul pole R-ka ratta mudelis, vast seepärast 8- ))
Ikka selleks et oma 6+ tuhhi kuidagi tagasi saada kui mõni tädi küljelt sisse kimab vms JOKK "pöörde lõpetaja"

Jah, ma pidasin tõsisemat laksu silmas, kukkumise vastu õige jah raske..omavastutuse määr eurodes ka siin juures
Varastatakse samuti iga kell ja igalt poolt las see olla, selleks ju gps peale Xeur/per kuu, vähemalt teab kuhu järele minna ja sõbralikult tervitada
See XXXXX oli odavaim mis leidsin, XX ka annab mitteavalikult miinus 5 prossa
Kindlustus on minimaalselt 1a(lepingu lõpetamine varasemalt ka võimalik 8-)
Kasuks tuleb ka ot. soodus, kohati pool 8- )


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Erci »

Minule pakkus motika kaskot vaid kaks firmat Eestis, IF j keegi veel. Ja siis pidi ka ratas olema valvega parklas jne. Hinnad muidugi sellised, mis ligi ei meelita.
Seega valikut suurt siin pole. Enamus motikale ei paku.

___________________________
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas sepp »

Mulle tehti pakkumine 100eur 1kuu. mis polegi kuigi kallis 15a Night Rod Special kohta minu arvates.
Firmat ja andmeid ei pane siia,muidu jälle systeemiviga ja asi perses :D

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Pan »

hary kirjutas:

To: Pan
Ma ei saanud sellest R võrdlusest aru..Mul pole R-ka ratta mudelis, vast seepärast 8- ))
Ikka selleks et oma 6+ tuhhi kuidagi tagasi saada kui mõni tädi küljelt sisse kimab vms JOKK "pöörde lõpetaja"

Selle R jutaga tahtsin öelda seda, et plastikrataste (R1/R6/CBR/ZXR/GSXR jne) kindlustamine on nii kallis et kui sa vähemalt kord aastas oma ratast ära ei lõhu või ära varastada ei lase siis jääd omadega juba miinusesse. Kunagi tegin huvi pärast oma 8 aasta vanusele Kawasakile kasko päringu. Parimad pakkumised tulid üle 250€/kuu. Kõige "soodsam" tulemus oli 110€/kuu, juhul kui omavastutus jätta 3000€ :wack:

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

trege
Postitusi: 22
Liitunud: 03 Nov 2014, 01:31
Tsikkel: Yamaha MT-07
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas trege »

Mul on ratas A2 ja kasko xxx-xxx vahel (ei mäleta täpselt) aasta. Kuna kaskot keeruline leida siis tegin sellise lükke, et võtsin ühendust klindlustus maakleriga. Ta otsis võimalikud pakkumised välja ja siis olin nö paha inimene ja pöördusin otse kõige odavama kindlustuse poole ja tegin ise lepingu. Sain veel odavamaks pakkumise :P Minul mängis veel rolli, et kuna olen noor inimene siis kõik ei olnud nõus isegi pakkuma vanuse tõttu kaskot :O

EDIT: Vaatasin järgi. Veist kallim aga ikka gramm alla xxx€
EDIT2: Muutsin arvud nähtamatuks, et ei juhtuks nii nagu teema algatajaga :twisted:

Viimati muutis trege, 14 Jaan 2016, 11:34, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Laur »

CBR1100XXX liikluskindlustus hinnavahe on üllatav. IFis maksab kuu sama palju kui salvas 6 kuud.

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Kasutaja avatar

trege
Postitusi: 22
Liitunud: 03 Nov 2014, 01:31
Tsikkel: Yamaha MT-07
Tänatud: 1 kord

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas trege »

Liikluskindlustuse hindu saab võrrelda ilma lisa tasudeta (nagu IIZI) siit: https://hermes.lkf.ee/ (kui keegi veel ei tea)


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas kasper »

Tõstan vana teema ülesse. Uurisin iizi sugustest kohtadest kasko hindasid, aga seal suudab pakkuda vaid ühte pakkujat. Mind eelkõige huvitaks kasko varguse ja vandalismi vastu ainult. Kas keegi teab soovitada mõnda seltsi, mis sellist varianti pakub. Nii palju, kui ma neid lehtesid läbi kammisin, siis enamik pakuvad seda koos kõikide muude asjadega koos, ainut et automaatset hinna arvutust ei ole :)

Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas demineerija »

kasper kirjutas:

Tõstan vana teema ülesse. Uurisin iizi sugustest kohtadest kasko hindasid, aga seal suudab pakkuda vaid ühte pakkujat. Mind eelkõige huvitaks kasko varguse ja vandalismi vastu ainult. Kas keegi teab soovitada mõnda seltsi, mis sellist varianti pakub. Nii palju, kui ma neid lehtesid läbi kammisin, siis enamik pakuvad seda koos kõikide muude asjadega koos, ainut et automaatset hinna arvutust ei ole :)

Sellised pakkumised tulevad case by case tuju ja näo järgi.
Pead ise vaeva nägema ning hinnapäringud laiali saatma, koos täpsete soovidega.


cal6
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Juul 2016, 14:38

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas cal6 »

Läbi M-kindlustus'e kindlustas eelmine aasta PZU kenasti mu ratta ära. Üsna mõistlike tingimustega.
Hinnaskaala oli:

  • GJENSIDIGE - 2138
  • ERGO - 1267
  • PZU - 650

PZU ainukesena oli €600 omavastutusega. Ülejäänud €300. Aga hinnavahet vaadates on mõistlikum riskida suurema omavastutusega.


reimps

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pange siis oma imeliikurite mark ja aastaarv ka, on huvitavam vaadata.

Panin ka huvi pärast - minu rattale pakutakse vaid ühte: 931.76€ mingisugusest Compensa'st. Aga ma Põlvast kah selles kontekstis. Samas, 85.- kuus kõlab tegelt hästi.

Oodoot - unistage edasi, 600.- omavastutusega, koomikud.
Ma jään lootma heale õnnele ja oma samas hinnaklassis 7,62x39mm-le :)


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kasko tsiklile- ma kuulaks hea meelega mõne kindlustusjuhtumi kohta. Olles värskelt , küll autoga, teinud kõik võimalikud kindlustused ja kasu ei miskit, siis vägagi huvitav oleks kuulda, kuidas need eelpool loetletud seltsid juhtumi korral ennast üleval peavad. Loetletutest tundub Ergo ainus kelle peale natuke julgeks loota, kuigi viimasel ajal on selle kohta ka erinevaid signaale tulnud.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas simp »

ats30 kirjutas:

Kasko tsiklile- ma kuulaks hea meelega mõne kindlustusjuhtumi kohta. Olles värskelt , küll autoga, teinud kõik võimalikud kindlustused ja kasu ei miskit, siis vägagi huvitav oleks kuulda, kuidas need eelpool loetletud seltsid juhtumi korral ennast üleval peavad. Loetletutest tundub Ergo ainus kelle peale natuke julgeks loota, kuigi viimasel ajal on selle kohta ka erinevaid signaale tulnud.

Ergoga on just hetkel case pooleli(auto) ja sellist kadalippu ja n*kku pole ma veel üheltki kindlustuselt saanud nagu seekord(sh varasemad Ergo kogemused).

Tegid madala pakkumise(Eestis pole ühtegi sellist sõidukit müügis, kuid keegi on ammu ühte roima müünud) ja erinevatele selgitustele/küsimustele/vastupakkumistele ütlesid lihtsalt "kui ei sobi, telli ekspertiis", dialoog puudub.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nii palju võin küll oma kogemusest öelda,et 600€ omavastustus,on sellline summa,millega enamus juhtunud asju,mida justkui võiks kaksoga remontida(kui just jõhkrat pauku ei pane) jäävadki sinna sisse või saad paar sada hüvitist.Kuna tööalaselt suhtlen erinevate kindlustusetga suht tihti,siis analoogsed cased on erineva lähenemisega olenevalt käsitlejast.Kui ikka tegelasel on sel hetkel s**t tuju ja sina ka veel oma romuga teda tüütad,siis saabki pikem protsess olema.Samas kui just kuu tagasi on analoogne asi mõistlikult mõne päevaga lahenduse leidnud.
Mingeid kindlaid kivisse raiutud lahenduse reegeleid pole ühelgi seltsil.
Natuke oleneb juhtumi menetlus ka sellest kui rariteetne ja harva esinev sinu sõiduk on.Levinumate asjadega ja korralikku margiesindust meil kohapeal omavatega ,saab lahendus üldjuhul kiirem olema.Alati läheb asi keeruliseks,kui saab kannatada eksklusiivne lisavarustus,mida pole meil kohapeal müügil või mis on ise paigaldatud.
Ühesõnaga kui hinnas ja tingimustes kokkuleppele saad,siis minu arust mingit kindlat süsteemsest lähenemist pole ühelgi seltsil.
Minu peas olev kalkulaator leiab ,aga et kaskot kannatab meil teha ainult tutikalt ostetud või muidu kallima otsa rattale.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ehk ratas võiks maksta 10kilo ja rohkem, siis oleks pointi. Samas siis oleks ma ise ka nii rikas, et oleks kaskost ikkagi poh. Tuleb DASile, heale õnnele ja muudele viguritele loota.

Veits ajab aga muigama küll mingi 2005 vms jaapanlase ostnud tegelaste paaniline kaskotamise otsimine - tavaline ratas ju, ei midagi erilist, mida te põete.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kasko teema

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Meie kindlustajate põhimõte on see, et sina pead kinni maksma oma sõiduki neile (aastatega mitmekordselt), et sulle saaks õnnetuse korral umbes veerand kogu kahjust välja maksta (maha läheb omavastutus ning veel mitu komakohta, miks selle õnnetuse puhul see leping siiski kõike ei kata)

Need, kes kunagi õnnetusse ei satu (ma pakun 90% +- siia sinna natuke kindlustajatest) arvestatakse kasumiks.

Enda autol arvutasin, et kasko+sund oli viie aastaga umbes 1,5 autohinda (ja jah mõistan, ma võin homme lamobrghinist :mrgreen: üle sõita, seepärast peangi nii palju maksma)

Kindlustajate kaitseks ka siis, et ma tean ise inimesi, kellel "juhtub" tihti õnnetusi ja vargusi, mida kindlustus peab korvama. (nad lihtsalt mõtlevad samamoodi nagu kindlustajad, et kindlustus peab minu makstud raha eest mulle asju ostma ja kasu (tasuta kindlustus) tuleb võimaliku suurema õnnetuse korral.)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”