Vihmariided ja varustus mootorratturile

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas nolev »

Reisikirjas oli juttu, et ehituspoes müüdavad vihmariided ei hoia vihma (püksid said märjaks). Kindlasti on tsiklisõidu jaoks disainitud vihmariided paremad aga need ehituspoes müüdavad ajavad asja ka väga hästi ära. Tänaseks olen omale juba korralikud vihmariided soetanud aga enne sai mitmed aastad nende ehitusmehe riietega sõidetud ja pidasid väga hästi. Probleemiks on nende vihmariiete juures ettrpoole jääv püksiauk, mis ei ole korralikult suletav. See tuleks keerata taha e siis püksid tagurpidi jalga panna või siis kinni teipida ja probleem lahendatud. Hinnavahe ehituspoe vihmariiete ja tsikli vihmariiete osas on üldjuhul 2-10 kordne, kuid kasutegur ilmselt nii suur ei ole.



Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Eelmine aasta käisime Shortcutiga Soomaal ja tal oli Krauta odav ülikond, mul korralik 60€ moto vihmariietus. Peale korraliku vihma oli tema täiesti kuiv ja mul ainult üks sokk. Arvasin, et lukk lasi läbi, aga eksisin. Sel aastal olen sõitnud Krauta rohelise vihma riietusega see on väga hästi vastu pidanud, ainult üleeile püksid lasid kusagilt läbi. Ostisn uue 10€ komplekti ja jälle täitsa kuiv :P

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

iSlanderEST kirjutas:

Eelmine aasta käisime Shortcutiga Soomaal ja tal oli Krauta odav ülikond, mul korralik 60€ moto vihmariietus. Peale korraliku vihma oli tema täiesti kuiv ja mul ainult üks sokk. Arvasin, et lukk lasi läbi, aga eksisin. Sel aastal olen sõitnud Krauta rohelise vihma riietusega see on väga hästi vastu pidanud, ainult üleeile püksid lasid kusagilt läbi. Ostisn uue 10€ komplekti ja jälle täitsa kuiv :P

Just sama siin.Need ehituspoe omad peavad väga hästi,aga number peab õige olema(avarus peab piisav olema) ja minu omal on pükste küljel lõhikud,mis vaja kinni teipida.
2014 alpides oli mul naisel see ehituspoe oma ja ühel kutil oli ka,nemad olid peaaegu kuivad ,aga meie kel olid need "õiged" vihmakad olime märjad sokkideni,sest vesi voolas mööda sääri saapasse ka :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minu probleem ehituspoe (küll mitte K-Rauta vaid Bauhausi pakutu, a usun et need on suht sarnased) omaga on pigem aerodünaamiline, kuskilt kaela juurest puhub jope punni ja ilmselgelt tuleb õhuga koos ka natuke vett sisse, samuti on pükse raske üle saabaste jalga saada. Materjali veekindlus on ilmselgelt teisest klassist, mida on ka kaalu ja paki mõõtmete võrdlemise teel kerge tuvastada, aga no mis sest kasu kui mingi väike auk või pragu kuskil jälle lahti jääb.

Vbl kuskil on olemas ka "heavy duty" tsikli vihmakombed, need "kuuekümneeurosed" pigem tunduvad olevat selle suunitlusega, et läksin bikega õhtul Paldiski tiirule, vihma hakkas tibama ja tõmbasin sadula alt kombe välja. Mitte sellega, et läksin reisile ja 6 päeva järjest sadas vihma. Muidugi vbl ma ei taha jälle nende hinda teada :)

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Mul oli espakist ostetud 10 eurone. Umbes 3 päeva vihmas sõitu (mitte järjest, vaid eri aastatel) pidas ta vihma ka. Aga mitte ideaalselt. Ülemine osa veel toimetas, püksid olid saast. Ostsin nüüd endale 60eurose üheosalise motokombe, eks seda näeb, kui hästi see vihma kinni peab. Mida aga julgen soovitada, on louisest kummitallaga saapakatted. Maksid ca 30eurot vist, aga saapad püsivad kuivad.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A no siis sulle sattus ikka mingi rämps, minu komplekt töötas ühtemoodi algusest lõpuni, kümneid vihmasid, kuni õnnestus püksid torukoti rihma pandla otsas puruks tõmmata :wack: Või siis teine variant et äkki need kuivavad pakis seistes kuidagi hõredaks ära.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Üheosaline ikka, kaheosalistel tuleb lõpuks (aga see võib tähendada ka sadu kilomeetreid) ikka vesi läbi.
Ning mis saabastesse puutub, siis minu saapad pole paduvihmas ka läbi terve poola märjaks saanud, seega asi rohkem saapas, kui kattes (see oli sinilinnule mõeldud) :)
Samas, ma seda katet päris maha ei laida, kui on ruumi, kuhu need panna, siis on hea need otsa tõmmata mingitele suvesõidukatele, mis polegi veekindlad.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Piipz kirjutas:

Üheosaline ikka, kaheosalistel tuleb lõpuks (aga see võib tähendada ka sadu kilomeetreid) ikka vesi läbi.
Ning mis saabastesse puutub, siis minu saapad pole paduvihmas ka läbi terve poola märjaks saanud, seega asi rohkem saapas, kui kattes (see oli sinilinnule mõeldud) :)
Samas, ma seda katet päris maha ei laida, kui on ruumi, kuhu need panna, siis on hea need otsa tõmmata mingitele suvesõidukatele, mis polegi veekindlad.

Mul saabastega see lugu alati, et esimene hooaeg nad peavad vihma, edasi mitte. Ilmselt olen ma laisk hooldaja ja saapad näevad muda ja lund ja kõike muud ekstreemsust.
Ruumi on mu rattal arvutuslikult julgelt üle 200 liitri. Mahuvad ilusti need katted sinna ära.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on siiani need olnud,
https://becky.ee/toode/tooriided/vihmar ... 729-50734/
aga pükste jalgevahe õmblus annab pikapeale järgi ehk siis teip tuleb mingi hetk lahti, siis on perse kohe märg ja jalad ka.Jakil on minu arust see hea lahendus,et kapuuts käib krae sisse ja hoiab krae tugeva ning tihedalt ümber kaela ning vesi ei pressi sisse.Selle jakiga olen igati rahul.
Ostsin omale talvel Gelerti vihmapüksid.Veepidavus pole küll numbri järgi suur,aga materjal on mõnus ja on jalas mugavad ka.
http://www.gelert.com/gelert-horizon-wa ... e=44209903
Istusin kodus veerand tundi veekausis ja pee jäi kuivaks :D .Sõites pole reaalselt kõva vihma nendega saanud.Kui on head võiks jaki ka osta.Materjal meenutab pealispinnalt mu Fjallraveni matka jopet.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas nolev »

Minu kogemuse põhjal pole vahet, kas ehitupoe omad või tsikli vihmariided. Märjaks lähevad seestpoolt mõlemad. Ega nad vett läbi eilase, vaid kondents on pigem see, mis nad seestpoolt higiseks teeb. Ehitupoe riided läksid isegi vähem seetpoolt märjaks, kuna ei ole nii ümber ja õhk käib paremini läbi. Kui aga vihm kuskilt sisse hakkab sadama, siis muidugi jama ja tuleb see koht ülesse leida ning ellimineerida võimalusel. Nii nagu urmas 666 mainis, peavd need ehitupoe triided piisavalt suured olema, siis on neid ka mugav selga ajada. Vihmaga on ilmselt ka kukkumisoht suurem ja siis on paljude jaoks suur vahe, kas kuludele lisandub 10-15 eur või 50-100 eur. Ise kasutan hetkel tsikli vihmariideid ja olen rahul. Enne kasutasin ehituspoe omasid ja olin ka rahul. Oleks edasi ka kasutanud aga kuskilt tekkis mingi mõte ja Louise sooduspakkumine aitas ka sellele ostule kõvasti kaasa.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

nolev kirjutas:

Minu kogemuse põhjal pole vahet, kas ehitupoe omad või tsikli vihmariided. Märjaks lähevad seestpoolt mõlemad. Ega nad vett läbi eilase, vaid kondents on pigem see, mis nad seestpoolt higiseks teeb. Ehitupoe riided läksid isegi vähem seetpoolt märjaks, kuna ei ole nii ümber ja õhk käib paremini läbi. Kui aga vihm kuskilt sisse hakkab sadama, siis muidugi jama ja tuleb see koht ülesse leida ning ellimineerida võimalusel. Nii nagu urmas 666 mainis, peavd need ehitupoe triided piisavalt suured olema, siis on neid ka mugav selga ajada. Vihmaga on ilmselt ka kukkumisoht suurem ja siis on paljude jaoks suur vahe, kas kuludele lisandub 10-15 eur või 50-100 eur. Ise kasutan hetkel tsikli vihmariideid ja olen rahul. Enne kasutasin ehituspoe omasid ja olin ka rahul. Oleks edasi ka kasutanud aga kuskilt tekkis mingi mõte ja Louise sooduspakkumine aitas ka sellele ostule kõvasti kaasa.

Läheb küll juba väga treemast välja see arutelu,aga...
Millised sul siis nüüd on ja kas oled ka korralikku vihma saanud nendega? Olen ka louisist piilunud,et oleks mugavam peale maha neid saada,aga võiks vett ka pidada ehituspoe omadega samaväärselt.Ehituspoe omade miinus on olenemata suurusest see,et saapast nad üle ei tule(44nr).Need Gelerti omad kuivast saapast tulevad üle,aga märjast ka ilmselt mitte,sest säärel olev tõmblukk ei ole eriti pikk.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas nolev »

Eks see teema peaks jah kuskile varustuse alla minema. Kuna see kasvas välja ühe reisikirja baasil tekkinud soovitusest, siis loodan, et moded ei pahanda selle väikese teemaarenduse pärast selle pealkirja all. Hetkel kasutan siis selliseid ja olen nendega sõitnud ka terve päeva tugevas vihmas. Ei ole siiani probleeme tekkinud. Pükse on hea kasutada, kuna käivad mõlemalt küljelt täiesti lahti.

https://www.louis-moto.co.uk/artikel/pr ... =362035328
https://www.louis-moto.co.uk/artikel/pr ... =362035328

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas ranel »

ranel kirjutas:

Ei tea veel, miks jama Twiniga on. Eks sõber lähipäevil pidi hakkama lahkama seda. Ise sain ka just uue keti koos muude kuluosadega kätte.

See odav vihmaülikond on muidugi kordades parem, kui selle puudumine. Eriti veel selle raha eest. Lihtsalt kui vihm igapäevane, siis hakkab puudust ka tundma rohkem vett kinni pidavast riietusest. Ehk siis kokkuvõttes tuleb ikka see, et pole nii rikas, et osta odavat asja ja nagu ise ütlesid, siis lõpuks jõudsid ikka korralike vihmariiete juurde.

Tõmban taas sae käima. :-|||

Tartu Motodepoost üheosaline vihmakombe 69 eur. Kõik padukad võtab kenasti kinni ja varustus kenasti kuiv. Varasem 10 eur k-rautta rihmakombe tundub selle kõrval raha raiskamisena. Lisaks pole ei mingit teipimist. Tõsiselt soovitan see üheosaline kombe osta ja mitte ehituspoe vihmaülikonna peale raha ning kuivi riideid raisata.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas tauf »

ranel kirjutas:

Tartu Motodepoost üheosaline vihmakombe 69 eur.

Mis tootja kombega tegemist on?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas:

Tõmban taas sae käima. :-|||

Tartu Motodepoost üheosaline vihmakombe 69 eur. Kõik padukad võtab kenasti kinni ja varustus kenasti kuiv. Varasem 10 eur k-rautta rihmakombe tundub selle kõrval raha raiskamisena. Lisaks pole ei mingit teipimist. Tõsiselt soovitan see üheosaline kombe osta ja mitte ehituspoe vihmaülikonna peale raha ning kuivi riideid raisata.

Ei ole vaja saagi käitada. See ehitusmarketi ost on tõesti sisutu aga üheosaline vihmakombe on täielik x¤%&!="&%. Veekindel jah, kuni tasemeni, et mine või ujuma aga kurat, selle selga ja maha saamine on ooper omaette. Mul on kaheosaline jalgsimatkajatele mõeldud kostüüm Sportsdirectist (Gelert) ning minu arust on see on parim asi pärast viilutatud leiba. Vähe sellest, et ta hoiab sind kuivana (proovitud järgi korduvalt ja korra ka 9 tundi järjest tihedas sajus) on lihtne selga panna, on seljas mugav ning võtab kohvris silmatorkavalt vähe ruumi.

Geler Packaway Jacket - http://goo.gl/5QouOy
Geler Packaway Pants - http://goo.gl/rRWae7

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Mul on vana Louise üheosaline ja selle selgatõmbamine on küll lihtne, tingimusel et oled veel kuiv.
Kui juba vihmast märjaks oled saanud, siis ei libise tõesti enam üle õlgade ilma kohendamiseta. Samas hoidis kuivana kui pudel. Ruumi võttis vähem kui pool plokki sigarette.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas ranel »

tauf kirjutas:
ranel kirjutas:

Tartu Motodepoost üheosaline vihmakombe 69 eur.

Mis tootja kombega tegemist on?

BOLT.

Selga ja maha saamisel pole mingi takistust. Aja nagu tavalist töötunket selga. Mina olen igaljuhul väga rahul. Saabaste juures pükste otsas on veel mingid kummid ehk siis tõmbab kenasti tihedalt end ümber saapa. Ei tule sealt ka enam vett sisse, kui lompidest läbi kütta.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

EH1
Postitusi: 73
Liitunud: 14 Apr 2014, 17:05
Tsikkel: -
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas EH1 »

Kas need Rukka gore-tex pro 3.. jne. on kasutamisel veekindlad kui reklaamitud või on siiski vajalik vihmariideid lisaks kasutada? (Eesti muutliku ilma silmas pidades on see vahetamine tüütu aga kallis ka proovimiseks osta kui vett siiski ei pea ja pead ikkagi vihmaülikonda kaasas vedama.)

Ducati 749S ex, MG California 1400 Custom ex

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Ain »

EH1 kirjutas:

Kas need Rukka gore-tex pro 3.. jne. on kasutamisel veekindlad kui reklaamitud või on siiski vajalik vihmariideid lisaks kasutada? (Eesti muutliku ilma silmas pidades on see vahetamine tüütu aga kallis ka proovimiseks osta kui vett siiski ei pea ja pead ikkagi vihmaülikonda kaasas vedama.)

Vanemad Rukka riided olid küll Gore-tex aga korralikus vihmas tuleb ka korralikult läbi. Samas on väga head ja hästi tuultpidavad ja hingavad riided. Aga lisaks kannan alati kaasas vihmakombet. Vanadel oli gre-tex kiht kuskil teises kihis- st. et väliskiht vettis korralikult läbi. Uuema aja osadel mudelitel on gore-tex kiht lamineeritud väliskihi külge ja peaks olema ilmselt veekindlam. Sama tehnoloogiaga on vist ka Rev-it-i osad mudelid. Hea oleks samuti kuulda kogemusi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas arsool »

Tere.
Mina kasutan juba aastaid vihmariideid firmalt Scott. Head venivad ja isegi hingavad - ei tekita kondentsi. Jakk ja püksid on eraldi - maksavad kokku 190 € juurde. Jakki müüb Bikeman. Püksid tellisin Saksamaalt, ühest motovarustuse müügiga tegelevast veebipoest.Vist oli FC Moto. Minu meelest on oma hinda väärt ja aastatega ei ole vihmakindlus vähenenud.
Head hooaja jätku.


ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Kas on kogemusi selliste pükstega? Kuidas vett peavad ja kas kannatab ka vihmas sõita?
https://tamrex.eu/ee/et/74-599-snickers ... 7-color-04
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Veekindlad nad ilmselt on, aga kui sa kasutad neid põhiliste sõidupükstena, siis neil ei ole põlve- ega puusakaitsmeid.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas rundll »

ovaaP kirjutas: 28 Aug 2022, 22:17
Kas on kogemusi selliste pükstega? Kuidas vett peavad ja kas kannatab ka vihmas sõita?
https://tamrex.eu/ee/et/74-599-snickers ... 7-color-04
Kasutan neid igapäevaselt tööl. Vihma peavad hästi. Hingavad???? No mida kuradit see veel tähendab. Viimati koolis räägiti et kopsud hingavad, aga et püksid ????
Ok, päris kumm ei ole. Võibolla siis mingi õhuliikumine toimub läbi materjali. Tööl olles, tõmbab ikka maru umbseks seest. Odava raha eest ei saagi ilmselt midagi supper-head. Vihmariietega peab vaatama et oleks number või kaks suurem, et jääks rohkem õhku kahe kihi vahele. Kui liiga tihkelt ümber siis läheb seest keema kiirelt.

ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

AnTyx kirjutas: 29 Aug 2022, 10:07
Veekindlad nad ilmselt on, aga kui sa kasutad neid põhiliste sõidupükstena, siis neil ei ole põlve- ega puusakaitsmeid.
No ongi plaan kasutada teiste pükste peal vihma eest kaitsena.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mul on Heldi kombe. Pole küll läbi tulnud miskit. Üldiselt on ikka suur vahe kas hingav või mitte. Kes on proovinud see teab et vahe on. 10€ tööriidega pole isegi midagi võrrelda. Aga inimesed on oma valikutes vabad! Kui soovitakse sõita 10€ asjaga siis nii on. Aga siis ei pea midagi vabandama ega võrdlema.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

No antud püksid maksavad 112 euri, seega 10 euristest asi kaugel.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Lihtne võrdlus hingava ja mittehingava vahel- hingavast materjalist kombega võid sõit päev otsa (sajab või ei saja) ja tunned ennast kuivana igas olukorras. Mittehingavaga oled esimese tunniga seest läbimärg, isegi siis kui ei saja. Kondens on selle asja nimi, mis elu ebamugavaks muudab. Enne tööriiete poodi suundumist mõelge selle peale. Neil kombedel on SUUR vahe.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 29 Aug 2022, 22:21
Mul on Heldi kombe. Pole küll läbi tulnud miskit. Üldiselt on ikka suur vahe kas hingav või mitte. Kes on proovinud see teab et vahe on. 10€ tööriidega pole isegi midagi võrrelda. Aga inimesed on oma valikutes vabad! Kui soovitakse sõita 10€ asjaga siis nii on. Aga siis ei pea midagi vabandama ega võrdlema.
Oled sa näinud 10 euriseid Snickersi tööriided? Kui oled siis Anna mulle ka teada, hea meelega ostaks.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas will111 »

KONDENSAAT... on selle asja nimi, mis tekib sooja ruumiõhuga piirnevale või selles asuvale külmale pinnale. See (vesi) tekib sinna pinnale soojast ümbritsevast ruumiõhust, mis sisaldab suurel hulgal vett (juhul kui seal ruumis parasjagu juhtub olema selline suure niiskussisaldusega õhk).

Sellist asja nagu "kondens" kuskil kombe sees ei ole olemas...
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Vihmariided ja varustus mootorratturile

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja kuidas nimetada seda niiskust mis kombe sisepoolele koguneb kui külm välisõhk kombe rohkem maha jahutab kui on sise temperatuur?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”