Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu jaoks kahe silma vahele jäänud suvine info Dyaneemalt, kes väidab, et on valmis saanud uue tekstiiliga sõiduriiete tarbeks. Vastupidavuselt samaväärne nahale, samas kerge ja mugav. 15x tugevam, kui teras; 40% vastupidavam aramidkiust (kevlarist), vastupidav niiskusele, UV kiirgusele, keemiale ja halvale mõttele. Kergem, kui vesi.

Esimeseks tootjaks, kes sellest teksariidest midagi valmistab on Austraalia firma Saints (http://www.saint.cc/stories-unbreakable-denim) hinnad on küll üsna karmid.
Senini on Dyaneemast valmistatud mida iganes - kuulivestidest kuni ankruköiteni ja seda juba aastaid. Kuidagi väga pika viivitusega jõuab see materjal mootorratturiteni.
Huvitav, kas järjkordne haip, mis aegamööda maha käib või saab sellest järgmine supermaterjal?

Treilerid.



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kõlab nagu sitemat sorti suguhaigus.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas AzA »

Küsimus ongi nagu ikka hinnas. Toredad on need protsendid, aga kui tagi hind on vs nahk +100%, siis ta ka nishkikaks jääb.
Armaliidiga läks samamoodi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

kangas on küll äge aga mõttekast sõiduvarustusest on toode ju väga kaugel. ilma löögienergiat neelavate kaitsmeteta on tegu pooliku lahendusega. kaitsmeid ei anna sinna aga külge pookida kuna kangas on liiga pehme et kaitsmeid omal kohal hoida. tundub et selline tavariide disain on kah selle tootja jaoks määrava tähtsusega. õhku laseb ta halvemini läbi kui tava teksariie seega palava ilmaga jääb ta ka liiga umbseks.
minuarvates oleks sellist "teksa" vormi õigem turundada pussitamiskindla linnariietusena või töö/turvariietusena.
mina arvan, et häda pole kõrges hinnas vaid toode on vilets. ....samas tänapäeva maailm, mis võiks olla hipsterile parem saak kui 600 taalased slimfitid!

5248653
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ega ta tavalisest kevlar kampsist ju erine, lihtsalt parem ja kallim ... palju kallim.
Küsjonks ongi prioriteedis, ehk millist omadust ette tõsta. Allinone-i lihtsalt pole olemas.
Naha vastu ei saa siiani mitte miski ja ei hakkagi saama ilmselt.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Naha vastu ei saa siiani mitte miski ja ei hakkagi saama ilmselt.

Jube põnev väide ... kiikame korra ajalukku ... võtsin mõned põnevamad tsitaadid:

  • "Õhust raskemad õhusõidukid pole lihtsalt võimalikud." - Lord Kelvin, Briti matemaatik ja füüsik, president British Royal Society 1895.

  • "Hobune on siin, et jääda. Auto on lihtsalt kaduv moehullus." - Michigani Hoiupanga president Henry Fordi advokaadile, Horace Rackhamile soovitades mitte investeerida Ford Motor Co.-sse 1903

  • "Vahelduvooluga jändamine on ajaraisk. Mitte keegi ei hakkas seda mitte kunagi kasutama. "- Thomas Edison, leiutaja 1889

  • "Pole olmas ühtegi põhjust, miks keegi võiks oma koju arvutit tahta." - Ken Olson, president ja Digital Equipment Corp (DEC) asutaja , 1977.

  • "Pole vähimatki võimalust, et iPhone hõivaks kunagi märkimist vääriva turuosa." - Steve Ballmer, Microsofti Tegevjuht, 2007

Minu jutu point on ... nojah, ma olen kindel, et kõik said aru.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas kopu »

Dyneema miinus vestide juures on siiani see olnud, et UV, vee, mustuse ja ajaga kaotab oma omadused. Seetõttu on kõik asjad kaetud ja omaduste säilimist tuleb aeg ajalt kontrollida. Ma ei kujuta ette mismoodi need faktorid kõik sikliriietel ära kaetud on(ei viitsinud videosid ka vaadata). Ja muidugi hind on krõbedam. Kaitsetööstusel on tänapäevaks juba ägedamaid (aga muidugi ka ägedalt kallimaid) materjale valja mõeldud.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Dyaneema - uus, äge tekstiilmaterjal

Lugemata postitus Postitas AzA »

Macintosh kirjutas:

Minu jutu point on ... nojah, ma olen kindel, et kõik said aru.

Eks ma seetõttu ilmselt kirjutasingi. Alati jääb võimalus, et tehnoloogia areneb ja võtab üle ka kultuurilised vms, ei oskagi täpset sõna öelda, iseärasused.
Nahal on lisaks heale kaitsevõimele ka selline emotsionaalne väärtus.
Ilmselt on juba täna laialt levinud riided oma omadustelt paremad nö. tänavasõitjatele nii ehk naa.

.... hobustel on siiani oma eripära ... just nimelt siis, kui tegemist pole pelgalt praktilise vaatenurgaga.
Nahaga on umbes sama minu arvates.
Pidasin seda silmas, mitte pelka praktilist külge.

Ühesõnaga puuvillased trussikud on siiani ägedad :P

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”