nahk vettpidavaks

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

nahk vettpidavaks

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

siin gore vs nahk teemas oli juttu, kes kui palju vett peab. ja et nahk peab küll, kui kreemitada.

küsimus neile, kes kreemitanud - kui palju ja millal tuleb kreemitada, et asjast kasu oleks? vaevalt nad ühekordse nühkimise peale vett hülgama hakkavad. aga enne hooaega, mida teha ja kui palju?

mari,
korra juba määris kõik sisse
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Ja-jah!! Mulle kingiti päevi näinud ratturi nahkmantel ja tahaksin kah saada head nõuannet, et kuidas ajaga kangeks tõmbuvat nahka pehmemaks muuta ja kas on olemas asja, millega saaks kulunud kohad (öõla õmblused, krae serv) väheke värskemaks muuta??
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

selle kulumise kohta on selline asi et minu arust see näeb küll pigem hea välja kui õmblused on selliseks heledamaks kulunud aga maitse asi nagu öeldakse, aga lugu järgmine, üks mu sõber otsustas experimenteerida oma vana nahktagi peal, mis iseenesest oli pruuni värvi, et kas oleks võimalik pruunist tagist must teha, võttis mees siis purgi musta pinotexi ja hakkas aga aga maalima, ettevõtmine mille õnnestumisse mina küll mitte üks gramm uskuda ei suutnud aga kui sõber paarpäeva hiljem musta tagiga ringi jalutas mis nägi välja kui poest tulnud siis muutsin oma arvamust :lol: et siis asi ongi nii, sõber on peale seda veel mõningad tagid musta pinotexiga üle võõbanud kui need kulumismärke ilmutavad ja asi näeb tõeliselt hea välja, krt teab ehk paraneb veekindlus samuti, seda ma uurind pole :lol:
Loud pipes save lives!!!

¤T¤

Lugemata postitus Postitas ¤T¤ »

Ja kuidas saab see pinotex seljas käituma, kui näiteks pikemalt vihmakätte jään, või hoopis sigakuuma ilmaga pean kaua päikesekäes higistama...
Et kas pärast muudest pesuriietest kah veel hiljem asja on?
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

sellepärast just pinotex saigi valitud et see on ainuke värv mis tõesti kestab, mõeldud ta ju igasuguse ilma jaoks ja see tegelane kasutab küll oma tagi aastaringselt ja seni ei ole kurtnud ja samas pinotex ei muuda nahka selliseks vineeri sarnaseks, iseenesest ei muutu midagi peale selle et asi on teist värvi aja eks samuti aja möödudes kulub seegi
Loud pipes save lives!!!

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oi kurat kus see on idee, ma mäletan, et aed haises vähemalt nädal aega pärast pinotexi nii mis kole.. A kui funkab, mix mitte, võix ka texatagisid siis ju veekindlax teha. Keegi tõrvata pole proovinud? :wack: Muidu tegi mingi mesilas-vaha või taru vaha vms saapad vähemalt veekindlax. Poes müüdi.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Endale ostsin Tartust Edeni keskusest mingi nahkriiete ja minu pärast kasvõi nahast autoistmete jaoks mõeldud vaha. Sisaldas mitmeid komponente, mis muudavad naha elastsemaks, puhastavad, pikendavad eluiga ja muudavad veekindlamaks.
See palsam peaks olema Goldenmix ning sisaldab mesilasvaha ja jojoba kaktuse õli.
Ehk on sellest pinotexit parem :D :lol:

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pinotex... nujah :P

Ühe võimalusena on itaallaste toode nimega Gaerne. Müüs seda Yamaha keskus, vähemalt eelmisel hooajal.
Ja see asi on proovitud - töötab.

ets
Postitusi: 241
Liitunud: 29 Okt 2003, 17:35
Asukoht: Tln-Johvi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ets »

Ise tegin silikoniga naha üle ja hoidis vee eemale :D
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Nahk VS Goretex on peaaegu sama tänuväärne teema kui HD VS japsid :)
Naha veepidavust saab igatsugu möginatega parandada kuid mingit arvestatavd veekindlust oodata ei ole mõtet. Aga läiget ning elastsust/vastupidavust annavd lisaks küll.
Vingematel nahkriietel on voodri vahel goretex peidus muuseas :-)

terv
Kris.

kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Lugemata postitus Postitas kert »

Mina leidsin kingapoest Collonil nimelise toote ja kasutan selle Leather soapi ning Waterstoppi. Seep on vaht, mis leotab päris hästi lahti ka kõige kõvemini kinni kuivanud mesilasesoolikad, samas annab ka natuke veekindlust. Waterstop teeb naha päris hästi vetthülgavaks ja embleemi järgi tuubil kõlbab hästi ka gore-texi sisaldavatele kehakatetele.
Kasutaja avatar

ENZO
Postitusi: 264
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:27
Tsikkel: K-750M,BMW R100RS. Husaberg TE
Asukoht: Viljandi tuled paistavad

Lugemata postitus Postitas ENZO »

Vanasti oli hea määre "Merilõvi".....ei tea kas tänapäeval kah seda va head kreemikest kuskil leidub.Kui sellega naha ära võõpad, siis pole enam muret miskit ja kaif pikaks ajaks kindlustatud :lol:

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rein »

Mul Mustlas poes on merilõvi müügil, ainuke jama , et ma oma poega olen tsi´vilisatsioonist veits kaugel, kes muidugi talnast otepääle sõidavad, need saavad läbi hüpata, muidugist, kui tulevad viljandi kaudu.

ats

Lugemata postitus Postitas ats »

A seose sellega tekkis mul uus küsimus.Kas teab/kasutab keegi mõnda vahendit millega kiivri klaasi määrida, et ta seest uduseks ei läheks ja sellliseid imelikke kriime ei tekiks?? :?:
Kasutaja avatar

Inz001
Postitusi: 459
Liitunud: 26 Nov 2003, 15:30

Lugemata postitus Postitas Inz001 »

kasuta otsingut selleks, sellest on varem räägitud :!:

Sohne
Postitusi: 133
Liitunud: 20 Mär 2004, 16:38
Tsikkel: Iž 56k 60'
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Sohne »

Aga kas on kusagil veel eraldi need kiled müügil, mis uduseks minemist takistavad?

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rein »

Need on rohkem vist kiivri margikohased, oma Nolani kiivrile ostsin ka Nolani kile. Vaata, mis kiiver sul on ja mine küsi seda kiivrit müüvast poest.

cas

Lugemata postitus Postitas cas »

Naha saab vettpidavaks nii et hooldad teda spets vahenditega, ise ka mõtlesin et kumba osta kas tekstiili või nahka aga otsustasin viimase kasuks. Kõigepealt tuleks nahk puhastada spets vahendiga Shaumi Komf on mingi tootja, seejärel kreemitad vastava kreemiga mis taastab osaliselt naha värvi ja tungib pooridesse, peale seda tõmbad peale nahaõli, mis imendub sisse mingi aja jooksul. Eile just puhastasin ja õlitasin oma kombet ja väga hea sai :D
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

kiivriklaasi saab udu vastu töödelda ka kodusel moel. võta nõudepesuvahendit, fairy näiteks, paar tilka klaasi sissepoole ja hõõru puhta lapiga see klaasi peale laiali. töötab väga uduvastaselt.

pole ise proovinud, aga kes on, väidavad, et väga hea on.
Kasutaja avatar

piret
Postitusi: 703
Liitunud: 16 Juul 2003, 18:46
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas piret »

aga kaua ei kesta...
Vahest sõidan ja teen asju.

Aicha

Lugemata postitus Postitas Aicha »

Ma ostsin ka Eedeni keskusest mingi nahkriiete hooldusvahendi, aga kirjas polnud kui tihti tuleks nahkriideid hooldada. Äkki keegi teab soovitada.

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Ma käisin täna kohe spetsiaalselt Salamandri poes ja uurisin asja. On olemas mesilasvahaga ja ilma selleta, värvilised ja värvitud, kreemjad ja pulverisaatorilised naha hoolduse vahendid, mida kas kantakse nahale või hõõrutakse naha sisse (müüja nimetas seda poleerimiseks) ja mis pidi (taas müüja sõnade kohaselt) andma uskumatu efekti ja protseduure korratakse vastavalt vajadusele. Ostsin endalegi miski 69EEK-i maksnud plastpudelitäie vedelikku, mis on ettenähtud nahk riiete, jalatsite ja mööbli naha pehmendamiseks. Proovin ära, annan teada.
Omast kogemusest võin lisada, et sügisel ostetud SoWhat saapad tõmbasin mesilasvahaga kokku (siis mitte vaha sisaldav kreem, aga mesiniku käest saadud mesilasvaha) ja saabas kestis ilma puhastamisteta ja lisa määrimisteta kogu talve üle, isegi damn soola jutte ei jäänud peale.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Nii, nüüd sai selle Goldenmix'i nahahooldusvahend samuti ära testitud. Eilne päev, kus vihma sadas teel tallinna ja tallinnas ja siis veel tagasteel kah, näitas et mitte üks piisk vett ei läbinud mu nahkülikonda (vahest mu nahkkombe ka suht paksust nahast). Ainuke koht kus vesi läbi tungis, oli küünarnukkide juures olev riide osa.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”