Kas läikivad visiirid on lubatud?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Yammie125
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Nov 2016, 23:01
Tsikkel: Yamaha YZF R125

Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Yammie125 »

Tahtsin teada kas läikivad kiivri visiidid nagu näiteks rainbow või iridium on eestis lubatud.



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Loe visiiri pealt.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

franz125 kirjutas:

Loe visiiri pealt.

Tundub väga asjalik vastus olema. :lol:
Kõikidele visiriidele on peale kirjutatud kõik maad, kus neid kasutada võib ja kõik maad, kus neid kasutada ei tohi. Ise kleebitud visiiridele ilmub tekst kolme ööpäeva jooksul automaagiliselt.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6609
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kui tegu pole just Poolas, ise pleksiklaasist väänatud tootega siis on vastavad kirjad (for daytime use only) ja E-märgised peal (togi)

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Küsitud on vast ikka, kas tumendatud või läikima aetud visiire võib kasutada. Poolas või saksas või usas või ise valmistamine on teise järguline. Põhirõhk on vast ikkagi, mis seadus ütleb visiiride kohta, mitte kus need toodetud kleebitud või mis kirjadega need on.
Ma võin visiiri peale mida tahes kirjutada, see peab ikka konstaabli arvamusega kokku minema.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Sellist asja nagu konstaabli arvamus teedel ei ole. On reeglid mis euroopas kehtivad. Motokiiver ja visiir peab vastama teatud E reeglile. Ehk kiivril ja visiiril peab olema E märgis ja visiiri läbipaistvus peab olema samuti reeglitele vastav. Sama loogika ka tuledele, suunakatele jne. ikka E tähis.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas cossie »

Põhimõtteliselt kuulub kiivri visiiri läbipaistvus tehnoülevaatuse seaduse alla (sealt vist kunagi leidsin need läbipaistvusprotsendid) Minu mäletamist mööda oli umbes sama nagu auto esiklaasil. Samas kui on liikluses liiga tume visiir küljes, kas siis saab korduva ülevaatuse rattale? :D Tapal üks ülevaataja kunagi noomis mu musta klaasi, aga mõõtma ei hakanud. Samas pole ju kohustuslik sõita kinnise visiiriga, seega võib seda mööndustega nimetada ka päikeseprillideks :mrgreen:

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Madlobster kirjutas:
franz125 kirjutas:

Loe visiiri pealt.

Tundub väga asjalik vastus olema. :lol:
Kõikidele visiriidele on peale kirjutatud kõik maad, kus neid kasutada võib ja kõik maad, kus neid kasutada ei tohi. Ise kleebitud visiiridele ilmub tekst kolme ööpäeva jooksul automaagiliselt.

Aga mis selgusetuks jäi?Kõikidel mu kiivri visiired on konkreetne jutt peal-kas mingi E number või Not for street use.Kui mingeid jutte peal ei ole ei või kasutada.
Hakkab jälle see õlipurgitüüpi jutt peale.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

cossie kirjutas:

Põhimõtteliselt kuulub kiivri visiiri läbipaistvus tehnoülevaatuse seaduse alla (sealt vist kunagi leidsin need läbipaistvusprotsendid) Minu mäletamist mööda oli umbes sama nagu auto esiklaasil. Samas kui on liikluses liiga tume visiir küljes, kas siis saab korduva ülevaatuse rattale? :D Tapal üks ülevaataja kunagi noomis mu musta klaasi, aga mõõtma ei hakanud. Samas pole ju kohustuslik sõita kinnise visiiriga, seega võib seda mööndustega nimetada ka päikeseprillideks :mrgreen:

See mõõtmise teema peaks küll juba iganenud olema.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

franz125 kirjutas:
Madlobster kirjutas:
franz125 kirjutas:

Loe visiiri pealt.

Tundub väga asjalik vastus olema. :lol:
Kõikidele visiriidele on peale kirjutatud kõik maad, kus neid kasutada võib ja kõik maad, kus neid kasutada ei tohi. Ise kleebitud visiiridele ilmub tekst kolme ööpäeva jooksul automaagiliselt.

Aga mis selgusetuks jäi?Kõikidel mu kiivri visiiridel on konkreetne jutt peal-kas mingi E number või Not for street use.Kui mingeid jutte peal ei ole ei või kasutada.
Hakkab jälle see õlipurgitüüpi jutt peale.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas cossie »

Kood 103. Motokiiver
Nõuded: 1) motokiiver ja motokiivri visiir peavad vastama E-reegli nr 22 nõuetele;
2) pimeda ajal kasutatava mootorsõidukijuhi motokiivri visiiri läbipaistvus peab
olema vähemalt 80 % ja valge ajal kasutatava mootorsõidukijuhi motokiivri visiiri
läbipaistvus peab olema vähemalt 50 %.
Kontrollimine: vaatluse ja mõõtevahendiga.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

franz125 kirjutas:

Kõikidel mu kiivri visiired on konkreetne jutt ...
Hakkab jälle see õlipurgitüüpi jutt peale.

Istu sisse omale see õlipurgi jutt koos õlipurgiga. Keegi ei küsinud, mis sinu visiiride või õlipurkide peale kirjutatud on. Samuti ei küsitud, mis visiiri või õli sinu sõber või naaber kasutab.

Ain kirjutas:

Sellist asja nagu konstaabli arvamus teedel ei ole. On reeglid mis euroopas kehtivad. Motokiiver ja visiir peab vastama teatud E reeglile. Ehk kiivril ja visiiril peab olema E märgis ja visiiri läbipaistvus peab olema samuti reeglitele vastav. Sama loogika ka tuledele, suunakatele jne. ikka E tähis.

Konstaabli arvamus teel läheb (reeglina kuid mitte alati) kokku igal maal kehtivate E vms reeglitega. Ja minu arusaamist mööda küsiti, kas võib kasutada ...
Kuna kiivreid visiire on võimalik tellida, mis tahes maalt, mis tahes disaini ja läbipaistvusega ja kirjadega (neid on võimalik ka ise disainida) siis tõenäoliselt tahetakse teada saada, kas läikiva moluga võib sattuda konstaabli huvi orbiiti.

Aga vastata tuleb alati kõike muud kui seda, mida teada tahetakse (reeglina koos oma lõputute teadmiste pagasiga kõigele ümbritsevale vastu pead andes)
Ja kindlasti ta oleks võinud googeldada ka :D

Edit: Cossie vastus konkreetne ja informatiivne (muu ila täiesti mõttetu)

Viimati muutis Madlobster, 04 Veebr 2017, 14:29, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui visiirile on kirjutatud "For daylight use only" siis võid olla üsna kindel, et selle kasutamine kiivri ees on kooskõlas seadustega. Sellised visiirid lasevad läbi vähemalt 50% nähtavast valgusest. Vaata ka, kas on olemas märgend EC, ECE või BSI, need kinnitavad, et visiir vastab standarditele. Kui ühtegi nendest märgenditest pole siis oled hallil alal ja sinu visiirile vastavad samad nõudmised, mis autoklaasile st. 80% nähtavast valgusest peab läbima klaasi takistamatult.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kurat küll,kogu selle jahu peale ju taandub ikka see kõige lihtsama asja peale _loe mis visiirile on kirjutatud
Ja lobster küsimus ei olnud kas ta satub huvi orbiiti vaid kas on lubatud.harjuta veel purkide pealt lugemist.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

franz125 kirjutas:

Kurat küll,kogu selle jahu peale ju taandub ikka see kõige lihtsama asja peale _loe mis visiirile on kirjutatud

Kui oma läbipaistev visiir läikiva kilega üle kleepida, siis sinna ilmub ju ka kohe kiri :wack: :ner: :wack: :?: :?: :?:

franz125 kirjutas:

Ja lobster küsimus ei olnud kas ta satub huvi orbiiti vaid kas on lubatud.harjuta veel purkide pealt lugemist.

:? Jah, kas on lubatud küsimus oli kindlasti esitatud postituse arvu tõstmiseks. Samuti küsija märkas, et hakkavad vaibuma nii õli kui võlli teema ja ta soovis foorumi elujõudu turgutada. Agav äkki on üks kibestund näss, kelle naaber sõidab läikiva visiiriga ning küsijale ei anna selline asi rahu :bsmile: :wack:
Absoluutselt kindlasti mitte ei olnud selle küsimuse eesmärgiks teada saada huvi orbiiti sattumise võimalikus (poest, jebaist, või ise kleebitud) läikiva visiiri kasutamisega.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Lasin diagonaalis silmad üle LS ja MKM määruse A1, A2 ja A kategooria õppekavade. Võibolla peaks põhjalikumalt süvenema, aga ei leidnud MKM määruses midagi motokiivritele esitatavate nõuete kohta. LS sätestab nõuded juhtimisõiguse saamiseks (kvalifikatsiooni omandamine koolis või üksikkorras) - õppetöö aluseks on MKM poolt kehtestatud õppekava.
Kas ma olen pime või tõesti on võimalik omandada A kat juhtimisõigus, teadmata missugust kiivrit (visiiri selle küljes) tohib/ei tohi kasutada.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/11 ... lisa12.pdf#

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas:
franz125 kirjutas:

Kõikidel mu kiivri visiired on konkreetne jutt ...
Hakkab jälle see õlipurgitüüpi jutt peale.

Istu sisse omale see õlipurgi jutt koos õlipurgiga. Keegi ei küsinud, mis sinu visiiride või õlipurkide peale kirjutatud on. Samuti ei küsitud, mis visiiri või õli sinu sõber või naaber kasutab.

Ain kirjutas:

Sellist asja nagu konstaabli arvamus teedel ei ole. On reeglid mis euroopas kehtivad. Motokiiver ja visiir peab vastama teatud E reeglile. Ehk kiivril ja visiiril peab olema E märgis ja visiiri läbipaistvus peab olema samuti reeglitele vastav. Sama loogika ka tuledele, suunakatele jne. ikka E tähis.

Konstaabli arvamus teel läheb (reeglina kuid mitte alati) kokku igal maal kehtivate E vms reeglitega. Ja minu arusaamist mööda küsiti, kas võib kasutada ...
Kuna kiivreid visiire on võimalik tellida, mis tahes maalt, mis tahes disaini ja läbipaistvusega ja kirjadega (neid on võimalik ka ise disainida) siis tõenäoliselt tahetakse teada saada, kas läikiva moluga võib sattuda konstaabli huvi orbiiti.

Aga vastata tuleb alati kõike muud kui seda, mida teada tahetakse (reeglina koos oma lõputute teadmiste pagasiga kõigele ümbritsevale vastu pead andes)
Ja kindlasti ta oleks võinud googeldada ka :D

Edit: Cossie vastus konkreetne ja informatiivne (muu ila täiesti mõttetu)

Kui ütlesin et konstaabli arvamus ei tähenda teepeal midagi pidasin silmas järgmist: Konstaabel võib arvata ja ütelda teepeal ükskõik mida(sõltub isiku pädevusest) . Kui ta arvab, et visiir on liiga tume..aga mõõteseadmeid ei ole siis ei ole sellel arvamusel mingit seaduslikku alust. Jah ainus mida teepeal konstaabel saab visiiri puhul teha on konstanteerida fakti et kas E tähis on või mitte.
Samuti ei saa kiiruseületamise eest teha trahvi kuna konstaabel arvas et ületasin kiirust- seda tehakse tuginedes vastava seadme näidule.
Ja minuarust ei ole see vastu pead andmine kui tuuakse välja seadused mis teemat reguleerivad.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas:

Ja minuarust ei ole see vastu pead andmine kui tuuakse välja seadused mis teemat reguleerivad.

Kas peale Cossie ja Maci on keegi küsijale midagi kasuliku öelnud?
Vaata visiiril kirja - ei anna vastust, kas tohin kleepida läikiva kile peale
Kas on võimalik saada lubasi ilma, et seda teaks? - See ju uus küsimus teeme uue teema.
Konstaabli arvamus ja seadus. - Siit imeb ka uue teema välja vajadusel, mis paraku ei anna vastust küsimusele. Ehk ma ei leidnud sinu postis mitte ühtegi viidet seadusele vms. Seda, et konstaabel erinevaid seadmeid kasutab rikkumise tuvastamiseks ja mis tahes kohustuslikud varustused ning sõidukid peavad olema seadusele ja reeglitele vastavad. Hmmm... väga informatiivne ja suur tänu mainimast aga ega ei turgatanud pähe, et kõik teadsid seda enne sinu postitust?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Madlobster kirjutas:

Kas peale Cossie ja Maci on keegi küsijale midagi kasuliku öelnud?

Ma üritan foorumites (ja elus üldse) lähtuda sellisest lihtsast reeglist: Kuidas küsimus(ed), nii ka vastus(ed).
Möönan, et iga kord ei õnnestu :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.

reimps

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Läikivad, iriidium, vikerkaarevärvilised ja läbipaistmatud visiirid on lubatud kubatuurist 750 ja rohkem.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kust saaks iridum kilet, millega visiiri kiletada? Tahaks sealt midagi läbi ka näha pärast.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele.
https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008
Lisa 1
Nõuded: 1) motokiiver ja motokiivri visiir peavad vastama E-reegli nr 22 nõuetele;
2) pimeda ajal kasutatava mootorsõidukijuhi motokiivri visiiri läbipaistvus peab
olema vähemalt 80 % ja valge ajal kasutatava mootorsõidukijuhi motokiivri visiiri
läbipaistvus peab olema vähemalt 50 %.
Kontrollimine: vaatluse ja mõõtevahendiga.

Reglementeeritud on läbipaistvus mitte peegeldumine

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Üks vana teema kah - viewtopic.php?t=350&start=30

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kindel pole, aga kui autodel on esiklaasi toonimine kilega keelatud siis kas ei või ka kiivri visiiril samuti olla? Ei leidnud selle kohta mingit infot internetist esimese hooga..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Müüakse ju igasuguseid krossiprillegi, mille poolest siis kiivri visiir nii eriline peaks olema?
Näide- http://uimonen.fi/product_info2.php?products_id=18454

Mõnele agarale, riigieelarvetäitjale võib poetada, et oled heauskne ostja ning mingu kottigu maaletoojat. ( Juhul kui kohalikust poest on ostetud, või mujalt Eu'st. )

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Võimalik et ka krossiprillidega ei tohi seaduse mõistes tänaval sõita..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas:
franz125 kirjutas:

Loe visiiri pealt.

Tundub väga asjalik vastus olema. :lol:
Kõikidele visiriidele on peale kirjutatud kõik maad, kus neid kasutada võib ja kõik maad, kus neid kasutada ei tohi. Ise kleebitud visiiridele ilmub tekst kolme ööpäeva jooksul automaagiliselt.

Sa üritad nagu vägisi foorumi klouni tiitli endale saada või?
Sellised asjad on sertifitseeritud, ja lubatud asjadel on vastav China Export logo peal.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas:

Võimalik et ka krossiprillidega ei tohi seaduse mõistes tänaval sõita..

Ei ole probleemi kui CE tähis peal.
Mul on CE tähisega prillid peegelkattega, kusjuures ei ole nad tegelikult üldse tumedad, pakun, et 80% tuleb vabalt läbi.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:

Sa üritad nagu vägisi foorumi klouni tiitli endale saada või?

See aasta tõenäoliselt mitte. I´m to rookie. You can keep it for a while :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas läikivad visiirid on lubatud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

mx77 kirjutas:
Ain kirjutas:

Võimalik et ka krossiprillidega ei tohi seaduse mõistes tänaval sõita..

Ei ole probleemi kui CE tähis peal.
Mul on CE tähisega prillid peegelkattega, kusjuures ei ole nad tegelikult üldse tumedad, pakun, et 80% tuleb vabalt läbi.

Aga CE tähis on nõutav kõigile toodetele mida müüakse Euroopa liidus. See ei ole liiklusega seotud. See tagab et toode ei ole ohtlik ja vastab mingile EU direktiivile.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”