Matkavarustus motomatkal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Huvitav lugemine. Matka teemad on mu lemmikud. Tööriista kast on muidugi hea. Olen ka motika enamvähem matkakõlblikuks teinud aga sellega pole veel kõik Raha raiskamise seisukohalt.
Olen viimasel ajal nuputanud ja avastanud, et kvaliteetset ja kerget matkavarustust soetades saan tublisti ruumi ja kaalu säästa ning mugavamalt matkata.
Näiteks mugavad ja üli kerged täispuhutavad Thermaresti lebod. Kergem telk. Kerged ja soojad ja väikeseks pakitavad magamiskotid. Kvaliteetne kerge laagri köögi varustus. Sportlikud kerged nailonist laagri/matka riided. Matkapadjad, matkarätik jne.
Need kõik muidugi maksavad parajalt aga saab kola tublisti kergemaks eriti kui kahekesi matkata ühel rattal. Samuti on need asjad paljudeks aastateks.

Pakiraamile ostsin ma pealt lahtikäiva torukoti, saab päris kiiresti asjad kätte ja ei pea kõike lahti lammutama et põhjast asju saada.
https://m.louis.eu/artikel/moto-detail- ... r=10027821

rollbag_10027821_720_FR04_15.JPG

Kust sa need raami vahele käivad väikesed küljekotid ostsid ja mis hinnaga?
Edu ja jätka teemat!



___________________________
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
Erci kirjutas:

Huvitav lugemine. Matka teemad on mu lemmikud. Tööriista kast on muidugi hea. Olen ka motika enamvähem matkakõlblikuks teinud aga sellega pole veel kõik Raha raiskamise seisukohalt.
Olen viimasel ajal nuputanud ja avastanud, et kvaliteetset ja kerget matkavarustust soetades saan tublisti ruumi ja kaalu säästa ning mugavamalt matkata.
Näiteks mugavad ja üli kerged täispuhutavad Thermaresti lebod. Kergem telk. Kerged ja soojad ja väikeseks pakitavad magamiskotid. Kvaliteetne kerge laagri köögi varustus. Sportlikud kerged nailonist laagri/matka riided. Matkapadjad, matkarätik jne.
Need kõik muidugi maksavad parajalt aga saab kola tublisti kergemaks eriti kui kahekesi matkata ühel rattal. Samuti on need asjad paljudeks aastateks.
Pakiraamile ostsin ma pealt lahtikäiva torukoti, saab päris kiiresti asjad kätte ja ei pea kõike lahti lammutama et põhjast asju saada.
https://m.louis.eu/artikel/moto-detail- ... r=10027821
Kust sa need raami vahele käivad väikesed küljekotid ostsid ja mis hinnaga?
Edu ja jätka teemat!

Hea, kerge, väikseks kokkupakitav matkavarustus on ka minuarvates motomatkamise puhul see nö võtmesõna.
Näiteks see Ats30 "lõpptulemuse" pilt kus tagakohvril on suuuuur rull (lebo?) paistab kuidagi niii veider kogu eelneva "tehtud, kulutatud" taustal. :) viimase lihvina võiks veel Thermaresti täispuhutava soetada. :)

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nende kergete õhukeste jne asjadega on vahel see jama,et nad pole kuigi mugavad.Mul on Matkaspordist ostetud täispuhutavad madratsid kaaluga paarsada grammi vist.Pakk ise ka pakisupi paki suurune,aga magada pole selle peal hea,sest on liiga kitsas 50cm.Olen ise selle läbi katsetanud ja nõus vähe suuremat asja kaasas vedama,et mugavam magada oleks.Atsi lebo ilmselt palju parem,kui minu pisike spetsialiteet vidin.

Näiteks ei suuda ma magada ehk siis pigem välja puhata mingite matkapatjade peal.Kuna kasutan ka kodus suht õhukest sulepatja,siis peale selle ei saa ka millegagi välja puhatud. Proovisin seda sama enda 50x60cm sulepatja kohvrisse toppida ja üllatuseks ei võta see suurt midagi ruumi.Pressid õhu välja ja on 2cm paksune.
Teine täielik pain on mingi madal ja väike telk kuumas kliimas. Ma vean taga kohvri peal normaalset eeskojaga 3 in telki ja see ei sega sõitmist üldse.
Samuti on täiesti mõtetud asjad mingid kallid matka kahvlid lusikad ühes komplektis. No pole nad mugavad. Kasutan hoopis pussnuga (see nagunii kaasas) ja sõduri roostevaba nuga-kahvlit-lusikat. Eks neid asju ole veel,aga need on minu endapoolt järele proovitud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
urmas66 kirjutas:

Nende kergete õhukeste jne asjadega on vahel see jama,et nad pole kuigi mugavad.Mul on Matkaspordist ostetud täispuhutavad madratsid kaaluga paarsada grammi vist.Pakk ise ka pakisupi paki suurune,aga magada pole selle peal hea,sest on liiga kitsas 50cm.

jep, 50cm on liiga kitsas madratsi jaoks. peale esimest proovimist mõelnud milleks neid üldse toodetakse ja kes neid küll ostab. kui üldse, siis tuleks osta "Large" suurus mitte "Regular".
suure R väärtusega madratsi pluss lisaks sellele, et ta ise on pakituna väiksem, võimaldab ta ka omajagu õhemat ja seega pakituna väiksemat magamiskotti kasutada. näiteks 15 cm paksu Jyski täispuhutava madratsi peal on külm kuid Thermaresti kolm korda õhema madratsi peal samas telgis, samal ööl sama magamiskotiga on ok .
tuntud kaubamärk ja kõrge hind ei tähenda automaatselt et hea asja saad ka nende" heade ja kallite" vahel peab oskama valida.

... tundub, et Piipz peab veel ühe uue teema tekitama :D

5248653

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Olen ka võimaluste piires "räpane esteet". Aga rullmadratsitel on üksjagu eeliseid: nende kokku- ja lahtipakkimine on võrreldamatult kiirem kui igasugustel täispuhutavatel asjadel, nad ei kähe teravate okaste ja kõrte peal katki ja nad on magamiseks mugavad. Neid on suvalisel hetkel hea alla võtta, olgu siis lõunauinaku tegemiseks või arbuusi söömisel istumise alla. Rull on suur sest seal on kolm madratsit ja materjal on üsna paks. Mulle lihtsalt meeldib pehme peal laiutada.
Euroopas tõenäoliselt reisin kergelt aga kaugemate maade matkavarustuses rataste pilte vaadates polegi minu oma kõige hullem. Enamasti näevad rattad välja nagu kilekotihunnikud :)

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Olen ka võimaluste piires "räpane esteet". Aga rullmadratsitel on üksjagu eeliseid: nende kokku- ja lahtipakkimine on võrreldamatult kiirem kui igasugustel täispuhutavatel asjadel, nad ei kähe teravate okaste ja kõrte peal katki ja nad on magamiseks mugavad. Neid on suvalisel hetkel hea alla võtta, olgu siis lõunauinaku tegemiseks või arbuusi söömisel istumise alla. Rull on suur sest seal on kolm madratsit ja materjal on üsna paks. Mulle lihtsalt meeldib pehme peal laiutada.
Euroopas tõenäoliselt reisin kergelt aga kaugemate maade matkavarustuses rataste pilte vaadates polegi minu oma kõige hullem. Enamasti näevad rattad välja nagu kilekotihunnikud :)

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

See nn odav lebo on samas üks parimatest. Mitte küll ruumilt, aga sellega ei pea küll kartma suht midagi. Täispuhutavate osas on mul hitech isetäituv. Mingi suurema tuulega suutis vist kuidagi liiva ventiili juurde tõmmata ja kui tugevasti kinni ei keera, siis jookseb ööga tühjaks.

Lühidalt, kui ruumi on, siis ats30 rull on igati hea, mida kaasa võtta.

Magamiskoti osas.
Carithia DEFENCE 4
http://www.carinthia.eu/bags/en/shop/Ou ... ?card=1167

carinthia-defence-4.jpg

See on hea suur ja soe ka. Selest on mingeid soojema ilma kotte ka olemas. Edasi sealt tuleks sul ilmselt mingit sule baasil magamiskotte vaadata.

Võrdluseks siis vasakul defence 4( okeilt magatav kuni -10...-15c), keskel hitech(okei kuni 10c) ja paremal jyski kõige odavam(täis s**t).
Pilt

Viimati muutis ranel, 29 Mär 2017, 19:47, muudetud 2 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

RedBarron kirjutas:
ats30 kirjutas:

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

Ise kasutan Colemani Bikerit (http://www.matkasport.ee/products/Coleman-BIKER) mille ostsin sõpra matkides kuna see pakitud kujul päris väike ja ka üldiselt päris soe.
Kui vaja siis sellele ostad vastas poole lukuga teise juurde ja saad 1 suure magamiskoti kohu peaksid probleemideta ära mahtuma :D .

Loll küsimus, aga mida teed sellega kusagil sügaval sisemaal, kus päeval lõõmab 40c ja öösel jookseb miinustesse?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Olen vist proovinud palju erinevat, tavalisest "rohelisest" lebomatist kuni kalli "täistõmbuva" madratsini.
Tegelikult neil täistõmbuvatel mattidel pole häda midagi peale selle, et jube tüütu on kokku panna, mulle ei meeldi telki ja asju kokkupakkides väga nikerdada.
Ja need "rohelised odavad" kipuvad ära nätsuma, st ei kesta kuigi kaua.

Viimased 5 aastat on mul aga olnud selline:
http://matkasport.ee/products/THERMARESTRidgeRest (laiem mudel e 60cm)
Pilt
Ja paremat ei oska tahtagi, on keskmisest mitte-täisimetavast/puhutavast matist pehmem (tänu neile sakkidele) ning ei lase ka maakülma ligi.

Minu hinne oleks 9/10 (kümmet ei saa anda sest väike ta pole).

Mis aga magamiskotti puutub, siis ats30 on üsnagi minumõõtu mees, soovitaksin seda:
http://matkasport.ee/products/Ferrino-Y ... US-SQ-MAXI - ei ole ümber keha nagu kondoom, kui tavaliste kottidega võrrelda ning olen maganud ka -5 kraadi käes ilma suuremate probleemideta.

Pilt

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

mrDropAlot
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Juun 2015, 18:49
Tsikkel: KTM990

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas mrDropAlot »

Spoiler
ranel kirjutas:
RedBarron kirjutas:
ats30 kirjutas:

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

Ise kasutan Colemani Bikerit (http://www.matkasport.ee/products/Coleman-BIKER) mille ostsin sõpra matkides kuna see pakitud kujul päris väike ja ka üldiselt päris soe.
Kui vaja siis sellele ostad vastas poole lukuga teise juurde ja saad 1 suure magamiskoti kohu peaksid probleemideta ära mahtuma :D .

Loll küsimus, aga mida teed sellega kusagil sügaval sisemaal, kus päeval lõõmab 40c ja öösel jookseb miinustesse?

Kuna pole veel sattunud sellega kuskile kus oleks 40C päeval ja miinused öösel ei oska peale sooja pesu midagi pakkuda.
Kuskilt muidugi tuleb mööndusi teha, kui tahad sellist millega korraliku külmaga öö mööda tahad saata siis see ei saa olema kompaktne ja kerge.
Ise läksin hetkel seda teed et ruumi võtaks vähe ja ei kaaluks väga palju.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on sulekott,mis käib tekiks lahti.Kui on soojem kliima,siis tekina on sulg mõnusalt hingav,aga mingis hullus miinuses pole mina maganud.Andmete järgi peaks -5 olema igati ok.Ise olen vist sellise +5-ga maganud ja oli soe ilma pika pesuta.Sulekoti vaieldamatu eelis on see,et saab ikka väga väikeseks kokku pakkida,samas kui lahti teed siis on nagu paks tekk.Kaal ka muidugi väike.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ats30 kirjutas:

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

minu mälu järgi sa suht selline keskmist mõõtu mees ... (samas mälu on mind ennegi petnud) ehk et kotti mahtumine ilmselt pole probleemiks vaid hoopis ebamugav ahistav "kotis" tunne. ülikerged sulg mummyd on tihti küll ebaloomulikult kitsad et soojendatav ruum võimalikult väike oleks aga nö tavalises kotis peaks sa küll hakkama saama. kuskilt meelde jäänud ütlus, et magamiskotis magamine tuleb lihtsalt ära õppida :) ilma naljata on see teostatav. ka need kes magavad pigem kõhuli ja laialt (mina) magamiskotis saab magada sellili käed rinnal nagu muumia. tahab natuke harjutamist. kõige "mõistlikum" meie kliima magamiskott mida tean ja kohapealt osta saab on see: http://www.matkasport.ee/products/Ferri ... 600LitePro (Ferrino NIGHTEC 600 LitePro). ostes peab aga veenduma et väiksemate mõõtudega M suurust ei võta kuigi nimi peal sama ja pakk ahvatlevalt veelgi väiksem kui tavalisel.

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:

Mul on sulekott,mis käib tekiks lahti.Kui on soojem kliima,siis tekina on sulg mõnusalt hingav,aga mingis hullus miinuses pole mina maganud.Andmete järgi peaks -5 olema igati ok.Ise olen vist sellise +5-ga maganud ja oli soe ilma pika pesuta.Sulekoti vaieldamatu eelis on see,et saab ikka väga väikeseks kokku pakkida,samas kui lahti teed siis on nagu paks tekk.Kaal ka muidugi väike.

meelde jäänud, et sa vihmaga võimalusel ei telgi?
suletäidis kardab niiskust. seepärast sobib ta rohkem miinuskraadidesse. samas kui raputada ja vahest kuivatada (paari kolme päeva tagant soovitatakse kergelt tuulduma riputada) viitsid on sulg kokkupakitult vaieldamatult ruumisäästuliider. ilusa ilma jaoks ja "igaks juhuks" kotiks reisile kaasa sobib hästi. sünt. täidis on + kraadide juures lihtsam/lollikindlam (kui igailma kasutuses).

5248653
Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas sarikas »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

minu mälu järgi sa suht selline keskmist mõõtu mees ... (samas mälu on mind ennegi petnud) ehk et kotti mahtumine ilmselt pole probleemiks vaid hoopis ebamugav ahistav "kotis" tunne. ülikerged sulg mummyd on tihti küll ebaloomulikult kitsad et soojendatav ruum võimalikult väike oleks aga nö tavalises kotis peaks sa küll hakkama saama. kuskilt meelde jäänud ütlus, et magamiskotis magamine tuleb lihtsalt ära õppida :) ilma naljata on see teostatav. ka need kes magavad pigem kõhuli ja laialt (mina) magamiskotis saab magada sellili käed rinnal nagu muumia. tahab natuke harjutamist...

Ka minul on Coleman ja oma 191cm ja 120kg olen sinna ära mahtunud. Ma muidugi olen saanud piiramatult magamiskotis magamist harjutada, sest pea kümnendi jagu olen ma harjunud nii magama:

Pilt

Mulle Coleman meeldib, sest pigem on mul alati palav ja õhuke magamiskott oli eesmärk. Kui on jahe (ja siiani pole olnud) siis saab hõlpsasti kihte juurde panna.

Samas mõõdus pakendis on Ferrino isetäituv madrats. Lugesin seda nutulaulu kui sitad nad on ja kui kergesti katki lähevad pikalt enne ostmist. Minu oma on aastaid 4-5 mul olnud. Kasutanud üleliia palju pole aga siiani on ta terve. Ka minu jaoks on padi üks asi, ilma milleta magada ei saa ja sellel oli ta mugavalt madratsi küljes. Puhu täis nii suureks kui vaja. Ei klappinud mul nende odavate lebomattidega. Minul nad terved ja puhtad ei püsinud. Sõidad poris, vead jama telki kaasa. Paned ta kotti läheb too katki.

Mis puutub arbuusi söömisesse ja muidu toimetamisse siis minul on rattapeal alati kaasas Bauhofist hangitud järi:

Pilt

Käib väikseks kokku, ei kaalu midagi ja maksis vist 3 euri. Väga palju rõõmu selle raha eest.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma ostsin ka kunagi sellise tabureti. Esimesel päeval läks keskelt see suur plastrõngas katki. Kompunnisin sinna metallrõnga asemele, aga siis tulid ülemised toruotsad riidest paari päeva jooksul läbi. Rändas see imeasi prügihunnikusse.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Enne, kui Kibu jõuab enda tooli kiitma tulla, siis ma kiidan seda ise, kannatab ka minusugust üle sajakilost kolakat rahulikult:
http://matkasport.ee/products/Helinox-GROUND-CHAIR
Pilt
Kallis on raip aga samas väga vastupidav ja käib mõnusaks väikeseks kokku ka.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Mul on sulekott,mis käib tekiks lahti.Kui on soojem kliima,siis tekina on sulg mõnusalt hingav,aga mingis hullus miinuses pole mina maganud.Andmete järgi peaks -5 olema igati ok.Ise olen vist sellise +5-ga maganud ja oli soe ilma pika pesuta.Sulekoti vaieldamatu eelis on see,et saab ikka väga väikeseks kokku pakkida,samas kui lahti teed siis on nagu paks tekk.Kaal ka muidugi väike.

meelde jäänud, et sa vihmaga võimalusel ei telgi?
suletäidis kardab niiskust. seepärast sobib ta rohkem miinuskraadidesse. samas kui raputada ja vahest kuivatada (paari kolme päeva tagant soovitatakse kergelt tuulduma riputada) viitsid on sulg kokkupakitult vaieldamatult ruumisäästuliider. ilusa ilma jaoks ja "igaks juhuks" kotiks reisile kaasa sobib hästi. sünt. täidis on + kraadide juures lihtsam/lollikindlam (kui igailma kasutuses).

Mälu on sul hea :) ma jah väga ei harrasta enam ekstreemsusi enda peal.Äkki hakkan vanaks jääma
Selle konkreetse koti juures veel see hea,et vooder linasest-puuvillasest riidest ja on väga mõnus keha vastu.Ma sünteetilisi ja libedast materjalist asju ei salli.Kui soojal ajal naisega kahekesi telkida,siis ainult seda saabki kasutatud tekina.Muidugi on soojatunde tekkimiseks vaja ka sooja alust ehk Atsi pildil olev 3xlebo on peale pehme küljealuse ka kindlasti sooja hoidvam,kui need õhukesed asjakesed.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
Piipz kirjutas:

Enne, kui Kibu jõuab enda tooli kiitma tulla, siis ma kiidan seda ise, kannatab ka minusugust üle sajakilost kolakat rahulikult:
http://matkasport.ee/products/Helinox-GROUND-CHAIR
Pilt
Kallis on raip aga samas väga vastupidav ja käib mõnusaks väikeseks kokku ka.

Kes ees see mees :) samas sarjas on ka pikkade jalgadega kõrgem tool (millest tootja on nüüdseks teinud ka uuema versiooni) mida ka kannatab kaaluda kuigi pakitult on vähe suurem. hind on vähemalt sama. tänu hinnale need toolid ilmselt teab mis popiks ei saa, seepärast tooksin välja alternatiivi hiinaka näol. Aliexpressis, oranzide torudega ja pea 2/3 odavamalt. kannatab täitsa kriitikat. sõber ostis ühe. torusid oli vaja küll veidi pikkuses kohendada rauasaega ja kui Helinox kõrvale panna on ka istumismugavusel väike vahe sees minu arvates kuid istuda saab pm samamoodi.

Spoiler
urmas66 kirjutas:

Mälu on sul hea :) ma jah väga ei harrasta enam ekstreemsusi enda peal.Äkki hakkan vanaks jääma
Selle konkreetse koti juures veel see hea,et vooder linasest-puuvillasest riidest ja on väga mõnus keha vastu.Ma sünteetilisi ja libedast materjalist asju ei salli.Kui soojal ajal naisega kahekesi telkida,siis ainult seda saabki kasutatud tekina.Muidugi on soojatunde tekkimiseks vaja ka sooja alust ehk Atsi pildil olev 3xlebo on peale pehme küljealuse ka kindlasti sooja hoidvam,kui need õhukesed asjakesed.

ega sa nüüd ometi õhukeste asjakeste all Thermaresti täispuhutavaid silmas ei pidanud? kuigi enamasti kasutan vanema versiooni Trekkerit R väärtusega 2,0 (ventiili korgi mõõt on vanal suurem ja sobib pumbaga paremini) on mul ka üks nelja aastaaja madrats millega kannatab otse lume peal magada http://www.matkasport.ee/products/Therm ... -Max-large R väärtus 5,7! julgen küll väita, et soojahoidmises 3Xlebo sellega võrdlust kuidagi ei kannata. Lebo eelis on siiski ainult kiirelt lahti/kokku ja "pohui" kindlus.

5248653

Teema algataja
Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Magamiskottideks ostsin ma need:
http://www.ferrino.it/en/catalog/sleepi ... ch-ssq-950

Ferrino LIGHTECH SSQ 950
Väga kerge ja väike samas suht soe kott. Mu tingimuseks oli et kott peab olema neljakandiline tekiks lahti käiv, hea sooja ilmaga tekina kasutada. Samuti saab kaks kotti lukuga üheks suureks ühendada.
Kookon kotid neid tingimusi sageli ei täida.

SS17_86652EVV_LIGHTEC-SSQ_950.jpg
___________________________
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ei tasu seda sulgkotti karta midagi nii väga niiskuse pärast. Vihmaga telgis magades ei juhtu temaga midagi (kui telk ikka vett peab :)) ja kui tihti seda reaalselt loigus magamist ikka ette tuleb? Pealegi on tänapäeval hüdrofoobset töödeldud sulge saada. Mul Cumuluse kott, väga soe ja läheb ikka ulme väikseks kokku. Talveks on Carinthia Defence 4 ja see on tõeline mammut sulgkoti kõrval.

http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=60&vid=6
Julgen soovitada.

MT500DiagonalOpen.jpg
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Lõunaka matkaspordis on kaubad 20-50% alla hinnatud seoses kolimisega. Vb mõnele kohalikule pakub huvi.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas AzA »

Erci kirjutas:

Pakiraamile ostsin ma pealt lahtikäiva torukoti, saab päris kiiresti asjad kätte ja ei pea kõike lahti lammutama et põhjast asju saada.
https://m.louis.eu/artikel/moto-detail- ... r=10027821
rollbag_10027821_720_FR04_15.JPG

Samamoodi ostsin nö. pealt lahti käivat ja komistasin lampa otsa. Hea featuur on lisaks seljakoti rihmad, hüva õlale visata kui tassimist. Ta on nö kandiline mitte ümmargune, õite mõnusasti istub risti küljekottide peal. Ei lähe veerema :bsmile:
Miinuseks vast see, et kinnitusaasasid pole. Tegin ümber rihmad. Muidu väga vinks-vonks selle raha eest.
https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... 35x66x35cm

rullkott_automaailm.jpeg
rullkott_automaailm.jpeg (14.72 KiB) Vaadatud 5726 korda

Hiljuti ale ajal soetasin selle ka, mõttega, et hea vajadusel selga visata, kui Valmierasse satun, aga ei ole esimese raksuga rahul. Kuidagi kööbakas.
Samas selle raha eest okei igaks juhuks kaasas kanda, kui selveris peldikupaberi ale vms.
https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... 58x14x27cm

veekindel_seljakott.jpeg
veekindel_seljakott.jpeg (17 KiB) Vaadatud 5726 korda

Magamiskotiks kasutan lihtsat coleman bikerit, õigemini kahte ... L ja R versiooni ja lisaks on meil kummalgil ümbrik fliis tekid hiinast. Eeelpool nimetet põhjusel, et saab tekkideks teha - väga mõnsa soojema ilmaga. Pole eriline matkasell ka, vihmaga rendin kuudi, paar-kolm ööd maksimum. Sestap vajaduse katab ilusti ära.

Ja raudreegel kah: 80% asjast saad 20% raha eest :bsmile:

coleman_schlafsack_biker_2_season.png
Aga mulle meeldib.

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas joha123 »

magamiskott kaas, siis kasuta kompressioonikotti. nii 5-6L koti saad u 2,5...3 liitriseks, matkapoest, väga praktiline abimees.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Milline on asjalik elektriga pump? Arvestada sellega, et madrats täis pumbata ning rehvidega tuleb ka hakkama saada.

Nii et päris 1 korra pumpa ei soovi.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas randel »

Minu kogemused: kompressioonikoti kasutamine pole minu arvates üldjuhul otstarbekas, tsikli kohvris selline jäigaks kokkupressitud palli meenutav moodustis üldjuhul võtab rohkem ruumi kui ilma, viimasel juhul võtab magamiskott just selle kuju nagu teda ümbritsevad asjad ja vajub kokku niikuinii.
Madratsi ja rehvi pumpamise nõuded on nii erinevad, et mina küll ei tea sellise 2-in-1 pumba olemasolu. Rehv tahab saada väikese koguse õhku suure surve all, madrats vastupidi suure koguse olematu survega. Tsiklirehvi jaoks olen ostnud kõige odavama autokompressori ja selle plastiku sealt minema visanud, muudab pumba umbes 4 korda kompaktsemaks. Aga sellega madratsit pumbata pole mõtet. Mis madrats see muidu on, mis üldse vajab pumpa? Kas see suur õhkmadrats mida Jyskis jms müüakse? Neid isetäituvaid pole ju vaja pumbata, piisab paarist kopsutäiest.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ranel kirjutas:

Milline on asjalik elektriga pump? Arvestada sellega, et madrats täis pumbata ning rehvidega tuleb ka hakkama saada.

Nii et päris 1 korra pumpa ei soovi.

madratsi puhumiseks tellisin hiinast odava 12v pumba. valisin sellise millel sigarisüütaja ots kohe juhtmel küljes. korpuse tegin väiksemaks, juhtmeühendused jootsin üle. mitu aastat juba probleemideta madratseid puhunud. ilma pumbata pole täispuhutav madrats pooltki nii tore asi.
kompressorite võrdlus http://www.roadrunner.travel/2015/01/01 ... ire-pumps/

5248653
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas Erik »

Väga hea lahendus täispuhutavale madratsile tuli kaasa expedi tooganguga.

http://cdn2.exped.com/sites/default/fil ... _onMat.jpg

Toimib thermarestiga ka. Võib uskuda, et oma niiske ja veini/õlle lõhnalise olluse madratsisse puhumine seda soojemaks ei tee. :) Soovitaks täispuhutavat valides üldse thermarestist kaugemale vaadata. Meil on nii thermarest kui exped ja exped on igast asendist üle. :) Kui pakitud suurus vähem oluline ei võtaks kõige kompaktsemat kuna tundub, et kogukamatel on kasutatud materjalid vastupidavamad (paksemad).


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Erci kirjutas:

Pakiraamile ostsin ma pealt lahtikäiva torukoti, saab päris kiiresti asjad kätte ja ei pea kõike lahti lammutama et põhjast asju saada.
https://m.louis.eu/artikel/moto-detail- ... r=10027821
rollbag_10027821_720_FR04_15.JPG

Kust sa need raami vahele käivad väikesed küljekotid ostsid ja mis hinnaga?
Edu ja jätka teemat!

Mul on üle selline pakiraami kott, täiesti tutikas: https://moskomoto.com/collections/moto- ... -60-duffle

Sealsamas Mosko Moto lehel on ka videod kus näha kuidas kasutada jne. Suletav torukoti põhimõttel, veekindel. Samuti päris korralikud pehmendustega seljakotirihmad kaasas. Kui kellegil on huvi siis...

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Matkavarustus motomatkal

Lugemata postitus Postitas romulus »

ranel kirjutas:

Lõunaka matkaspordis on kaubad 20-50% alla hinnatud seoses kolimisega. Vb mõnele kohalikule pakub huvi.

Tänud, saigi poole hinnaga varustust täiendatud! 8)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”