Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

#Mobiiltelefon mootorratta lenksul

urmas66 kirjutas:

Tundub ,et leidsin korraliku tel hoidja lenksule ja selle külge käib telefoni(margi põhine) hoidja.Ma kasutan autodes neid Brodit ProClip asju juba ammu,aga see oli kuidagi märkamata jäänud,et tsiklile sealt ka saab.
http://www.proclipusa.com/mounts/handle ... 10655.cmsv

pro_clip.jpg

Ma ikka veelkord toon RAM mounti esile. Streetmotost saab letist või mõnepäevase tarnega igasugu RAM mounti vidinaid. Minu arust on see ikka üks parimaid kronšteine, mida üks tsiklist tahta võiks.

Iseasi on jah juba konkreetne seadme hoidja. Mul on Garmini tüübipõhine. Kuid ka RAM mount ise toodab universaalseid: http://www.rammount.com/products/x-grip

Konkreetse tootja vidinate headusest on teiste kehvemate ees raske aru saada enne, kui pole kasutanud. Muu hulgas nad:
hoiavad väga hästi kinni, ei liigu paigast ära
on ideaalselt reguleeritavad
summutavad lenksu vibra
on lihtsalt paigaldatavad
näevad normaalsed välja
võimaldavad ostetud juppe hiljem teises kohas kasutada
saad juurde soetada teistsuguseid adaptereid, et hiljem oma vidin kusagile mujale paigutada
kui arvestada pikaealisust ja universaalsust, siis tegelikult mõistliku hinnaga
jne



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kogu seda nemekirja ,mida sa nimetad saab ka Broditi toodetega teha va vibrasummutus,aga ma ei pööraks sellele rõhku,kui just krossikaga tegu pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma tellisin endale ära kombo kolmest Broditi Proclip asjast, kokku 60+€
Kõige alumine on mul praegu autos ka olemas ja veel mitmes meie pere autos on neid tooteid kasutusel.

Brodit_1.jpg
Brodit_1.jpg (9.2 KiB) Vaadatud 14409 korda
brodit_2.jpg
brodit_511945.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

urmas66 kirjutas:

va vibrasummutus,aga ma ei pööraks sellele rõhku,kui just krossikaga tegu pole.

Ah jaa, enamus inimestel tsiklid ju ei värise nagu minu oma :bsmile:

Kui vidinad kätte saad, siis saada pilte :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

panen kindlasti pildid siia.
See alumine toode on mul juba kahes autos olemas ja need on tõesti tugevast plastikust tehtud.Nende toodete autole ostmise mõjuvaim põhjus on see,et saad auto armatuurlauale sobiva aluse,mis kinnitud kuskile liistude vahele või serva taha ja ei vaja ühegi augu tegemist kuskile.
Just ostsime fima veoautodesse tahvli kinnitused ja alused.tehtud spetsiaalselt rasketranspordi jaoks.
Siit saab otsida oma autole ja telefonile või tahvlile sobiva lahenduse.Mina tellin neid läbi oma autoremondi firma,aga nemad võtavad ka kuskilt eestist.Vist Knuttsonist
http://www.brodit.com

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas ranel »

jkristjan kirjutas:

Lisaks Google Maps kasutab andmesidet väga ökonoomselt.

Oled ikka kindel? :wink:

1500km ja 7 päeva kasutust. Google maps 181 MB kasutust. Kaardifail, mis katab pool euroopat ära on 2 GB. Võrreldes wazega jah ökonoomne, mis suudab isegi 250 km jooksul vahel 100 MB täis tõmmata, aga mitte siiski piisavalt ökonoomne, et valusalt rahakoti peale ei hakkaks, kui vaja kasutada.

1MB EU-st väljas oleks roamingus 1.44 EUR/MB. Võibolla on mõni soodsam pakett ka, aga sinna kanti see jääb. Roamingus oleks see sõit maksma läinud 260 EUR, kui kõik muud äppid oleks lukku keeratud ja mitte mingit muud andmesidet poleks läbi tulnud.

gmaps.png
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
morse kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Tundub ,et leidsin korraliku tel hoidja lenksule ja selle külge käib telefoni(margi põhine) hoidja.Ma kasutan autodes neid Brodit ProClip asju juba ammu,aga see oli kuidagi märkamata jäänud,et tsiklile sealt ka saab.
http://www.proclipusa.com/mounts/handle ... 10655.cmsv

pro_clip.jpg

Ma ikka veelkord toon RAM mounti esile. Streetmotost saab letist või mõnepäevase tarnega igasugu RAM mounti vidinaid. Minu arust on see ikka üks parimaid kronšteine, mida üks tsiklist tahta võiks.

Iseasi on jah juba konkreetne seadme hoidja. Mul on Garmini tüübipõhine. Kuid ka RAM mount ise toodab universaalseid: http://www.rammount.com/products/x-grip

Konkreetse tootja vidinate headusest on teiste kehvemate ees raske aru saada enne, kui pole kasutanud. Muu hulgas nad:
hoiavad väga hästi kinni, ei liigu paigast ära
on ideaalselt reguleeritavad
summutavad lenksu vibra
on lihtsalt paigaldatavad
näevad normaalsed välja
võimaldavad ostetud juppe hiljem teises kohas kasutada
saad juurde soetada teistsuguseid adaptereid, et hiljem oma vidin kusagile mujale paigutada
kui arvestada pikaealisust ja universaalsust, siis tegelikult mõistliku hinnaga
jne

See X-grip ei ole väga hea, kui tahad kasutada seda ka asfaldilt väljas ning oleks tihti vaja telefoni välja võtta (näiteks orienteerumine). Pika interneti otsingu peale, selgus et see pidi üks päris hea olema http://www.rammount.com/part/RAM-HOL-PD3U

Üks proovis seda isegi endurot sõites ja kuskil krossirajal ning telefon püsis sees. X-gripi kohta olen näinud videot, kus see maanteel suurema kiirusega ka ära lendas. Aga muidu RAM täitsa tore asi tõesti. Hiljem kui vaja, pole ehitad midagi uut.

RAM-HOL-PD3U.jpg
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:

Ma ikka veelkord toon RAM mounti esile. Streetmotost saab letist või mõnepäevase tarnega igasugu RAM mounti vidinaid. Minu arust on see ikka üks parimaid kronšteine, mida üks tsiklist tahta võiks.

Advrideri foorumis on väga kiidetud sellist asja nagu Perfect Squeeze

http://www.hondogarage.com/index.php/pr ... hone-mount
http://advrider.com/index.php?threads/p ... t.1144781/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Miks te just lenksule tahate kinnitada? Üleval kellade kohal vastava ram lahendusega ju palju etem koht, ekraan otse silmade ees. Või sinna ei ole leidunud rattale sobivat lahendust? Enda lenksule kinnituse lahendusel algas puhkus kohe esimese kasutuse järel, nii kui kellade kohale käivat toodet sai proovitud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mrtn5 kirjutas:

Miks te just lenksule tahate kinnitada? Üleval kellade kohal vastava ram lahendusega ju palju etem koht, ekraan otse silmade ees. Või sinna ei ole leidunud rattale sobivat lahendust? Enda lenksule kinnituse lahendusel algas puhkus kohe esimese kasutuse järel, nii kui kellade kohale käivat toodet sai proovitud.

Eks see oleneb natuke rattast ka kuhu panna.TDM-l on lenksu küljes justkui parem,sest klaasikülge kellade kohale pannes on vibra sees.Varaderol pole ka mujale kui klaasi külge ilmselt panna,sest klaas langeb suht järsult kellade kohalt tahapoole nagu TDM-l.Kui on püstise klaasiga ratas,siis ilmselt saab sinna kellade kohale kasvõi väiksema tahvli installeerida.
Samas on pimedas sõites on jama kui helendav ekraan just otse selme ees on.Eriti jama on vihmaga.
Aga maailmas valikuid palju,kellegile meeldib ema ,kellegile tütar :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

Ronk kirjutas:

See X-grip ei ole väga hea, kui tahad kasutada seda ka asfaldilt väljas ning oleks tihti vaja telefoni välja võtta (näiteks orienteerumine). Pika interneti otsingu peale, selgus et see pidi üks päris hea olema http://www.rammount.com/part/RAM-HOL-PD3U

Üks proovis seda isegi endurot sõites ja kuskil krossirajal ning telefon püsis sees. X-gripi kohta olen näinud videot, kus see maanteel suurema kiirusega ka ära lendas. Aga muidu RAM täitsa tore asi tõesti. Hiljem kui vaja, pole ehitad midagi uut.

Julgeks küll seda X-Gripi soovitada. Mul see on olnud ca 30k km peal, millest arvestatav osa ikka kruusateid, võsa, liiva ja mida iganest veel, mis raputab, põrutab ja väristab. Kaks erinevat telefoni on seal sees püsinud ning seda ka külje maha panemistel.
Eelneva teemaga haakuvana võiks mainida, et telefoniks Samsung Xcover3, mis peaks olema vee ja põrutuskindel ning siiani on ennast ära tõestanud ka GPS'ina kasutades vägagi ning töötanud edukalt ka paduvihmas. Sellel ka eraldi režiim, mis soodustab kindaga ekraani kasutamist nii et pole eraldi nutikinnast vaja. Pikematel matkadel USB vool küljes, mis suudab laadida kiiremini kui täisvõimsusel ekraan GPS'iga ja muusika mängimisega suudab kulutada. Tänu sellele eelnevale on minu arvamus küll, et eraldi tsiklinavi peale raha raiskama ei hakka, eriti kuna on mitmeid häid kaardi äppe, mis töötavad allalaetud kaartidega üle maailma niimoodi, et netti ei vaja.

Manused
X-grip-RAM-HOL-PD3U.jpg

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Kiidan enda matkatelefon Insmat V50 Rock ja McGyver - küsimused? Ei! :ner:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas:

Advrideri foorumis on väga kiidetud sellist asja nagu Perfect Squeeze

http://www.hondogarage.com/index.php/pr ... hone-mount
http://advrider.com/index.php?threads/p ... t.1144781/

Tänan, hea viide (samuti Ronk). Tahtsin rõhutada, et ise kasutan RAM mountilt ainult kronšat. Seadme hoidja on mul tootjakohane. Olen lihtsalt 10 aasta jooksul jõudnud korduvalt imestada, kui hästi on lahendatud üks lihtne jupp. See on siis see reguleeritav kronštein/osa, mis kinnitab olemasoleva seadme aluse lenksule. Neid on erinevaid versioone ja kõik toimivad.

Viimati muutis morse, 07 Juul 2017, 22:06, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Mrtn5 kirjutas:

Miks te just lenksule tahate kinnitada? Üleval kellade kohal vastava ram lahendusega ju palju etem koht, ekraan otse silmade ees. Või sinna ei ole leidunud rattale sobivat lahendust? Enda lenksule kinnituse lahendusel algas puhkus kohe esimese kasutuse järel, nii kui kellade kohale käivat toodet sai proovitud.

Üleval näeb jah šeffim välja. Aga isiklikult hoian gepsu lenksul (vasakul), sest siis saan võrdlemisi turvaliselt seadet sõidu ajal opereerida. Kätt toetan lenksule ja sõrmega ulatan ekraani/nuppe vajutama. Käsi pole küll rutska peal, kuid siiski annab turvalisema tunde. Lisaks ei pea ettepoole küünitama.

Jah. Tegelt ei peaks ju sõidu ajal seda üldse tegema aga... :wack:

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ovarod kirjutas:
Ronk kirjutas:

See X-grip ei ole väga hea, kui tahad kasutada seda ka asfaldilt väljas ning oleks tihti vaja telefoni välja võtta (näiteks orienteerumine). Pika interneti otsingu peale, selgus et see pidi üks päris hea olema http://www.rammount.com/part/RAM-HOL-PD3U

Üks proovis seda isegi endurot sõites ja kuskil krossirajal ning telefon püsis sees. X-gripi kohta olen näinud videot, kus see maanteel suurema kiirusega ka ära lendas. Aga muidu RAM täitsa tore asi tõesti. Hiljem kui vaja, pole ehitad midagi uut.

Julgeks küll seda lingiga mainitut soovitada. Mul see on olnud ca 30k km peal, millest arvestatav osa ikka kruusateid, võsa, liiva ja mida iganest veel, mis raputab, põrutab ja väristab. Kaks erinevat telefoni on seal sees püsinud ning seda ka külje maha panemistel.
Eelneva teemaga haakuvana võiks mainida, et telefoniks Samsung Xcover3, mis peaks olema vee ja põrutuskindel ning siiani on ennast ära tõestanud ka GPS'ina kasutades vägagi ning töötanud edukalt ka paduvihmas. Sellel ka eraldi režiim, mis soodustab kindaga ekraani kasutamist nii et pole eraldi nutikinnast vaja. Pikematel matkadel USB vool küljes, mis suudab laadida kiiremini kui täisvõimsusel ekraan GPS'iga ja muusika mängimisega suudab kulutada. Tänu sellele eelnevale on minu arvamus küll, et eraldi tsiklinavi peale raha raiskama ei hakka, eriti kuna on mitmeid häid kaardi äppe, mis töötavad allalaetud kaartidega üle maailma niimoodi, et netti ei vaja.

Mul on nii see gradle kui xgrip kasutusel ja kummagi kohta pole ühtegi paha sõna õelda. Xgrip on leksil ja gradle kellade kohal

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas L.J »

Ise kasutan samasugust:
http://www.ebay.co.uk/itm/201577800403

Kotike/korpus ise on veekindel, ekraani saab suvalise kindaga opereerida lahti kakkumata, üllatavalt stabiilne ja ei maksa suurt midagi.

lenkukott_s-l1600.jpg

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ostsin sama asja teise ratta peale, kuid viskasin selle kinnituse minema ja asendasin RAMi omaga. Proovib selle siis ära sellel reisil. Ehk 4 eurone hiina kott ja RAMi kinnitus.
Kasutasin enne jalgrattal ning metsas ja mujal käis küll. Rappus ainult palju kuna tegu ikkagi suht õhukese plastmassi ja pika peenikese liigendiga.


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Eile sõbral murdus selline kronštein ära. Kott on päris OK muidu. Eriti arvestades hinda.


mikulaine
Postitusi: 18
Liitunud: 12 Juul 2017, 16:51
Tsikkel: HQV FE250
Tänatud: 1 kord

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas mikulaine »

Poolenisti teemasse...endurokaga sõites, telefon on taskus, ilmselgelt helinaid ei kuule. Kas on mingi mõistlik visuaalne variant lenksule panna? Odavam nutikell?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kõige odavam oleks mingid suvalised nööpklapid kõrva torgata, kui sa ainult helina pärast muretsed.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Päris hea mõte. Pebble kellad võiksid päris odavad olla. Veekindlad pole nad kindlasti.

pebble_s-l1600.jpg
pebble.jpg
pebble.jpg (16.03 KiB) Vaadatud 12430 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

mikulaine kirjutas:

Poolenisti teemasse...endurokaga sõites, telefon on taskus, ilmselgelt helinaid ei kuule. Kas on mingi mõistlik visuaalne variant lenksule panna? Odavam nutikell?

Kunagi oli ju nokiadele müüa igast huvitavad kleepsud, mis sissetuleva side peale hakkasid vilkuma.

ala

https://goo.gl/z2Tx7k

Ei tea kaugelt see võtab ainult...

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas villy »

Üllatavalt hästi see asi toimis. Kindluse mõttes saab ka mingi kummi peale aretada. PS veekindel telefon abiks.

https://www.photopoint.ee/telefonide-ta ... ears-42023

fiesta-telefonihoidik-rattale-shears-42023.jpg
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ronk kirjutas:
Spoiler
morse kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Tundub ,et leidsin korraliku tel hoidja lenksule ja selle külge käib telefoni(margi põhine) hoidja.Ma kasutan autodes neid Brodit ProClip asju juba ammu,aga see oli kuidagi märkamata jäänud,et tsiklile sealt ka saab.
http://www.proclipusa.com/mounts/handle ... 10655.cmsv

pro_clip.jpg

Ma ikka veelkord toon RAM mounti esile. Streetmotost saab letist või mõnepäevase tarnega igasugu RAM mounti vidinaid. Minu arust on see ikka üks parimaid kronšteine, mida üks tsiklist tahta võiks.

Iseasi on jah juba konkreetne seadme hoidja. Mul on Garmini tüübipõhine. Kuid ka RAM mount ise toodab universaalseid: http://www.rammount.com/products/x-grip

Konkreetse tootja vidinate headusest on teiste kehvemate ees raske aru saada enne, kui pole kasutanud. Muu hulgas nad:
hoiavad väga hästi kinni, ei liigu paigast ära
on ideaalselt reguleeritavad
summutavad lenksu vibra
on lihtsalt paigaldatavad
näevad normaalsed välja
võimaldavad ostetud juppe hiljem teises kohas kasutada
saad juurde soetada teistsuguseid adaptereid, et hiljem oma vidin kusagile mujale paigutada
kui arvestada pikaealisust ja universaalsust, siis tegelikult mõistliku hinnaga
jne

See X-grip ei ole väga hea, kui tahad kasutada seda ka asfaldilt väljas ning oleks tihti vaja telefoni välja võtta (näiteks orienteerumine). Pika interneti otsingu peale, selgus et see pidi üks päris hea olema http://www.rammount.com/part/RAM-HOL-PD3U

Üks proovis seda isegi endurot sõites ja kuskil krossirajal ning telefon püsis sees. X-gripi kohta olen näinud videot, kus see maanteel suurema kiirusega ka ära lendas. Aga muidu RAM täitsa tore asi tõesti. Hiljem kui vaja, pole ehitad midagi uut.

RAM-HOL-PD3U.jpg

Ise pakun ise küsin. Kas keegi suudab selle lähialadel lähima nädala jooksul Eestisse võluda? Olen otsinud erinevate riikide poode, aga igal pool kujuneb lõppsumma 3-e kordseks kui see kinnitus ise väärt on.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Streetmoto toob sulle RAM osad ühe-kahe päevaga kohale :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Karu kataloogis ei paku seda :(


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas morse »

Ronk kirjutas:

Karu kataloogis ei paku seda :(

Kui neile RAMi tootekood anda, siis nad peaks kõike sealt saama. Ja minuteada jah, suht kiirelt.

Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas renx »

Ronk kirjutas:
mikulaine kirjutas:

Poolenisti teemasse...endurokaga sõites, telefon on taskus, ilmselgelt helinaid ei kuule. Kas on mingi mõistlik visuaalne variant lenksule panna? Odavam nutikell?

Kunagi oli ju nokiadele müüa igast huvitavad kleepsud, mis sissetuleva side peale hakkasid vilkuma.

ala

https://goo.gl/z2Tx7k

Ei tea kaugelt see võtab ainult...

Need töötasid ainult 2G võrgus. 3G/4G ei tööta kuna need töötavad teistmoodi. Ja arvatavasti töötabki ainult telefoni ligidal. Kindlasti oled tähele pannud seda, et kui telefon helisema hakkab siis auto või toa raadios hakkab mingi signaali sisse lööma(kui telefon on nende ligidal)... ja seda ainult 2G võrgus.

XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas Perry »

villy kirjutas:

Üllatavalt hästi see asi toimis. Kindluse mõttes saab ka mingi kummi peale aretada. PS veekindel telefon abiks.

https://www.photopoint.ee/telefonide-ta ... ears-42023

Endal ka see sama asi ja tõesti hästi hoiab. Täna lasin 40 kilti kruusateid ja vahepeal olid küllalt aukus teed aga hoidis hästi. Pigem murdub plastkinnitus/jalg seal enne kui telefon vahelt minema lendab. Vihmaga muidugi kasutada ei saa.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mobiiltelefoni kinnitamine mootorratta lenksule

Lugemata postitus Postitas villy »

Perry kirjutas:

Endal ka see sama asi ja tõesti hästi hoiab. Täna lasin 40 kilti kruusateid ja vahepeal olid küllalt aukus teed aga hoidis hästi. Pigem murdub plastkinnitus/jalg seal enne kui telefon vahelt minema lendab. Vihmaga muidugi kasutada ei saa.

Tuleb normaalne telefon võtta. =) Tänapäeval suurem osa Sony või Samsa nutikatest piisavalt veekindlad vihma jaoks. Rääkimata siis veel eritelefonidest. Lisaks saad veel juhtmeta laadimise ka aretada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”