Endurosaabas reisisaapaks?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Küsin veel segast küsimust.

Kas endurosaabas (see lahjem versioon krossisaapast) kannatab kõndida ka vahel?
Olen sõitnud krossisaapaga ja sellega oli kilomeetrine kõndimine paras piin, mida uuesti teha ei soovinud. Seejärel ostsin klassikalise nahksaapa, millel avastasin et sopaaukudes ronides ja muud säärast imelikku tehes, mille peale R baigimehed imelikult vahivad, et siis kaotavad saapad oma kaubandusliku välimuse väga ruttu ja veekindlus ka kaob koos sellega.
Mõte on nüüd vaadata endurosaabast järgmiseks, aga kuna palju tuleb ette reisimist rattaga, mille vältel tuleb ette kõndimist ja päris iga sammu jaoks ei viitsi kohvrist ketse välja otsida. Kas on mõistlik valik või kuulub endurosaabas ka pigem rubriiki: s**t krossisaabas?



Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

sinilind123 kirjutas:

Küsin veel segast küsimust.

Kas endurosaabas (see lahjem versioon krossisaapast) kannatab kõndida ka vahel?
Olen sõitnud krossisaapaga ja sellega oli kilomeetrine kõndimine paras piin, mida uuesti teha ei soovinud. Seejärel ostsin klassikalise nahksaapa, millel avastasin et sopaaukudes ronides ja muud säärast imelikku tehes, mille peale R baigimehed imelikult vahivad, et siis kaotavad saapad oma kaubandusliku välimuse väga ruttu ja veekindlus ka kaob koos sellega.
Mõte on nüüd vaadata endurosaabast järgmiseks, aga kuna palju tuleb ette reisimist rattaga, mille vältel tuleb ette kõndimist ja päris iga sammu jaoks ei viitsi kohvrist ketse välja otsida. Kas on mõistlik valik või kuulub endurosaabas ka pigem rubriiki: s**t krossisaabas?

Ei ütleks et enduro sitem on kui krossisaabas. Enduro on veekindel ja kärnasema tallaga

dr800 2x
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

stev666 kirjutas:
sinilind123 kirjutas:

Küsin veel segast küsimust.

Kas endurosaabas (see lahjem versioon krossisaapast) kannatab kõndida ka vahel?
Olen sõitnud krossisaapaga ja sellega oli kilomeetrine kõndimine paras piin, mida uuesti teha ei soovinud. Seejärel ostsin klassikalise nahksaapa, millel avastasin et sopaaukudes ronides ja muud säärast imelikku tehes, mille peale R baigimehed imelikult vahivad, et siis kaotavad saapad oma kaubandusliku välimuse väga ruttu ja veekindlus ka kaob koos sellega.
Mõte on nüüd vaadata endurosaabast järgmiseks, aga kuna palju tuleb ette reisimist rattaga, mille vältel tuleb ette kõndimist ja päris iga sammu jaoks ei viitsi kohvrist ketse välja otsida. Kas on mõistlik valik või kuulub endurosaabas ka pigem rubriiki: s**t krossisaabas?

Ei ütleks et enduro sitem on kui krossisaabas. Enduro on veekindel ja kärnasema tallaga

Kaitseomaduste poolest reeglina ikka sitem. Ei tea ühtegi krossisaapaga võrreldavat enduurosaabast peale SIDI Crossfire SRS, millele saad enduurotalla alla kruvida. Kõndida on muidugi täpselt sama vilets kui krossisaapaga.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sidil on on olemas adventure sõiduks eraldi saapad mille väljatöötamisele on mõeldud üheagselt nii käimisele, kui sõidule keerulisemal maastikul. Omast kogemusest võin öelda, et Sidi saabas kannatab ka sadulast maas kasutada. Eks ta jäik ole aga pool päeva saabastes ringi jalutada on siiski täiesti OK.
Neil on valikus suisa 3 sedatüüpi saabast: Adventure, Discovery ja Armada

http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... discovery/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Küsimus oli, et kas enduurosaabas on sitem krossisaabas. Vastus on, et jah on küll.
Ainuke neist Sididest mis pakub krossisaapa lähedast kaitset on Adventure.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No ei ole ikka vist ükski ka kõige pehmem(pole muidugi kõiki proovinud)tsiklisõidu saabas pikemaks kõndimiseks sobilik.Enduuro saapad on juba peale vaadates selleks sobimatud.Tald on neil kõigilpigem ikka liiga kõva ja hüppeliigese kaitse ei lase jalal normaalselt paenduda.Tsiki peal need asjad peavadki nii olema,aga kõndimist need segavad.
Kui kõndimine ka matka sekka tuleb,siis osta omale ühed vinged matka saapad,mis ka vett ja vilet kannatavad ning need on kindlalt rohkem universaalsed,kui ükski tsiklisaabas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas retro »

https://www.formabootsusa.com/products/adventure-low
Kannatab kõndida küll, üsna mugavad on.


Hundiohakas
Postitusi: 33
Liitunud: 16 Juun 2013, 10:37
Tsikkel: KTM adventure
Asukoht: Pärnumaa
Tänatud: 2 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Hundiohakas »

retro kirjutas:

https://www.formabootsusa.com/products/adventure-low
Kannatab kõndida küll, üsna mugavad on.

Nende ja pikema versiooniga kannatab päev olla ja kõndida tõesti aga küsiti ikka natuke karmima saapa kohta.
Antud saapad kannatavad ilusti eest ja küljelt tulevaid lööke nagu kivid ja kaikad aga ei kaitse eriti tõhusalt muljumise ja väänamise eest.

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas retro »

Hundiohakas kirjutas:
retro kirjutas:

https://www.formabootsusa.com/products/adventure-low
Kannatab kõndida küll, üsna mugavad on.

Nende ja pikema versiooniga kannatab päev olla ja kõndida tõesti aga küsiti ikka natuke karmima saapa kohta.
Antud saapad kannatavad ilusti eest ja küljelt tulevaid lööke nagu kivid ja kaikad aga ei kaitse eriti tõhusalt muljumise ja väänamise eest.

Kevadel olin pea sama dilemma ees ja sai samamoodi kõik kõrgemad seda tüüpi saapad, mis kohalikus kaubandusvõrgus kohapeal, läbi proovitud.
Need olid ainukesed, mis tundusid käimiseks sama sobivad, kui varasemad touringusaapad. Kaalukauss kaldus mugavuse/käidavuse poole. Turvalisuse pool pole kindlasti nii hea.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas morse »

sinilind123 kirjutas:

Küsin veel segast küsimust.

Kas endurosaabas (see lahjem versioon krossisaapast) kannatab kõndida ka vahel?
Olen sõitnud krossisaapaga ja sellega oli kilomeetrine kõndimine paras piin, mida uuesti teha ei soovinud. Seejärel ostsin klassikalise nahksaapa, millel avastasin et sopaaukudes ronides ja muud säärast imelikku tehes, mille peale R baigimehed imelikult vahivad, et siis kaotavad saapad oma kaubandusliku välimuse väga ruttu ja veekindlus ka kaob koos sellega.
Mõte on nüüd vaadata endurosaabast järgmiseks, aga kuna palju tuleb ette reisimist rattaga, mille vältel tuleb ette kõndimist ja päris iga sammu jaoks ei viitsi kohvrist ketse välja otsida. Kas on mõistlik valik või kuulub endurosaabas ka pigem rubriiki: s**t krossisaabas?

Natuke teemast mööda aga me kärutame ka poris ringi ja vähemalt viiel meist on Daytona tavalised reisisaapad. Paar nädalat tagasi Urali (edit: korviga) porimülkast välja tõmmates, toimisid kõik saapad nagu kummikud. Tõsi - kaubanduslik välimus ei ole enam see - aga veekindlus ei ole kadunud. Ühel mehel, kelle Daytona on 12a vana, said jalad märjaks. Aga mina tean öelda, et 3 päeva sõitu kruusal ja metsas, neist 1 päev osalt RASKES vihmas (nii et vihmakombe äärtelt voolas vett maha) ja minu jalad olid 100% kuivad. Daytonal on olemas ka enduroversioon aga see on väga soft. Motodepoos on terve sein erinevaid mudeleid ja mõõte täis.

Miinuseks on hind :(

:bsmile:

Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Bogser »

Macintosh kirjutas:

Sidil on on olemas adventure sõiduks eraldi saapad mille väljatöötamisele on mõeldud üheagselt nii käimisele, kui sõidule keerulisemal maastikul. Omast kogemusest võin öelda, et Sidi saabas kannatab ka sadulast maas kasutada. Eks ta jäik ole aga pool päeva saabastes ringi jalutada on siiski täiesti OK.
Neil on valikus suisa 3 sedatüüpi saabast: Adventure, Discovery ja Armada

http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... discovery/

Mul Discovery kolmas aasta- iga päev vähemalt 1- 2 km (parklasse ja tagasi, poekäik jms) kannatab vabalt kõndida. Kiirkäigu jaoks ebamugav. Tavasõiduks kruusal ja metsaradadel kaitset piisavalt.

Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas villy »

Kasutan ise Tänavasõiduks Sidi Adventure Goretexi ja metsas siis Sidi Crossfire 2 enduro saabas.

Kaitse vahe on neil väga suur. Alustasin metsas Adventure saabastega aga nendega ikka väga tihti lõin jala valusalt ära vastu kände ja kive ja hakkasin juba jalga tõstma eest ära. Lisaks veel hoopis teine tunne kui jalg ratta alla jääb matsu pannes. Kui crossfire saapad võtsin siis oli tunne nagu tangiga kõikjalt läbi. Lisaks ei saa Adv saabastega rattast hästi kinni hoida jne.

Tänavasõiduks ja kõndimiseks on krossisaabastega võrreldes Adventure omad väga kerged ja mugavad. Ja samuti üllatavalt laia liistuga. Enne Sidi Adventure kasutasin kuu aega Forma pikka adventure saabast aga see oli jalas kitsas, absoluutselt ei hinga ja samas vett lasi pahinal sisse. Sidi Adv goretex variant hingab väga hästi ja on endiselt mitu aastat veekindel isegi peale seda kui algselt neid metsas retsisin. Ausõna pane sott või natuke juurde ja unusta odavamad Forma või veel hullem Thori saapad. Kasutusmugavuse vahe ikka meeletu. Head saapad annavad sõidumõnu kuhjaga.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Mul seoses saabastega selline küsimus- kas need "suusasaabaste stiilis" klambrid kukkudes ei purune? Pikemal reisil oleks asenduse leidmine üsna keeruline.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sidi Crossfire - metsas pole küll ühtki lukku katki saanud. Mingi väike jubin ("pin") seal kunagi ära väsis või kadus. Leidsin garaažist käepärase asenduse (mikromootori võll võis see olla) ja töötab siiani. Pikemale reisile võtaks igaks juhuks paar varudetaili kaasa. Neid müüakse eraldi.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul on nüüdseks nende saabaste eelkäijate 9 hooaeg:
https://bikeman.ee/varustus/motovarustu ... aapad.html

Need küll pigem matkasaapad aga siiski julgeks neid ka endurosaabasteks nimetada. Ning jah, ikka peavad veel vett

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Piipz kirjutas:

Mul on nüüdseks nende saabaste eelkäijate 9 hooaeg:
https://bikeman.ee/varustus/motovarustu ... aapad.html

Need küll pigem matkasaapad aga siiski julgeks neid ka endurosaabasteks nimetada. Ning jah, ikka peavad veel vett

Kas jalga ja jalast ära saamine on väga vaevaline?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

ats30 kirjutas:

Mul seoses saabastega selline küsimus- kas need "suusasaabaste stiilis" klambrid kukkudes ei purune?

Kui klamber just enne kukkumist lahti tulnud ei ole, siis see on ikka väga ebatõenäoline, muidugi võttes eelduseks et kukkumine nii ränk ei ole et saapa tervisest juba ükskõik on. Aga eks neid natuke tuleb ikka jälgida ja hooldada, kui klamber ikka pärast mudas sumpamist head-paremat täis on, siis seda lolli jõuga kinni surudes on võimalik plastikust jagu saada, damhik :)

Mis puudutab neid Formasid ja üleüldse igasugu "adventure" susse, siis mina enam sellistega asfaldilt maha keerata ei kavatse, damhik :) Palju räägitakse "kõnnitavusest" umbes sellises võtmes, nagu teoreetiliselt kuskil oleks olemas saabas mis kaitseks nagu krossisaabas ja oleks kõnnitav nagu jooksutoss, aga reaalselt selline asi on võimatu. See "mittekõnnitavus" ehk siis liigeste liikumiste piirangud ongi üks põhiline asi, mis jalgu kaitseb. Tsiklisaabas (eriti selline, millega seoses kasutada sõna "enduro") on ikkagi hea ainult tsikliga sõitmiseks ja kõndimiseks võib ju paari ketse kohvrisse pista.

Olen ka just saapaid otsimas ning vaatan et Sidi X-treme SRS on palju kiita saanud, on küll keskmisest tiba kallim, aga no kui tihti ma ikka uusi saapaid ostan. Ainult pole veel uurinud, kas kellelgi neid poes olemas ka on proovimiseks, sest mu jalad on laiad nagu pardil ja Sidil on üldiselt selline kitsa saapa maine.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ats30 kirjutas:
Piipz kirjutas:

Mul on nüüdseks nende saabaste eelkäijate 9 hooaeg:
https://bikeman.ee/varustus/motovarustu ... aapad.html

Need küll pigem matkasaapad aga siiski julgeks neid ka endurosaabasteks nimetada. Ning jah, ikka peavad veel vett

Kas jalga ja jalast ära saamine on väga vaevaline?

Ei ole aru saanud, et neid raske jalga panna oleks kuidagi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jesper kirjutas:
ats30 kirjutas:

Mul seoses saabastega selline küsimus- kas need "suusasaabaste stiilis" klambrid kukkudes ei purune?

Kui klamber just enne kukkumist lahti tulnud ei ole, siis see on ikka väga ebatõenäoline, muidugi võttes eelduseks et kukkumine nii ränk ei ole et saapa tervisest juba ükskõik on. Aga eks neid natuke tuleb ikka jälgida ja hooldada, kui klamber ikka pärast mudas sumpamist head-paremat täis on, siis seda lolli jõuga kinni surudes on võimalik plastikust jagu saada, damhik :)

Mis puudutab neid Formasid ja üleüldse igasugu "adventure" susse, siis mina enam sellistega asfaldilt maha keerata ei kavatse, damhik :) Palju räägitakse "kõnnitavusest" umbes sellises võtmes, nagu teoreetiliselt kuskil oleks olemas saabas mis kaitseks nagu krossisaabas ja oleks kõnnitav nagu jooksutoss, aga reaalselt selline asi on võimatu. See "mittekõnnitavus" ehk siis liigeste liikumiste piirangud ongi üks põhiline asi, mis jalgu kaitseb. Tsiklisaabas (eriti selline, millega seoses kasutada sõna "enduro") on ikkagi hea ainult tsikliga sõitmiseks ja kõndimiseks võib ju paari ketse kohvrisse pista.

Ma saan aru küll et raudrüüs või täis võistlusvarustuses on kõige turvalisem sõita aga kuidagi ülepingutatud tundub pikal reisil krossisaabastega sõita. Igal üritusel on mingi tasakaalupunkt mugavuse, funktsionaalsuse ja turvalisuse vahel. Tunnen et reisil tahan et saabas oleks hingav, suhteliselt kergesti jalga ja jalast ära võetav ning mõõdukalt turvaline. See käidavus on nii ja naa. Väga ägedaid saapaid kusagil linnas sadula peale vedelema jätta ka ei julge.Tundub et igasugu tavalised Daytona nässakad on mulle head küll. Aga kui siiski on midagi erku siis prooviks hea meelega :)

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah mind tõmbas käima see TCX saapa kirjeldus, et "Ideaalne saabas nii teedele kui ka Enduro sõitudele." Really, ideaalne enduro sõitudele, jutt käib meie planeedist ikka?

Kõik oleks okei, kui neid "Adventure" saapaid ei reklaamitaks selliste sõnadega, mis lubavad eeldada mingit päris tavalisest saapast märgatavalt paremat kaitset.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Nojah mind tõmbas käima see TCX saapa kirjeldus, et "Ideaalne saabas nii teedele kui ka Enduro sõitudele." Really, ideaalne enduro sõitudele, jutt käib meie planeedist ikka?

Kõik oleks okei, kui neid "Adventure" saapaid ei reklaamitaks selliste sõnadega, mis lubavad eeldada mingit päris tavalisest saapast märgatavalt paremat kaitset.

No eks see "Adventure" ja "Enduro" ole ka nii ja naa kasutatavad sõnad. Lääne eurooplasele, on ühes äärmuses enduro juba ilmselt kruusatee ja adventure,kui kui rattaga alpides öömajale jääb. Aga eks ikka ise pead, oma peaga, oma valiku tegema.
Sama on ka rehvidega,milledel on ka ju üsna tihti jutt juures "touring-enduro" ,aga isegi kruusal sõit on mõnega neist eneseületus,sest rehv ikkagi asfaldisõiduks mõeldud.
Aga ma ka seda meelt,et matakasaabas peab olema mugav,kerge,hingav ja võib pigem mõõduka turvalisusega olla,kui täisplast konteiner ümber jala. Juba sõnade paar "ülihea vihmapidavus" teeb mind ettevaatlikuks,sest tegemist võib olla sama hästi kui kummikuga,hingavuse ja temperatuuri taluvuse kohapealt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole seal mingit kahetimõistetavust, see spordiala on samasugune igas maailmanurgas. See, kui sulle meeldib pigem sussides sõita (mis on iseenesest täiesti okei, kui see on teadlik valik), ei tee neist enduro saapaid...

Vt ma linkisin ülal nende Sidi saabaste arvustuse, kuigi jutt on konkreetsest tootest, siis võtab see üldiselt ka päris hästi kokku, mida üks saabas tegema peab. Si Pavey pole ka just pehmelt öeldes päris suvaline tegelane, ei pea mingi minusuguse tohlaka juttu üldse arvestama :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Ei ole seal mingit kahetimõistetavust, see spordiala on samasugune igas maailmanurgas. See, kui sulle meeldib pigem sussides sõita (mis on iseenesest täiesti okei, kui see on teadlik valik), ei tee neist enduro saapaid...

Vt ma linkisin ülal nende Sidi saabaste arvustuse, kuigi jutt on konkreetsest tootest, siis võtab see üldiselt ka päris hästi kokku, mida üks saabas tegema peab. Si Pavey pole ka just pehmelt öeldes päris suvaline tegelane, ei pea mingi minusuguse tohlaka juttu üldse arvestama :)

Ma ei pidanud silmas kaheti mõistetavust vaid seda,kuidas tootjad ise neid tooteid nimetavad.Lihtsalt sõna "enduro" või "touring" kasutatakse väga vabalt ja paljuski juhtudel,kus see tõsiste enduro harrastajate arust ei ole sobilik. Aga müügi juures laiadele massidele, on sõnadel suur kaal ja nii see asi lähebki. Sama on ju juhtunud ka sõnaga "maastur".

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

https://www.louis.eu/artikel/vanucci-vt ... 1520464291

Ostsin siuksed endale. On kellelgi kogemusi, kas reisile peaks võtma ikka veekindlad saapakatted kaasa või peavad need ikka vihma kinni?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas morse »

sinilind123 kirjutas:

https://www.louis.eu/artikel/vanucci-vt ... 1520464291

Ostsin siuksed endale. On kellelgi kogemusi, kas reisile peaks võtma ikka veekindlad saapakatted kaasa või peavad need ikka vihma kinni?

Vanarahvas ütles, et ära sa tutika saapaga matkale küll mine :)

Ma soovitaks testisõitu vihmaga. Oi kui pettunud ma ükskord olin, kui mu uued saapad keset lapimaad sirinal vihmavett sokkidesse laskma hakkasid.

Sinu lingitud saapad paistavad küll palju kabedamad, kui need juustud, mis ma tookord üliõpilasena soetasin. Aga minu 5 senti sissekäimisele. Edu!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Endurosaabas reisisaapaks?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sinilind123 kirjutas:

https://www.louis.eu/artikel/vanucci-vt ... 1520464291

Ostsin siuksed endale. On kellelgi kogemusi, kas reisile peaks võtma ikka veekindlad saapakatted kaasa või peavad need ikka vihma kinni?

Prügikott ja teip asendavad neid ka ,kui vaja läheb. :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”