Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Võta mingi suvalise veekindla telefoni. Selle pisikese julla lükkad näiteks kuumaliimiga ääre kinni, et vett vahele ei tuleks ja kasuta suvalisi lenksu külge käivad hoidikuid. Magnetiga võtab laadija külge kinni.
https://www.ebay.com/itm/OEM-2-1A-Micro ... 2749.l2649

Paned selle väikse jublaka veekindlat telo külge kinni,aga kas seal see teine pool ei hakka veega jama tekitama?Seal ju ikka klemmid avatud? Oled ise proovinud?
Ma pidasin ka plaani analoogset omale osta,aga USB C otsaga polnud suve algul saadaval(Tallinnas) ja läks külge tavaline juhe.Hiljem inimene,kes Klickis töötab ja asjadest veits teab,arvas et ei ole sobilik.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Paned selle väikse jublaka veekindlat telo külge kinni,aga kas seal see teine pool ei hakka veega jama tekitama?Seal ju ikka klemmid avatud? Oled ise proovinud?

Mis see tilk vett lahtistele klemmidele teeb. Halvimal juhul oksüdeerub natuke ja ongi kogu lugu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Siin tundub olema õpetus kuidas automaatne sisselülitus teha:

Isiklikult arvan et kui tahta teha telost navi siis see sisselülitus automaatselt peaks kindlasti olema. Jah see võib olla veidi pusimist aga ega kõik ei peagi kerge olema kui miskit odavalt tahad..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Macintosh kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Paned selle väikse jublaka veekindlat telo külge kinni,aga kas seal see teine pool ei hakka veega jama tekitama?Seal ju ikka klemmid avatud? Oled ise proovinud?

Mis see tilk vett lahtistele klemmidele teeb. Halvimal juhul oksüdeerub natuke ja ongi kogu lugu.

Mul hakkas garmin küll segast panema ,kui juhtme vahel olev TA antenni pesa veits niiskust sai(sealt käib ka vool läbi).Teise juhtmega töötas normaalselt edasi.
Voolu all olevad klemmid tekitavad ju väikse lühise ikka?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Väga palju sõltub sellest, kui suur on vahemaa, mida vesi ühendama peab ja kui suur on pinge. Mage vesi tavaolukorras voolu väga voolu ei juhi, selleks peab vees midagi olema või on vaja suuremat pinget. Kõik GPS'id saavad täpselt samamoodi voolu läbi tagaküljel või all olevate lahtiste klemmide. Oluline parameeter on siinjuures avatus - vesi läheb sisse ja vesi tuleb välja. Sinu antennipistiku näitel saab vesi sinna sisse aga välja enam kuidagi ei pääse, antud lahendusel seda probleemi pole.

garmin-zumo-590-automotive-mount.jpg
garmin-zumo-590-automotive-mount.jpg (13.48 KiB) Vaadatud 9846 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Väga palju sõltub sellest, kui suur on vahemaa, mida vesi ühendama peab ja kui suur on pinge. Mage vesi tavaolukorras voolu väga voolu ei juhi, selleks peab vees midagi olema või on vaja suuremat pinget. Kõik GPS'id saavad täpselt samamoodi voolu läbi tagaküljel või all olevate lahtiste klemmide. Oluline parameeter on siinjuures avatus - vesi läheb sisse ja vesi tuleb välja. Sinu antennipistiku näitel saab vesi sinna sisse aga välja enam kuidagi ei pääse, antud lahendusel seda probleemi pole.

garmin-zumo-590-automotive-mount.jpg

Umbes nii ta on jah. Ma olen ise neid Garmini klemme aegajalt puhastanud (justnimelt oksiidist). Vanemal mudelil on klemmid allpool ja koguvad rohkem vett, kui sinu viidatud lahendusel.

Kuid siiski, ma arvan, et sihuke Maci(arvuti) magnetiga pistik toimib ainult siis kui ta on näiteks Garmini vmt ettevõtte poolt/jaoks toodetud. Ilmselt on vaja katseeksituse teel selgitada välja pakkuja, kelle vidin tõepoolest toimib. See sinu prinditav jupp mängib ka muidugi rolli. Idee on iseenesest ju hea. Kuid siiski, mitte ideaalne... Ideaalne on selline nagu sinu viidatud hällil :-|||

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tõmbaks saagi käima aga annaks parem hoopis asjalikku tagasisidet. Mõnda aega nüüd selle HOMTOM HT20Pro-ga sõidetud, mida esimesel lehel mainisin. Tooks siis mõned asjad välja

Päikese vastu leidsin lihtsa lahenduse. Taas idamaade sõbrad tulid appi ja saatsid mulle 10-se paki matt ekraani kaitsekilesid, mis siis enam päikest mulle silma ei vilguta. Check

Vibra vastu. Ilmselt teab igaüks millist vibra võib mõni v2 teha ning ega mu 950 selles erand pole. Eelmine aasta sõitsin siis selliselt, kus RAM mount oli kinnitatud lenksu vasakule küljele nuppudepaneeli juurde. See aasta tõstsin ta keskele, ülemiste prillide lähedusse, kuhu siis vibra minimaalselt edasi kandub. Ilmselge on see, et lenksu otsas on seda rohkem. Sõites puudub nüüd vibra täielikult ja eks sinna aitab palju kaasa ka RAM-i enda kummine olek ning lühike liigend. Check

Vee kindluse osas unustasin mainida algul, et HOMTOM kasutab sel mudelil pikema pistikuga USB pistikut. Umbes midagi sellist https://goo.gl/mcsZGw. Ehk tähendab see seda, et emane ots on üsnagi sügaval korpuse sees ning üldse kogu pistiku lahendus on süvendis. Ehk kui telefon on püstiselt, siis vesi satuks ainsa variandina ise üles ronides sinna pistikusse. Hetkel pole laadimisega mingeid probleeme olnud. Saab ka tavalise lühikese pistikuga laadida vajadusel, kuid siis tuleb üsna tugevalt see sinna sisse suruda. Üldine veekindlus on juba Maci esimese posti videos näidatud. Check

Laadimisvool. Ehk kõige kriitilisem. Kasutan ise taas saluudiloojate maa laadijat, kus on integreeritud nii voltmeeter kui USB laadija. Hetkel pole veel jõudnud katsetada palju see reaalselt läbi laseb, kuid uhke kiri väidab 2.1A. Selles ma kahtlen veidi. Kuid nagu mainitud, siis 70+% akuga laeb täiesti ilusti selle täis navigeerimise ajal ning hoiab ka taset. 50+% juures ronib väga vaikselt üles poole või hoiab antud taset. Alla selle oleneb täiesti kust poolt tuul puhub ja kuhu päike loojub. Ei ole mingeid täheldusi teinud. Aku on tal eemaldatav vajadusel (küll 10 väikest kruvi ja umbes 15 minuti töö), kuid vajadusel saab seda teha ning hoida endaga kaasas mõned laetud akud. Check

Selle magnet kinnitusega. Jah hea ja mugav asi kui kasutad kodus. Reaalsus sõites - lendab lahti, põrub lahti, kui juhe pinge all siis tuleb niisamagi lahti. Olen proovinud päris mitut, kuid ükski pole meeldinud/istunud korralikult. Ma ei näe probleemi juhtme ühendamises, kuna palju ma võidan selle 2-e sekundiga, mis ma mõne hands free süsteemi puhul säästaks. Samuti on see, et mu RAM-i telefoni kinnitusega, toimub kogu telefoni sisestamine 1-e käega. Lükkad korraks nagad üles, telefon sisse ja lased alla. Sama toimub väljastamisega. Asjast mitte teadev isik pusiks ilmselt päris kaua sellega, aga mul asi juba käes. Check

Lisaks veel 3D printimisega. Sellega peab hoolikalt valima, kuhu minna, kuna paljud teevad üsna kehva tulemust. Ehk iga mees odava 3D printeriga ei anna sellist tulemust nagu tahaksid.
Ehk siis ka tehnoloogiad täiesti teistsugused. FDM-iga printides on täpsus madalam, aga tugevust suurem. SLA-ga printides saab jällegist parema täpsuse ja suurema tugevuse. Lasin hiljuti ühel heal firmal välja printida paar väga väikest "clip"-i. Ehk siis olid sellised plastmassist käekella rihma hoidjad. Heal juhul 10x3mm. Arvasin et no sellist asja nüüd küll keeruline välja lasta, aga näe Eesti tegijad poisid tegid selle nagu naksti valmis.

PS!
Teadagi tuli siis kasutusele nüüd Waze-l ka tsiklireziim. Kasutanud pole, seega on keegi proovinud, kuidas ja kas see Eestis ka töötab?

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Ronk kirjutas:

PS!
Teadagi tuli siis kasutusele nüüd Waze-l ka tsiklireziim. Kasutanud pole, seega on keegi proovinud, kuidas ja kas see Eestis ka töötab?

Ekraanil oleva sõiduki kujutis on nüüd tsikkel, muud vahet mina täheldanud ei ole. Ehk keegi teab must rohkem?

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas srx »

Mingid häälkäsklused on vist juurde tulnud tsiklil kasutamiseks. Sellega vist asi piirdubki.
Kui sulle häälkäskluste värk sobib, siis võib ehk isegi natuke lihtsam olla. Mina neid ei kasuta ja minu jaoks ei muutunud sellega mitte midagi.

Muidu Waze kasutan igapäevaselt mootorratta peal. Lihtsalt selleks, et näeks, mis ees toimub ja suurematest ummikutest eemale hoida. Kuigi mootorrattaga saab autode vahelt läbi sõita, on mugavam siiski seda mitte teha.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Võibolla juba vana uudis,aga ma mingil ajal avastasin,et Wazel on nüüd valikutes,et hoiab Waze ekraanil avatuna ,ka peale kõnele vastamist või kõne valimist. Töötab väga hästi.

Lisaks testisin paar kuud kõrvuti Waze-ga Garmini ühte uut auto navi mudelit DRIVESMART 61 ,mille uuendasin uusimale veersioonile+ kaardid jne. Muidu igati smart asi,aga võrreldes Wazega jääb kaart vähemalt Eestis ja Lätis kesiseks(detailsuselt ntks).Samuti on erinevalt Wazest,keeruline leida sihtkohta ,kui ei tea väga täpset aadressi. Meil ja Läti maakohtades ei leia enamikku väikeasulate tänavaid üles(puuduvad valikus) ehk neid ei saagi leida.Wazes paned otsingusse sind huvitava ettevõtte või muuseumi või mida iganes ja saadki kohe sinna navigeerida,samas Garminiga oli vahel ikka suht palju pusimist,et üldse sisestada sama koha aadress,mis Wazes juba jooksis,et üldse võrdlema hakata. Teekonna pani waze 100% Garminiga sama ja ka vahemaad olid täpselt samad.Pikim tripp testis oli Frankfurt am Main-Stockholm ja seal oli ka erinevus navigeerimise andmetes olematu.Kolmanda valikuna jooksis sellel reisil Googlemaps,mis navigeeris natuke erinevalt ehk siis võiks isegi öelda,et kohati valesti.
Garmin oli mul ühe tööauto jaoks ostetud ja lihtsalt tahtsin proovida uut asja,sest mul endal on vanad seadmed,mis ei pruukinud enam olla tasemel,kuid tõdesin et Garminil pole mingit vahet, peale kasutajaliidese muutuse, kui võtta 2008a ostetud 1390Nüvi või praegu müüdavad tooted.
Suurim probleem minu jaoks oligi sihtkoha leidmine,millega olen Wazet kasutades nii harjunud,et piisab asutuse kaupluse või söögikoha nimetuse sisetamisest ja oledki teel.Kuna navigeerimise täpsus oli võrdne,siis jääb minu valikuks telefon+Waze ja mobiilileviprobleemide korral kasutan Osmand+.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

MannyEric kirjutas:

Ekraanil oleva sõiduki kujutis on nüüd tsikkel, muud vahet mina täheldanud ei ole. Ehk keegi teab must rohkem?

EDIT: Tundub, et Waze siiski teeb vähe käänulisema teekonna, kui mootorratta režiim valida.

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma olen juba mitu aastat kasutanud telefonis MapFactor GPS Navigation Maps
https://play.google.com/store/apps/deta ... .navigator
Sellega sai Valgevenes ka väiksesse külapoodi sõita, kui teised navid näitasid valget kaarti.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Macintosh kirjutas:
Maaks kirjutas:

Kas riistvara poolelt ei ole mõnel tootjal juhtmevaba laadimist? Kui laadimine hoidikusse integreerida, siis saaks USB otsa korgiga kinni panna ja veekindluise paremaks.

Juhtmevaba laadimine on ebapiisava kiirusega ja ei toida ära.

Mul on autos mingi 13€-ne QI hiinakas hoidik ja selle sabas enamasti Samsa S2 orig 700mA autolaadija. Telefoniks viimased 1,5a olnud Samsa S7 (super seade, pruugituna hetkel ka juba üsna mõistliku hinnaga) ja pea igapäevaselt telefon hoidikus Waze'iga töös. Hoiab 100% peal või laeb eelnevalt tühjale kenasti juurde ka heleda ekraaniga. QI laadija ja ka konkreetne telefon ise samas toetavad ka 9V kiirlaadimist, nii et varu on veel metsikult. Autos on ainukeseks veaks, et tuuleklaasi küljes hoidikus, kus asi on parimini silma all, kipub suvel päike telefoni liiga kuumaks kütma ja siis kisab, et ei lae enam. Lahenduseks vastu päikest sõites laadimisest loobuda või teise hoidikuga ventresti ees hoida. Tsiklil peaks tuul piisavalt jahutama või siis saab gondli all päiksevarjus hoida.

ttameri kirjutas:

Kusjuures mina otsin ka just sellist monofunktsionaalset lahendust. Ühest küljest selleks, et kui sõidad mägedes ringi siis ühel hetkel näed kena vaadet. Jääd seisma, võtad monseadme rattalt, teed pildi, paned kohe lõustaraamatusse teistele kadestamiseks, paned monoseadme tagasi, sõidad edasi. :)

Kus ta siis monofunktsionaalne on? Puhas multifunktsionaalse kombaini kirjeldus ju. Enamvähem nauditava pildi tegemine nõuab automaatselt tuntuma tootja tipptelefoni, st tutikana 500+ hinnaklassis seadet. Kui sa just konkreetselt fotokaamerat ei mõelnud? Seda võid ju alati paelaga kaelas kanda ka tsikliga sõites. :)

mx77 kirjutas:
Maaks kirjutas:

Telefonide GPS-ide kasutajatele küsimus, kas on võimalik kuidagi nii seadistada, et ekraan näitab asukohta ja liikumist ka siis kui navigeerimine ei ole sisse lülitatud? Selles mõttes et jookseb ainult kaardiäpp ja ei pea ekraani sõrmega edasi lükkama? Ja mis äppidel see võimalus on?
See on ainus asi, millest ma täna telefonis puudust tunnenen ja navis olemas on :-)

Mul on telefonis Sygic ja see teeb just täpselt seda.

Mul on viimase 10-15a jooksul jooksvalt pea kõik diginavi variandid autos erinevates seadmetes (WCE/WM PDA/PNA, S60-ga Nokiad, iFöön, androidikad) ära proovitud ja tänapäeval mingi offline asja kasutamine tundub ikka korralik kiviaega tagasiminek. Viimati üritasin vist Saksast tulles tahvlil Navigoni parallelselt testida - Poolas sõida, krt, selle järgi pool aega metsas ja põllul. Igapäevaselt Waze'i kasutama oled harjunud, tundub offline navi kuidagi surnud ring. Teine asi muidugi, kui andmeside pole levi või ebaotstarbeka hinna tõttu kättesaadav.

mx77 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ei taha kuidagi ega millegagi Mac sinu ideed maha teha,aga minu point asja juures on just see,et ma saan kasutada ainult ühte seadet nii taskus kui lenksul navigeerimiseks.Lisaks on mul varu telefon alati kaasas,kuna kasutan nii kui nii kahte numbrit.Hetkel olen oma eespool kirjeldatud lahenduse leidnud ja sellega üsna rahul.Garmini autonavi koos GIVI kotiga on ka pikemale reisile minnes kohvris olemas.
Loen huviga edasisi tegemisi.

Selle lahenduse suurim viga on see, et kui sul tuleb telefonikõne sisse on sul naviekraan eest kadunud ja kui see juhtub kuskil keerulisel ristmikul on

Selle vastu oleks lahe asi miski BT-ga rakenduste kiirvahetamise (a'la win alt+tab) füüsiline nupp lenksule pöidla alla. Sealt mõtet edasi arendades - ehk leiab pöidla alla ka mingi BT-ga trackpointilaadse toote? Liigutades kursor, vajutades klikk. Back nupp võiks ka lisaks olla. See oleks tsiklil nutika kasutamisel päris asjalik lisa. Puutetundlikkuse osas siin teemas veidi kastist välja mõtlemine.

Nagu ma aru saan, siis Mac sel talvel katsejänest ei leidnudki, kelle arenduse vigadest õppida, kui endal kunagi reaalselt vaja? :) Pühapäevasõitjana mõtlen ka vahel, et võiks mingi naviasja lenksule saada, aga pigem oleks selleks siis ka ikkagi igapäevaselt kasutatav telefon. Kasvõi juba seepärast, et pidevalt kasutades oleks ta ka up to date ja harjumuspärases seades. Võimsamalt seadmelt mingi uima peale alla kolimine võtaks ka vanduma. Tegelikult esimese asjana tahaks oma gixxeri lenksule lihtsalt tavalist kella... Digispido/odo olemas, mille krdi pärast tootja ei oleks võinud ühte nurka ka ajanäitajat sättida? Samal põhjusel, nagu Apple tõi esimese iPhone'i meelega välja ilma 3G ja GPS-ita: et järgmist mudelit saaks täiuslikumana pakkuda?

Ahjaa, üks asi veel. Mida, v*ttu, Regio küll mõtleb, et nad pole Androidile/iOS-ile mõistlikku suunarit arendanud? Aastaid juba Road Atlas rakendus olemas, kuid midagi pole vahepeal arendatud. Kas segab kokkulepe mõne suure tootjaga, kellele allhanget teevad või nad ei taha lihtsalt raha maast üles korjata? Talude leidmiseks tuleb hetkel tihti viimasel km-l Waze kinni panna ja asuda Road Atlase kaardil kahte punkti kokku ajama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Black kirjutas:

Mul on autos mingi 13€-ne QI hiinakas hoidik ja selle sabas enamasti Samsa S2 orig 700mA autolaadija. Telefoniks viimased 1,5a olnud Samsa S7

Smasung S7 on tootja tippmudel ja varustatud tehnoolgiaga mille nimeks on Fast Wireless Charging. Enamus tootjate telefonidel see puudub.

Maaks kirjutas:

Telefonide GPS-ide kasutajatele küsimus, kas on võimalik kuidagi nii seadistada, et ekraan näitab asukohta ja liikumist ka siis kui navigeerimine ei ole sisse lülitatud? Selles mõttes et jookseb ainult kaardiäpp ja ei pea ekraani sõrmega edasi lükkama? Ja mis äppidel see võimalus on?

Black kirjutas:

See on ainus asi, millest ma täna telefonis puudust tunnenen ja navis olemas on

Enamus offline navigatsiooniks mõeldu äppe toetavad seda.

Selle vastu oleks lahe asi miski BT-ga rakenduste kiirvahetamise (a'la win alt+tab) füüsiline nupp lenksule pöidla alla. Sealt mõtet edasi arendades - ehk leiab pöidla alla ka mingi BT-ga trackpointilaadse toote? Liigutades kursor, vajutades klikk. Back nupp võiks ka lisaks olla. See oleks tsiklil nutika kasutamisel päris asjalik lisa. Puutetundlikkuse osas siin teemas veidi kastist välja mõtlemine.

Eks sa arenda. Ma väga ei taha telefonitsi vestelda, kui lenksus olen. Mulle meeldib lenksus olles oma kastis st. mullis olla. :roll:

Nagu ma aru saan, siis Mac sel talvel katsejänest ei leidnudki, kelle arenduse vigadest õppida, kui endal kunagi reaalselt vaja? :)

Ikka leidsin aga meil läheb see teema liiga aeglaselt edasi. Talvel venis erinevate piirangute tõttu ja siis olime pikalt hädas telefoni rootimsiega. Õnneks sai ekraani resolutsioonivahetusele leitud teistsugune lähenemine.

Pilt ka selle tõestuseks, et midagi on.
Pilt

Pühapäevasõitjana mõtlen ka vahel, et võiks mingi naviasja lenksule saada, aga pigem oleks selleks siis ka ikkagi igapäevaselt kasutatav telefon. Kasvõi juba seepärast, et pidevalt kasutades oleks ta ka up to date ja harjumuspärases seades. Võimsamalt seadmelt mingi uima peale alla kolimine võtaks ka vanduma.

Moodsad odavtelefonid pole enam ammu uimased.

Tegelikult esimese asjana tahaks oma gixxeri lenksule lihtsalt tavalist kella...

Mul on tsikli lenksul selline, monofunktsionaalne vidin. Kellaks kutsutakse. Depoost ostsin 7 aastat tagasi, tsiklit müües kruvin alati maha. Neil on neid kolme värvi: mustad, hõbedased ja titaan. Aga kes soovib, asendab mobiiltelefoniga. ;-)

Oxford-Analogue-Motorcycle-Clock-2-1024x859.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas joekas »

Kas keegi Tallinna lähiümbruses raatsiks ehk natuke näppida lasta oma RAM PD3U Quick-Grip hoidikut?

Pilt

Tahaks igaks juhuks proovida kuda ekraaniklapiga otterbox-i uputatud S7 sinna istub, enne kui interneedusest tellimiseks läheb.

T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvitav kas keegi hiinast sellist juhtrattakest pole järgi teinud ja sobitanud näiteks androidi teloga toimima nagu BMW paneb lenksule ja mis töötab selleks kohandatud Garmini GPSiga?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Ain kirjutas:

Huvitav kas keegi hiinast sellist juhtrattakest pole järgi teinud ja sobitanud näiteks androidi teloga toimima nagu BMW paneb lenksule ja mis töötab selleks kohandatud Garmini GPSiga?

See oleks täiega lahe. Olen otsinud jebaist bluetooth joystick jmt nime alt aga pole miskit head leidnud.

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas tyyp »

urmas66 kirjutas:

Võibolla juba vana uudis,aga ma mingil ajal avastasin,et Wazel on nüüd valikutes,et hoiab Waze ekraanil avatuna ,ka peale kõnele vastamist või kõne valimist. Töötab väga hästi.

Ei suuda seda funktsiooni küll kuskilt leida.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tyyp kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Võibolla juba vana uudis,aga ma mingil ajal avastasin,et Wazel on nüüd valikutes,et hoiab Waze ekraanil avatuna ,ka peale kõnele vastamist või kõne valimist. Töötab väga hästi.

Ei suuda seda funktsiooni küll kuskilt leida.

Kusjuures ei suuda ise ka seda enam leida, aga olenemata sellest navigeerimise ajal(mitte niisama sõites) igaljuhul hoiab kaardi lahti ja kõnele vastamiseks tuleb ainult ekraani ülaserva helistaja teave ning vastamise ning keeldumise nupud. Kogu kõne ajal on minu telefonis ekraani ülaservas kõneaken ümbes 5mm ulatuses nähtav rohelise ribana. Häälkäsklused saad kõne ajaks välja lülitada või sisse jätta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

joekas kirjutas:

Kas keegi Tallinna lähiümbruses raatsiks ehk natuke näppida lasta oma RAM PD3U Quick-Grip hoidikut?

Pilt

Tahaks igaks juhuks proovida kuda ekraaniklapiga otterbox-i uputatud S7 sinna istub, enne kui interneedusest tellimiseks läheb.

Mul tsikli küljes. Tule proovi. Tallinn, Pelgu.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Aga natuke jälle tagasisidet HOMTOM HT20 pro kohta. Nimelt negatiivset. Telefon ise väga hea. Pidanud igasuguseid kukkumisi, vee all olekuid jm vastu. Kuid laadimisega on teine lugu. Antud telefon võtab vastu vaid 1A laadimist ning ka seda vaid välja lülitatuna. Ehk laadimine on väga vaevaline.

Kui tsikli küljes waze/osmand töötab, siis suudab täis aku korral laadija ja ORIGINAAL juhe hoida 100/99/98%. Tühjema aku korral hakkab aga juba kiiremini akut sööma. Erinevate kaablitega katsetades selgus, et originaal kaabel on ainuke mis seda enam vähem toita suudab.

Kaabli puhul veel miinus. Kuna tal on laadimispesa suhteliselt sügavale peidetud ning offset on pesal telefoni ekraani poole, siis on hiinlane laisk olnud ning kasutusele võtnud nn pika pistiku osaga laadimiskaabli. See tähendab aga seda et kinni hoiab te pesas end ainult klemmi enda nagadega ning suurema vibratsiooni või karmima sõiduga tuleb pistik sealt välja. Hetkeline lahendus on see lihtsalt sinna teipida kinni :D.

Aga hiinlased ei maga ning Homtom on loonud juba uuema telefoni, millel 5" ekraan ning 2A laadimist. Kui vahepeal jälle rahakott kasvama hakkab, siis eks võtab ligi ning proovib ära.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Uuendasin eile oma telefonis olevaid Sygicu kaarte ja täna tööle sõites proovisin,et mis ja kuidas. Tundub ,et asi on päris hea ja ka mingi online liiklusinfo jookseb püsivalt sisse. Igatahes ummikut Suur-Sõjamäel näitas.
Pöördeid,sõiduraja valikut ja üldse kõike näitab tsikliga sõitmiseks mugavalt suurelt. Pole kaugemal viimasel ajal käinud ,aga Harjumaal tundub ,et on teed enam vähem adekvaatsed. Jüri-Lagedi lõiku 4 realisena ei näidanud,aga pöörded-mahasõidud olid õiged.
Minu meelest väga väikse raha eest väga hea offline rakendus,mille kaardid saad ka teise telefoni SD kaardiga koos tõsta. Logid sisse ja oled jälle teel. Seda siis juhuks,kui tel reisil saba annab.
Väike näide vaatest ka.

Screenshot_20190410-082322_Sygic.jpg
Screenshot_20190410-082927_Sygic.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Ronk kirjutas: 10 Sept 2018, 10:08

Aga hiinlased ei maga ning Homtom on loonud juba uuema telefoni, millel 5" ekraan ning 2A laadimist. Kui vahepeal jälle rahakott kasvama hakkab, siis eks võtab ligi ning proovib ära.

Ma just tahtisn küsida, et kas kellelgi on kogemusi uuemate telefonidega. Siin Ulefonil (https://tinyurl.com/y5oh6ha2) on suur hulk purunematud telefone ja Blackview pakub ka päris suurt valikut. On keegi kogenud?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kaalusin ka mingit tugevama korpusega juraka soetamist. Vaatsin CAT S41 nö teiseks telefoniks. Võtsin prooviks ühe ja andsin järgmine päev tagasi. Ebamugav kaasas tassida ja üldse see suur korpus oli ka käes kuidagi ebamugav. Jäin ikka selle juurde,et kasutan oma IP68 tavatelefoni ka tsikli peal. Mis temaga seal ikka juhtuda saab,kui siiani pole 3aastaga midagi juhtunud.
Need Maci pakutud Ulefonid on piisavalt kallid,et neid nö niisama testiks osta.
Blacwiew telefone mulle ei soovitatud. Õde ,kes on ühe elektroonika pole juhataja, ütles et päris palju tuleb neid erinevate probleemidega tagasi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 30 Apr 2019, 11:36

Mul sõber küsis, et tahab lanksule panna GPS'i asemel eraldi mobiiltelefoni. Midagi, mis ongi ainult üheks otstarbeks - navigeerimiseks. Panin talle nimekirja asjades kokku, mida vaja. Jagan ka siin, et ehk on kellegi kasuks ja hoiab aega kokku ega pea kõike ise läbi kammima. Samas, täiendused on teretulnud.

Telefoni-motoGPS
  1. Telefon

  2. Ulefon Armor 3 (https://tinyurl.com/y2t5elkm) (10000 mAh aku)
    või

  3. Ulefon Armor X (https://tinyurl.com/y2tg78ns) (5000 mAh aku, juhtmevaba laadimine)
    või

  4. Ulefon Armor X2 https://tinyurl.com/y29uzqtv (5000 mAh aku)

  5. Magnetjuhe (ümara otsaga) (osta mitu tükki)
    https://tinyurl.com/y6ma6prh

  6. Lühike USB juhe, 30cm (ostma peaks erinevate tootjate omi sest kunagi ei tea, kas sealt teglikult ka lubatav amperaaz läbi tuleb)

  7. Telefonihoidja

  8. https://tinyurl.com/y56dn5r2

  9. https://tinyurl.com/y52nmjdt

  10. https://tinyurl.com/y4pslscr

  11. https://tinyurl.com/y2mkslyj

  12. Laadijaga https://tinyurl.com/y549ap4o (kui see võtta siis p.6 on ebavajalik)
    laadimisosa ei ole veekindel (silikooniga parandatav), kaitse on pulk tüüpi mida teepeal benakast ei leia (mõistlik vahetada). kiirlaadi mine toimib.

  13. Toide sigaretisüütajasse, min 2A; soovitavalt 3A (ostma peaks erinevate firmade omi, sest kunagi ei tea, kas sealt teglikult ka lubatav amperaaz läbi tuleb)
    https://tinyurl.com/y2scawja
    https://tinyurl.com/y59ul5du
    https://tinyurl.com/y2pue63y

  14. Stylus (kindaga telefoni kasutamiseks)
    Pikk https://tinyurl.com/y6qv7qtk
    Lühike https://tinyurl.com/y5ue2p5w

  15. Magnet (styluse hoidmiseks)
    mõõt 7*2mm
    http://tinyurl.com/y2n9wg6p

  16. Telfonile võid paela sappa pista, kui kardada, et ära kab

  17. pael ise https://tinyurl.com/y6r68ouc

  18. kinnitus telefoni külge https://tinyurl.com/y5zmlp8e
    või kummist turvaja
    https://tinyurl.com/y4yoanyz

---

Neile, kes juhtmetega möllata ei viitsi on saadaval 10000mAh telefonihoidja-akupank, tootjaks SENA
https://tinyurl.com/y23dodpy

Kui tahta kombineerida hiina mobiilihoidjat ja RAM kinnitusi, siis võta need.

  1. Mobiilihoidja https://tinyurl.com/y5gvvnjk
  2. 1" RAMi pall https://tinyurl.com/y6ns9now

Kui on valida kas sigaretisüütja ja USB "junn" või valmis USB pistik lenksule, siis mina eelistan USB "junni". Miks?
Sest USB junne ostad peotäie paari euro eest ja kui üks üles ütleb võtad sadula alt või kotist uue. Kui installitud
USB ots üles ütleb siis alternatiive pole.

Pane tähele, et kui kasutad mõnd ülaltoodud hiinlaste toodetud telefonihoidjat siis kinnituskruvi peab alati jääma paremale. Kui installid vasakule siis see keerab end vibratsiooniga koos lahti. Praktikas proovitud, teooriat, et miks pole uurinud.

GPS.jpg

Kuna @H[mention]Hr.Nõel[/mention] privaatvestluses küsis, et mis ja kuidas ja küsijaid oli rohkem siis kirjutan siia. Kaotab ära vajaduse 100x samal teemal järgmisele küsijale üle rääkida.

Mul oli varasemast Becker Mamba/GoRider Excalibur (https://tinyurl.com/y4xr5fbr) motonavi, väga hea tükk reisimiseks. Veekindel ja põrutuskindel, kindaga kasutatav. Aga vot orienteerumiseks ei sobinud (kui keegi soovib siis see on müügis). Ostsin selle asemele Garmini tippmudeli Zümo 590LM. Ausalt, käsis südamel, ma pole varem nii sitta navi kohanudki. Üldse milleksi ei kõlvanud. Mõned kuud kannatasin ära aga nüüd sai mõõt täis. Võtsin selle tsikli pealt maha ja müüsin ära. Erakordselt hea otsus oli.

Telefon
Asemele ostsin Ulefon Armor X - hiinalaste valmistatud enam-vähem-kõikide-asjade-kindel telefon. Neid on kaks versiooni X ja X2. Väliselt eristamatud (https://tinyurl.com/yy3acgrk). Esimesel on natuke kiirem protsessor, magnetkompass ja juhtmevaba laadimine. Hinnaerinevus on suurusjärgus 50€. Vaba salvestusruumi on konkreetsel seadmel kõigest 16GB seega lisasin 32GB SD mälukaardi kaartidele.

image.png

Müüakse seda miljonis kohas, mina ostsin Amazonist X versiooni: https://tinyurl.com/y5oeo22z
Kes soovib kokku hoida saab endale X2 versiooni võtta (https://tinyurl.com/y4ftwmns)

Kasutan seda ainlt ühel otstarbel, navigeerimiseks, seal pole isegi SIM kaarti sees. Kasutuskogemus ütleb, et kaardiga on siiski mugavam - jääb ära oma telefoni pealt kuumkoha tegemine ja ühendamine.

Plussid:

  • Suur, selge ja kaugele paistev ekraan
  • Päikese käes nähtav (märksa paremini, kui Garmini lipulaev Zümo)
  • kauakestev aku
  • vee-, tolmu ja põrutuskindel
  • väiksem, kui Motonavi - hea taskusse pista
  • võimaldab kasutada erinevaid naviatarkvarasid (k.a. Wazet) ja äppe
  • suhteliselt soodne hind võrreldes motonaviga

Miinused:

  • ei saa ühe käega asetada hoidjasse ja välja võtta (kui osta Mondo Garage Perfect Squeeze siis saab)
  • laadimisjuhe on vaja iga kord eraldi ühendada (kui osta X versioon ja kasutada juhtmevaba laadimist siis pole vaja midagi ühendada)
  • kinnitus hoidjas vajab lisaturvet, et seade maastikul minema ei lendaks (turvakumm või GoPro "saba")
  • pole kindaga kasutatav (lahendatav, vt. allpool)

Muud tähelepanekud:

  • märja ekraaniga vihmasajus mingeid anomaaliaid ei tekkinud, küll aga töötas ekraan märja kindaga puutele
  • koha peal seistes otse päikese käes võib üle kuumeneda (liikudes seda ei juhtu)
  • äppide menüüde ja nuppude elemendid on kohati tillukesed ja pole parimad kinnastatud käega kasutamiseks

Kinnitamine lenksule
Väikese katsetuse järel jõudsin tulemusele, et telefon on siiski nii paks, et mina teda nende varasemalt soovitatud hiina kinnituste (https://tinyurl.com/y4cytr79) vahele ei julge panna. Tunne on selline, et võib põrutusega hoidja vahelt välja lüüa. Väikese katsetuse järel jõudsin tulemuseni, et kiiresti-lihtsalt leitavatest lahendustest on RAM X-grip sobivaim (võimalik, et tulevikus vahetan selle millegi muu vastu ümber aga on nii). RAM on teinud sellelle väikese täienduse ja nüüd ei loksu telefon hoidjaga lenksu peal edasi-tagasi nagu vanemal versioonil.

image.png

Asjad, mida tähele panna X-gripiga seoses:

  • kui sõidad kruusateedel ja/või silmapistavalt konarlikel teedel siis pead kinnitama nurkadest selle kummivõruga
  • kui kummivõruga on kinnitatud siis ei ole võimalik samaaegselt laadida
  • mul lõi kummivõruga kinnitamata telefoni korra kinnitusest lahti, kui liiga kiirelt üle raudteeülesõidu sõitsin
  • kui kummivõruga ei viitsi kinnitada siis kinnita iseliimuv GoPro kinnituse saba, sellega saad telefoni omakorda vaevata x-gripi külge
image.png

Ideaalis hangiks Mondo garage Juiced Squeeze aga selle hind on hoidja jaoks ebaotstarbekas.
https://tinyurl.com/yyjmwvgx
Täiendatud: kui kasutada sooduskoodi "advrider" siis saab lõpphinnaks koos transpordiga 162€. Polegi nii tappev.

Laadimine
Esiteks tasub märkida, et 5000mAh aku peab ikka mõnusalt pikalt, päris päeva välja ei vea aga täisheleduses ekraan kogu aja sisse lülitatuna on vähemalt 6 tundi muretu.

  • Voolu võtsin 2.1A laadijast. Koha peal müüb meil neid Patareid.ee (https://tinyurl.com/y677lzm8, Kel aega oodata tellib Aliexpressist https://tinyurl.com/y2v3cayu). Sobib igasugune, mis annab välja 2.1A. Testisin laadimist Ampera nimelise äpiga ja see andis tulemuseks 1480mAh. Laeb kiiremini kui tühjeneb ja seda üsna märkimisväärselt.
image.png
  • Juhtmeks võtsin magnetiga laadimispesa. Kuna telefoni mini-USB pesa on kitsas, siis peab olema ovaalne magnetpesa, see läheb täpselt telefoni sisse. Arvestama pead sellega, et kui magnetpesa on telefonis sees, siis telefon pole päris veekindel. Soovi korral võid magnetühednuse silikooniga ära tihendada siis on veekindel. Ma ei pidanud seda vajalikuks, sest mul on seade tuuleklaasi taga vee eest piisavalt kaitstud.
image.png

https://tinyurl.com/y2vz2cuq

Tarkvara/äpid
Navigatsiooniks mul kokku 4 äppi.

  • TomTom GO (väga soovitan tsiklisõiduks asafaldil) https://tinyurl.com/n9vpcsz
  • Sygic
  • OSMAND - kui on vaja kodustel pisi- ja metsateedel navigeerida
  • Waze

Kiidan TomTom GO-d päris mitmel põhjusel. Esiteks on esitlus väga hea selge, kaardid on kõrge kontrastiga. Teiseks on see justkui mootorratturile mõeldud - teekonna planeerimisel saad määrata planeerimise meetodiks "kurvilised teed" ja saad tõepoolest tavapärastest, G.maps/Waze soovitatud teekondadest kõrvale ja suures koguses kurve nautida. Küljeribale saad lasta välja kuvada kaugused tee peale jäävate bensiinijaamadeni - hea tankimisi planeerida. Kui vaja teekondi üles laadida siis see käib läbi TomTom'i vebisiaidi, lükkad aga GPX faili üles ja see ilmub telefoni.
Miinuseks on kuutasuline hind (5€/kuu või ) aga kui palju erinevaid reise siis ikka tehakse ja kui tehaksegi siis 5€ on reisi eelarvest kaduväike osa. Mina igatahes soovitan ja kasutan tulevikus taas.

Launcheriks võtsin Nova Launcher Prime (tasulise versioon), seda eelkõige põhjusel, et saan muuta ikoonide suurust ja lukustada ekraanikuvad pärast seadme häälestamist. Siis ei aja kogemata taskus midagi avaekraanidel paigast ära. Hea alternatiiv on ka WP launcher. https://tinyurl.com/ahj7sld

Muud äpid

** Puutetundlikud kindad
Kui sul ole puutetundlikke kindaid ja tahaks vanad puutetundlikuks muuta siis väidetavalt parim meetod on osta pehme otsaga puutetundliku ekraani "pliiatseid", nendel ots ära lõigata ning see kinda sõrme otsa liimida. Pole saanud mahti ise proovida aga väidetavlt pidavat ilusti töötama.

image.png

Muud näpunäited
Telefoni jaoks tegin eraldi Google konto. Miks? Sest kui ma selle ära kaotan siis ei saa selle leidja minu põhikontole sisse. Üks risk vähem. Äpid ostsin põhikonto alt. Uue konto liitsin Google perkontoga ja äppe saab sealt alt pereliikmetega jagada.

Pisut keerulisemad trikid:
Selleks, et telefon laadimise ajal ekraani ära ei kustutaks:

Igasuguse otstarbetu ektaanianimatsiooni saad maha võtta nii:

  • lähed developer options
  • scrollid allapoole, kuni leiad "Window animation scale", "Transition animation scale" ja "Animator duration scale"
  • klikid igaühe peale ja valid väätuseks "0" või "off"
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mis sel zumo590lm nii halba siis oli?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]ranel[/mention]
Ekraani heledus madal - päikesepaistes pole nähtav, teekonnapunkti peab läbima täpselt muidu jääb kaardile alles ja saadab sind tagasi, kaardistiilide kontrast madal, jaburalt aeglane, otsinguks pead sa täpselt teadma millises linnas/külas asub otsitav tänav, teekonna planeerimine vaevaline, erinevate vaatetüüpide vahel lülitamiseks tuleb menüüsse sukelduda, tööaeg akult lühikene. Kas see on piisav?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kas Eestis metsades pole proovinud kasutada näiteks OruxMapsi? Saab kasutada maaameti offline ja online kaarte. Samuti aero.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tänud Mac väga hea ülevaate eest.

Kinnaste koha pealt julgeks soovitada suviseks ajaks selliseid puutetundliku näpuga.
https://www.aliexpress.com/item/3282775 ... 1b2776d025
Ma olen nüüd kasutanud ja isegi sõiduajal saab päris hästi telefoni näppida. Loomulikult aadressi ei sisesta,aga seda ei tee ka ühegi motonaviga. Selle kindaga saan wazes lemmikutest küll koha välja valida ja navigeerima panna. Kindad on pehmest ja suht paksust nahast ning XXL vastab suurusele 10 umbes. Käes on mugavad ja värvi ka justkui ei anna.

Kuna mul on sõidujope helehall-hõbedane,siis mingi nurga alt peegeldab mind ennast ekraani ja tellisin selle vähendamiseks mati kaitsekile. Pole veel kätte saanud,aga kui kohal eks jagan kogemust.

Mulle meeldib navigeerimiseks maanteel ka Sygic,mille kaart on ka piisavalt selge ja hästi loetav. Tanklad-parklad nagu Tom-Tomil erkraani servas kenasti näha.Peale viimast uuendust nüüd proovisin üle hulga aja ja isegi teeremonte ja ummikuid meil siin Harjumaal-Tallinnas teadis. Samas kaart on ikka suts vigane. Tallinna ringtee on Jüri ja Lagedi vahel ikka veel kahe realine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 29 Juul 2019, 20:56

Ekraani heledus madal - päikesepaistes pole nähtav, teekonnapunkti peab läbima täpselt muidu jääb kaardile alles ja saadab sind tagasi, kaardistiilide kontrast madal, jaburalt aeglane, otsinguks pead sa täpselt teadma millises linnas/külas asub otsitav tänav, teekonna planeerimine vaevaline, erinevate vaatetüüpide vahel lülitamiseks tuleb menüüsse sukelduda, tööaeg akult lühikene. Kas see on piisav?

Küsin, kuna kasutan täpselt sama kirutud 590lm gpsi.
Päikesepaistes on hulga paremini nähtav, kuid näiteks mu xionami note 2. Tõsi ta on, et veelgi paremini võiks päikese käes näha, aga ma ise ei kujuta ette, et kuidas ilma päikesevarjuta päikese käes etem oleks mobiil. Note 2 oli loetamatu lõunamaise päikese käes, kui gps-i ekraanilt luges ikka veel asju välja. Endale siiski ostan kusagilt päikesesirmi ka juurde. Siis peaks päikese käes ikka väga tipp topp olema.

Mul näiteks ei saada tagasi. Mu joonistab raja kaardile ja sõida kasvõi kogu tee mööda paraleeltänavaid läbi. Kui tuled märgitud raja peale tagasi, siis juhatab antud punktist edasi. Kogu rada jääb kaardi peale alles ja minuarust on see pigem feature, kui bug.

Tänava osas on õigus. Pead teadma.

Teekonna osas saad ju vahepeatusi märkida ning nende läbimise järjekorra. Täpselt samas stiilis nagu google mapsis.

Kontrast madal. Menüüs on seaded olemas, kus lisainfo saab maha keerata ja jääbki sisuliselt tee alles.

Erinevaid vaatetüüpe tuleb jah menüüst vahetada.

Akult tööaja suhtes ei oska kommenteerida, kuna asi istub pidevalt lenksus. Niisama laadimata olekus on mul see tunnike vastu pidanud. Rohkemat pole testinud.

Aegluse osas. See punkt on täiesti arusaamatu. Teekonna arvutamist mõtled või mida? Kõik muu on küll hetkega.

Tegelikult tahaks täitsa proovida su lahendust, sest osad su postis välja toodud punktid ma olen juba ise läbi teinud ja loobunud nendest, kuna mitte töökindel või oli ebamugav, siis kui ma üritasin veel motogepsu ostmist vältida. Kuna aga tundub, et ise rahul, siis ma näeks seda endal pigem seda telefonina, mida tasuks päriselt kaasa võtta.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”