Me armastame Wazet

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:

Kasutasin Garmini kaarti,mis oli hetkel just uuendatud.Olin seal seoses Põltsamaa jõel toimunud süsta võistlusega ja seal oli kontrollpunkt.Neid teid(korralikud kruusateed,mitte mingi suvaline rada) lihtsalt ei olnud Garmini kaardil olemas.Garminil ja ka Sygikul(oli teisel autol ) lõppes tee sealt,kus tuli Purskava allika juurde keerata.Samuti sõitsin seal kandis veel mööda mitmeid teid,mida ka ei olnud Garmini kaardil olemas,aga Waze kaardil oli kõik olemas.Isegi selle jõeäärse lõkkekoha leidis otsing üles ja sai navigeeerida sinna.
Järgmisel võistlusel Lätis Salaca jõel oli jälle Garmini kaardil mitu kohta,kust tee justkui läks jõeni(käisime enne võistlust trassi üle vaatamas),aga neid teid jälle polnud olemas ning Waze kaardil polnud samuti teed olemas.Tundus,et Garmini kaardil olid metsasihid(Autoga mitte läbitavad igaljuhul) või midagi sellist teeks pandud.
Minu looduses navigeerimise seis hetkel 2:0 Waze kasuks ja Garmini kahjuks.

Selge, nagu arvasin siis selles see probleem ka peitub. Eks selle teavitustöö mis kaarti millal ja kus sõites kasutada peaks ära tegema ostu hetkel müüja. Aga kui müüjal endal kogemused seadmetega puuduvad siis jääbki inimesele mulje, et ostsin küll kalli ja korraliku seadme aga kasu sellest ikka pole.
Kõik kes tahavad kasutada meil siin Eestis või Baltikumis Garmini seadet ja leida üles talukohad jms. siis ostke endale kas Regio eesti teed või kui Baltikumis ka liikumist siis Regio Baltic kaart. Kasutamine sellel väga lihtne. Pistad seadmesse, seadetes lülitad kaardi sisse(Euroopa kaardi lülitad välja) ja sõidad muretult. Kui tahetakse vahest ka arvutis sama kaarti vaadata ja teekondasi koostada siis tasub osta mitte mälukaardil olev kaart vaid arvutis kasutamiseks kaart. Seda saab siis arvutist edasi paigaldada juba Garmini seadmesse.
Kaartide kohta saab infot siit: http://www.regio.ee/?op=body&id=73
Kasutamise kohta saab lugeda siit: http://www.regio.ee/?op=body&id=203
Edu!



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas kris. »

Mida sa mõtled "ekraani pimedaks" tegemise all? Käivitamise automatiseerimine on lihtne - probleemsem on toite ära kadumisel Waze sulgemine. Uuemad Androidi versioonid, kui ei ole rooditud, ei luba automaatselt äppe sulgeda (mingil kolmandal äpil). Mul käivitub Waze automaatsel kui auto bluetooth-i ära tunneb aga kinni tuleb kahjuks käsitsi panna.

isakene kirjutas:

Wazespetsid, šeerige teadmisi - mul on autos permanentselt installitud odava otsa LG android, kogu aeg juhtme otsas, waze pidevalt jookseb. Kas on olemas äpp, mis süüte sisse lülimisel ekraani ja waze aktiveeriks ning mootori seiskamisel ekraani pimedaks teeks?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mul on mingi turn off nimeline äpp see on pandud startima smartconnectiga dokist eemaldumisel (pluss go to homescreen käsuga)
St saan kohe tasku panna ekraan on pime ning go to homescreen panrb anroidi taustale jäänud progesi enamasti ise sulgema.

ei ole rooditud

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
kris. kirjutas:

Mida sa mõtled "ekraani pimedaks" tegemise all? Käivitamise automatiseerimine on lihtne - probleemsem on toite ära kadumisel Waze sulgemine. Uuemad Androidi versioonid, kui ei ole rooditud, ei luba automaatselt äppe sulgeda (mingil kolmandal äpil). Mul käivitub Waze automaatsel kui auto bluetooth-i ära tunneb aga kinni tuleb kahjuks käsitsi panna.

isakene kirjutas:

Wazespetsid, šeerige teadmisi - mul on autos permanentselt installitud odava otsa LG android, kogu aeg juhtme otsas, waze pidevalt jookseb. Kas on olemas äpp, mis süüte sisse lülimisel ekraani ja waze aktiveeriks ning mootori seiskamisel ekraani pimedaks teeks?

Sama siin Smart connect avab,aga Android 7.0 ei lase kinni panna ühegi seni leitud äpiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas isakene »

kris. kirjutas:

Mida sa mõtled "ekraani pimedaks" tegemise all? Käivitamise automatiseerimine on lihtne - probleemsem on toite ära kadumisel Waze sulgemine. Uuemad Androidi versioonid, kui ei ole rooditud, ei luba automaatselt äppe sulgeda (mingil kolmandal äpil). Mul käivitub Waze automaatsel kui auto bluetooth-i ära tunneb aga kinni tuleb kahjuks käsitsi panna.

Telefonil on toide pidevalt sabas, nii et toite kadumist aparaat juhtme kaudu ei tunne. Seda selleks, et vahel seisab auto paar-kolm päeva järjest ja selle ajaga saab telefoni aku tühjaks. Nii et põhimõtteliselt on kaks punkti asja juures - üks on tekitada miski sisend, et telefon süüte lülimisest teada saaks ja teiseks peab olema programmijupp, mis ekraani ja waze sisendi aktiveerumisel tööle paneks.

Ekraan pimedaks - praegu ma lülitan avakuva nupust sisse ja välja, see tähendab et sisse lülitades tuleb ka waze uuesti käivitada. Põmst on vaja auto seismajätmise ajaks ekraan välja lülitada, et hiilgav seade autos liigset tähelepanu ei ärataks. Waze võib minupoolest tiksuda sel ajal.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
isakene kirjutas:
kris. kirjutas:

Mida sa mõtled "ekraani pimedaks" tegemise all? Käivitamise automatiseerimine on lihtne - probleemsem on toite ära kadumisel Waze sulgemine. Uuemad Androidi versioonid, kui ei ole rooditud, ei luba automaatselt äppe sulgeda (mingil kolmandal äpil). Mul käivitub Waze automaatsel kui auto bluetooth-i ära tunneb aga kinni tuleb kahjuks käsitsi panna.

Telefonil on toide pidevalt sabas, nii et toite kadumist aparaat juhtme kaudu ei tunne. Seda selleks, et vahel seisab auto paar-kolm päeva järjest ja selle ajaga saab telefoni aku tühjaks. Nii et põhimõtteliselt on kaks punkti asja juures - üks on tekitada miski sisend, et telefon süüte lülimisest teada saaks ja teiseks peab olema programmijupp, mis ekraani ja waze sisendi aktiveerumisel tööle paneks.

Ekraan pimedaks - praegu ma lülitan avakuva nupust sisse ja välja, see tähendab et sisse lülitades tuleb ka waze uuesti käivitada. Põmst on vaja auto seismajätmise ajaks ekraan välja lülitada, et hiilgav seade autos liigset tähelepanu ei ärataks. Waze võib minupoolest tiksuda sel ajal.

Laadimise lõppemist peaks telefon endiselt tundma ju? 12v toide kaob süüte väljavõtmisel ära(kuna telefoni aku saab niisama tiksudes tühjaks) sellega lõppeb ka laadimine ja telefon peaks sellest aru küll saama.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Smart connectis on GO to home screen käsk
Turn off screen koodijupi saab play poest.
Need kombineerituna teevadki laadimise kadumisel toa pimedaks ja waze kinni.
Olenemata android versioonist

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma panin oma telefonile kaks varianti Waze sisse lülitust üle Sart Connecti.Ehk neid siis saab mugavalt valida kumba kasutada ja mitte vajaliku välja lülitada.Autosse BT sisselülitumisel ja tsikli jaoks laadimise sisselülitamisel.Autos pidevalt laadijat ei kasuta ja kodus-kontoris laadides pole waze sisselülitust vaja.
Välja lülitamine tegelikult pole minu puhul eriline probleem,sest kasutan ju sama telo ka rääkimiseks ja auto-ratta pealt võtan asja alati kaasa.Asi see äpp ise siis kinni pole panna.Tsikli peal võibolla isegi hea,et kui süüte välja keerad jääb pilt ette,saab pausi ajal veel midagi sisestada ntks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sonyl on kaks laadimise kohta, üks siis need küljekontaktid ja teine see mikrousb
kuna nii tsikli kui auto küljes on dokk siis läheb mõlemas waze tööle (küljekontaktid)
mikrousbist ei lae peaaegu kunagi sest autos või tsikli küljes on koguaeg täis laadinud ja sellist aega kus päevade kaupa ühte või teist ei kasuta on üliharva aga kui laen siis usbist waze tööle ei lähe
ning igakord dokist võttes kustub. ei pea ühtegi nuppu puutuma.
lisaks on androidil smartconnectile olemas nfc
teoreetiliselt peaks saama sellega ka igast asju tegma panna. olen hoogu võtnud, et proovin selle võimalused ära aga ei ole jõudnud.
kuna autos kuulan koguaeg netiraadiot ja tsikliseljas ei kuula siis mõtlesin nfc ga selle lahendada. aga nüüdskes siis on nii, et kiivri bt ei pane neti raadiot tööle aga auto bt paneb. autos siis pean vajutama bt nuppu et see telefoniga ühendaks (enne oli automaagiline aga igakord kui tsikli külge panin ühendas tel ennast autosse) ja smartconnect käivitab netiraadio.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas:

Smart connectis on GO to home screen käsk
Turn off screen koodijupi saab play poest.
Need kombineerituna teevadki laadimise kadumisel toa pimedaks ja waze kinni.
Olenemata android versioonist

Ok. Go to home screen viib telo avakuvale. Waze jääb taustal ikka käima. Saan aru et Turn off screen lukustab lihtsalt ekraani. Ehk siis waze jääb ikka käima ju.. või ei?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

android paneb waze ise kinni mõne minuti pärast kui oled homescreen paljudel juhtudel ju androidist mingist äpist väljudes vajutad lihtsalt home ja mingi aja pärast roheline robot tapab ise taustal olevaid tegelasi. windowsist tuttavat x märki või ext käsku pole paljudel progedel (jah wazel on back nupp ja küsib shutdown aga waze sulgub ka ise kui lihtsalt home minna)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
Madlobster kirjutas:

sonyl on kaks laadimise kohta, üks siis need küljekontaktid ja teine see mikrousb
kuna nii tsikli kui auto küljes on dokk siis läheb mõlemas waze tööle (küljekontaktid)
mikrousbist ei lae peaaegu kunagi sest autos või tsikli küljes on koguaeg täis laadinud ja sellist aega kus päevade kaupa ühte või teist ei kasuta on üliharva aga kui laen siis usbist waze tööle ei lähe
ning igakord dokist võttes kustub. ei pea ühtegi nuppu puutuma.
lisaks on androidil smartconnectile olemas nfc
teoreetiliselt peaks saama sellega ka igast asju tegma panna. olen hoogu võtnud, et proovin selle võimalused ära aga ei ole jõudnud.
kuna autos kuulan koguaeg netiraadiot ja tsikliseljas ei kuula siis mõtlesin nfc ga selle lahendada. aga nüüdskes siis on nii, et kiivri bt ei pane neti raadiot tööle aga auto bt paneb. autos siis pean vajutama bt nuppu et see telefoniga ühendaks (enne oli automaagiline aga igakord kui tsikli külge panin ühendas tel ennast autosse) ja smartconnect käivitab netiraadio.

Mul Zumo paneb ekraanile umbes kümneks sekundiks teksti, et "vool kadund, kas soovid, et seade lülitub välja/ei?". Ka sellest puudust ei tunne? Või polegi seda vaja, kuna Android erinevalt Garminst läheb standby'sse ning pilt tuleb vajadusel hetkega tagasi ette?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kui välja lülitada siis android stardib kaua, kui android on stndbuy siis käivitub waze hetkega.
st kui pikalt ei kasuta siis pole vast vahet ku android kaua käima läheb (aku oli tühjaks saanud või olid välja lülitanud) kui igapaäevaselt kasutad siis on android standby reziimis ja kõik proged käivituvad hetkega ka waze

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

Ain kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Smart connectis on GO to home screen käsk
Turn off screen koodijupi saab play poest.
Need kombineerituna teevadki laadimise kadumisel toa pimedaks ja waze kinni.
Olenemata android versioonist

Ok. Go to home screen viib telo avakuvale. Waze jääb taustal ikka käima. Saan aru et Turn off screen lukustab lihtsalt ekraani. Ehk siis waze jääb ikka käima ju.. või ei?

Ma lähen nüüd väga tehniliseks, aga

Pilt

Ehk siis, kui äpi pilti enam ei näe, siis käivitatakse onPause() ja onStop(), kui äpp on korralikult tehtud, siis pakib ta oma pillid kokku. Waze jääb seal natukeseks veel käima, aga kohe kui ressurssi mujal vaja on tapab android ise selle Waze'i protsessi ära ja kutsutakse välja onDestroy().

Aku säästmiseks keeraks ma automaatselt Location Service'd kinni ja las ta tiksub siis seal taustal seni kuni ta maha tapetakse.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

isakene kirjutas:

Nii et põhimõtteliselt on kaks punkti asja juures - üks on tekitada miski sisend, et telefon süüte lülimisest teada saaks ja teiseks peab olema programmijupp, mis ekraani ja waze sisendi aktiveerumisel tööle paneks.

Võta Tasker abiks (või Automate, Tasker on algajale kohati jube keeruline), sellega saab päris komplekseid operatsioone läbi viia. Kõik, kellel on NFC kiip olemas saavad alusele kleebitud NFC kleepu abil laadimisalusele asetades sisse-välja lülitust ja käivitusi teha täpselt kasutusjuhtumi keskselt. Kombineerid sinna IFTTT ka juurde siis võib üldse teha enam-vähem mida iganes.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Miks mulle jääb tunne et see sisse-välja lülituse ümber tants foorumis võtab rohkem aega kui sissevälja lülitamine reaalses elus.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

vaix
Postitusi: 81
Liitunud: 24 Juun 2007, 14:37
Tsikkel: FZS 600 Fazer ja KLE 500
Tänatud: 5 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas vaix »

isakene kirjutas:

Wazespetsid, šeerige teadmisi - mul on autos permanentselt installitud odava otsa LG android, kogu aeg juhtme otsas, waze pidevalt jookseb. Kas on olemas äpp, mis süüte sisse lülimisel ekraani ja waze aktiveeriks ning mootori seiskamisel ekraani pimedaks teeks?

Wazet sulgeda mingil teisel äpil android 6 ei võimalda, kuid kui suudad panna ekraani kinni ja lukku, siis kontoris istudes läheb Waze mingi tunni aja jooksul ise kinni. smart connect on siise ehitatud sony-l, kuid seal me ei osanud teha kõike seda mis Llamas. Nii tsikli kui autoga sõites on vaja kahte ühendust laadimist ja BT-d. see välistab Waze tööle panemise kui peaksid kodus laadima panema. All pool foto käskudest mis ma olen Llamale ette andnud (töötab laitmatult).

Screenshot_20171113-080656.png
XS 400 -> XV 535 -> XL 600 V Transalp -> FZS 600 S Fazer ja KLE 500
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas isakene »

Selgitan veel kord - konkreetne telefon on autos ainult navigeerimiseks, helistada sellega ei saagi, ainult andmeside SIM on sees. Jäigalt armatuuri küljes kinni, ära kunagi ei käi. Pidevalt toide autolaadijast sabas, süüte väljalülimisel jääb microUSB kaudu pinge peale. Mitte midagi telefonile märku ei anna, et süüde on sees või väljas või kas mootor töötab või mitte. BT-d ei kasuta, auto on vana MB Vito, mingi BT asi autos aktiivne ei ole. Mingi odava BT junni võib ju tekitada, mis süüte sisselülimisel aktiveeruks ja telefonile märku annaks, kui on ideid siis palun?

Põhiküsimus on, mida kasutada telefoni sisendiks, ehk mis annab telefonile signaali, mis ekraani sisse ja välja lülitaks. Põmst siis vajalik käsu peale screen off/on, waze võib samal ajal tiksuda.

Kasutaja avatar

vaix
Postitusi: 81
Liitunud: 24 Juun 2007, 14:37
Tsikkel: FZS 600 Fazer ja KLE 500
Tänatud: 5 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas vaix »

Spoiler
isakene kirjutas:

Selgitan veel kord - konkreetne telefon on autos ainult navigeerimiseks, helistada sellega ei saagi, ainult andmeside SIM on sees. Jäigalt armatuuri küljes kinni, ära kunagi ei käi. Pidevalt toide autolaadijast sabas, süüte väljalülimisel jääb microUSB kaudu pinge peale. Mitte midagi telefonile märku ei anna, et süüde on sees või väljas või kas mootor töötab või mitte. BT-d ei kasuta, auto on vana MB Vito, mingi BT asi autos aktiivne ei ole. Mingi odava BT junni võib ju tekitada, mis süüte sisselülimisel aktiveeruks ja telefonile märku annaks, kui on ideid siis palun?

Põhiküsimus on, mida kasutada telefoni sisendiks, ehk mis annab telefonile signaali, mis ekraani sisse ja välja lülitaks. Põmst siis vajalik käsu peale screen off/on, waze võib samal ajal tiksuda.

Mingi sisend info peab ju telefonile tulema. Lootsin, et ehk saab GPS-i info muutumise järgi selle tööle panna, kuid seda võimalust Llama-st ei leidnud. Üheks võimaluseks on tõesti üks odav BT junn, mis saab voolu süüte sisselülitamisel. Samas on võimalik ka sinu enda telefoniga seda siduda. Et kui sinu telefoni BT on piisavalt lähedal autos olevale telfile siis saab sealt selle info. Kunagi kasutasin enda autos sama moodi vana telefoni, kuid kuna sinna ei raatsinud SIM-i paigaldada siis andmeside tuli hotspot-ist, ning kogu protsess oli ülesse ehitatud hotspot ühenduse/ lahtiühenduse peale.
Vaix

XS 400 -> XV 535 -> XL 600 V Transalp -> FZS 600 S Fazer ja KLE 500

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
isakene kirjutas:

Selgitan veel kord - konkreetne telefon on autos ainult navigeerimiseks, helistada sellega ei saagi, ainult andmeside SIM on sees. Jäigalt armatuuri küljes kinni, ära kunagi ei käi. Pidevalt toide autolaadijast sabas, süüte väljalülimisel jääb microUSB kaudu pinge peale. Mitte midagi telefonile märku ei anna, et süüde on sees või väljas või kas mootor töötab või mitte. BT-d ei kasuta, auto on vana MB Vito, mingi BT asi autos aktiivne ei ole. Mingi odava BT junni võib ju tekitada, mis süüte sisselülimisel aktiveeruks ja telefonile märku annaks, kui on ideid siis palun?

Põhiküsimus on, mida kasutada telefoni sisendiks, ehk mis annab telefonile signaali, mis ekraani sisse ja välja lülitaks. Põmst siis vajalik käsu peale screen off/on, waze võib samal ajal tiksuda.

Mina teeks nii, et yhendaks teli laadija kusagile lylitatud ahelasse armatuuri all (ongi hea, kui see potsik salongis ei ole). Siin ylal on neid automatiseerimise näiteid kyll, mille abil saaks telefonile öelda, mis asendisse ta ennast panema peaks, kui vool ilmub/kaob.

edit: siis muidugi juhtub, et pikemat aega autost eemal olles võib teli aku tyhjaks saada...

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tundub, et veidi valgust tunneli lõpus isakesele paistab. Navigeerimise teemal veel - minul on wazest tipptunnil abi küll. Aitab näiteks otsustada kummalt poolt Ülemiste järve on täna mõistlik sõita. Korra olen põhjalikult vanduda ka saanud - suunas lumega ringmaanteele ja vahetult peale mu otsust suutis mingi poolakas oma rekkaga selle maantee kinni panna. Tarktee.mnt.ee on hetkel küll saamatu. Näiteks Lõõtsa 8.-st (Emta maja) ei suuda üldse mitte kusagile juhatada. Samas ristuvalt tänavalt suudab - juhendab vahetult Lõõtsa 8. kõrvalt mööda. Nimed nagu "Järve Selver" - ära mitte unistagi. Pead kasutama Pärnu mnt 238.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas kris. »

isakene kirjutas:

Põhiküsimus on, mida kasutada telefoni sisendiks, ehk mis annab telefonile signaali, mis ekraani sisse ja välja lülitaks. Põmst siis vajalik käsu peale screen off/on, waze võib samal ajal tiksuda.

Macrodroid, äpp mida mina automatiseerimiseks kasutan, omab trigerina valikut: Activity recognition ja seal variandid: In vechicle, On bicycle, Runinning jne.
Puuduseks on küll jah see, et enne peab auto liikuma kui Waze sisse lülitab.

terv
Kris.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Waze ja nagu iga muu naviga on vaja ka ise kaasa mõelda.
Eile õhtul oli mul vaja kella 18.15 paiku Lasnamäelt Mustakivi teelt,Õismäele Ehitajate teele(ülevaatuse juurde) saada.
Hakkasin Waze juhatusel liikuma,aga enne Smuuli teed vaatasin mis kaardil kaugemal näha.Oli näha ,et kogu Järvevana oli umbes + lisaks ka Tammsaare.
Keerasin Smuulist läbi Laagna teele, sealt edasi Gonsiori-Liivalaia-Suur Ameerika-Endla-Paldiski mnt-Veskimetsast vasakule Tuuliku teele-Kadaka tee ja kohal ma olingi.Kanalist hakkas ka Waze sama näitama kuni Veskimetsani.Ühtegi ummikut ja kulus mingi 25-30 min.Waze soovitas samal ajal Järvevana kaudu minna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@isake. Sa saad triggerina kasutada mõnd teist BT seadet. Ntx oma telefoni. Ekraani hoiad sees tuginedes liikumisele. Lased kontrollida ntx iga minuti tagant kiirust. Kui kiirus on X arvu kordi järjest null siis lülitad ekraani välja. Sobivad äpid on: Automat, BlueTooth autoconnect ja Tasker. Kui tegu püsivalt vaid autos oleva seadmega siis launcheriks Drivemode.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Ain »

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ahjaa, ma käisin puhkusel ära. Kokku 10 päeva, roaming pidevalt sees. Kasutasin nii Google Map kui Wazet. Ka jalgsi liikudes ning mingil hetkel olid isegi mõlemad sees. Jalgsi London ja Portugal ning autoga sai trip Porto-Lissabon, koos igasugu vahepeatustega. Lisaks igasugu meilindus ja internetis surfamine. Ok, mõni marsuut sai wifi võrgus tõmmatud, aga enamus teel olles ja spontaanselt ning vahest ka marsuuti muudetud jooksvalt.
A pika mula kokkuvõtteks jäi mul roamingu mahuks tiba alla 1GB.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
M.T. kirjutas:

Ahjaa, ma käisin puhkusel ära. Kokku 10 päeva, roaming pidevalt sees. Kasutasin nii Google Map kui Wazet. Ka jalgsi liikudes ning mingil hetkel olid isegi mõlemad sees. Jalgsi London ja Portugal ning autoga sai trip Porto-Lissabon, koos igasugu vahepeatustega. Lisaks igasugu meilindus ja internetis surfamine. Ok, mõni marsuut sai wifi võrgus tõmmatud, aga enamus teel olles ja spontaanselt ning vahest ka marsuuti muudetud jooksvalt.
A pika mula kokkuvõtteks jäi mul roamingu mahuks tiba alla 1GB.

Täitsa realistlik number,aga palju Waze osa sellest oli?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas:

Täitsa realistlik number,aga palju Waze osa sellest oli?

Tead ma ei vaadanud eraldi. Ei teinud igasugu vahemälu tühjendusi või mis iganes vigureid enne. Seega pole aimugi palju Waze või miski muu kokku kulutas. Samuti ei pidanud arvestust teekondade km-i osas.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Päev pole veel küll läbi,aga selles kuus on minu mobiilse andmeside kasutus 559MB ,millest Waze osa on 112MB.Wifi ülene kasutus 13,5GB
On ka päevi kui pole Waze kasutanud,aga üldiselt oli koguaeg sees,kui autoga sõitsin.Vahemälu kustutasin ka suht igal õhtul,aga vahel jäi ka paar päeva tegematta.Minu telefonil kustutab kogu vahemälu ja sulgeb mittevajalikud rakendused(ka SmartConnecti) rakendus Hooldus.Peale viimast tarkvara uuendust(android 7,0) sulgub SmartConnecti ka pidevalt ise ehk selle peab ise sisse lülitama.Kokkuvõttes on lihtsam Waze ise sisse lülitada.
Ehk siis nagu M.T test näitas ja ka minu kasutus näitab,ei võta waze üldse palju mahtu.
Nagu eespool viidati,siis nüüd ka võimalus valida tsikkel liiklusvahendiks,millega kaasneb vastav navigeerimine.Lahe mulle see meeldib. (w)
Moto navide tootjad peavad nüüd ikka väga pingutama,et keegi kes pole hardcore matkaja, seda üldse osta tahaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”