Me armastame Wazet

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

Jesper kirjutas:

Ehk siis see "Eestis ei tööta" ei ole Garmini, TomTomi, Renault' jt firmade samas stiilis tahtlik mäkrapanek nagu näiteks Netflix, kust pooli asju Eestis ei näe kuna lihtsalt keegi kuskil arvas et pole metslastele tarvis.

see on küll väga off-topic juba, aga tihtipeale on netflixi puhul asi selles, et filmi/sarja baltikumi eksklusiivõigused on kellegile juba maha parseldatud. Nt Viasatile.
Seega ei saa netflix neid osta :)



Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Garmini stiilis info on ikka pigem ummikute info ja ei enamat.Meil siin ei ole sellisest infost piisavalt kasu selleks,et meil on teid nii vähe ja alternatiivide pakkumiseks võimalused suht puudulikud.Pean silmas siis maanteid,mitte linna.
Saksas olen selle ummikute vältimise Garminil siiani peal hoidnud ja nii kui hoiatus ekraanile tuleb,siis on seal ka näha palju ajaliselt teekond pikeneb.Kui numbriks alla 10min,siis pole ka seal mõtet ümbersõidule minna,sest ümbersõiduga võid küll püsivalt liikuda,aga ajaline võit üsna tihti puudub.
Eelmine aasta saksas staus(seisin 3 tundi avarii pärast) olles sain Waze abil palju rohkem infot,sest kaarti näppides sai ise suuremal alal liikluse olukorda vaadata.Garmin pakub ikkagi ainult sinu teele jäävat infot.Waze kasutajaid oli seal ka julmalt palju,ummikutes infot jaganuid oli ikka sadades.Ise tookord ei kasutanud püsivalt,sest oli veel kallis seal roamingus hullata sellega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Täiendus: p****e, tuleb välja et Maanteeamet just nädal aega tagasi avas selle fukkin juhtimiskeskuse, millest ma rääkisin: https://www.mnt.ee/et/uudised/tanasest- ... imiskeskus :wack: (crash)

Noh, äkki siis millaski hakkab Garmin ka tööle :)

See kontor hakkab neid elektroonilisi märke oma suva(analüüsi :D )järgi näppima.Ja maksab see süsteem kindlasti ka julmalt maksumaksja raha.
Ma ei ole siiani suutnud aru saada,kuidas meil ei võiks panna kahte kiiruse piirangu märki nagu näiteks Itaalias või veel mõnel maal. Et 110 on lubatud kui tee puhas ja sadameid pole ning kui on lumesadu või muu sadu,mis märgil kirjas, siis on 90 näiteks.Jääb ära iga aastane märkide kruvimine jne.Talvel ju ka kuiva asfaldiga ilma,kus 4 realistel võiks normaalsemalt,kui 90-ga sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No keegi käis välismaal koolitusel, nägi seda keskust töös ja siis tundis et mingi kehaosa hakkab pakitsema - kuidas saab olla, et meil sellist keskust pole :) Ah et lülitatavaid märke ka pole - no siis tuleb need ka hankida! Loodetavasti nad vähemalt ei unustanud suure õhinaga keskusele ukse ehitamist ära, nagu ühes teises asutuses hiljuti juhtus.

Suurema liiklusega riikides on neil keskustel ikka selles suhtes täiesti praktiline mõte olemas, et kui näiteks seal Dortmund-Essen-Düsseldorf-Köln-Leverkusen-ülejäänudbundesliiga piirkonnas täna midagi kapitaalselt sassi peaks minema, siis viimased autod pääsevad ilmselt umbes jõulude ajaks koju. Lihtsalt tekib surnud ring kus kõik seisab niiöelda iseenda taga, kõik peale- ja mahasõidud on umbes jne, ehk ummik :) Samamoodi on teistes suurtes linnastutes. Mulle ükskord Uberi juht ohkis, et pidi eesistumise tõttu Kultuurikatla juures 15 minutit paigal seisma, et mega ummik oli...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Käisin just Lätis ja kasutasin Wazet sihtkohta jõudmiseks. Kõik 5+ ja ennustas kodust alates mu kohalejõudmise ikka jube täpselt. Aga eile oli vaja sealt sõita 50km tagasi Valmiermuiza õllekasse ning hiljem siis uuesti teistpidi tagasi. Lätlane oli roolis ja pani ka Waze jooksma mõlemal otsal. Esimese otsa näitas ilusti, aga tagasisõidul pani 2x konkreetselt puusse ja käskis konkreetselt vale manöövri teha. Kuna mul oli tee peas, siis me Wazet sel hetkel ei kuulanud. Aga kuidagi jube pull olukord oli kus ristmikul käskis konkreetselt vasakpöörde teha nii hääljuhis kui ka ekraanil näitas seda. Ja kui olime parempöörde hoopis sooritanud, siis näitas et oleme õigel teel. Ei mingit hetke teekonna vahetamiseks, hetkega oli õige. Müstika :roll:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas:

Täiendus: p****e, tuleb välja et Maanteeamet just nädal aega tagasi avas selle fukkin juhtimiskeskuse, millest ma rääkisin: https://www.mnt.ee/et/uudised/tanasest- ... imiskeskus :wack:

Ei maksa vast kõike, mida internetist lugeda saab väga tõsiselt võtta. :wink:

See pole praktiline tööriist (või juhtimiskeskus). Kui sa juhtud parajasti sõidukis viibima siis pole sellega üldse mdiagi peale hakata. Riik pani juba ammusest ajast olemasolevad andmed, andmevood ja andurite info kaardile ning nimetas selle uhke nimega "Targaks teeks". Kindlasti on see üliinnovaatiline teema, kui aasta numbriks kirjutatakse 2008. XXI sajandi teise kümnendi lõpul on piinlik kiidelda sellega, et meie "kartoteek" on nüüd internetis otsitav. "Targaks" muutuvad need andmed alles siis, kui nendne omavahelise kombineerimise tulemusel tekib uus väärtus, midagi mida inimesed reaalselt kasutada saavad.

Esimese ähmiga ei suutnud "tark tee" moodustada teekonda Tallinna ja kuusalu vahel, sest tema arust on Tallinna keskpunkt .... mhm, kusagil seal Naissaare kõrval.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tarktee on isegi hea saavutus - suvel kui siin vahepeal Põhja-Tallinn teetöödega suht lukku pandi, siis igahommikune rituaal oli see lahti võtta, piip läita ning laevakapteni kombel välja nuputada, et kuidas nüüd täpselt vabasse maailma pääseb. Ilma oleks ikka suht nutune olnud kohati, eks kindlasti saaks paremini, aga saaks ka palju halvemini. Aga nüüd moodustati mingi bande, kes sisuliselt vahib seda sama lehte päev läbi, vot see käib mul küll natuke üle mõistuse.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Infoks laadimise kohta:
Sõidu pikkus 25km, aeg 35min. Telefon (suur lumia950xl) juhtmevaba laadija otsas. Aku 99%>93%. Juhtmevaba laadija ei olnud juhtme otsas tavaline vaid akupank millel laadija sisse ehitatud. Kirjade järgi wireless 1A.

dr800 2x
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas:

Käisin just Lätis ja kasutasin Wazet sihtkohta jõudmiseks. Kõik 5+ ja ennustas kodust alates mu kohalejõudmise ikka jube täpselt. Aga eile oli vaja sealt sõita 50km tagasi Valmiermuiza õllekasse ning hiljem siis uuesti teistpidi tagasi. Lätlane oli roolis ja pani ka Waze jooksma mõlemal otsal. Esimese otsa näitas ilusti, aga tagasisõidul pani 2x konkreetselt puusse ja käskis konkreetselt vale manöövri teha. Kuna mul oli tee peas, siis me Wazet sel hetkel ei kuulanud. Aga kuidagi jube pull olukord oli kus ristmikul käskis konkreetselt vasakpöörde teha nii hääljuhis kui ka ekraanil näitas seda. Ja kui olime parempöörde hoopis sooritanud, siis näitas et oleme õigel teel. Ei mingit hetke teekonna vahetamiseks, hetkega oli õige. Müstika :roll:

Tegelikult juhtub analoogseid kalasid igasuguste navigaatoritega.Garmin näiteks juhatas mind kunagi Itaalias Veneetsia kandis hotelli mis oli 20km kaugusel ligi 30km ringiga ja siis oli kohalejõudmise koht ka kuskil hotellist mõne km kaugusel maisi põllul.Katkestatsin selle juhendamise ja uuesti mälust sama aadressi võttes sain hoobilt õigesse kohta,hotelli parklase.Tegemist oli siis ka nö suurlinnast väljas oleva kohaga.Enne Garminit oli mul mingi seade mis kasutas TomTom kaarte(nime ei mäleta),see tegi baltikumis sõites selliseid trikke,et anna olla.
Waze tegi mulle viimasel Lätis käigul ka sinuga analoogse vimka,kui Valmierast Ikla peale, läbi Mazsalaca tulin.Samuti teadsin teed peast ja olukord oli sama nagu sul,et peale pöörde eriamist jätkus kohe õige trajektoor sihtkohta.Eks nende jamade vältimiseks peab ikka ise ka ooma trajektoori nö eelnevalt üle vaatama olenemata mida kasutad.
Enne seda olles Salaca jõemaratonil ,sai kogu öö pikki jõe kallast Waze abil liigutud ja mitte ühtegi jama.Garminiga ,mis oli ka sees,oleks paarkorda ilmselt sellisesse tupikusse sõitnud,kust välja pääs oleks võibolla keeruline olnud.
Ehk tehnika on hea,aga mitte alati 100% usaldatav.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

stev666 kirjutas:

Infoks laadimise kohta:
Sõidu pikkus 25km, aeg 35min. Telefon (suur lumia950xl) juhtmevaba laadija otsas. Aku 99%>93%. Juhtmevaba laadija ei olnud juhtme otsas tavaline vaid akupank millel laadija sisse ehitatud. Kirjade järgi wireless 1A.

Siin on palju asju mis seda mõjutada võivad. Alustuseks laadija, mida on juba arutatud. Juhtmevaba puhul veel sada asja mis konkreetset tsüklit mõjutavad. Millised on "energia 2x muundamise kulud", kui hästi paigutus jne...

Teine asi mis telefonidega juhtub, eriti veekindlate versioonidega, nad kipuvad üle kuumenema kui käimas on GPS+ekraan+laadimine. Siis hakatakse laadimist pidurdama, et vähegi temperatuuri maas hoida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

Eestis tervikuna liiklust ei ole aga tallinnas on juba piisavalt. Proportsioonid võivad ju olla teised aga sisuliselt pole vahet kas sa venid tund aega mingit 2 kilomeetrit või siis 3 tundi 6 kilomeetrit. ummik on ikka samasugune, lihtsalt vahemaa on ehk eestis väiksem. muidugi on mujal euroopas kohti, kus liiklusinfost on ehk rohkem kasu aga päris veider on väita, et eestis pole sellest mitte mingit kasu.

Kus sa Tallinnas venid tund aega 2 km? :shock:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas will111 »

järvevana tee, tammsaare on täiesti võimalik ilmselt ka kauem venida kui kõige sobivamal hetkel sinna satud. tund aega olen seal korra isiklikult seisnud küll. seda ma nüüd meetrite täpsusega mõõtnud ei ole, kas seal on just 2km venimist või kui palju. äkki on siis 3km. aga ummikud on seal umbes espaki poe juurest kenasti tondi selverini näiteks. ja eks ka sealt edasi...kuigi siis edasi liikumise tempo natuke kiirem.
enam nüüd pole väga asja olnud sõita aga varem kui elasin kosmoses siis parimatel momentidel olid ummikud kuskil endise kalevi kommivabriku juurest kosmose ristmikuni. ka seal olen isiklikult veninud 40+min vahemaad, mida on kuskil poolteist kilomeetrit. muidugi ma olen selline isik, et ega ma üldiselt ummikusse istuma ei lähe, parem olen tööl kella 7ni ja sõidan siis 10 minutiga koju, kui et olen tööl 5ni ja sõidan koju 45 minutit.

hommikuti pirita tee linna poole. jällegi, ei tea meetrite täpsusega selle umbes lõigu pikkust nüüd otseselt aga eks ta kuskil 2km võis olla. tund aega ma seal küll vist ei ole päris istunud, 45 mintsa küll. aga ma ei istunud ka sellel kõige magusamal momendil...ja sellest on aastaid möödas, väga kahtlen, et tallinnas, pirital või viimsis vahepeal autosid on vähemaks jäänud :D

põmst eks asja point oli see, et tallinn võib ju mõõtmetelt olla väike linn aga see ei tähenda, et siin ei oleks piisavalt võimalusi istuda ja oma elu raisata. võibolla jah pole need ummikud päris iga päev nii hullud või ei kesta nii kaua kui mõnes suuremas linnas, aga olemas nad on. ja kindlasti "maitseid" on selles osas erinevaid ja mõni väidab, et iga päev näiteks poolteist tundi kokku autos passida ja gaasi hingata on very fine. aga noh selle maitse üle vaidlema siin teemas pole ilmselt mõtet hakata. igaljuhul, kui ma oleksin sunnitud ummikus istuma igapäevaselt ja kui mingi rakenduse kasutamine aitaks mul kokku hoida kasvõi ainult pool tundi iga päeva kohta, pakkudes välja alternatiivset route'i siis ma oleksin sellegi üle juba õnnelik.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
will111 kirjutas:

põmst eks asja point oli see, et tallinn võib ju mõõtmetelt olla väike linn aga see ei tähenda, et siin ei oleks piisavalt võimalusi istuda ja oma elu raisata. võibolla jah pole need ummikud päris iga päev nii hullud või ei kesta nii kaua kui mõnes suuremas linnas, aga olemas nad on. ja kindlasti "maitseid" on selles osas erinevaid ja mõni väidab, et iga päev näiteks poolteist tundi kokku autos passida ja gaasi hingata on very fine. aga noh selle maitse üle vaidlema siin teemas pole ilmselt mõtet hakata. igaljuhul, kui ma oleksin sunnitud ummikus istuma igapäevaselt ja kui mingi rakenduse kasutamine aitaks mul kokku hoida kasvõi ainult pool tundi iga päeva kohta, pakkudes välja alternatiivset route'i siis ma oleksin sellegi üle juba õnnelik.

Tallinna probleem on tema kuju. Transiitliiklus peab keskel pudelikaelast läbi pääsema(meri, kesklinn ja ülemiste järv)

Kasutaja avatar

vaix
Postitusi: 81
Liitunud: 24 Juun 2007, 14:37
Tsikkel: FZS 600 Fazer ja KLE 500
Tänatud: 5 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas vaix »

Õhtust, ei saa mitte vaikida. Loen teemat ja ütleksin seda, et kui pole saanud või ei oska kasutada siis ei oska ka asja hinnata. Sõidan autoga aastas ca. 50k. 95% ajast kasutan wazet. Samuti kasutan navimiseks wazet. Tõsi sõidud on eestis ja andmeside maht ei ole probleem. Telefoniks kasutan z3 compact mille laadimis doc on armatuuril. Lisaks on kasutuses äpp Llama, millega on tehtud kogu automaatne waze tööle panek ja hiljem ka kinni panek. Laadimisega probleemi ei ole. 20% pealt 100% peale on üldjuhul alla 2h. Samal ajal waze töötab ning ekraan särab. Olen tegelenud mitu aastat ka moto orienteerumisega ja seda väga edukalt, kasutades samuti wazet. Kui pappi jagub võite osta igasuguseid vidinaid, kuid kui tahate head hinna ja kvaliteedi suhet siis kasutage wazet. Tõsi ei sobi tsikliga metsas möllamiseks (TET-i sõites wazet ei kasutanud).
Vaix

XS 400 -> XV 535 -> XL 600 V Transalp -> FZS 600 S Fazer ja KLE 500
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Will111, sa võid läbi Tallinna sõita ükskõik mis äpi abil sa tahad, Waze või Maps või minupoolest kasvõi Grindr kui see su paati ujutab, kelle asi see on?

Ma lihtsalt selgitasin, miks need raadio teel töötavad liiklusinfosüsteemid loodud on ja miks neid Eestis pole (vähemalt seni).

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

vaix kirjutas:

Telefoniks kasutan z3 compact mille laadimis doc on armatuuril. Lisaks on kasutuses äpp Llama, millega on tehtud kogu automaatne waze tööle panek ja hiljem ka kinni panek. Laadimisega probleemi ei ole. 20% pealt 100% peale on üldjuhul alla 2h. Samal ajal waze töötab ning ekraan särab.

Mul sama telefon. Nii tsikli lenksul kui autos. automaagilisuse eest hoolitseb smart connect, mis on sellel telefonil appide loendisse sünnist saati kaasa pandud.

broditi küljekontaktide laadija laeb nullist täis netiraadio, waze, peakomplekt, ekraani heledus põhjas, jne käimas väga kiiresti

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Täpselt, kui pole saanud siis ei oskagi tahta. Kõik kes siin kirjutavad proovige siis ennem motonavi ka ära....

dr800 2x
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
stev666 kirjutas:

Täpselt, kui pole saanud siis ei oskagi tahta. Kõik kes siin kirjutavad proovige siis ennem motonavi ka ära....

Millisest tootest, selles grupis võiks alustada,et saada aru vahest sama tootja auto naviga?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tellisin oma Samsung A5 jaoks ka Brodit laadijaga doki ära.Jõudsin mõttele kuidas see väga lihtsalt niiskuskindlaks muuta.Minu rattal klaasi taga enamat pole vaja.Idee sain Garmini doki pildist mis siin eespool oli.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:
stev666 kirjutas:

Täpselt, kui pole saanud siis ei oskagi tahta. Kõik kes siin kirjutavad proovige siis ennem motonavi ka ära....

Millisest tootest, selles grupis võiks alustada, et saada aru vahest sama tootja auto naviga?

Motonavisid on enam-vähem 3: Garmin, TomTom ja Becker Mamba. Päris tõupuhas motonavi on Garmin.
Autos sõites ei saa sa erinevusest küll aru. Sõita tuleb paduvihmas ja otse eklraanile paistvas päikeses ning kasutada kinnastatud käega, kindlasti paar korda maha pillata.

urmas66 kirjutas:

Tellisin oma Samsung A5 jaoks ka Brodit laadijaga doki ära.Jõudsin mõttele kuidas see väga lihtsalt niiskuskindlaks muuta.Minu rattal klaasi taga enamat pole vaja.Idee sain Garmini doki pildist mis siin eespool oli.

Ma mõistan, et see on väärtuslik informatsioon aga kuidas see võiks Wazega seostuda?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Tegelikult vastasin ma Vaixi postile. Aga minu jaoks on mugavus see et navi rattale ja sinna ta jääb nii kauaks kui vaja. Vahel peatun võtan taskust telefoni ja helistan, samas näpid juba vaikselt navi. Ei mingid probleemi laadimise, ülekuumenemise ja alajahtumise jne. Muidugi minu jaoks Liiklusinfo ei oma mingit väärtust, kellel vajalik siis ja peab navigeerima mobiili, tahvli, telekaga, pesumasinaga jne

dr800 2x
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:

Ma mõistan, et see on väärtuslik informatsioon aga kuidas see võiks Wazega seostuda?

Waze töötab teatavasti telefonis ja mul on telefoniks A5.Wazet seostan mina ainult telefoniga.Meil on siin motofoorum vist? Ehk siis telefon peaks olema soovitatavalt mootorratta külge installeeritud?
Nii seostubki. :ner:

Peale doki kätte saamist teen väikese video,kus näitan kuidas kõik on kasutatav kinda ja ühe käega.Kui veel talveks pole läinud,siis teen veekatse aiavooliku abil ka ära.

Tuletan meelde,et teemaks siis jätkuvalt Waze kasutamine mootorratta peal ja kõik kes soovivad, võivad siin teemas oma lahendusi välja käia.Teema algatajana luban seda.
Lahenduseks loen mina kõike,mis on kuidagi tsikli,telefoni,ja ükskõik millise navigeerimis äpi kasutamisega seotud.
Võib ka niisama mula ajada, kaasaarvatud ilkumine,mida sina siiani siin teed.Parem muidugi kui midagi välja pakud,millest ka teistel võiks abi olla.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eile oli liikumist natuke rohkem,kui tavaliselt ja vastavalt Maci juhendile tegin hommikul vahemälu tühjaks, restartisin,lülitasin Wifi välja ja lasin Hooldus äpil telefoni kõik taustal töötavad asjad sulgeda jne.Sõitsin mingi 500+km Wazet kasutades ja navigeerides.
Ja mis selgus oli see,et andmeside kasutus ei olnud oluliselt erinev siiani kasutatud mahust,kus ma kunagi pole seda vahemälu eraldi tühjendanud.
Mul on telefonil peal mingi nö Hooldus äpp,mida aegaajalt kasutan ja mis ka peaks vahemälu tühjendama(võibolla teeb seda ka automaatselt ka, pole süvenenud).
10 päeva Waze kasutus sells kuus 45,58MB.
Telefoni andmetel on Waze kasutus :
augustis 122MB-Käisin Leedus ja Lätis 2 korda.
september 70,89MB
Oktoober 102MB

P.S.Ilmselt loeb minu telefon andmeside kasutust üsna täpselt,sest Telia jooksava kuu saldo näitab täpselt sama,mis telefon.
Internet Kogus Andmemaht Summa km-ta Summa km-ga
Interneti kasutus 38 0,13GB 0,000 € 0,000 €
Telefonis näitab 130MB

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ise arvan et tegelikult et ei saa omavahel võrrelda spets motonavi ja Waze.Minu arvamuse järgi on ainult üks korralik motonavi tootja-Garmin. Kes omab korralikku motonavi, see ilmselt arvab sama. Motonavi eelis minu jaoks on korralikud kohalikud kaardid. Paljud arvavad, et ostan kalli raha eest endale motonavi ja siis on kõik lahendatud... ilmselgelt see nii ei ole. Kõik sõltub muidugi kus liigud ja mida näha tahad. Kui palju metsas liikumist siis kindlasti tuleks osta juurde Eestlaste tehtud meie regiooni kaart- näit. Regio Eesti teed(kui liigud rohkem teedel) või Regio Eesti Topo (metsas ja maastikul liikujatele). Garmini enda kaart ajab asja ära kui liigud mööda teid. Motonavi ei karda vett, päikest ja töötab ka kindaga. Võibolla vähetähtis aga turvalisuse poolest peaks telefon olema jope rinnataskus. Kasvõi sellepärast et kui sõidad üksi ja sõidad teelt välja ja liikuda ei saa, siis on taskust võimalik võtta telo ja abi kutsuda...(see muidugi väga äärmuslik näide)
Ise oman kahte spets motonavi: Zümo 550 ja Zümo 660. Zümo550 siis rohkem saani peal.. Talvel näiteks Soomes saaniga sõites paned peale Soome topo ja kogu kohalik maastik koos saaniradadega jms. on kõik ilusti olemas. Keskendud ainult sõidule mitte ei raiska aega sellele kus oled ja kuhu minema pead..
Tomtom on minu jaoks suht sama Waze ja Garmini Euroopa kaartide poolest. Detailset maastikuvaadet sealt mina leidnud pole.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Endal zümo595 ja montana. Lahe oli vaadata kui sõber jätkas teti üksi siis kandis montanast koordinaate oma tomtom riderisse, et teti rada enamvähem jälgida. Seega ei arva ka midagi tomtomist

dr800 2x
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Natuke võrdlust erinevatest Garminitest minu pilgu läbi.
Paar päeva tagasi ostsin ühe tööauto jaoks Garmin DRIVE 61 LMT-S hinnaga 189€.Olin poes üksi ja koos müüjaga sai vaadatud näpitud üsna mitut toodet.Mõnda spets veoka oma ja siis ka ühte moto toodet.Olen seda Drive 61-e ka enne kasutanud ja ka see on eredas päikese valguses igati hästi nähtav ja reageerib vajutusele ükskõik millega,aga puudub siis veekindlus ja on muidugi tsikli jaoks ka ilmselgelt liiga suur.Tegelikult on kõik Garmini ekraanid ükskõik mille vajutusele reageerivad ehk see lisana mainitud kinda sõbralikkus pole tegelikult ainult motonavide eripära.
Vaatasin sellist:
Garminit ZUMO 595LM TRAVEL EDITION hinnaga 679€.Päris jõhker hind asja eest mida mõned korrad suve jooksul reaalselt võid vajada.
Jättes nüüd kõrvale hinna,veekindluse ja muu mitte olulise teekonna leidmisel ja keskendudes ainult navigeerimisele,siis seal pole neil mingit olulist vahet muude Garmini toodetega.
Vaatasin veel sellist asja ,küsisin kõige odavamat,et vaadata,mis on kõige odavamal vähem kui kalleimal.
Garmin DRIVE 51 LMT-S hinnaga 129€
Põhimõtteliselt ka sellel seadmel on kõik sama,mis kalleimal,navigeerimiseks vajalik olemas,saab lisada ka paljudele vajalikke mälukaardil olevaid kaarte jne.Suurus siis 5 tolli ehk ka päris suur.
Kui endale tõesti oleks isklikuks kasutuseks vaja osta,siis selle ostakski.Lisaks võiks osta mingi kallima veekindla koti näiteks GIVI ja saab kõik samad omadused navigeerimiseks mis 550€ :?: :!: :idea: kallimal tootel.

Ma ise olen siiani kasutanud ühte vanemat Garmini nö auto seadet ka tsiklil,millele on ostetud GIVI kott vihmasaju korral kasutamiseks,siis võin kinnitada,et see kombo toimib hästi.Kotiga on päikeses natuke kehvem,aga mina isiklikult kasutan kotti tõesti ainult vihmas ja muidu on see seade mul lahtiselt paigaldatud.Kuna suurema osa ajast,mil sõidan tsikliga on ilus ilm,siis pole mingit probleemi.Kindaga saab kasutada,aga aadressi ma kidaga ei toksi ja seda ei olegi mõistlik sõidu ajal teha.Ainuke miinus minu jaoks siis võrreldes moto naviga oleks see,et ei ole ratta külge lukustatud vaid peab kaasa võtma,mis pole ka teab mis keeruline.550€ eest võin sõbra oma ka taskus kanda

Ma siis jätkuvalt kuulaks motonavi kasutajate kogemusi navigeerimisel võrreldes autonaviga või Waze või muu navigeerimis programmiga.
Just navigeerimine,mitte veekindlus,kinda sõbralikkus jne. On seal siis reaalselt ka mingi vahe või ei ole? Minu arust ei ole,aga võibolla ma eksin.
Muidugi lisaks,et Garmini tava kaart ei ole parem,kui on Waze oma.
Näiteks ei saa Garminiga siia: https://www.google.ee/maps/place/RMK+Ki ... d26.103977
,aga Waze näitab kõiki teid mis seal Endla looduskaitsealal on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:

Näiteks ei saa Garminiga siia: https://www.google.ee/maps/place/RMK+Ki ... d26.103977
,aga Waze näitab kõiki teid mis seal Endla looduskaitsealal on.

mismõttes ei saa Garminiga sinna? Proovisin näiteks aastaid vana Eomapi 2010 kaardiga ja ilusti juhatab sinna..
Ja kui soovid vaadata näiteks Regio kaarti ja võrrelda teistega siis kõige lihtsam on seda arvutis vaadata siit (hetkel sama koht): http://kaart.delfi.ee//?bookmark=ea7604 ... 1d3aefc195
Kas kasutad ikka Eesti enda tootjate kaarte Garminis?
Pilt

Ja lisan veel, et ei ole mõtet võrrelda auto ja moto seadet. Sisu on neil suht sama. Aga vahe on korpuses (veekindlus) ekraani loetavuses ja hoidjas. Lisaks erinevad tsiklile mõeldud lisavõimalused...ala rehvirõhu kontroll jms.
Küsimus on puhtalt hinnas ju tegelikult..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas:

Ja lisan veel, et ei ole mõtet võrrelda auto ja moto seadet. Sisu on neil suht sama. Aga vahe on korpuses (veekindlus) ekraani loetavuses ja hoidjas. Lisaks erinevad tsiklile mõeldud lisavõimalused...ala rehvirõhu kontroll jms.
Küsimus on puhtalt hinnas ju tegelikult..

Lisavõimalused mind ei huvitanud,aga vastus ammendav. (w)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas isakene »

Wazespetsid, šeerige teadmisi - mul on autos permanentselt installitud odava otsa LG android, kogu aeg juhtme otsas, waze pidevalt jookseb. Kas on olemas äpp, mis süüte sisse lülimisel ekraani ja waze aktiveeriks ning mootori seiskamisel ekraani pimedaks teeks?

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Me armastame Wazet

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Näiteks ei saa Garminiga siia: https://www.google.ee/maps/place/RMK+Ki ... d26.103977
,aga Waze näitab kõiki teid mis seal Endla looduskaitsealal on.

mismõttes ei saa Garminiga sinna? Proovisin näiteks aastaid vana Eomapi 2010 kaardiga ja ilusti juhatab sinna..
Ja kui soovid vaadata näiteks Regio kaarti ja võrrelda teistega siis kõige lihtsam on seda arvutis vaadata siit (hetkel sama koht): http://kaart.delfi.ee//?bookmark=ea7604 ... 1d3aefc195
Kas kasutad ikka Eesti enda tootjate kaarte Garminis?
Pilt

Kasutasin Garmini kaarti,mis oli hetkel just uuendatud.Olin seal seoses Põltsamaa jõel toimunud süsta võistlusega ja seal oli kontrollpunkt.Neid teid(korralikud kruusateed,mitte mingi suvaline rada) lihtsalt ei olnud Garmini kaardil olemas.Garminil ja ka Sygikul(oli teisel autol ) lõppes tee sealt,kus tuli Purskava allika juurde keerata.Samuti sõitsin seal kandis veel mööda mitmeid teid,mida ka ei olnud Garmini kaardil olemas,aga Waze kaardil oli kõik olemas.Isegi selle jõeäärse lõkkekoha leidis otsing üles ja sai navigeeerida sinna.
Järgmisel võistlusel Lätis Salaca jõel oli jälle Garmini kaardil mitu kohta,kust tee justkui läks jõeni(käisime enne võistlust trassi üle vaatamas),aga neid teid jälle polnud olemas ning Waze kaardil polnud samuti teed olemas.Tundus,et Garmini kaardil olid metsasihid(Autoga mitte läbitavad igaljuhul) või midagi sellist teeks pandud.
Minu looduses navigeerimise seis hetkel 2:0 Waze kasuks ja Garmini kahjuks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”