Intercom

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas simp »

Ain kirjutas:

Mis puudutab seda 3 aastast vahet siis pidasin silmas järgmist loogikat- 2015 suvel oli minul Packtalk käes ja ka mitmetel tuttavatel(Cardo teatas Packtalki turuletulekust 2014 sügisel et 2015 alguses tuleb müüki). Ehk siis meil oli juba suvel reaalne kogemus sellest mismoodi see uus tehnoloogia töötab.

ja sellel hetkel polnud packtalk'il seda funktsionaalsust millest sa siin põhiliselt pasundad ja kolme aastat mõõdad.

Ain kirjutas:

Täna ei ole minuteada veel Eestis kellegil Sena uut seadet selles mõttes käes olnud, et ütelda mul on kogemused selle kasutamisel grupis. See kogemus võib tekkida võibolla nüüd talvel saanimeestel. Aga tsiklimeestel tekib reaalne kogemus vast suve alguseks.

Täitsa võimalik, ka mina ei tea isiklikult kedagi kellel 30k kasutusel oleks. Samas kui ma oleks toote edasimüüja, oleks mul kindlasti paar eksemplari juba testitud.

Ain kirjutas:

2016 suveks sõitsime kogu oma pundiga Packtalkidega. Tegime kevadel paki valmis ja edasi oli kokku saades ainult sisselülitamise vaev. Enne seda olen ise kasutanud kõiki Cardo tipu seadmeid, et saada aimu mismoodi asjad käivad ja mis on mis. Ja julgen ikkagi väita et Cardo on kiivriside vallas tugev tegija ja suunanäitaja. Olen seda püüdnud ka alati teistega jagada. Juba 2011 aastal G4 seadmetega suhtlesime mäletamistmööda korraga 13 seadmega. Hiljem G9x iga oli tehas juba midagi ära piiranud. See oli siis ketis side- paras kepp tänasega võrreldes. Kui keegi oli telo külge ühendanud või kuskile eest ära sõitis siis kogu kampa uuesti tööle saada oli piin... Ma ei ole kunagi ütelnud et Sena või hiinakad on p***. Igale asjale on omad kasutajad ja sõltub see paljuski rahakotist ja maitsest ja paljuski sellest millega sõbrad sõidavad.

Üldiselt käivadki tootjad erinevas sammus. Kord on üks ees, kord teine. Aasta tagasi oli Cardo ees, nüüd Sena. Reaalne suunanäitaja on alusprotokoll(BLE), mitte cardo/sena. Mõlemad implementeerivad baasprotokolli võimalusi.

Ain kirjutas:

See mida keegi müüb ei puutu absoluutselt asjasse...Otsuse teeb ikka ostja. Ja arvan et tähtis on, et inimesed jagaksid omi reaalseid kogemusi mitte seda mis kuskil keegi kirjutas või rääkis.

Ostja ootab, et välimuselt neutraalsete kogemuste autoril ei oleks huvide konflikti. Kui on olemas potensiaalne (proovi korra veel) huvide konflikt, siis oleks viisakas see ära mainida.

Macintosh kirjutas:
Spoiler
simp kirjutas:

Muidugi nõme on see, et Sena vähemalt hetkel ei ole FW uuendusega mesh'i vanematele seadmetele lisanud, sest tegelikult riistvaras erinevusi pole :D
(va smh-10 ja teised mis BLE peal pole)

Kõik teavad, miks seda juhtunud pole ja ilmselt ei juhtugi.

Eks ta nii ole jah. Kahtlustan, et "kaheprose" süsteem on piisavalt keerukas, et seda poleks võimalik häkkides backportida.

Macintosh kirjutas:

Ma siiski uuriks enne kuidas 30k kasutamise teglik kogemus on. Sena jaoks on harjumuseks saanud, et esimene laine kasutajaid tegeleb toote testimisega tegelikes oludes. Kogu sealt tulenev vastustus veeretatkse edasimüüja peale. Tugi mida Sena sel ajal ise pakub on natuke halvem kui väga vilets. Aga kui esimene laine on üle käinud ja vead väja triigitud siis on tegu esmaklaasilise tootega.

See on selline kahe otsaga asi. Kui tahta nüüd-kohe osta, siis tuleb sellega arvestada. Õnneks need vead triigidakse FW uuendustega välja. St, ma pigem kannataks natuke betatestimist, kui aeguvat riistvara. Tänu meie kehvale suusailmale, jõuab ülejäänud maailm enne pool aastat seadet testida :)

Kuna ma olen ka peast vähe imelik, siis 20S'iga tegin selle 'beta' perioodi läbi. Polnud midagi väga hullu, aga tõe huvides pean kinnitama, et paari veaga tegelesin küll.



Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas:
simp kirjutas:
Ain kirjutas:

Üldiselt Võiksid sa sellel teemal sõna võttes alati ära mainida, et oled Cardo edasimüüja. Siis on see fakt ka suvalisele lugejale kenasti teada.

Ain...kuidas on? Oled edasimüüja või mitte?
Juhul, kui oled siis on sinu teksti puhul tegu erapooliku sõnavõtuga ning iga Cardot puudutav postitus peaks ka sellekohase teatega algama. Vastasel juhul võib ülejäänud lugejatel jääda mulje, et sinu näol on tegemist pahaaimatu möödakäijaga.

Olen küll jah. 2011 aastast. Olen seda ka varasemalt ütelnud kui vajadus on olnud. Hetkel tundub mulle, et keegi näeb tonti seal kus seda tegelikult pole... Arvan lihtsalt,et mul on olemas piisavalt teadmisi ja kogemusi mis puudutavad Cardot. Ja kui kuskil on millestki juttu siis ütlen oma arvamuse välja. Tavaline on see, et inimesed omavad mingit seadet ja nad ei oska seda elementaarselt kasutada. Ja siis võidakse avaldada arvamust, et üks või teine asi on jama. Mis mõtet on jahuda mingitest spetsiifilistest terminitest ? Räägime lihtsas keeles. See et Cardo lisas mingil hetkel uuema tarkvaraga mingeid lisavõimalusi ei olegi nii tähtis ju.Tähtis on see, et 2015 tuldi välja seadmetegaga mis suutsid vabalt grupis üksteisega suhelda- ehk siis mitte ketis. See, et algselt oli grupi suurus max 10 inimest, hiljem 15 ei olegi nii tähtis..sest tavaliselt nii suures grupis ei sõideta.
Peace!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas:

Olen küll jah. 2011 aastast. Olen seda ka varasemalt ütelnud kui vajadus on olnud. Hetkel tundub mulle, et keegi näeb tonti seal kus seda tegelikult pole... Arvan lihtsalt,et mul on olemas piisavalt teadmisi ja kogemusi mis puudutavad Cardot. Ja kui kuskil on millestki juttu siis ütlen oma arvamuse välja. Tavaline on see, et inimesed omavad mingit seadet ja nad ei oska seda elementaarselt kasutada. Ja siis võidakse avaldada arvamust, et üks või teine asi on jama. Mis mõtet on jahuda mingitest spetsiifilistest terminitest ? Räägime lihtsas keeles. See et Cardo lisas mingil hetkel uuema tarkvaraga mingeid lisavõimalusi ei olegi nii tähtis ju.Tähtis on see, et 2015 tuldi välja seadmetegaga mis suutsid vabalt grupis üksteisega suhelda- ehk siis mitte ketis. See, et algselt oli grupi suurus max 10 inimest, hiljem 15 ei olegi nii tähtis..sest tavaliselt nii suures grupis ei sõideta.
Peace!

See on tore, et sa tootest ja tema omadustest räägid aga mul lugejana peab olema sealjuures aru saama, et sa pole objektiivne. Asjaolu, et sa kusagil oma huvi maininud oled ei maksa midagi (minul näiteks teadmine puudub). Ma ei näe, vaata ega otsi tonti, ma küsin korrektsust. Märgi lihtalt juurde, et oled edasimüüja/maaletooja/mis-iganes-huvidega-tegelane ja jäta edasised järeldused sealt juba lugejate-kirjutajate teha ning räägi, mis sa öelda tahtsid.

Ma olen nõus, et mesh tehnoloogia on igati vinge ja oluline aga tegelikkuses ei oma väga tähtsut, mis aastal Cardo sellega välja tuli. Või kes oli esimene. Oluline on see, kus me täna oleme ja milline on konkurents ning tulevik. Üldse on nõme kiidelda mingite tehnoloogilise saavutustega, mis seisnevad alusprotokolli omaduste võimaluste piiramises. See, et Cardo on täna selline-või tesistsugine ei oma tähtsust. Cardo ja Sena on laias laastus nagu Vestman ja Piibleht, kus kord on üks peal ja siis jälle teine. Neil kumbalgi pole märkimisväärset eelist. Esimese medali annan ma välja sellele, kes lõpetab ära selle jama nimega "universaalne intercom" ja toob turule midagi pärisel universaalset. Sinnmaani pole meil muust rääkida, kui sellest, millised omadused ühel või teisel tootel on murdosa jagu paremad. "Hiinlased" panevad niikuinii mõlemale pika puuga ära, kui saadavat väärtust eurode vastu võrrelda.

Kui keegi vajab täna meshi siis selleks on kohe ja nüüd Eestis koha peal saadaval vaid Cardo, kui pikemas plaanis vaadata siis ma teeks panuse siiski Senale, sest nad on korduvalt tõestanud, et suudavad paari kolme tarkvarauuendusega toote täiesti uuele tasemele viia. Lisaks on mulle jäänud mulje, et Cardo seadmed on pisut robustsemad, kui Sena S20 ja K30 ehk siis võsas müttamiseks peaks justkui võtma kas mõne Cardo või Sena S10.

Robustsust mainides on tähelepanuta jäänud üldse Midlandi tooted - need on märkimisväärselt tugevamad ja kestvamad ning veekindlamad, kui eespool mainitud kaks. Lisaks on ka aku kestvus Midlandi toodetel parem, ühe laadimisega saab ligi 20 tundi järjepanu lobiseda. Midland BT NEXT PRO kirjeldusest leidsin ma sellise asja: "Midland siseseadmetel on kaks ühendust, mistõttu neid saab kasutada ka teist marki toodetega.". Huvitav, kas see võikski olla see päris universaalne intercom või on jutt mllestki muust?

http://tehnoturg.ee/midland-bt-next-pro ... ystem.html
https://www.midlandeurope.com/en/produc ... sone-c1222

BT Next pro.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas simp »

Macintosh kirjutas:

Kui keegi vajab täna meshi siis selleks on kohe ja nüüd Eestis koha peal saadaval vaid Cardo, kui pikemas plaanis vaadata siis ma teeks panuse siiski Senale, sest nad on korduvalt tõestanud, et suudavad paari kolme tarkvarauuendusega toote täiesti uuele tasemele viia. Lisaks on mulle jäänud mulje, et Cardo seadmed on pisut robustsemad, kui Sena S20 ja K30 ehk siis võsas müttamiseks peaks justkui võtma kas mõne Cardo või Sena S10.

bikemanis on 30k 'laos' olemas. Ei tea täpselt mida see nende puhul tähendab, kas saab kohale marssida ja ära osta või tuleb paar päeva oodata.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas:

Robustsust mainides on tähelepanuta jäänud üldse Midlandi tooted - need on märkimisväärselt tugevamad ja kestvamad ning veekindlamad, kui eespool mainitud kaks. Lisaks on ka aku kestvus Midlandi toodetel parem, ühe laadimisega saab ligi 20 tundi järjepanu lobiseda.

Ok. Asi selge.
Mis puudutab Cardo tooteid siis näiteks veekindlusega seotud probleeme pole minuteada väga olnud. Küll aga oli Packtalki esimestel mudelitel vanemate seadmetea võrreldes probleeme antennidega. Päris paljud suutsid need ära murda. Ja kuna seal antennis pole lihtsalt "traadi jupp" vaid lisaks veel trükiplaadi riba siis peale eraldumist ei olnud side enam hea. Aga tehas on need reeglina kõik uue seadme vastu vahetanud. Uuematel Packtalkidel on antenni ehitus juba tugevam ja neid pole minu teada keegi ära murdnud. Senal näiteks tundub loogiline, et antenn on suunaga taha just kasutuse osas- kui käega või oksaga vastu läheb siis ei murra ära..Samas levi osas oleks loogiline, et püstise antenniga Cardol oleks tänu sellele levi parem. Mine sa tea..
Aku osas on ka Cardol paljude arvates kõneaeg vähenenud...aga normaalse päeva saab sõidetud.Kuigi vanasti sai sõidetud päev otsa G4,G9 ja G9x seadmetega nii et sidekanal oli koguaeg püsti ja mikker avatud. Packtalkil avatakse mikker ja sidekanal lükatakse siis püsti kui rääkima hakkad - ehk siis oleks loogiline et aku peaks pidama rohkem.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Võtaks siia kokku ka edasimüüad Cardo ja Sena siis. On see modede poolt ok?

Sena:

Bikeman
Motodepoo
Motomarket

Cardo:

Garmineesti / siin on pisike etteheide e-poele, seadmetel on all kirjas, et tutvu ka Duo paki hinnaga aga kuskil pole viidet Duo pakile :)

Midland:

Tehnoturg

Kes veel? Cardot ei leidnudki, et keegi veel müüks.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Kui kedagi kotib, siis täna kehtib viimast päeva louis.eu-s 50eur allahindlus 249eur+ ostu puhul. Teoreetiliselt ei kehti sidesüsteemidele, aga mul õnnestus koodiga 349 tellida 20s Evo hinnaga 259eur koos postikuluga.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


LeoMessi
Postitusi: 13
Liitunud: 10 Veebr 2017, 19:20

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas LeoMessi »

http://www.interphone.com/documents/102 ... d8d157364d

Interphone pakub normaalsed intercomid

Kasutaja avatar

Jake
Postitusi: 46
Liitunud: 31 Juul 2017, 14:09
Tsikkel: Ducati Diavell

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Jake »

Kas keegi BT-S2 saatjat on kasutanud?
Selle saab Gearbestist ca 30€ga ning youtube reviewde põhjal astub üsna korralikult Sena kandadele.

https://www.gearbest.com/motorcycle-par ... 64924.html

https://www.youtube.com/watch?v=c56S4ICbCm4
https://www.youtube.com/watch?v=N_fRPcElmTw&t=76s

Ducati Monster 620 -> Ducati Monster 796 -> Ducati Diavell
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Perry »

Mina olen seda BT-S2 intercomi oma kahel kiivril nüüdseks aastakese omanud ja ei ütlegi ühtegi halba sõna. Telefoniga ühildub hästi, muusikat saab kuulata, kõnedele vastata ja kahe kiivri vaheline side on ka täiesti rahuldava kvaliteediga. Akut pole veel päevaga tühjaks suutnud sõita. Pole ka päris 12h järjest kasutanud aga no 7-8 tundi on küll pidevalt sees olnud.

Ainuke miinus võiks olla kahe kiivri omavahelise side connectimine (isegi kui on varasemalt paaritatud) mis vahest vajab natuke pusimist aga kui juba ära ühendub siis püsib ilusti isegi kui vahepeal muusika kuulamise mode peale vahetad. A ja seda ka, et kuularite sättimisest sõltub ka kui valjusti mängib, mina panin kuularitel sellised lisapadjad alla, et kõrvale lähemal oleks, see parandas oluliselt muusika kuulamise kvaliteet. Ehk teisisõnu selle raha eest küll ja enam intercomi.

Kasutaja avatar

Jake
Postitusi: 46
Liitunud: 31 Juul 2017, 14:09
Tsikkel: Ducati Diavell

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas Jake »

Perry kirjutas:

Mina olen seda BT-S2 intercomi oma kahel kiivril nüüdseks aastakese omanud ja ei ütlegi ühtegi halba sõna. Telefoniga ühildub hästi, muusikat saab kuulata, kõnedele vastata ja kahe kiivri vaheline side on ka täiesti rahuldava kvaliteediga. Akut pole veel päevaga tühjaks suutnud sõita. Pole ka päris 12h järjest kasutanud aga no 7-8 tundi on küll pidevalt sees olnud.

Ainuke miinus võiks olla kahe kiivri omavahelise side connectimine (isegi kui on varasemalt paaritatud) mis vahest vajab natuke pusimist aga kui juba ära ühendub siis püsib ilusti isegi kui vahepeal muusika kuulamise mode peale vahetad. A ja seda ka, et kuularite sättimisest sõltub ka kui valjusti mängib, mina panin kuularitel sellised lisapadjad alla, et kõrvale lähemal oleks, see parandas oluliselt muusika kuulamise kvaliteet. Ehk teisisõnu selle raha eest küll ja enam intercomi.

Oh, super. Olengi mõelnud, et kas keegi on pikemalt ka seda juba kasutanud ning oskaks kaasa rääkida. Siis tellin endale ka ära ja saan naisega koos sõitmas käia :D

Ducati Monster 620 -> Ducati Monster 796 -> Ducati Diavell
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Minul ka teine hooaeg BT-S2 ga ja igatahes pärast kahte päeva üks surnud. Eks selle hooaja saan naise omaga ära sõita. Kui see ära ei sure. Ja järgmiseks hooajaks kindlasti siis mingi kvaliteetsem toode. Sai paar päeva ilusti kuulatud ja kõik töötas, kuni üks kord lõpetas. Mõtlesin, et aku tühi aga ei hakka laadima ka mitte. Muidu siiani olin väga rahul tootega. Hind hea, heli ka suht enam vähem ja meile piisas. Hetkel aga enam hiina toote poole uuesti ei tõmba.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas AzA »

Hiinaga ongi nii, et kas veab või ei vea. Sena raha eest saab neid 5 tükki lihtsalt kapile osta ja jääb bena ja õlleraha üle ka.
Samas see muretu tunne.
Mu senadega sellist asja, et ei töötaks pole. Igast asendist intercom kaaslasega, nuppu ja musa üürgab, kiuksub waze'i kõrva vahele jne.
Samas 2 komplekti 400€ .... njah.
Kiivri integreeritust poleks schubertil, siis mõtleks ilmselt hiinaka peale.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on hiinakate paar nüüd 3 hooaeg ja siiani töötavad mõlemad. Ma laen beid kui meelde tuleb, ikka kuu või paari kuu takka,et akud elus püsiks. Panin nad laadija otsa ja on garderoobis riiuli peal nähtaval kohal,et nö silma all oleks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

hsgold
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Mai 2017, 13:42
Tsikkel: Yamaha Fazer 600
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Intercom

Lugemata postitus Postitas hsgold »

Ütleks ka "hiinakate" suunas mõned head sõnad!
Ise kasutan (+sõber) sellist intercom seadet nagu: BT-S3. Oleme kasutanud neid aasta algusest (2018) alates ning ei kurda.
Aku kestab nii kaua, et ei mäleta kuna viimati laadisin. Kui sõita linna ääres (segajaid vähem) siis 1km vahemaad on täiesti OK. Kui aga liikuda näiteks Riiamäelt alla kaupsi suunas (Tartu) siis signaal võib kaduda. Kas on segajaid palju + mägi jne jne. Niipea kui fooris kohtume on connection jälle olemas ja voila.
Enda rumalusest, et alguses manuali ei lugenud on sõidu alguses olnud veits "pusimist", et omavaheline ühendus saada. Kui sõita üksi ja soov vastata kõnedele siis niipea kui BT on lülitatud sisse on sekundite küsimus kui ühendus automaatselt olemas.
Müra jne faktorite puhul on ikka määravaks mis kiiver sul on ja kui suurel kiirusel liigud. Mikri asukoht ja lähedus on olulised - kui ei taha kõvema häälega rääkida.
Lisaks on veel ka FM raadio, mis töötab, aga pikalt katsetanud ei ole (sõites ringi, et kuidas on levi) kuna ei mäletanud selle olemasolu (manuali lugemine).

Mina maksin kahe komplekti eest alla 100€ ning leian, et see on igat eurot väärt. Kindlasti on kallimatel süsteemidel erinevad lisad, mis teevad elu lihtsamaks, aga mis on eesmärk kui istud rattale ja keerad rutskat ning kimad nelja tuule poole!?

Printeril tooner jälle otsas?!? https://toonerimees.ee

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”