Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

KIBU
Tsikkel: R1200GS Rally
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 38 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus #1231 Postitas KIBU » 21 Mai 2017, 17:15

Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:Mis asjalik kiiver, kui tahta päikesevisiiri, avatav ning kõrvaklapid peas juhtmevaba side jaoks?

HJC RPHA Max Evo.

* vaikne
* mugav
* kerge
* hea ventilatsiooniga

https://www.motodepoo.ee/catalogue/709-hjc-rpha-max-evo

vaidlen veits vastu.
kasutasin paar hooaega. visiir vett ei pea korralikult. tugevama vihmaga tilgad seespool visiiri pinnal. ventilatsioon on hea aga ka siis kui seda vaja pole ehk et lekib kõvasti. osadel (mitte kõigil, võibolla esimeste partiide viga, minu omal nt ok) on lõuaosa liigendi juurest väga nõrk, praod tulevad sisse. värvkate on nõrgapoolne, kivitäkked tulevad liig kergelt. päikesevisiir moonutab pilti veits, kiivri peal asetsev avamis/sulgemis süsteem hakkab suht vähese kasutamise järel tuulekäes klõbisema. pigem selline sooja ilma kiiver lühemateks sõitudeks mitte nt motomatkale.
endlae soetasin just sellise x-Lite avatava. http://shop.sbk.ee/index.php?route=prod ... ct_id=6469
mõned sajad km sõitnud sellega alles ja vihma pole saanud kuid esmamulje põhjal kindlasti palju parem kiiver kui rpha max evo. vaiksem, väga õhutihe kui avad ja visiir kinni, päikesevisiir täitsa ok kuigi sinakas pole minu eelistatuim variant. lisaks lõuaosa üles lukustamise võimalus ja sert ka avatuna sõitmiseks, visiirile väikese õhuvahe jätmise funktsioon. kiivrikrae käib kiivri küljes tõmblukuga. kõrvaklapi süvendid piisavalt sügavad ja õiges kohas. prillisõbralik.

PS kui keegi siiski tahab seda Max Evo siis minu M suurus läikiv must riiulil vedelemas. suht värske visiiriga. üle 100,- oleks piinlik küsida selle eest ja alla 50,- ei raatsiks anda

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 349 korda
Tänatud: 322 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #1232 Postitas Macintosh » 21 Mai 2017, 17:36

KIBU kirjutas: vaidlen veits vastu.
kasutasin paar hooaega. visiir vett ei pea korralikult. tugevama vihmaga tilgad seespool visiiri pinnal. ventilatsioon on hea aga ka siis kui seda vaja pole ehk et lekib kõvasti. osadel (mitte kõigil, võibolla esimeste partiide viga, minu omal nt ok) on lõuaosa liigendi juurest väga nõrk, praod tulevad sisse. värvkate on nõrgapoolne, kivitäkked tulevad liig kergelt. päikesevisiir moonutab pilti veits, kiivri peal asetsev avamis/sulgemis süsteem hakkab suht vähese kasutamise järel tuulekäes klõbisema. pigem selline sooja ilma kiiver lühemateks sõitudeks mitte nt motomatkale.

Need olid esimese partiid vead. Tootja "triikis" need väga kiiresti välja, sest eesmärgik on konkureerida Schuberti ja Shoei tippkiivritega. Ainuke väide sinu loeteleus millega ma nõus olen on päikesevisiiri moonutused. Seda +13K kilomeetri järel igasuguse ilmaga ja oludes: +2- 30C, 12h paduvihmas, tolmus, kuumuses, linnasõidus, motomatkal jne.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 86 korda

Lugemata postitus #1233 Postitas ranel » 21 Mai 2017, 17:42

Oeh, kiivri leidmine on hullem kui naise valimine. Kas mingeid odavama otsa päikeseprille siis keegi teab, mis kiivrisse kenasti istuks?
Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 472 korda
Tänatud: 105 korda

Lugemata postitus #1234 Postitas urmas66 » 21 Mai 2017, 19:52

ranel kirjutas:Oeh, kiivri leidmine on hullem kui naise valimine. Kas mingeid odavama otsa päikeseprille siis keegi teab, mis kiivrisse kenasti istuks?

Ma olen neid kasutanud,neil on pehmed ja õhukesed aisad.Kui aisad on vähe paksemad,siis ei kannata kaua olla,teeb kõrvatagused valusaks.Neil on talutav ilma moonutuseta optika ja kõlbavad muidu ka kanda.Päikese eest kaitsevad päris hästi.Minu päikese visiiir on vastu loojuvat päikest natuke imelik ja kasutan üldse parema meelega neid prille.Mul veel ka kollase klaasiga samasugused.
https://becky.ee/toode/isikukaitsevahen ... lid-solus/
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 81 korda

Lugemata postitus #1235 Postitas Jesper » 22 Mai 2017, 12:40

Jepp, tööprillid, täpne mudel on vast igaühe maitseasi, aga põhiasi on et need kaarduvad ümber näo, mida tavaprillid ei tee. Vajadusel saab ka lahtise visiiriga sõita ja hind on soodne. Mu enda lemmikud on need: http://tooriistamarket.ee/et/kaitsepril ... pol%C3%BCk , aga eks täpsemat sobivust pead ise proovima.
Kasutaja avatar

Madlobster
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 175 korda
Tänatud: 214 korda

Lugemata postitus #1236 Postitas Madlobster » 22 Mai 2017, 12:47

Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:Mis asjalik kiiver, kui tahta päikesevisiiri, avatav ning kõrvaklapid peas juhtmevaba side jaoks?

HJC RPHA Max Evo.

* vaikne
* mugav
* kerge
* hea ventilatsiooniga

https://www.motodepoo.ee/catalogue/709-hjc-rpha-max-evo

rpha_ma_evo.jpg
rpha_ma_evo2.jpg

Vaikne ma ta kohta öelda küll ei saa. (Kas sport touringu peal üldse mõni kiiver vaikne on?)
Muus osas nõus.
Visiiri ülemine äär on paari kuuse kasutamisega ülemise tihendi poolt ära hõõrutud, sportlikuma sõiduasendiga väga häiriv, ei tea, kas selline asi peaks garantii alla kuuluma?
when life gets me down I'll just drop a gear and disappear
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 349 korda
Tänatud: 322 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #1237 Postitas Macintosh » 22 Mai 2017, 12:53

Madlobster kirjutas:Vaikne ma ta kohta öelda küll ei saa. (Kas sport touringu peal üldse mõni kiiver vaikne on?)
Visiiri ülemine äär on paari kuuse kasutamisega ülemise tihendi poolt ära hõõrutud, sportlikuma sõiduasendiga väga häiriv, ei tea, kas selline asi peaks garantii alla kuuluma?

Minu jaoks on vaikne. Vähemalt võrreldes kõikide teiste kiivritega mida ma proovinud olen.
See ülemise ääre kriipimine tundub olevat disainiviga. Visiiri serv nühib enne sulgumist vastu tihendit. Mul ilmusid kriimud alles aasta hiljem, kui olin teinud paar kruusasõitu.
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Tsikkel: DL1000 V-Strom
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 112 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #1238 Postitas Piipz » 22 Mai 2017, 16:14

Madlobster, mis sa neist kuuskedest sinna visiiri äärde topid? Muidu on aga mul sama probleem, õnneks see põhivaadet ei sega. Ning ülemise õhutusklapi vahele pidin veidike isoleeri toppima, sest see kippus sõidu ajal plärisema.
Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Rivo201
Tsikkel: GSX-R1000 K3
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #1239 Postitas Rivo201 » 22 Mai 2017, 16:46

Kiidaks vahelduseks ka kiivrit, mis oma ülesande ( (crash) ) täitmisel tegi suurepärast tööd -> Shubert C3 Pro.
Pauk käis, siis ei tundnud miskit (teadvust ei kaotanud). Hiljem pea käis veidi aega ringi. Valu või tagantjärgi kontrollimisel peapõrutust vms kahjustusi polnud.
(õnnetus rajal suhteliselt väikse kiirusega, iseloomult "highside", mingil aja hetkel käis pea vastu maad - enne keha või mitte ei oska kommenteerida. Kuidagi kole kärmelt käis, pealt vaatajate sõnutsi ka kõrgelt 8) .
Siinkohal siiski on postituse eesmärk näidata ja tõsta esile kiivrit, Kiiver ise aga selline : Eks igaüks teeb omad järeldused, kas hea või halb, kuid minu puhul toimis :)

https://drive.google.com/open?id=0BwHkJ37z-cprT1d2TWZhVU9EVHM

Põhja Siil
Tsikkel: GSX1400
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus #1240 Postitas Põhja Siil » 22 Mai 2017, 21:00

Hea see, mis hästi lõppeb.
Tahaks loota, et kallid kiivrid pole kallid vaid nime pärast. Pea meil kõigil üks, ja las parem katki läheb ülikallis kiiver, kui enda kuppel.

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist