navigatsiooniseade

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


pohjakonn
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Apr 2005, 19:48
Asukoht: r65;r850r;r1100rt

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas pohjakonn »

kuigi Zümo tehaseseaded on küllalt head,siis Zümo 550-nel saab täiendavaid setinguid muuta (muidugi omal vastutusel :wink: ), kui pressida avamenüüs kellajanäidul ca 10 sek (kasutasin ise kontrastsuse täiendavaks seadistamiseks).




Raigo
Postitusi: 1844
Liitunud: 29 Sept 2003, 19:23
Tsikkel: Iž Planetad, Iž Jupiterid
Asukoht: Rakvere

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Raigo »

Kas keegi oskaks rääkida Garmini dakota,oregoni ja colorado mudelistest?
Silma hakanud nii colorado 300, dakota 20 ja 10 kui ka oregon 300. Eesmärk kasutada nii tsikli peal kui ka jalgsi või jalgrattaga matkates. Millisel on parim hinna ja kvaliteedi suhe?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Raigo, kui keegi viitsib sulle pikalt rääkida, siis on äge, aga pika uurimise peale ma leidsin, et Oregon300 oleks hetkel the best bang for the buck.
Võid ise ka uurida oregon vs colorado vs dakota. Aga üldiselt Oregon on ka minu nimekirja tipus praegu. Legend HCX hakkab nõrgaks jääma uute kaartide puhul, need nii mahukad ja detailsed juba...

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Enn »

Olen nii umbes 3 aastat Coloradot kasutanud, nii autos, matkates kui tsiklil. Väga töökindel just ei ole, ongi momendil remondis kuna voolu pistik/mini USB ei andnud enam kontakti. Varem on ette tulnud et lülitab heast peast välja, või mõnda funktsiooni kasutades lihtsalt kukub ära. Aga ilmselt selle ostmisvõimalust ka enam palju ei ole kuna Garmini müüja väitel on tootmisest maas.

Kasutusmugavuselt veel nii palju et tsiklil sõiduajal just eriti näppima ei kipu ja ekraan on ka väikesevõitu.

n
Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas kraut »

Piipz räägib õigust.

Pilt

Teema algataja
manmad

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas manmad »

Tere,
Ise soetasin just firmalt arucad, Magellan Triton 1500. Sealses kompotis oli Eesti kaart, Oziexplorer, mille võimalusi offroadidel tihti kasutan ning linnanavigatsiooniks mõeldud iGO 8 rakendus. Suurim miinus vast see, et ekraan on väiksem kui teistel gepsudel, aga samas kasutades ei saa aru, et see segav faktor on.
Ühesõnaga soovitan soojalt, aparaat on väga korralik!

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Piipz kirjutas:

...

Aga miks mitte hoopis GPSMAP 60CSx?

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Raiki, muidu on see hea pill küll, kuid väheke aegunud. Jääb uuemate ja keerulistema kaartidega liiga kauaks mõtlema.

Aga tegelikult nüüd on vahepeal juba paar uut gepsu ilmunud ja ma võtaks nüüd juba midagi siit:
http://www.garmin.ee/metsa/kaarti-naita ... gpsmap-78s
http://www.garmin.ee/metsa/kaarti-naita ... gpsmap-62s
http://www.garmin.ee/metsa/kaarti-naita ... /gpsmap-78

Igatahes on nad vähe usaldusväärsema välimusega, kui Coloradod ja Oregonid ning meenutavad pigem seda GPSMAP 60CSx'i.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Härg
Postitusi: 96
Liitunud: 19 Veebr 2008, 18:50
Tsikkel: TDM850
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 12 korda

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Härg »

Ega kellelgi Pärnu kandis ei juhtu olevat Garmin nüvi 660 le sobivat välist antenni. Korraks tahaks proovida lihtsalt, kas minu surnud aparaat hakkab sellega tööle. ( ilma lisaantennita ei leia enam ühtegi sateliiti üles, traadijupiga mõned leidis )

Kontakt: 555 255 17
Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas soolo »

Tere.Oskab keegi ka Zümo 220 kohta midagi head ja halba öelda.Odavatest autonavidest sai siiber ja nüüd tahaks soetada midagi mis esimese vihma ja väikese vibra peale saba ei annaks. Olen mõelnud ka käsigepsu peale aga täna jäi see 220 silma.


cagiglioni
Postitusi: 39
Liitunud: 28 Apr 2004, 12:52

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas cagiglioni »

Mõned kuud olen kasutanud Zümo 220. Tuhatkond kilomeetrit on kruusa sõidetud, vihma ja pori on mõned korrad saanud. Seni töötab. Võib olla pole ma asjast aru saanud õigesti, aga Zümo 220-l ei saa asfaltteid välja lülitada navigeerimisel. On olemas offroad fuktsioon, aga see ei tunnista teid üldse.

Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas soolo »

Kas tal kompass on peal?

Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas kraut »

cagiglioni kirjutas:

ei saa asfaltteid välja lülitada navigeerimisel.

Ühelgi Garminil ega teadaoleval Garmini kaardil ei saa asfaltteid välja lülitada.

Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Soolo: kui 220 offroad navigatsioon ei tööta samamoodi, nagu käsi-garminil, siis minu soovitus on, et unusta ära ja võta ikkagi käsigeps.

cagiglioni: Aga mismõttes ei saa asfaldit välja lülitada? seda ei ole kunagi saanudki. kuid offroad navi peab siiski aru saama ka katteta teedest/kruusateedest ja metsaradadest.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas soolo »

Zümo 550 aitas meid Rumeenias ilma kaardita ilusti suuna peal hoida, kui 220 vähegi sarnaselt suuremaga toimetab siis sellest mulle piisab.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas Loff »

Zümo 550 offroad režiim on samamoodi totaalselt offroad! Veab kahe punkti vahele sirge joone igalt poolt üle ja läbi.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Kas keegi mingit muud tsiklile mõeldud navi kasutab peale TomTom-i ja Garmini ?
Huvitaks milline navi sööb nt. regio kaarti ? Katsetasin viimasel orienteerumisel
oma nutifööni navina aga paraku sai see olla ainult kas taskus või paagikotis. Töötas sealt
küll laitmatult aga kaart võiks ikkagi silme ees olla mitte taskus. Paagikoti kile alla
panin ka korra aga seal kuumenes aku nagu kasvuhoones imekiirelt ja telefon
hakkas kohe lällama liiga kõrge temperatuuri pärast. On olemas ka
rattahoidjad mingisugused aga noh vett ja vibra ma ei usu et nutiföön hästi
lenksu küljes kannatab... Kui aga oleks lenksu hoidja küljes ja kaardina tiksuks
näiteks google map, ehk oleks hea paberkaardiga võrrelda ja oma asukohta
tuvastada... Ei tea pole nii palju katsetada veel saanud telefoniga et leida seda
parimat lahendust. Tsikli GPS oleks ikkagi vist optimaalseim aga huvitaks just
need muud tootjad peale Garmini ja TomTom-i, mis suudaks head kaarti näidata
ja sinihamba kaudu ka hääljuhiseid kiivrisse edastada.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas madone »

garminisse ja tomtomi saab ju küll regiot ning eomapi vms sisse lasta... juba aastaid ju.

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Hmm.... seda et TomTom-i saab pole ma kuulnud ..... :roll:
Nende kahe puhul on pool hinnast nime pärast, huvitaks just
kas on olemas mingi lambikas, mis oleks odav aga sööks head kaarti

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas madone »

võid ju garmini miski.. mis see on etrex? osta..

piipz rallib sellega ringi, omal mul on gpsmap 60 sx.. mis on väheke overkill tho.

odavam variant ongi mingi telefon mis jookseb googlemapsi peal või midagi taolist aga ma ei kujuta ette jah kui mugav neid kasutada on tiskli peal.
kinnastega näppida, veekindlus, vibra taluvus jpm.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas kris. »

Olen mobiiliga navigeerinud alates 2007. Seda nii auto kui motaga, nii Skandinaavias, Euroopas kui Ameerikas. Kindlasti on spets navi mugavam, eriti kui pead mingit suurt (ja närvilist) karja juhtima. Kui aga omas rütmis sõidad, kannatad välja mõne lisavajutuse või aadressi otsimisel tekkiva viivituse siis pole mingit probleemi. Positiivse poole pealt on üks seade vähem kaasas kanda kui tsikli juurest eemale lähed. Vibrale on seni ka kõik vastu pidanud. Kui kasutad niiskuskindlat kotti koos pehmendusega siis see summutab suurema vibra ära.
Google mapsi kasutamist ei kujuta ette, see oleks juba liigne enesepiitsutamine :-).

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Riding with a King!
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas sang »

motoratsutaja kirjutas:

Kas keegi mingit muud tsiklile mõeldud navi kasutab peale TomTom-i ja Garmini ?
Huvitaks milline navi sööb nt. regio kaarti ? Katsetasin viimasel orienteerumisel
oma nutifööni navina aga paraku sai see olla ainult kas taskus või paagikotis. Töötas sealt
küll laitmatult aga kaart võiks ikkagi silme ees olla mitte taskus. Paagikoti kile alla
panin ka korra aga seal kuumenes aku nagu kasvuhoones imekiirelt ja telefon
hakkas kohe lällama liiga kõrge temperatuuri pärast. On olemas ka
rattahoidjad mingisugused aga noh vett ja vibra ma ei usu et nutiföön hästi
lenksu küljes kannatab... Kui aga oleks lenksu hoidja küljes ja kaardina tiksuks
näiteks google map, ehk oleks hea paberkaardiga võrrelda ja oma asukohta
tuvastada... Ei tea pole nii palju katsetada veel saanud telefoniga et leida seda
parimat lahendust. Tsikli GPS oleks ikkagi vist optimaalseim aga huvitaks just
need muud tootjad peale Garmini ja TomTom-i, mis suudaks head kaarti näidata
ja sinihamba kaudu ka hääljuhiseid kiivrisse edastada.

Mida sa navilt ootad?

Kui sul on väga suur soov käia mööda väikseid radu ja metsasihte, siis pead kasutama Eesti detailkaarti. Seda toodavad Regio ja EOMAP ainult Garmini platvormile. Põhimõtteliselt on võimalik seda käima joosta ka Symbianil (Nokiatel), XT Mobile vist oli rakendus. iPhone'il on vist kah mingi Garmini rakendus, Androidil minu teada mitte.

Kui aga põhihuviks on leida õiget aadressi liikudes mööda teid, siis selle jaoks kõlbavad kõik GPSi ja kaardirakendust sisaldavad nutifonid, seal sees olev kaart on selleks piisavalt detailne.

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Motoorienteerumise abivahendiks mul vaja navi. (PS tean tean, et see segav abivahend ja ainult paberkaardiga on kiireim / parim orienteeruda aga.....)
Kasutasingi viimasel etapil androidi ja selles olevat iGO navigatsiooni tarkvara, milles jookseb Regio kaart. Iseenesest on programm suht lihtne ja toimib ilusti küll aga on vahel hääljuhised natukene eksitavad ja selleks on vaja kaarti silme ette, et lihtsalt mingi tee jõnksu pärast kuskilt ära ei pööra kuna navi käsib paremale keerata. Probleem on lihtsalt selles, et pole seda telefoni kuskile panna nii et kaart ka silme ees oleks. Ehk siis minu hääljuhised tulid jope taskust või paagikotist ja kaarti ma ei näinud. Aegajalt piilusin paagikoti luku vahelt kui palju on pöördeni või sihtkohta. Kui panin telefoni paagikoti kiletasku alla, siis kuumenes seal aku kohe üle ja telefon hakkas hoiatama aku liiga kõrge temperatuuri eest. HTC-le on olemas ka rattahoidjad küll aga need ei ole HTC originaalid vaid kolmandate tootjate omad ehk siis HTC ise ei näe ette, et see telefon peaks tsikli või ratta lenksu küljes käima ja seal vibreerima. Seega ei ole õrna aimu ka, kas telefon sellele vibrale ja raputamisele vastu ka peab (kruusatee) näiteks. Niiskust loomulikult ka ei kannata ja see piirab niiskema ilmaga kasutamist aga suurim mure on vibra ja ka see, et lendab sealt hoidjast minema lihtsalt. Tsikli navide hoidjad peaks olema ikka nii konstrueeritud, et seade seal püsib pluss reeglina võimalik kindaga opereerida ekraanil ja niiskus ei ole ka probleemiks. Garmin ja TomTom on olemas jah ning nende eest tahetakse ka vastavat hinda. Samas on sõbral garmin Zümo 660 ja tema on selles navis pettunud. Menüü ja juhatamise ning tee planeerimise osas. TomTom rider II oli olnud oluliselt asjalikum ja ei sundinud 50 x sind ümber pöörama ja tagasi pöörama vaid kiirelt pakkus välja uue tee, kui mööda kuskilt teeotsast panid.
Huvitaks lihtsalt kas keegi kasutab mingit tsikli navi firmalt "TSUNGPONG" või mis iganes ja milles jookseb vabalt regio / EOMAP vms. hea kaart...
Hääljuhised peaks kindlasti ka olema edastatavad sinihambaga Cardo Scala Rider seadmesse. Käsi GPS-dega sõidetakse ka palju aga see ei juhata häälega ja ma ei tea, pole prooinud ei oska kommenteerida... äkki oleks käsi gepsuga ka rahul. Peab vist ikka ennast elektroonikast võõrutama ja ainult paberkaardiga hakkama möllama kuigi ma ikka ei kujuta ette kuidas ainult paberiga probleemideta sõidetakse... :roll:

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas randel »

Inglismaal on selline tore koht kust saab näiteks Zumo220 279£ (ca 320€) eest http://www.satnaveasy.co.uk/garmin-zumo-220-i22885.html
See oskab ka sinihamba kaudu juhiseid edastada. Siiski ise ma eelistaks 550 või 660 mudelit tänu mp3 võimalustele, on gpsile rohkem rakendust ja ei pea eraldi mp3-mängijaga majandama kui soov muusikat kuulata. Lisaks on gpsi ekraanilt lugude valimine oluliselt lihtsam kui mingi taskus oleva pulga pealt.
Igasugu "tsingpong" toodete kasutamine on minu arust rohkem it-meeste hobi, kes lihtsalt peavad mingeid tarkvarasid ja kaardirakendusi jms katsetama :D

Mina motoorienteerumisel gpsiga navigeerimist ei kasuta, võrdlen lihtsalt paberkaarti ja gpsi ekraanil olevat pilti. Iga punkti sisestamine on mõttetu ajakulu ja need paar pööret mis kahe kontrollpunkti vahele jäävad saab ju ka peas ära planeerida. Loomulikult peab selleks gps pilgu ees olema ja käsi-gps on selles osas kehv, et selle pilt on arvestatud kasutamiseks kiirusel 5km/h ehk liiga sigri-migri. Pealegi ei ole odavamate moto-navide ja korralike käsi-gpside hinnas suurt vahet. Kui põhihobiks hoopis jalgsimatkamine, siis loomulikult tasub pigem eelistada käsi-gpsi.

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas boob »

Miks peab kuskilt kaugelt tellima hakkama, kui Eestist võimalik see Nüvi 220 saada 299€ eest: http://www.garmin24.ee/teele-ja-soiduki ... -220/info6

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas randel »

Ei peagi, igaüks ostab sealt kust ise tahab. Näiteks garmin.ee lehelt 399€ eest http://www.garmin.ee/teele/moto-gps

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Möh, mitte ei saa pihta. Mul on selgelt meelde jäänud, et kui see Zümo 220 üldse müüki ilmus, siis sai seda kohe uuritud kuna oluliselt odavam kui Zümo 660 aga minule on meelde jäänud et suurim puudus oli just Bluetooth puudumine ja hääljuhiste edastamise võimalus. Väiksem ekraan on, kindasõbralik on, tsikli navi on aga just see häiris et pole sinihammast. Kas see nüüd lisatud zümo 220,-le või olen lihtsalt midagi väga mööda kunagi vaadanud.... MP3 on mul hetkel telefonis olemas ja töötab Cardoga perfektselt ning ka kvaliteet on tip top. Kui nüüd telefon ühendada GPS-ga siis see MP3 funktsionaalsus vist enam ei toimi ehk siis ma ei saa Cardo peakomplektist enam käivitada telefoni MP3 playerit.... aga mine sa tea äkki toimib siis läbi Garmini see asi. Jah sul on täiesti õigus, et järgmiste punktide sisestamine võtab kenasti aega aga suureks abiks olekski see, kui saaks visata pilgu ekraanile ja oma asukohta kiirelt tuvastada ehk siis kaart jookseb kaasa, kuhu hea pilku visata. Telefoni nikerdamine kuidagi lenksu külge ei ole kohe mitte see....
Aga mis see TomTom Urban Rider endast kujutab ? : http://palmtek.ee/tomtom-rider-urban-europe-eu
Kas see on Rider II järglane või lihtsalt nime muudetud... Kuna Garminile saab Regio kaardi peale panna, siis kuidas TomTom kaart hetkel on, kas on igati vääriline Regiole ? Sübra jutu järgi Zümo 660 on tema jaoks suur pettumus just route planning ja juhetamise osas kui pool tundi jaurab et pööra tagasi ja pööra ümber kui kuskilt mööda paned ehk siis juhm on natukene kuidagi. TomTom polnud seda häda ja menüü oli ka asjalikum, paremad valikud jne... aga see kaart Tom-l.... Käsi GPS ei taha jh, kui siis ikka tsikli oma

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas randel »

Zumo 220-l ei ole mp3 mängijat, bluetooth kiivrikomplektiga ühendamiseks on garmin.com lehe järgi täiesti olemas https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=135&pID=65210
esimene lause sealt:
Get in touch with the open road — have zūmo 220 show you the way. The affordable, compact zūmo 220 motorcycle navigator mounts neatly, right up on your bars, ready to guide your ride with spoken street names sent wirelessly to your Bluetooth®-enabled helmet or headset.
Ilmselt telefoni sidumine 220-ga ei õnnestu, aga kas Cardo ei oska siis jagada telefonist tulevat muusikat ja gpsi juhiseid mingite prioriteetide põhjal?

Ma ise olen veendunud Autocomi fänn ja kuigi see pole juhtmevaba, siis vähemalt töötab selle loogika mitmete seadmetega korraga täiesti probleemideta, lisaks pole vaja pidevalt mingeid karpe "paaritada" :wack:

Ma olen ainult Garmini gpsi kasutanud (kui Nokia Ovi Maps välja arvata), ehk et võrdlusmoment puudub, aga mingeid totaalseid jamasid navigeerimise jms küll ei meenu. Mõnikord ikka viskab väikeseid vimkasid aga tervikuna töötab täiesti normaalselt.
Regiol ja Eomapil on kaardil näiteks ka metsasihid olemas (kruusaklassis vägagi oluline), TomTomil ei saa sellise detailsusega kaarti ilmselt kunagi olema.

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

randel kirjutas:

Ilmselt telefoni sidumine 220-ga ei õnnestu

Siis oli ilmselt see puudus, mis mul meelde on jäänud ja ajasin Bluetoothiga segamini lihtsalt. Ehk siis hääljuhised tulevad üle sinihamba kiivrisse aga telefoni ühendamise võimalust Zümo 220,-ga ei ole mis on samuti minu jaoks väga suur miinus sest jube mugav on kõnesid sõites vastu võtta ilma et kiivrit peaks ära kakkuma alati ja seisma jääma. Selle pärast jäigi vit see Zümo 220 ostmine soiku...

randel kirjutas:

Aga kas Cardo ei oska siis jagada telefonist tulevat muusikat ja gpsi juhiseid mingite prioriteetide põhjal?

Ma ei usu aga siis oleks eriti hea, kui saaks Zümo 220 siduda Cardo G4-ga hääljuhiste jaoks ja samas on G4 ka seotud teöefoniga kõnede ja MP3 jaoks kuid siis jälle ei saa teise sõitjaga sidet pidada. Ehk siis telefon peaks olema seotud GPS-ga ja GPS kiivriga. Sellisel juhul on ainukene variant ikka Zümo 660 aga krt see on kirves. TomTom vist jääb kaartide osas jah igavesti Regiole alla ja see on eestis sõites oluline minu jaoks. Jama ka kui pooled teed puudu...

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: navigatsiooniseade

Lugemata postitus Postitas boob »

motoratsutaja kirjutas:

Ma ei usu aga siis oleks eriti hea, kui saaks Zümo 220 siduda Cardo G4-ga hääljuhiste jaoks ja samas on G4 ka seotud teöefoniga kõnede ja MP3 jaoks kuid siis jälle ei saa teise sõitjaga sidet pidada. Ehk siis telefon peaks olema seotud GPS-ga ja GPS kiivriga. Sellisel juhul on ainukene variant ikka Zümo 660 aga krt see on kirves. TomTom vist jääb kaartide osas jah igavesti Regiole alla ja see on eestis sõites oluline minu jaoks. Jama ka kui pooled teed puudu...

Miks Sa nii arvad, et siis ei saa teise sõitjaga sidet pidada? See ju ei puutu telefoni või naviseadmesse. Ühendad nad kõik ära ja kuulad ja räägid, lihtsalt side toimimise prioriteedi poolest on telefon või GPS omavahelisest sidest üle ning muusikakuulamise kanal ja raadio on need kõige alamad, millest kõik muu üle käib.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”