Eesti detailkaart Garminile
Moderaator: Moded
-
- Postitusi: 238
- Liitunud: 14 Aug 2006, 17:43
- Tsikkel: cbr600rr
- Asukoht: eesti tallinn
- Tänanud: 4 korda
- Tänatud: 1 kord
zx9r-zx9r-cbr600rr....cbr600rr.....
http://www.motodepoo.ee
http://www.motoringrada.ee
https://www.facebook.com/motodepoo.team.green
OT:Pole küll üldse teemasse aga ikkagi...
Kas selliseid kaarte on võimalik Garminisse pookida???
http://mapcenter2.cgpsmapper.com
või siis sihukesi???
Mul oleks kangesti huvi India kaart Garminile või tomtom-ile selgeks õpetada... Kas keegi oskaks aidata???
Kommionu kirjutas:Kas selliseid kaarte on võimalik Garminisse pookida???
http://mapcenter2.cgpsmapper.com
http://garminmapsearch.com/
Need ongi ju Garmini jaoks tehtud kaardid, seega kui seadmel on kaarditugi ja vaba mälu/mälukaart, siis saab küll.
Samas sealne India kaart ei paista olema eriliselt hea, nagu juures olevast jutust võib lugeda (baaskaardi teed kuni 2 km nihkes). See kaart sisaldab peamiselt POI-sid, et huvipunkte. Arvatavasti siis baaskaart on sama, mis Garmini Worldmap'il.
Rebaseonu kirjutas:Samas sealne India kaart ei paista olema eriliselt hea, nagu juures olevast jutust võib lugeda (baaskaardi teed kuni 2 km nihkes). See kaart sisaldab peamiselt POI-sid, et huvipunkte. Arvatavasti siis baaskaart on sama, mis Garmini Worldmap'il.
Oskad äkki pajatada kuidas need kaardid sealt garminisse copyda ja käima joosta?
Kommionu kirjutas:Oskad äkki pajatada kuidas need kaardid sealt garminisse copyda ja käima joosta?
Põhimõtteliselt siis Garmini kaardid on failid laiendiga IMG (failinimi on tavaliselt pikk number). Kui tõmbad vajalikud India kaardid alla siis valigi seal lehel "binary IMG" formaadis fail, see tõmbab sulle selle IMG faili arvutisse (asjad on kokku pakitud ZIP formaadis, pead need lahti pakkima kuhugi kataloogi, siis saad IMG failid).
Kui oled need soovitud IMG failid saanud kätte, siis need saad saata GPS-i. Selleks kasuta tasuta sendmap20 programmi, mille saad tõmmata siit:
http://cgpsmapper.com/download/sendmap20.zip
Sellelt lingilt tuleb ka ZIP fail mille pead lahti pakkima mõnda kataloogi. Siis paned sealt kataloogist käima sendmap20.exe ja sulle tuleb ekraanile vastav aken. Akna paremal pool on nupp "Add maps", vajuta seda ja siis saad näidata need IMG failid, mida tahad seadmesse laadida. Näitad oma IMG fialid ära ja nendest tekib ekraanile nimekiri. Ja ega nüüd midagi keerulist polegi, ühendada oma GPS seadme arvutiga ja siis vajutad "Upload maps to GPS" nuppu. Selle peale programm leiab su GPS seadme üles ja genereerib sinu näidatud IMG failidest kokku ühe faili nimega gmapsupp.img ja laeb selle seadme mällu.
TÄHTIS! Kui seadme mälus on juba olemas sama moodi laetud kaardid, siis need kirjutatakse üle. See tähendab, et kui on näiteks sees Regio või EOMAP'i Eesti kaart, siis see kaob ära ja asemele tulevad need kaardid, mis sa laadisid. Et seda vältida saab kasutada teist mälukaarti, ehk siis ennem uute kaartide laadimist paned sisse teise mälukaardi, ja siis hiljem vahetad mälukaarte vastavalt sellele, mis kaarti tahad kasutada.
See õpetus on tüüpilisele käsi GPS-seadmele, mida ühendad arvutiga näiteks USB kaabli abil. Kui ühenduskaablit pole ja GPS toetab mäliukaarti, siis vajutades üleslaadimis programmis nupule "Create gmapsupp.img" saad selle kaardifaili genereerida ka otse arvuti kaardilugejasse pandud mälukaardile (kataloogi Garmin).
Rebaseonu kirjutas:Selleks kasuta tasuta sendmap20 programmi, mille saad tõmmata siit:
sendmap20 ei leia GPS seadet üles.. raip...
nii.. aga kas seda IMG faili seadmesse a´la windows exploreriga ei kannataks tõsta? Proovisin.. ikka ei funka...
"teekonna arvutamiseks puudub detailkaart. Ilma selleta SP ei tööta!"
Kommionu kirjutas:kas seda IMG faili seadmesse a´la windows exploreriga ei kannataks tõsta? Proovisin.. ikka ei funka...
"teekonna arvutamiseks puudub detailkaart. Ilma selleta SP ei tööta!"
Windows Exploreriga annab seadmesse tõsta küll, kui sa saad seadme mälu teha omale arvutis nähtavaks. Sel juhul tuleb genereerida gmapsupp.img fail nagu ennem mainitud ja see siis kopida vastavasse kataloogi seadmes. Seadmed, mis loevad mälukaarti, nende jaoks peab mälukaardil olema kataloog nimega Garmin ja see fail siis seal sees.
Samas sul nagu seade ütleb, et ruuditavat kaarti pole (teekonna arvutamine). Ega need vabavara kaardid üldiselt ei ruudigi, ehk siis ei juhenda teekonda. Võimalik, et autoseadmetes polegi võimalik seda tüüpi kaarte kasutada või teine variant on see, et kuskilt menüüst saab peale panna off-road režiimi. Autoseadmete kohta ei oska ma midagi kosta, kuna pole kasutanud.
-
- Mode
- Postitusi: 758
- Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
- Asukoht: 5013912
- Tänanud: 2 korda
- Tänatud: 5 korda
Avastasin geopeitust mängides esimese tee, mida kaardil pole: http://www.regio.ee/?op=body&id=24&mark ... ircle_anim
http://www.geopeitus.ee/?p=350&c=395 Sellest aardest möödub tee lõunapoolt.
Puuduv tee on siis kaardil ainsana näha...
Ei saa jätta ka lisamata viidet ühele tarkvaratükile, mille saab telefoni sisse panna, mis seal erinevaid on-line kaarte näitab (sh Regio oma), oskab kasutada Bluetooth või telefonisisest GPS-i ja muuhulgas teekondi arvutab. Kas seda päris navigatsiooniks võib nimetada, ma ei tea.
http://www.nutiteq.ee/download.html - viimaseid päevi on tasuta beeta veel olemas. Kasutusinfo ja tagasiside: http://www.nutiteq.ee/forum/
Pole küll päris Eesti gps teema aga nati abi vaja... Nimelt on Garmin 2720 Streetpiloris algselt sees Europe NT+ v8 kaart, mida aga ei saa kuidagi sealt maha kustutada... Kas Streetpilotil on mingi nipp kuidas sellest sealt lahti saada??? Tahaks selle asendada NT 2008 asjaga, aga kahjuks pole seadmes piisavalt ruumi kui see vana versioon seal ees kükitab... sellist ülekirjutamise nippi samuti ei suuda leida...
See EOMAP'i toode tundub vägagi huvitav, kuna üle mitme aasta olen jälle õnnelik enduro ratta omanik. Küsimus tekkis seosese sellega, et oman juba navigaatorit, mille kaardimootoriks on IGO 2006 ja navigeerivateks kaartideks TeleAtlas, mis ilmselgelt ei võimalda mööda metsateid ja sihte seigelda. Kas sellises navigaator+kaardimootor konfiguratsioonis uus EOMAP'i kaart toimib? Või on tugi olemas ainult Garmini seadmetele?
LC4 640
Hm, iseenesest kahju! Samas liigitub ju suvaline navigatsiooniseade PDA'ks, millel on lihtsalt sisse ehitatud gps chip. Kui ma nüüd väga puusse ei pane, siis kõik need navigeerivad seadmed töötavad Windows CE seljas, (k.a. Garmin) seega idee poolest peaks ju teie toodetud kaart toimima ka muudes sarnastes seadmetes. St mul on huvi osta teilt see toode, sooviks lihtsalt olla kindel, et ma saan ta käima ka olemasoleva riist- /tarkvara peal.
O.
LC4 640
Garmin Mobile tarkvara on olemas. Kui selle saad käima oma seadme peal, siis saab ka EOMAPi kaarti kasutada. Siis veel selline programm nagu gpsVP, mis on tasuta ja peaks võimaldama seda kaarti näidata tasku-Windowsis (ise pole proovinud).
-
- Postitusi: 114
- Liitunud: 12 Juul 2006, 11:59
- Tänatud: 4 korda
-
- Soe ja sõbralik
- Postitusi: 8783
- Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
- Tsikkel: V-Strom 1050DE
- Asukoht: Tallinn
- Tänanud: 130 korda
- Tänatud: 326 korda
- Kontakt:
tokintmash kirjutas:Kas selle topicu esimeses postis mainitud meiliaadressid on muutunud? Tahaks ka kaarti soetada ja olen ka 2 meili saatnud kuid vastust pole saanud.
Kontorid
Tallinn (kõik tegevusalad)
Rävala 8, 10143 Tallinn
Telefon: 6 811 600
Faks: 6 811 601
E-mail: eomap@eomap.ee
Helista sinna ja küsi Tõnu näiteks
Piipz kirjutas:okok. aga Tõnule üks küssa veel tegelikult
Kas ma kaardist screenshotte võin üles riputada teistele vaatamiseks? Oletame, et ma olen käinud kuskil orienteerumas, saaks mapsource screenshoti teha..
Muide - valmimisel on üks geoandmete portaal aadressil www.geoape.com . Tegemist hetkel suhteliselt BETA üritusega, ent põhifunktsionaalsus on juba kasutatav. Asja idee on siis see, et saaks oma GPS logisid üles laadida teistele vaatamiseks. Asja kallal nokitsetakse pidevalt ning funktsionaalsus kasvab.
Eks (nagu igal noorel portaalil) ole tal mõningaid lapsehaiguseid, millest võib julgelt tiit@seikleja.ee aadressil teada anda (nagu ka kõiksugused arendusettepanekud ja funktsionaalsuse soovid).
-
- Soe ja sõbralik
- Postitusi: 8783
- Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
- Tsikkel: V-Strom 1050DE
- Asukoht: Tallinn
- Tänanud: 130 korda
- Tänatud: 326 korda
- Kontakt:
päris abiks featuur on jah see geoape. kunagi saab sealt vist tracke downloadida ka ma loodan et kasutaja ise saab määrata, millised trackid ta näiteks GPX-na välja jagab.
ning eomapi kõige viimasem versioon kaardist on äge, majade alad on ka peale pandud, enam ei pruugi kogemata rada läbi kellegi tagahoovi joonistada
EOMAPi viimane hoonestusega kaart on tõesti suur samm edasi.
Panen paar ekraanipilti Mapsource'ist, võrreldud Regio Eesti 1.0 ja EOMAP 21.04 beeta.
Regio:
EOMAP:
EOMAP on peale pannud ka talunimed. Ühest küljest on see hea aga mu meelest on need hetkel liiga suurelt, ehk siis eriti seadmes veidi häirivad ja vahet ei tee kohanimel ja talunimel.
Regio kaardil on minu jaoks üks suur eelis, et näeb maksimumdetaili (väikesed teed) Mapsources 1,5 km suumiastme peal, EOMAP'il alles 700m peal (käsiseadmed EOMAP'il alles 500m peal). Samas Regiol on käsiseadmes probleem kraavidega, need on liiga jämeda sinise joonega tehtud ja ummistavad ekraanipildi ära (lisaks tunduvad olema teedekihi peal?).
-
- Postitusi: 682
- Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
- Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
- Asukoht: Niinsaare
- Tänatud: 1 kord
Re: Kuidas saada Regio kaart MapSource'i
tubebasic kirjutas:kuidas sa Regio kaarti MapSource'i said? Kas sellest on olemas installikas?
Rebaseonu kirjutas:Märksõnaks "gmaptool". Ei saa kahjuks täpsemaid juhtnööre anda, kuna pole kindel selle tegevuse legaalsuses.
Ma ka pikemalt ei kommenteeriks, aga Rebaseonu viidatud lahendus täiesti töötab!
Samas soovitan soojalt omale legaalset rada pidi korraldada EOMAPi kaart. See on tõesti oma hinda väärt!
Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!
Re: Kuidas saada Regio kaart MapSource'i
hannes kirjutas:Rebaseonu kirjutas:Märksõnaks "gmaptool". Ei saa kahjuks täpsemaid juhtnööre anda, kuna pole kindel selle tegevuse legaalsuses.
Ma ka pikemalt ei kommenteeriks, aga Rebaseonu viidatud lahendus täiesti töötab!
Samas soovitan soojalt omale legaalset rada pidi korraldada EOMAPi kaart. See on tõesti oma hinda väärt!
Tänud viitamast, töötab tõesti! Kui ma viimati seda programmi vaatasin, siis töötas ta ainult käsurealt, nüüdne ver 0.36 on juba GUI's ja veidi lihtsam.
Mis puutub Eesti kaartide legaalsusesse, siis igasugused piraatlused on välistatud, isegi kui võimalus oleks, kuna hindan tehtud eesti meeste tööd vägagi kõrgelt. Minu küsimus oli Regio kaardi kohta, mis on mul ostetud täiesti legaalselt ning ma loodan, et enda tarbeks kaardi arvutisse tõstmine ei lähe Regio litsentsipoliitikaga vastuollu.
Kui veidi rohkem offroadima hakkan, ostan kindlasti ka EOMAP'i kaardi.
Rebaseonu kirjutas:EOMAP on peale pannud ka talunimed. Ühest küljest on see hea aga mu meelest on need hetkel liiga suurelt, ehk siis eriti seadmes veidi häirivad ja vahet ei tee kohanimel ja talunimel.
Regio kaardil on minu jaoks üks suur eelis, et näeb maksimumdetaili (väikesed teed) Mapsources 1,5 km suumiastme peal, EOMAP'il alles 700m peal (käsiseadmed EOMAP'il alles 500m peal). Samas Regiol on käsiseadmes probleem kraavidega, need on liiga jämeda sinise joonega tehtud ja ummistavad ekraanipildi ära (lisaks tunduvad olema teedekihi peal?).
Rebaseonuga nõus, et Garmini käsiseadmes näeb väikeseid teid alles 500m peal, on veidi häiriv. Liiga palju peab noolega mööda ekraani ringi jooksma nägemaks kuhu vastav tee läheb. 1.2km peal tunduks parem olevat.
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.