Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Pan kirjutas:

Jääb veidi segaseks aga mis mõttes "juhtmega liita ka ratta külge". Milleks see hea oleks? Saad täpsustada?

Rattal on raadiojaam ja helitehnika tehase poolt peal.



Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Pan »

Raiki kirjutas:
Pan kirjutas:

Jääb veidi segaseks aga mis mõttes "juhtmega liita ka ratta külge". Milleks see hea oleks? Saad täpsustada?

Rattal on raadiojaam ja helitehnika tehase poolt peal.

Siis on sul vaja Sena SR10 BT adapterit :D
Mul vedeleb üks selline parasjagu täiesti kasutult riiulis... (crash)

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Raiki »

See suht kasutu junn.
Nimelt ei ole selllel mikrofoni. Ehk siis side ühepoolne. Saab küll kuulata, aga kaassõitjaga rääkida ei saa ja ka mitte ratta jaamaga.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raiki kirjutas:

See suht kasutu junn.
Nimelt ei ole selllel mikrofoni. Ehk siis side ühepoolne. Saab küll kuulata, aga kaassõitjaga rääkida ei saa ja ka mitte ratta jaamaga.

Nii palju kui mina aru saan,siis see pakutud asi on vahelüliks ratta jaama ja kiivri vahele, bluethoot ühenduse tekitamiseks.Seal ei peagi mikrit olema.Mikker peab olema sinu kiivri seadme küljes.
Ma arvan,et kui tahad ratta jaama ühendada kiivriga siis see ongi ainuvõimalik asi.Seljakotiga räägid juba otse kiivrist kiivrisse või ka üle selle adapteri,kui see seda võimaldab.Ma tean,et on sellised olemaa,aga kas ka antud seade on, seda ei tea.Ilmselt kasutaja Pan teab seda.
Siin pildi järgi saab seda juhtmega ühendada ratta jaamaga ja siis üle BT kiivriga.
http://www.sena.com/product/sr10/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Naggs
Postitusi: 87
Liitunud: 29 Juul 2009, 23:05
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Naggs »

Lugesin siin pikemalt seda teemat läbi, aga kogu jutt käib peamiselt siis Cardo ja Sena seadmete pihta. Youtubest ja mujalt vaadates tundub muidugi väga kena kvaliteediga antud tootjate lahendused olevat, aga kuna endal kokkupuuted sidesüsteemidega puuduvad, siis ehk oskab keegi miskit soovitada. Nimelt, kõik need lisatuled ja -viled a'la muusika kuulamine jms on väga teisejärgulised mu puhul. Tähtis olekski lihtsalt mugav suhtlus teistega (max 4 inimest ehk) ning võibolla ka siis telefoniga ühenduvus (st kõnede vastuvõtmine), kuid see pole nüüd kõige olulisem. Tähtis on ka, et kõnekvaliteet oleks võimalikult hea. Seega, kas peaks ikkagi vaatama Cardo ja Sena poole? Või mis vahe üldse on näiteks Cardo G9'l ja G4'l näiteks? Kas ainult funktsioonid või ka reaalsetl kasutamismugavuses ja kvaliteedis on erisusi?

Soov oleks lihtsalt saada võimalikult kvaliteetset ja lihtsat sidesüsteemi teiste peikeritega rääkimiseks. Muusika ja kõik lisakola jätaks kõrvale. Kas peaks vaatama mõnda (lahjemat) Sena või Cardo mudelit või antud nõudmiste (tavaline suhtlus teistega ja võibolla et ehk ka telefonile vastamine) puhul ajaks ka mõne muu tootja lahendus kenasti ära? :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yes, Sir kirjutas:

Lugesin siin pikemalt seda teemat läbi, aga kogu jutt käib peamiselt siis Cardo ja Sena seadmete pihta. Youtubest ja mujalt vaadates tundub muidugi väga kena kvaliteediga antud tootjate lahendused olevat, aga kuna endal kokkupuuted sidesüsteemidega puuduvad, siis ehk oskab keegi miskit soovitada. Nimelt, kõik need lisatuled ja -viled a'la muusika kuulamine jms on väga teisejärgulised mu puhul. Tähtis olekski lihtsalt mugav suhtlus teistega (max 4 inimest ehk) ning võibolla ka siis telefoniga ühenduvus (st kõnede vastuvõtmine), kuid see pole nüüd kõige olulisem. Tähtis on ka, et kõnekvaliteet oleks võimalikult hea. Seega, kas peaks ikkagi vaatama Cardo ja Sena poole? Või mis vahe üldse on näiteks Cardo G9'l ja G4'l näiteks? Kas ainult funktsioonid või ka reaalsetl kasutamismugavuses ja kvaliteedis on erisusi?

Soov oleks lihtsalt saada võimalikult kvaliteetset ja lihtsat sidesüsteemi teiste peikeritega rääkimiseks. Muusika ja kõik lisakola jätaks kõrvale. Kas peaks vaatama mõnda (lahjemat) Sena või Cardo mudelit või antud nõudmiste (tavaline suhtlus teistega ja võibolla et ehk ka telefonile vastamine) puhul ajaks ka mõne muu tootja lahendus kenasti ära? :bsmile:

Alusta sellest,et mida kasutavad 3 ülejäänud sinu seltskonna liiget,kui neil juba on midagi.Kõik seadmed ei ole kohe kindlasti omavahel ühilduvad-paaritatavad.Ja sealt siis saad hakata omale midagi kokku panema.Muidu ostad omale seadme siinsete soovituste järgi ära ja saad ilusasti oma telefoniga ühenduses olla. :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Siin on muud aspektid ka kui ainult firma valik.
Need teised inimesed, kellega räägid võiksid eelistatult omada sama süsteemi, mis sul kasutuses on. Lisaks on sinihamba puhul rattalt-rattale distants suht lühike. Reklaamitud vahemaad toimivad ideaalsetes tingimustes. Kui ei sõida tasasel maal või on näiteks linnas paar kurvi sõitjate vahele tulnud ning otsenähtavus puudub, siis on ühenduse vahemaa mõned sajad meetrid.
Üks variant oleks hankida odavama otsa hea firma bluetooth seade, PMR raadio ja need oma vahel ära ühendada. Lenksule saad ka PTT nupu näiteks vedada ja siis saad ka reaalselt pikema vahemaa vestlemiseks. Aga nagu ikka. Ka see süsteem peab olema teiste sõitjatega ühilduv, ehk siis teised peavad samuti lällareid kasutama. Eeliseks on see, et lihtsalt on võimalik vestlustesse ka autos olija lisada, kui neil lällar olemas on.

Ühte head lahendust ei ole. Ainus asi, mis on oluline on see, et süsteem võiks olla teiste kasutajatega sama. Ehk siis kas kogu punt ostab SENA või CARDO või midagi muud. Minu arusaam on, et vaatamata sellele, et tänapäeval on n.n universaalne ühendumine eri brändide vahel, siis see tihti peale väga hästi ei tööta.

Kasutaja avatar

Naggs
Postitusi: 87
Liitunud: 29 Juul 2009, 23:05
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Naggs »

Plaanis ikkagi samale väiksele pundile ikka samad seadmed (sama tootja poolt), kuigi nagu aru saan, siis viimaste firmware uuendustega toetavad Sena ja Cardo eelkõige ka hunnikut teiste tootjate seadmeid. Nagu aru saan, siis Cardo ja Sena puhul ei pea hakkama midagi eraldi lenksule vedama, seega liiguks pigem sellises suunas. Aga kumb? Sena või Cardo? Ja mis mudel võiks sobilik olla kui võtta arvesse ainult siis seda, et vaja ainult suhtlemiseks teistega (sama tootja/seadme omanikega) ja võib-olla et ehk ka telefoni vastuvõtmiseks?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Tonis_T kirjutas:

Siin on muud aspektid ka kui ainult firma valik.
Need teised inimesed, kellega räägid võiksid eelistatult omada sama süsteemi, mis sul kasutuses on. Lisaks on sinihamba puhul rattalt-rattale distants suht lühike. Reklaamitud vahemaad toimivad ideaalsetes tingimustes. Kui ei sõida tasasel maal või on näiteks linnas paar kurvi sõitjate vahele tulnud ning otsenähtavus puudub, siis on ühenduse vahemaa mõned sajad meetrid.
Üks variant oleks hankida odavama otsa hea firma bluetooth seade, PMR raadio ja need oma vahel ära ühendada. Lenksule saad ka PTT nupu näiteks vedada ja siis saad ka reaalselt pikema vahemaa vestlemiseks. Aga nagu ikka. Ka see süsteem peab olema teiste sõitjatega ühilduv, ehk siis teised peavad samuti lällareid kasutama. Eeliseks on see, et lihtsalt on võimalik vestlustesse ka autos olija lisada, kui neil lällar olemas on.

Ühte head lahendust ei ole. Ainus asi, mis on oluline on see, et süsteem võiks olla teiste kasutajatega sama. Ehk siis kas kogu punt ostab SENA või CARDO või midagi muud. Minu arusaam on, et vaatamata sellele, et tänapäeval on n.n universaalne ühendumine eri brändide vahel, siis see tihti peale väga hästi ei tööta.

Ma olen kogu selle tee läbi käinud. Häid ja universaalseid lahendusi pole. Juhtmega PMR'i ülesseadmine ka kasutamine on paras peavalu aga plusspoolelt saavad kõik sõltumata tootjast omavahel vestelda. BlueTooth seademed on mugavad kasutada ja lihtne installida aga eri tootjate seadmed suhtlevad üksteisega piiratud oludes. Igal tootjal on olemas universaalne ühendusviis, mis lubab ühenduda teise tootja seadmega. Paberil näeb see hea välja. Vahemaa on lühike ja ühendumine sideks ebamugav. Valid ikkagi selle tootja, mis su sõpradel on. Kui sõpradel pole siis võta Sena. Parima kõnekvaliteedi annab Sena S20. SMH10 on ka päris hea..

Mina julgen soovitada nejla brändi, minu esimene eelistus on Sena:

Lahenduseks, mis on piisvalt mugav kasutada (pole juhtmeid) ja töötab pikema vahemaa peale pead ostma päris palju asju:

  • BT peakomplekt

  • PMR raadiojaam

  • Bluetooth adapter raadiojaamale (või ostad kohe BT toega PMR jaama)

  • Ühendusjuhtmed

Selle komplekti oluliseks miinuseks on maksumus ja see, et kõiki neid asju on vaja alailma sisse-välja lülitada ja kokku ühendada ning laadida. See laadimise teema muutub eriti peavaluks reisil.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

yes, Sir kirjutas:

Plaanis ikkagi samale väiksele pundile ikka samad seadmed (sama tootja poolt), kuigi nagu aru saan, siis viimaste firmware uuendustega toetavad Sena ja Cardo eelkõige ka hunnikut teiste tootjate seadmeid. Nagu aru saan, siis Cardo ja Sena puhul ei pea hakkama midagi eraldi lenksule vedama, seega liiguks pigem sellises suunas. Aga kumb? Sena või Cardo? Ja mis mudel võiks sobilik olla kui võtta arvesse ainult siis seda, et vaja ainult suhtlemiseks teistega (sama tootja/seadme omanikega) ja võib-olla et ehk ka telefoni vastuvõtmiseks?

Ühegi BT seadme puhul pole vaja lenksule juhtmeid vedada. Mina võtaks Sena S20 juba selle pärast, et disain on etem.
Sena puhul S20, kui rakott kannatab ja kui ei, siis SMH10. Mõlemal juhul on kõnekvalieet piisavalt hea ja aku kestab terve päeva. S20 võimaldab ühednada kuni 8 sõitjat, SMH10 kuni neli. Väljas on ka uus 10S mis asendab SMH10 aga mul puuudub teadmine, kas see Eestis saada on või mitte (küsi Motodepoost).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on ostetud omale ja naisele odav(siis maksis 31€) BT aliexpressist.Omavahel rääkimiseks igati ok asi.Aku peab nii 7-8 tundi pidevat loba+telefon samalajal ühendatud.
Lisaks ostan nüüd kohe kevadel Midland G8 bluethootiga PMR jaamade paari .Teise PMR-i annan siis sõbra rattale ,kui koos sõidame.Kokku maksab see combo vähem,kui üks Crdo9 või Sena 20 seade.Levi ulatus PMR-ga ikka palju pikem,kui ükskõik millise BT seadmega.Minu puhul on see nagu põhiline,kui oled reisil ja vahemaa läheb veidi pikemaks.
Mul on BT konkreetselt see ja selllet müüjalt,mis aliexp lingis ja see teine link sellest, mida osta kavatsen.Seda saab veits odavamalt ka,meilt siit kohapealt.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 91191.html
http://telesputnik.ee/ee/Midland-G8-BT/38/39/1829

Alis on muidugi tänaseks ka palju uuemaid ja ilmselt paremaid BT komplekte saadaval.Mõni on nii mõnegi kalli brändi välimusega kohati sarnane,mis nad tegelikult on ei tea.Kuna aga maksavad suht olematut raha,siis kannatab ju ka proovida.

Näiteks see,mida ostjad hindavad väga heaks.
http://www.aliexpress.com/item/1200m-BT ... db186cb028

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Mina soovitan jällegi võtta Cardo Packtalk või Smartpack, kui sõpradel pole. Rohkem kui kahe inimese puhul tuleb Cardo DMC sidetehnoloogia eelis selgelt välja - ei ole vaja seadmetest enam nn. ketti moodustada ning ühe tegelase ärakadumine ei mõjuta teiste sidet.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:

Lisaks ostan nüüd kohe kevadel Midland G8 bluethootiga PMR jaamade paari .Teise PMR-i annan siis sõbra rattale ,kui koos sõidame.Kokku maksab see combo vähem,kui üks Crdo9 või Sena 20 seade.Levi ulatus PMR-ga ikka palju pikem,kui ükskõik millise BT seadmega.Minu puhul on see nagu põhiline,kui oled reisil ja vahemaa läheb veidi pikemaks.

Kuidas sa G8 jaamasid laadima hakkad? kas pakutakse 12v laadijat või on sul mingi muu nipp varukas?

Mulle tundus kah PMR jaamadega süsteem hea lahendus. tegelikult ajab mobiiliside ilusti asja ära kui suhtlus enivei ainult kahe jaama vahel. Esiteks operaatoritasu ei ole kogu reisimise maksumust arvestades nuttu väärt. teiseks on telefon/navi niiehknaa intercomiga prioriteet kanalil seotud seega kõige mugavam kasutada. mingist hetkest/reisipäevast on iga laadimist vajav tükk tüütu. kui võimalus omavahel rääkida on olemas siis avastad kui vähe seda tegelikult teha tahetakse :mrgreen: .
lisaks on meelepärased jaamad justkui kõik ainult toalaadijaga. minul vist PMR i plaan laadimise taha jäigi.

5248653

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ma ei tea kas Cardo kasutab uutes mudelites mingit teist süsteemi või on kvaliteet allpoole läinud. Matkal olles selgus, et G4 levis otsenähtavusel hulk maad kaugemale kui uus Packtalk. Samuti selgus matkal, et uue G9 aku sai igapäevaselt kiiiremini tühjaks kui 4a kasutuses olnud G4 aku.

Lihtsalt mu tähelepanekuid...

___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

KIBU kirjutas:

Esiteks operaatoritasu ei ole kogu reisimise maksumust arvestades nuttu väärt. teiseks on telefon/navi niiehknaa intercomiga prioriteet kanalil seotud seega kõige mugavam kasutada.

See operaatoritasu asi kaob järgmisest aastast EU piires niikuinii. Alates maist 2016 on väljuv kõne 0.05€ minut ja sisenev 0.01€ ning alates 15. juuni 2017maksab sama, mis Eesti helistades.

urmas66 kirjutas:

Aku peab nii 7-8 tundi pidevat loba+telefon samalajal ühendatud.

Minu jaoks on 7-8 tundi kindlasti liiga vähe. Matkal olles lõpeb päev just sealkandis ja on ikka väga niru, kui öömaja otsides (ja veel hullem vihmas ja pimeduses) side otsa saab.

isandpauk kirjutas:

Mina soovitan jällegi võtta Cardo Packtalk või Smartpack, kui sõpradel pole. Rohkem kui kahe inimese puhul tuleb Cardo DMC sidetehnoloogia eelis selgelt välja - ei ole vaja seadmetest enam nn. ketti moodustada ning ühe tegelase ärakadumine ei mõjuta teiste sidet.

Hmm, Cardo Packtalk/Smartpack ja Click-to-Link kõlavad päris asjalikult.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas randel »

Lisan omapoolse kogemuse põhjal infot PMR jaamadel põhineva side kohta, mida oleme juba aastaid kasutanud.
Esiteks, eelnevad postitused on kõik amatöörseadmete kohta. Professionaalse kvaliteediga Kenwoodi jaam võimaldab kasutada 12V toidet tsikli pealt, kui on süüde sees, on ka raadiojaam töös, kui keerad süüte välja, on ka jaam väljas. Kanalid jäävad mällu, saab kasutada 0,5W ja 5W (vajab Sideameti vms luba!) väljundvõimsusi kanalite kaupa. Sellega suhtleb 2-3km vahemaaga vabalt, näiteks Armeenia reisil oli 6-se grupi esimese ja viimase sõitja vahel peaaegu alati side olemas ka mägedes. Aga selline jaam maksab 200€ suurusjärgus.
PMR oli kiivriga ühendatud Autocomi kaudu. Ka töötab 12V pealt ja midagi eraldi lülitama ei pea. Jagab prioriteete PMR, gpsi, kaasreisija, telefoni jms vahel ilma probleemideta. Juhtmed on kvaliteetsed, korra oled tsiklile peale installinud, siis võid aastateks unustada. Kiivrijuhe kestab ka mitukümmend tuhat km. Kukkudes tuleb juhe tsikli küljest lahti ilma purunemata ja pead otsast rebimata. Saab lisada ka Bluetooth mooduleid. Aga Autocom maksab ka Cardo või Sena tippmudeli hinna.
Kui 500€ suurusjärk sidesse investeerida pole probleemiks, siis see on alternatiivne lahendus Bluetooth sideseadmetele, mis ei vaja mitte kunagi laadimist ega eraldi sisse-välja lülitamist. No ja vajadusel saab Autocomi ja Bluetooth seadmed ka omavahel siduda, iseasi kas sellel mõtet on.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

Kuidas sa G8 jaamasid laadima hakkad? kas pakutakse 12v laadijat või on sul mingi muu nipp varukas?

Kuna ma kasutan(hakkan kasutama) neid PMR-e reaalselt mõned korrad suve jooksul,siis jääb ikka aku,mida peab igal õhtul laadima.Algul oli plaan ka ainult PMR otse kiivrise lasta,aga kuna sai juba BT seadmed ostetud,siis mõtlesin,et proovin seda.Välismaa arvustusi lugedes on Midland G8 kohta arvamusi seinast seina ,nagu ka ilmselt paljude teiste asjade kohta.Alati on keegi kelle üks või teine asi meeldib või ei meeldi.Ja võta sa ükskõik mida, peale nö profi varustuse mida Randel pakkus,siis peab kõike laadima.Topelt akud ei tee muidugi paha ja saab ka ostetud.
Kuna olen veokatega eluaeg tegelenud,siis ideaalis oleks üldse mingi CB seade kasutusele võtta,aga see läheb keerulisemaks ja pole nagu seda õiget asja leidnud ka.CB seadme väike pluss, on teel olles veokajuhtide käest infi kuulda ja üsna suur leviala.Miinuseks hullult ülekoormatud eeter mujal euroopas,PMR-ga seda muret pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:

Minu jaoks on 7-8 tundi kindlasti liiga vähe. Matkal olles lõpeb päev just sealkandis ja on ikka väga niru, kui öömaja otsides (ja veel hullem vihmas ja pimeduses) side otsa saab.

Kui siiani on pimeduses ja paduvihmas üldse ilma sideta hakkama saadud siis saab ka edaspidi,see viimane tund, vaikuses sõidetud. :D
Minu jaoks on omavaheline side öömaja otsimisega kuidagi vähesel määral seotud.Siiani olen sidest sõbra rattaga puudust tundnud, just linnadest läbisõidul ja mägedes,kus silmside kaob ja hakkad teist järgi ootama,kuigi poleks tegelikult põhjust.Hea on ka ummikutest läbi murdes tagantulijale juhiseid anda.Ja päeval pausi tehes saab ka alati akusid laadida ja päev piisavalt pikaks teha.Minul on ratta peal ka need võimalused olemas.Saan laadida kolme asja korraga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Olen sel reedel, 20 mai terve päeva ehk kell 10-18 Tallinna Velt motocentris ja aitan kõigega, mis puudutab Cardo sideseadmeid. Näitan erinevaid seadmeid ja Smartset mobiilirakendust, õpetan kasutama, vastan küsimustele. Võtan kaasa ka kastitäie erinevaid varuosi Cardo seadmetele. Kui sul midagi puudu - mikrofoni kate, kleebitav kinnitusplaat või midagi muud, siis tule läbi ja tõenäoliselt leiame.


isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Sel reedel, 27. mail terve päeva ehk kell 10-18 sama teema Tartu Velt motocentris. Aitan kõigega, mis puudutab Cardo sideseadmeid. Näitan erinevaid seadmeid ja Smartset mobiilirakendust, õpetan kasutama, vastan küsimustele. Võtan kaasa ka kastitäie erinevaid varuosi Cardo seadmetele. Kui sul midagi puudu - mikrofoni kate, kleebitav kinnitusplaat või midagi muud, siis tule läbi ja tõenäoliselt leiame. Kui aega üle jääb, uuendan kohapeal ka tarkvara.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Tere
Ikka see vana teema, milline seade osta. Ühtegi ennem kasutanud ei ole. Plaan suhelda 4-6 inimest. Kellegil ei ole veel seadet olemas. Seega ootaks soovitusi milline neist. Lugesin küll teema läbi aga info väga seinast seina. Kas siis tõesti üks ei ole ühelgi seadmel tugevat eelist miks just see osta.

dr800 2x

VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas VR »

stev666 kirjutas:

Tere
Ikka see vana teema, milline seade osta. Ühtegi ennem kasutanud ei ole. Plaan suhelda 4-6 inimest. Kellegil ei ole veel seadet olemas. Seega ootaks soovitusi milline neist. Lugesin küll teema läbi aga info väga seinast seina. Kas siis tõesti üks ei ole ühelgi seadmel tugevat eelist miks just see osta.

Ma oleks peaaegu sama jutu siia kaks nädalat tagasi kirjutanud vahega, et seniseni (vist juba) kaheksa aastat kasutanud Midland BT esimest põlvkonda (juht+kaassõitja, juhil bt-ühendus lisaks kaassõitjale ka telefoniga, kaassõitjal ainult lisaks juhtmeühendus raadiosaatja või telefoniga, see juhtmevõimalus juhil ka). Levi lubati 10m, reaalselt olen ka 100m saanud.

Seda, mida tookord ostes soovisin, ka sain. Negatiivseks kogemuseks osutus mõlema aku surm, talv läbi laadimata hoides - õnneks Tehnoturg viitsis uued akud soodsalt sebida. Siis sain teada, et tegelikult käed-vabad seadmete aku vahetus käib koos seadmega. Nüüd olen veidi hoolsam.
Tänaseks on isu suurenenud - vaja vähemalt neljaga suhelda, levi võiks suurem olla ja kõik tahavad telefoniühendust bt kaudu.

Uue nädala alguses peaks mõned komplektid 2X Motorcycle Helmet Bluetooth Headset kohale jõudma, siis oskan kiita-laita.

Ise olen seda meelt, et telefoniga helistan, navi näitab teed ja intercomiga räägin. Kogu vastutust telefonile pannes peaks lisavoolu ja liigselt "ühele kaardile" panustamise pärast muretsema. Samas ma ei usu, et esimene kasutaja olen. Keegi vist hiljaaegu ka müüs siin seda.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui võtta olukord,kus on erinevaid(üle 3-4 osaleja) BT seadmeid pundis,siis kõigi ühendamiseks normaalse leviga on ikkagi PMR saatja,mis ühendatud Kiivri BT-ga.
Kui võtta ainult BT-d omavahel siis vist ainukesed ,mis on siin ka eespool mainitud, on SENA 20S https://www.louis.de/en/artikel/sena-20 ... r=10004460
ja Cardo Scala Rider PACKTALK https://www.louis.de/en/artikel/cardo-s ... r=10006772

Minu jaoks on mõlemad oma hinna poolest mõtetud asjakesed.Aga vaba maa ja vabad valikud.
Või siis üldse kasutada kiivris juhtmega ühendust PMR saatjaga.Sobib kõigi PMR saatjatega(ühtne standard üle maailma) ,ei pea paaritama ning levib kaugemale kui ükskõik milline BT seade.

Näiteks selline,aga neid on veel ka teistel tootjatel olemas https://www.louis.de/en/artikel/two-way ... r=10059196

Eelmises postituses mainitud seadmetega sarnaseid tooteid on aliexpressis ilmselt sadu või isegi rohkem müügil.Oman ka ise ühte alist ostetud sarnast paari, tagaistujaga suhtlemiseks ja olen rahul.Akusid olen laadinud talvel nii umbes kuu ajase intervalliga,kuidas just meelde tuleb.Nüüd kaks talve üle elatud ja töötavad ikka sama hästi kui uuena.Lisaks on ostmisel enne järgmist reisi slline BT ühendusega PMR ,millega suhelda sõbra rattaga.Üks võimalikest valikutest on see http://telesputnik.ee/ee/Midland-G8-BT/38/39/1829

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Mairo
Postitusi: 25
Liitunud: 22 Apr 2015, 11:58
Tsikkel: Honda Cb600f Hornet 2005
Asukoht: Tartu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Mairo »

keegi sellise komplekti on soetanud? http://www.ebay.co.uk/itm/6-Riders-1200 ... Sw9eVXVo1D

tutvustus video :

Viimati muutis Mairo, 13 Juul 2016, 11:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kuigi olen selle teemaga, Cardoga, hiinakate jms. asjadega suht kursis, siis ei pidanud vastu ja läksin ikkagi Sena 20S teed, n.ö. kindlapeale minek.
Muidugi mängib otsustamisel ka rolli lähem tutvusringkond, kelledel paljudel seesama asi olemas on.
Siinkohal tänaks muidugi Motodepoo head teenindust jälle.

Minu plussid.
1.väga hea mikker - linnasõidu ajal kannatab ka lahtise kiivriga rääkida.

  1. väga hea heli - muusikat saab kuulata kasvõi nii valjusti, et kõrvad kukuvad küljest
  2. korraga saab ühendada ka kaks mobiiltelefoni - kui juhtumisi on näiteks töötelefon eraldi
  3. aku - kestab nii kaua, et ma olen kuu aja jooksul ainult ühe korra laadinud.
  4. häälkäsklused täiesti toimivad, lisaks veel "koputamise funktsioon", kui tahad sõidu ajal mingit häälkäsklust edasi anda aga pole aega nuppe sihtida.
  5. välise mikri saab sisse lülitada, kui ei viitsi kiivrit peast võtta aga keegi tahab suga rääkida - kuuled väliseid helisid paremini
  6. nupud on väga lihtsad ka kinnastega.
  7. mobiilirakendus on asjalik ja lihtne
  8. tarkvarauuendusi tuleb üsnagi tihti, mis tähendab, et Sena ise viitsib tootega tegeleda

Leidsin siiski kaks väikest miinust -

  1. raadio vastuvõtt võiks veidike parem olla, ilmselt ei ole parandatav viga
  2. aku tühjakssaamise hoiatus võiks tulla varem, mitte 2 minutit enne täielikku tühjakssaamist, ilmselt parandatav viga, seda on ka Sena community nõudnud, ka ise tegin neile feature requesti.

Ma ei tea kas see on pluss või miinus aga ma eelistaks kuulata oma telefoni helinat, mitte Sena enda helinat, kui keegi sisse helistab. Ei häiri väga, jätan selle niiöelda "halli alasse" praegu.

Intercom on veel täielikult proovimata - ei oska veel kommenteerida.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Piipz kirjutas:

Kuigi olen selle teemaga, Cardoga, hiinakate jms. asjadega suht kursis, siis ei pidanud vastu ja läksin ikkagi Sena 20S teed, n.ö. kindlapeale minek.
Muidugi mängib otsustamisel ka rolli lähem tutvusringkond, kelledel paljudel seesama asi olemas on.
Siinkohal tänaks muidugi Motodepoo head teenindust jälle.

Minu plussid.
1.väga hea mikker - linnasõidu ajal kannatab ka lahtise kiivriga rääkida.

  1. väga hea heli - muusikat saab kuulata kasvõi nii valjusti, et kõrvad kukuvad küljest
  2. korraga saab ühendada ka kaks mobiiltelefoni - kui juhtumisi on näiteks töötelefon eraldi
  3. aku - kestab nii kaua, et ma olen kuu aja jooksul ainult ühe korra laadinud.
  4. häälkäsklused täiesti toimivad, lisaks veel "koputamise funktsioon", kui tahad sõidu ajal mingit häälkäsklust edasi anda aga pole aega nuppe sihtida.
  5. välise mikri saab sisse lülitada, kui ei viitsi kiivrit peast võtta aga keegi tahab suga rääkida - kuuled väliseid helisid paremini
  6. nupud on väga lihtsad ka kinnastega.
  7. mobiilirakendus on asjalik ja lihtne
  8. tarkvarauuendusi tuleb üsnagi tihti, mis tähendab, et Sena ise viitsib tootega tegeleda

Leidsin siiski kaks väikest miinust -

  1. raadio vastuvõtt võiks veidike parem olla, ilmselt ei ole parandatav viga
  2. aku tühjakssaamise hoiatus võiks tulla varem, mitte 2 minutit enne täielikku tühjakssaamist, ilmselt parandatav viga, seda on ka Sena community nõudnud, ka ise tegin neile feature requesti.

Ma ei tea kas see on pluss või miinus aga ma eelistaks kuulata oma telefoni helinat, mitte Sena enda helinat, kui keegi sisse helistab. Ei häiri väga, jätan selle niiöelda "halli alasse" praegu.

Intercom on veel täielikult proovimata - ei oska veel kommenteerida.

Kuidas sena 20s veekindlusega on, välismaa foorumis lugesin, et suured probleemid.
Aga kui panna nüüd valikusse kaks seadet
Packtalk vs 20s, ja kellegil ei ole veel seadeid ja põhi eesmärk omavaheõ suhelda + mobbili kasutus, siis kumba eelistada

dr800 2x
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma usun, et kui sul ei ole vahet, siis võta sisetunde (või hinna) järgi, Cardo seadmed on ka väga head :)
Mina olen juba iga ilmaga sõitnud ja tutvusringkonnas pole ka kellelgi see Sena veel ära uppunud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

stev666 kirjutas:

Kuidas sena 20s veekindlusega on, välismaa foorumis lugesin, et suured probleemid.

Oma kogemusest Sena SMH5 kasutamisel tean rääkida loo, kuidas rohkem kui aastapäevad tagasi terve päev vihmas sõites sõidukaaslase SMH5 otsad andis. Nimelt SMH5-el on microUSB laadimispesa korpuse peal. Kaetud kummist kattega.

smh5.PNG

Kui sa ei ole väga hoolikas ega seda kummist katet peale laadimist korralikult kinni ei suru või kogemata oled kindaga selle pooleldi lahti tõmmanud, siis vihmas sõites võib juhtuda, et Sena SMH5 ei hakka enam pärast laadima.

Too õnnetu SMH5 surigi sellesse, et päev läbi vihmas sõites omavaheline side veel töötas ning õhtul laadima pannes enam laadimine ei töödanud. Tõenäoliselt laadimispesa sai vett.

smh5_2.PNG

Sarnast "mitte laadimise" muret olen kodumaal ka SMH3 kohta kuulnud.

Googeldades SMH5 pilte, avastasin, et päris mitmel pildil on näha, kuidas kasutajad sõidavad SMH5-ga nii, et laadimispesa kate on lahti. Teoreetiline võimalus on ka see, et kindaga seda punast nuppu "otsides" ja näpuga üle sideseadme libistades lükkad kogemata kummist laadimiskatte lahti.

smh5_3.PNG

Kodust kaugemal ära olles võib muutuda oluliseks ka see, kui hea on sideseadme "garantii teenindusvõrk" ning kuidas toimib rahvusvaheline garantii. Ehk sisuliselt see, kas sa saad vähegi asustatud piirkonnas motopoodi sisse marssida ja garantii korras seadme ümber vahetada või uue osta. Sõbra SMH3 mitte laadimise probleemi puhul oli Motodepoo olnud väga vastutulelik.

Paar nädalat tagasi üllatas negatiivselt SMH5 ja SMH5-FM omavaheline ühendus. Õigemini intercomi ühenduse taastamine.
Sai nädalasel reisil käidud ning reisikaaslase värskelt ostetud SMH5-FM paaritatud minu SMH5-ga. Paaritamine toimis, intercomi side toimis, kõik oli hea, kuniks üks Intercom vahepeal välja lülitada (A'la, pikem söögipeatus vms). Hiljem kui mõlemal sideseadmed sisse lülitatud ning enne sõitu "sidekontrolli" tehes teatas SMH5 pidevalt "Intercom failed. Try again later". Kui kahe seadme vaheline ühendus kadus, siis selle hilisem taastamine enam ei tahtnud õnnestuda. Teinekord sai päris pikalt "jebitud" enne kui ühendus jälle taastus. Sai proovitud uuesti paaritamist ja mida kõike veel. Mingi hetk hakkas jälle tööle peale seda, kui kordamööda proovisime oma Sena seadmest teise seadmega intercom ühendust alustada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mairo kirjutas:

keegi sellise komplekti on soetanud? http://www.ebay.co.uk/itm/6-Riders-1200 ... Sw9eVXVo1D

vaata siin analoogsed müügis ja ka tagasisidet on sadades.

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-b ... =200001119

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen suht hädas Cardo Q3-ga.. ma ei tea, võib-olla mu ootused on liiga suured, aga see helikvaliteet on ikka suht kasutu. Heli on nii ülevõimendatud, et tekstist on läbi ragina suht raske aru saada.. Kusjuures üllatuslikult muusikat kuulates on vähe inimlikum... Aga telefonikõne puhul pean ratta seisma jätma tee ääres, et üldse millestki aru saada. Ja teistpidi polevat olukord palju parem.. minu kõne on ka ragisev. Telefon on iföön ja mingeid seadeid ma nagu rohkem ei näe, millega asja paremaks teha.
Kuna see on mul elus esimene sidekomplekt, siis pole nagu võrdlusmaterjali, et kas see on pekkis isend või need ongi kõik sellised hädised jublakad? Või on võimalik seal ikkagi kuskilt midagi timmida? (Kõlarite asukohta olen väga põhjalikult katsetanud ja ringi liigutanud ja leidnud täpselt õige koha kõrvade juures..)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”