Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Vahet pole. Vahest on sena ees ning on uute uhkete omadustega esimesena turul, vahest jälle cardo ees ja on mingite omadustega varem turul. Selle sosas erilist vahet pole. Ei tööta nad ükski nii nagu võiks. Standardid puuduvad ja seadmed oma vahel korralikult ei funga. Foorumist kasutajate kogemusi lugedes on vaja asjade loogiliselt käima saamiseks imelisi kukerpalle teha, mis järjekorras gs-i paaritad ja millega ning millal telefoni paaritad. Ehk siis üks paras pudru ja kapsad.
Hetkel taandub asi tegelikult rohkem selle peale, kellel on parem garantii (reaalsetest kasutajakogemustest räägin).
Kui tootjad reaalselt kunagi mingites standardites kokkuleppele saaksid, ja eri tootjate seadmed teineteisega mõistlikult koos töötaksid, siis oleks asjal jumet. Nii kaua on suurem osa jutust marketingi bs sest pikk omaduste nimekiri taandub kas liiga keeruka ui tõttu mitte kasutatavaks või kõik omadused ei tööta nii nagu peaks/võiks/loogiline oleks.
tl:dr - ja jah, kaks aastat vana tehnoloogia fäänsis korpuses - vahet pole üks bs kõik.



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

isandpauk kirjutas:

Pakun, et tootjateülene ühendus toimub jätkuvalt üle standardsete headset-handsfree bluetoothi profiilide nagu siiani. Vahet pole, kas nimetatakse seda Cardo Gateway, Universal intercom või mõne muu uhke nimega.

Sellisel juhul on see jätkuvalt nõme ja sellega uhkustada, kui eriliselt tarbijasõbraliku featuuriga peaks olema keelatud.

Ma söön oma mütsi ära kui Sena ja Cardo mesh võrke koos saab kasutada.

Sinu müts jääb sulle raudselt alles. Enne läheb põrgu külmaks ja siga pühapäeval lipsuga kirikusse kui need omavahel kui võrdne võrdsega suhtlema hakkavad.

Parandage, kui ma eksin aga minuarust on 2a vana tehnoloogia pakitud edeva disainiga korpusesse.

Vaeval, et see täpselt seesama tehnoloogia on. Võib-olla on parem, võib-olla viletsam, võib-olla samaväärne. Vana igatahes mitte. Ma võtan küll iga kell mütsi maha Cardo hästi lihtsa ühenduvuse ees (väidatavalt, pole saanud ise proovida) aga Sena seadmed on ikka üliedeva disainiga ja väga hea helikvaliteediga. See on täpselt selline "Kord Vestmann all ja Piibeleht peal, siis jälle Piibeleht all ja Vestmann peal" situatsioon.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tõnis ütles kõik selle,mida ka mina arvan ära,aga lisaks minu ettekujutuse seadmest millega suhelda.

1.Kui ma seadme ühest nupust sisse lülitan,siis paaritada võiks teda telefoni või kepsuga,aga kõik levis olevad seadmed,mis on minu leviulatuses võiks olla ühenduses.
2.Kui vajan ainult seljakotiga või oma grupiga sidet,siis valime mingi privaat kanali,aga ka seal oleme levis ilma igasugu paaritamise ja tahakeeramiseta.

Kuni seda ei ole, kõlbab mulle igati hästi 30-40€ maksev hiina toode,sest tegelikult teeb see toode seljakotiga või sõbraga ühenduses olemiseks kõik selle sama ära,mida cardo või sena või mis iganes muu toode.
Ma lihtsalt olen oma elus tööalaselt aastaid erinevaid saatjaid kasutanud ja need BT seadmed on ikka parajad mänguasjad räigelt kalli hinna eest.No ei suuda mina neid mänguasju tõsiselt võtta.Ma ei ole mingi tehniliste lahenduste vastane,aga need lahendused on lastele liivakastis mängimiseks,mitte profi tooted.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MX1
Postitusi: 178
Liitunud: 28 Mär 2009, 18:43
Tsikkel: jawa
Asukoht: tln

Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas MX1 »

mida seuksest seadmest arvata? või on mingeid paremaid enamvähem samas hinnaklassis?
http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Mo ... Sw-kdX0MIW

Pädev mees paneb sepa alasi ka käima
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas srx »

MX1 kirjutas:

mida seuksest seadmest arvata? või on mingeid paremaid enamvähem samas hinnaklassis?
http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Mo ... Sw-kdX0MIW

https://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.ph ... 25#p751625

Mulle sobib. Hetkel paremat ei taha.
Ainus asi mis endiselt häirib on aku tühjenemise teade. Kui piiksuma hakkab, siis on 5 minuti jooksul otsas.
See ei ole mitte hoiatus, et aku hakkab tühjaks saama vaid konkreetselt teade: Nüüd ongi pekkis, sest aku ongi tühi.
Samas nädal igapäevast kasutust, nii umbes tund päevas, kannatab ühe laadimisega ära (kui kasutad seda telefoni handsfreena - rääkimine, navigeerimine, muusika. Sidet kahe sõitja vahel pole siiani proovinud, sõidan 99% ajast üksi.).

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

srx kirjutas:

Ainus asi mis endiselt häirib on aku tühjenemise teade. Kui piiksuma hakkab, siis on 5 minuti jooksul otsas.
See ei ole mitte hoiatus, et aku hakkab tühjaks saama vaid konkreetselt teade: Nüüd ongi pekkis, sest aku ongi tühi.

Tundub, et see on üsna sama kõikidel tootjatel sõltumata hinnatasemest. Mul on sarnane kogemus Sena ja Midlandiga. Isegi tippmudelid käituvd nii. Ainult ettehoiatusaeg on "nimega" toodetel 5 minuti asemel 10-15.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
jaan mmc

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Arvestades eri, spets. tootjate omavahelist sobimatust tekkis küsimus, et kas nö. tavalisi raadiosaatjaid ka tsikli sides kasutatakse, nagu nt. rekkatel?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

jaan mmc kirjutas:

Arvestades eri, spets. tootjate omavahelist sobimatust tekkis küsimus, et kas nö. tavalisi raadiosaatjaid ka tsikli sides kasutatakse, nagu nt. rekkatel?

Ikka. Kasutust leiavad PMR käsijaamad, kui hobikasutajale kättesaadavad ja mõstliku hinnaga. Neid ühendatakse nii otse juhtmega, kui ka läbi BT sidekomplektide. Kui jaam ise kõnetuvastust ei toeta (enamasti ei toeta) siis on vajalik ka PPT (push to talk) nupp lenksule. Siinses teemas on sellest ka varasemalt juttu olnud, kui varasemaid postitusi vaatad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Pensionär
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juun 2016, 20:03
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Pensionär »

jaan mmc kirjutas:

Arvestades eri, spets. tootjate omavahelist sobimatust tekkis küsimus, et kas nö. tavalisi raadiosaatjaid ka tsikli sides kasutatakse, nagu nt. rekkatel?

Jah kasutatakse küll. Kuna vahepeal olin seltskonnas ainuke mootorrattur ja ülejäänud seltskond liigus autodega siis kasutasime omavaheliseks suhtluseks kunagi soetatud raadiosaatjaid. Mina siis pidin vedama ühenduse raadiosaatjast kiivrisse. Natukene ebamugav lahendus, sest juhtmeid tundus, et on liiga palju aga omad sõidud ja ühendused saime peetud :wack:

Don´t follow me, I am not a Twitter
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas simp »

jaan mmc kirjutas:

Arvestades eri, spets. tootjate omavahelist sobimatust tekkis küsimus, et kas nö. tavalisi raadiosaatjaid ka tsikli sides kasutatakse, nagu nt. rekkatel?

CB raadiod on osadel harrikatel juba tehasest peal.

Kasutaja avatar

MX1
Postitusi: 178
Liitunud: 28 Mär 2009, 18:43
Tsikkel: jawa
Asukoht: tln

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas MX1 »

srx kirjutas:
MX1 kirjutas:

mida seuksest seadmest arvata? või on mingeid paremaid enamvähem samas hinnaklassis?
http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Mo ... Sw-kdX0MIW

https://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.ph ... 25#p751625

Mulle sobib. Hetkel paremat ei taha.
Ainus asi mis endiselt häirib on aku tühjenemise teade. Kui piiksuma hakkab, siis on 5 minuti jooksul otsas.
See ei ole mitte hoiatus, et aku hakkab tühjaks saama vaid konkreetselt teade: Nüüd ongi pekkis, sest aku ongi tühi.
Samas nädal igapäevast kasutust, nii umbes tund päevas, kannatab ühe laadimisega ära (kui kasutad seda telefoni handsfreena - rääkimine, navigeerimine, muusika. Sidet kahe sõitja vahel pole siiani proovinud, sõidan 99% ajast üksi.).

tahaks just teada kuidas side kahe sõitja vahel on.

Pädev mees paneb sepa alasi ka käima
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Vabandused ette ära, kui äkki teemaks olnud. Kuna hetkel vaba aega käes, siis mõtlesin, et uuendaks oma Midland BT Next seadmeid (twin pack), ostetud vist 2011 ja pole mingeid tarkvara uuendusi neile kunagi teinud. Iseenesest töötavad nagu vaja, aga miks mitte. Midlandi kodukal http://www.midlandeurope.com/en/page/5327-support ilusti sai valitud seadme mudel, installitud BT Updater ja alla laetud ka uusim tarkvara 678454_20151015_NEXT. Tarkvara uuendamine käivitub probleemideta, kuid millegipärast lõpus viskab ette veateate:
Pilt
Sama asi mõlema seadmega. Suunatakse küll Midlandi supporti poole, aga äkki ka siin oskab keegi valgustada selle error code 17 suhtes.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui ma õigesti mäletan siis see viga tuli ette ühel varasel versioonil. Minul vahetati selle teate peale kohe uute seadme vastu ringi. Midland oli kiirustades turule toonud pooleldi lõpetamat tooted millel tarkvarauuendus ei toiminud ja mille puhul plaan nägi ette ainult ümbervahetust. Aga mul oli muidugi veel 2 aastase tootjagrantii sees. Proovi igaks juhuks mis Tehnoturg vastab.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Macintosh kirjutas:

Ku Proovi igaks juhuks mis Tehnoturg vastab.

Sealt sai vist ostetudki. Kirjutatud ja ehk kuuleb, kas asjale ka rohtu leiab. Midlandi läks siis ka kiri, kui juba asi käsil.

Edit: Nii ongi, esimesed 2011 BT Next seadmed ongi softi uuendamise võimaluseta. Mul garantii ammuilma läbi ja tuleb olukorraga leppida.

SERTÃO
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Nüüd on küll abi vaja!
räägiks Cardo Packtalk teemal. sai selline soetatud. mis seal salata, suurte ootuste ja lootustega. enne kasutasin Midlandi BT Next C.
sai siis manual läbi sirvitud ja kohe oli selge, et tuleb veeeel lugeda, palju lugeda. Midlandi manual on selle kõrval lihtne nagu koomiks. aga eks funktsioone ole kah rohkem. hakkasin siis paaritama. kõigepealt sõbra aparaat tsikli GPS iga ja mobiiliga. arvasin algul et noh kui Midlandiga läks omalajal kõik kiirelt ja lihtsalt siis Packtalk pidavat interneti jutu järgi veel parem ja "kõik võimalikud head" olema, aga ...ei läinud peaaegu üldse. ühenduse sai nii gepsu kui ka telefoniga aga korralikult ei töödanud. näiteks sisse helistades kiivris "kutsus" a vastu võtta seadmest ei õnnestunud ja kui telefonist või gepsust vastata siis kiivris oli vaikus. nii kõlarid kui mikker. mõtlesin et ilmselt mõistlikum hommikuks jätta, manuali lugeda ja enne enda komplekt tööle saada. sõbral ju Windoosa telefon ja Navigaator 5 mis mõlemad ju saadanast.

õhtul hilja koju jõudes hakkasin siiski enda aparaadiga tegelema. no ei krdi tratki. kella kolme paiku öösel hakkas järsku side gepsu ja telefoni vahel tööle. kuidagimoodi. muss mängis telefoni kah juhtis aga mitte nii nagu peaks. Vox ei töödanud. läksin nõutult magama. hommikul uuendasin tarkvara 1.0 2,5 peale. mitte kui midagi ei muutunud. peale mitmendat korda uuesti paaritades, appi näppides hakkas Vox justkui tööle. üritasin paaritada Packtalki Schuberti src systemiga, mis ka cardo toode. side tekkis, küll aga ainult nupust aktiveerides ja ainult Packtalki poolt. src poolt sidet aktiveerida ei õnnestu. järsku hakkas packtalki Voks tööle. kui Midlandil tegid lihtsalt häält ja Vox aktiveerus ja side oli hetke pärast olemas siis cardol käib karjumise peale piiks siis teed häält ja aktiveerub alles side. side katkestada saab kah ainult Packtalki poolt nupust. kui liiga palju karjuda või pigem midagi sobimatut vist, läheb aparaat süsteemi menüüsse ja hakkab rääkima mis seal kõik leidub selle asemel et side luua teise seadmega.

ühendus telefoniga on ebastabiilne. appi avatuna hoides on näha, et pidevalt kaob ühendus ja peab uuesti aktiveerima. Ainuke asi mis juskui töötab on raadio. või noh jaamu valida ei saa nii nagu tahaks. vahest vahetab ka.

Kõne kvaliteet helistades on pehmelt öeldes rämedalt s**t! heli justkui hakib ja meenutab pigem käsiraadiojaamu. rääkimise ajal on eetris vaikus ja on mulje et kõne on katkenud. vestlus koosneb suurelt osalt, mõlemalt poolt, lausest "oled veel seal". läbi gpsi helistades lisandub kõnele ka ragin. Vox kõne vastu ei võta. isegi rämedalt karjudes.
ausalt öeldes on tunne, et midagi on valesti. ei saa ju olla et palju kiidetud aparaat ongi nii vilets. kas keegi teab kuidas peaks lähenema? äkki peaks tehase reseti tegema ja uuesti alustama mingis kindlas järjekorras? praeguse seisuga tuleb aparaadist loobuda kuna sellist kasutada ei saa aga loomulikult sai kõik kiivritesse juba korralikult sisse ehitatud ja eelmised maha tõmmatud.

5248653
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Et siis sõida ja ära mölise aparaat.

Viimati muutis franz125, 20 Dets 2016, 18:52, muudetud 1 kord kokku.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tegin src -le algseadete taastamise. ühendused ära ei kadunud kusjuures:) ja paaritasin seadmed uuesti. nüüd saab ka src poolt nupust sidet aktiveerida ja lõpetada kuid nupulevajutusest kuni sideni kulub 3-4 sekundit! vox on jällegi kadunud täiesti. Hitech!

5248653
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas tuman »

KIBU kirjutas:

tegin src -le algseadete taastamise. ühendused ära ei kadunud kusjuures:) ja paaritasin seadmed uuesti. nüüd saab ka src poolt nupust sidet aktiveerida ja lõpetada kuid nupulevajutusest kuni sideni kulub 3-4 sekundit! vox on jällegi kadunud täiesti. Hitech!

Mul oli ka alguses probleeme seadistamisega. Tüüp kellelt ostsime rõhutas, et app pidi bugine olema ja seadistusi tasuks teha ikkagi manuaali ja packtalki enda nuppude abil aga algselt sai ikka kohe apiga ühendatud ja seal kõik vussi keeratud.
Peab mainima, et endal oli ka alguses päris vihale ajav see harjumine/seadistamine, kõik need erinevad moded millede all nuppudel eri funktsioonid ja whatnot. Samas kui seaded paika ja nuppude funktsioonid selgeks said siis ei oska midagi halba küll enam öelda.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

õhtul sai minu oma teise Packtalkiga (tegu duo pakiga) kokku viidud ja uuesti paaritatud. algul tundus, et ei saagi asja, kuna teine aparaat lülitas end pidevalt paar minutit peale sisselülitamist ise uuesti välja. lõpuks jäi tööle ja sai paari pandud. mitu korda. intercom aga tööle ei hakanud. kord ütles et teine on busy, kord et pole saadaval ja nii mõlema aparaadi puhul. sai käega löödud ja telefoni funktsiooni proovitud. sõbra oma töötas ilusti ja ka aktiveeris voxiga. ja ühel hetkel kui oleks pidanud telefonikõne vastu võtma tekkis hoopis bluetooth intercom ühendus seadmete vahel. valel ajal aga tekkis. mõned korrad katkestamist ja uuesti nupust alustamist hakkas järsku ka minu vox tööle. sai proovitud ja töötas ka telefoni reziimis. algul häälkäsklusi vox ei aktiveerind kuid mingi hetk töötas ka niimoodi. nupust aktiveerides häälkäsklused toimisid. (häälkäsklused on siga mugav lahendus) siis korra raadio tööle ja intercom jälle läind. sõbra omast alustades läbi häälkäskluse ja minu poolt nupust vastates hakkas uuesti tööle ja jällegi mõne korra järel töötas ka vox. edasi mõningaid funktsioone proovides tekkis siiski kahtlus et nupud panevad vist villast. aegajalt aktiveerusid justkui valed funktsioonid." mute/unmute" funktsioon töötas mõlemal aparaadil esimesel kahel korral proovides. sõbra aparaadil käivitus "mute" asemel mingi teine funktsioon. hääl täitsa maha ei läinud vaid jäi taustaks nõrgalt mängima. kokkuvõtvalt otsustasime et asi ei ole ilmselt õige ja peab laskma targematel (tootjal) asja uurida.
niipalju kui nad töötasid tundus siiski täitsa äge. muusikat kuulates oli tunda et kõlarid on väga heal tasemel. ja häälkäsklused on mõnus. raadiovastuvõtja on võimas, mängides ilusti salvestatud jaamu keldrikorrusel kus lained eriti ei levi. mulle Packtalk igaljuhul meeldib, saaks ainult raippe kuidagi korralikult tööle.

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tuman kirjutas:
KIBU kirjutas:

tegin src -le algseadete taastamise. ühendused ära ei kadunud kusjuures:) ja paaritasin seadmed uuesti. nüüd saab ka src poolt nupust sidet aktiveerida ja lõpetada kuid nupulevajutusest kuni sideni kulub 3-4 sekundit! vox on jällegi kadunud täiesti. Hitech!

Mul oli ka alguses probleeme seadistamisega. Tüüp kellelt ostsime rõhutas, et app pidi bugine olema ja seadistusi tasuks teha ikkagi manuaali ja packtalki enda nuppude abil aga algselt sai ikka kohe apiga ühendatud ja seal kõik vussi keeratud.
Peab mainima, et endal oli ka alguses päris vihale ajav see harjumine/seadistamine, kõik need erinevad moded millede all nuppudel eri funktsioonid ja whatnot. Samas kui seaded paika ja nuppude funktsioonid selgeks said siis ei oska midagi halba küll enam öelda.

minul oli vastupidi. algul proovisin just ilma appita ja kui isu täis sai kuna aparaat ei toimetanud nii nagu peab, sai juhe taha pandud. mina vahet ei täheldanud. enne oli peetis ja pärast softi uuendust ja appi proovimist midagi paremaks kah ei läinud. :)

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

On ikka mured nii kalli asjaga.Ma ilmselt natuke teist tüüpi inimene,muusika minu kõrvadele tuleb sumpast ja tsikliga sõites, telefonile ainult vastan.Vajalikud funktsioonid on suhtlemine seljakotiga või kui saaks ka teiste suvaliste sõitjatega ,kuid ükski seade maailmas seda siiani ei toeta.Kui selline vabalt leviv seade kunagi tehtaks,siis selle ilmselt soetaks.
Ma tegelikult tsikliga sõites puhkan kogu sellest kommunikatsioonist ehk nuti ja äpi maailmast,mis muidu on kogu päev ümber minu.Autos on olemas häälkäsklused ja ka tel toetab seda,kuid pole isegi kordagi proovinud.

Viimati muutis urmas66, 21 Dets 2016, 12:37, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas:

On ikka mured nii kalli asjaga.Ma ilmselt natuke teist tüüpi inimene,muusika minu kõrvadele on tuleb sumpast ja tsikliga sõites, telefonile ainult vastan.Vajalikud funktsioonid on suhtlemine seljakotiga või kui saaks ka teiste suvaliste sõitjatega ,kuid ükski seade maailmas seda siiani ei toeta.Kui selline vabalt leviv seade kunagi tehtaks,siis selle ilmselt soetaks.
Ma tegelikult tsikliga sõites puhkan kogu sellest kommunikatsioonist ehk nuti ja äpi maailmast,mis muidu on kogu päev ümber minu.Autos on olemas häälkäsklused ja ka tel toetab seda,kuid pole isegi kordagi proovinud.

Bluetooth põhjal ei saa minuteada olla mingit vabalt levivat raadiosaatja tüüpi sidelahendust - alati tuleb seadmed teineteisele selgeks õpetada e. paaritada.
Näiteks Interphone'l on anycom funktsioon olemas, mis võimaldab teda ka teiste tootjate asjadega paaritada (aga sama on ka ilmselt teistel natuke kallimatell seadmetel). Mingi Sena asjaga kunagi testisin ja isegi töötas :D
Ja igasugune nutilahendus puudub, seega võiks sulle isegi sobida :lol: Raadiot ei pea kasutama.
EDIT: Kiirustasin natuke, uuel mudelil (Interphone Tour) on juba olemas ka nutilahendus :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas:
urmas66 kirjutas:

On ikka mured nii kalli asjaga.Ma ilmselt natuke teist tüüpi inimene,muusika minu kõrvadele on tuleb sumpast ja tsikliga sõites, telefonile ainult vastan.Vajalikud funktsioonid on suhtlemine seljakotiga või kui saaks ka teiste suvaliste sõitjatega ,kuid ükski seade maailmas seda siiani ei toeta.Kui selline vabalt leviv seade kunagi tehtaks,siis selle ilmselt soetaks.
Ma tegelikult tsikliga sõites puhkan kogu sellest kommunikatsioonist ehk nuti ja äpi maailmast,mis muidu on kogu päev ümber minu.Autos on olemas häälkäsklused ja ka tel toetab seda,kuid pole isegi kordagi proovinud.

Bluetooth põhjal ei saa minuteada olla mingit vabalt levivat raadiosaatja tüüpi sidelahendust - alati tuleb seadmed teineteisele selgeks õpetada e. paaritada.
Näiteks Interphone'l on anycom funktsioon olemas, mis võimaldab teda ka teiste tootjate asjadega paaritada (aga sama on ka ilmselt teistel natuke kallimatell seadmetel). Mingi Sena asjaga kunagi testisin ja isegi töötas :D
Ja igasugune nutilahendus puudub, seega võiks sulle isegi sobida :lol: Raadiot ei pea kasutama.
EDIT: Kiirustasin natuke, uuel mudelil (Interphone Tour) on juba olemas ka nutilahendus :mrgreen:

See teema mulle tuttav ja ei ihalda neid endale. Mul mingi suvaline hiina junn,mis teeb selget häält suheldes,aku kestab pidevat plära a´8 tundi ja maksab 30+€.Pole probleeme paaritamisega olnud.Kui päeval tunnikese laed ,siis saab 12 tundi päevas hakkama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

On ikka mured nii kalli asjaga.

See on nüüd see koht, kus Senat kiita saan. (hoolimata kogu jamast mis neil õnnestus alguses oma S20-ga korraldada)
Paaritamine: võtad kaks tükki kätte ja raputad - paaritatud.
Tahad kaaslasega rääkida - lihtsalt räägid. Ei migeid köhatusi, aevastusi ega voxe. Kaaslane kuuleb sind esimeset silbist.
Ja siis see sensuaalne naisehääl mis sind kõikide toimingute juures saadab... ütled: "Hello sena". Tema vastu: "What can I do for you?" Enam paremaks minna ei saa.
Käsklused mida sa talle võid suuliselt anda on ulatuslikud. Ainuke käsklus mida minu öelduna Seana ei mõista on "music". Tiba arenguruumi on.
Kõne kvaliteet? Kui ma esimest korda prooviks saadud sidekompletiga tiiru ära tegin siis tagasi tulles küsisin: "Kui palju?" (mul oli enne seda Midland BT Next 2)
Sena suureks plussiks on nuppude vähesus - üks telefonile ja üks intercomile. See intecomi oma on suur ja pöörleb - nii saab helinivood ka sättida.
Aga ausalt, käsi südamel: ainult hiinakad oma täishinda väärt, kõik ülejäänud tegelevad röövimisega.

Maaks kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui selline vabalt leviv seade kunagi tehtaks,siis selle ilmselt soetaks.

Bluetooth põhjal ei saa minuteada olla mingit vabalt levivat raadiosaatja tüüpi sidelahendust - alati tuleb seadmed teineteisele selgeks õpetada e. paaritada.
Näiteks Interphone'l on anycom funktsioon olemas, mis võimaldab teda ka teiste tootjate asjadega paaritada (aga sama on ka ilmselt teistel natuke kallimatell seadmetel). Mingi Sena asjaga kunagi testisin ja isegi töötas :D
Ja igasugune nutilahendus puudub, seega võiks sulle isegi sobida :lol: Raadiot ei pea kasutama.
EDIT: Kiirustasin natuke, uuel mudelil (Interphone Tour) on juba olemas ka nutilahendus :mrgreen:

Ma usun, et Urmas pidas vabaltleviva all silmas seda, et tootja A, B ja C lahendused paarituvad ja ühenduvad kui võrdne võrdsega, ühtse protokolli alusel. Mitte nagu praegu, kus Cardo ei ühildu Senaga ja Sena Midlandiga. See mida tootjad universaalse ühenduse all välja pakuvad on 21. sajandi konteksti ikka paras soolapuhumine. Proovi ette kujutada, et Samsungi telefoniga saab ainut teistele Samsungidele helistada. Suvalise teelisega ühenduse tekitamine (paaritamine) sõidu ajal ei tohiks raketiteadus olla. Senal saab seda häälkäsklusega näiteks teha.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma olen kõige eelnevaga nõus, mis mäkk just ütles, v.a. ma ei oska "hello sena" öelda :D kõik muu juba tuleb välja

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas:

Ma olen kõige eelnevaga nõus, mis mäkk just ütles, v.a. ma ei oska "hello sena" öelda :D kõik muu juba tuleb välja

See ingliskeelne liides on jah kohati nõudlik. Sa pead ütlema "hellõu sena". Muud halloo/hello/halllooo variandid ei tööta.
Harjuta siin: https://goo.gl/FcNfI5

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

next ja previous ma suutsin valmis harjutada, päris mugav on häälega lugusid vahetada, poleks uskunudki, et seda vaja võiks minna.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:

Ma usun, et Urmas pidas vabaltleviva all silmas seda, et tootja A, B ja C lahendused paarituvad ja ühenduvad kui võrdne võrdsega, ühtse protokolli alusel. Mitte nagu praegu, kus Cardo ei ühildu Senaga ja Sena Midlandiga. See mida tootjad universaalse ühenduse all välja pakuvad on 21. sajandi konteksti ikka paras soolapuhumine. Proovi ette kujutada, et Samsungi telefoniga saab ainut teistele Samsungidele helistada. Suvalise teelisega ühenduse tekitamine (paaritamine) sõidu ajal ei tohiks raketiteadus olla. Senal saab seda häälkäsklusega näiteks teha.

Just seda sama ikka mõtlesin ja see on lausa tahtlik tootjate poolne kottimine.Samas ei oma ükski neist mingit märkimis väärset turuosa,et nii ülbe olla.
Oleks ju lahe,et saad näiteks kuskil pärapõrgu ääre peal mõne võõra ja ei tea kust pärit ratturiga kokku,ning teie tee läheks ühiselt edasi näiteks järgmised kaks päeva.Olenemata sellest,kas keelega hakkama saate,aga kui isegi saate,siis sõites ei pruugi üksteisega suhelda saada,sest ühel on Sena ja teisel Cardo.
Muidugi oleks lahe ,kui saaks ilma paaritamata,aga selleks peab hoopis teist laadi sidelahendus olema,mis jälle ei sobi telefonidega kokku.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Macintosh kirjutas:
Piipz kirjutas:

Ma olen kõige eelnevaga nõus, mis mäkk just ütles, v.a. ma ei oska "hello sena" öelda :D kõik muu juba tuleb välja

See ingliskeelne liides on jah kohati nõudlik. Sa pead ütlema "hellõu sena". Muud halloo/hello/halllooo variandid ei tööta.
Harjuta siin: https://goo.gl/FcNfI5

Cardo häälkäsklused saavad väääga puisest inglise keelest vabalt aru. üks kes inglise keelt ei räägi proovis ja kuigi hääldus oli väga eest keele kõlaga sai aru siiski. naise hääl kes vastab, ütleb igaljuhul veits teisiti :) sisselülitades ütleb neiu seadme nime. mina panin enda nime seadmele, kuigi soovitatakse kahte ingliskeelset nime kasutada, ja isegi selle hääldab välja vaid veidi "ümmarguselt".

Hinnakohapealt niipalju, et Cardo seade tuli kätte märkimisväärselt odavamalt kui näiteks Sena. ma isegi usun et Sena on parem või noh ütleme "ägedam", kuid mulle Sena disain lihtsalt ei meeldi piisavalt. Muidugi Maci mainitud "What can I do for you?" kõlab mõnusalt :wink:

5248653
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

KIBU kirjutas:

... Muidugi Maci mainitud "What can I do for you?" kõlab mõnusalt :wink:

Nii äge kui õuna Siri ta ikka ei ole :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”