Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kaimex kirjutas:

Kas keegi sellist pole proovinud?

Advrideris oli neist juttu, ostjad olid tulemusega igal juhul rahul. Puuduseks vaid 3 ühendust aga kui tahad vaid seljakotiga suhelda ja üksi muusikat kuulata siis selle raha eest on siin maa-ja-ilm.

Muuseas, kui keegi tahab endale Sena S20 knock-offi saada siis Aliekspress pakub hiinlaste arusaama Sena S20 koopiast ... nimega Freedconn T-Rex
https://goo.gl/WRdbRi

HTB1YxKUNXXXXXaLapXXq6xXFXXXS.jpg


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Suured tänud kiire vastuse eest. Tellisin ära ja kui kunagi tuleb, eks ma kirjuta oma arvamuse ka siia :)


meier
Postitusi: 109
Liitunud: 10 Aug 2006, 15:47
Tsikkel: V-Strom AL4
Asukoht: Mõdriku vanaküla
Tänatud: 1 kord

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas meier »

Ahoi!
Siin teemas palju "teadja-mehi":
Sai soetatud Cardo PackTalk ja oli mul selline "märg unenägu", et ühildub ühe minu 6a.vana Cardo TeamSet seadmega, saaks seljakoti "juhiseid kuulata"...
Kas õnnestub neid "paarituma" saada, või on minu 6-paki jagu ponnistusi metsa läinud?!
....Või oli see mingi keemia telefoni BT abil....?!

Terv.,
Risto

Dt 6 ...--CZ425/sidecar...-- V-Strom LA5
RRRC

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Need ei ei ühildu: Scala rider PACKTALK Intercom Compatibility http://cardosystems.com/ptcompatibility/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Sidesüsteemidest rattal

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
meier kirjutas:

Ahoi!
Siin teemas palju "teadja-mehi":
Sai soetatud Cardo PackTalk ja oli mul selline "märg unenägu", et ühildub ühe minu 6a.vana Cardo TeamSet seadmega, saaks seljakoti "juhiseid kuulata"...
Kas õnnestub neid "paarituma" saada, või on minu 6-paki jagu ponnistusi metsa läinud?!
....Või oli see mingi keemia telefoni BT abil....?!

Terv.,
Risto

võibolla siiski ühendub. ise proovisin vanema SRC seadmega. õnnestus peale mitmendat korda proovimist ja resettimist. kuid minu kogemuse järgi isegi kui ühenduse saab siis kvaliteet ja viide on nii jube et kasutada pea võimatu. teoreetiliselt saab suvalise seadme teise kanalisse ühendada "telefonina", SENA 20-ga proovitud ühendus päädis küll sellega et lõpuks läksid kanalid segi ja kuularitest kostus vaid enda mikrisse räägitud jutt. Minu Pack Talki puhul ei tähenda see, et ühendust ei loo seda, et see oleks tehniliselt võimatu ja ka see kui ühendus luuakse ei tähenda, et see iga kord töötab. Mina arvan et Pack Talk kõlbab vaid teiste PackTalkidega ja ehk ka SRC-Proga suhtlemiseks, kõik muu (navi ühendus, telefoni kasutamine, mp3 jne) on selline...kuidas nüüd öelda, on ja ei ole kah. Garaasis enamasti on ja sõites enamasti ei ole :) nagu töötab ja vahest ka täitsa hästi, kuid tihti mitte nii nagu võiks. ilmselt on ta mõeldud peamiselt oma selles krdi "pakis" kasutamiseks. kui tahad mugavat ühendust siis riski ja osta teine samasugune veel või osta kaks tk midagi muud :)

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Leidsin netist sellellise asja: hiinalsed on omavahle kokku miksinud käsiraadjojaama, peakomplekti ja juhtmevaba PPT nupu. Esmapilgul vaadates tundub täitsa asine plaan olevat. Huvitav, kas sellise vidina kasutamine Euroopas oleks lubatud? Sagedusala 400-470MHz.
Pakutud 3km tegevusulatus võiks ka realistlik olla.

https://goo.gl/oHPVmS
https://goo.gl/zvvtuQ

walkie_talkie.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas L.J »

Kui teaks, et ühel kanalil saab korraga samal ajal mitu inimest rääkida, siis võtaks kohe prooviks ligi...

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

L.J kirjutas:

Kui teaks, et ühel kanalil saab korraga samal ajal mitu inimest rääkida, siis võtaks kohe prooviks ligi...

Ühel kanalil saab aga mitte üheaegselt. See on push to talk (PPT), seega üheaegselt ei saa. Vajutad nupu alla ja räägid. Kui nupu lahti lased siis saab järgmine rääkida.
Grupi suurus on piiramatu ja vajadus seadmeid omavahel paaritada puudub. Ja telefoniõnesid saab läbi BT ühendsue vastu võtta.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:

Leidsin netist sellellise asja: hiinalsed on omavahle kokku miksinud käsiraadjojaama, peakomplekti ja juhtmevaba PPT nupu.
Esmapilgul vaadates tundub täitsa asine plaan olevat. Huvitav, kas sellise vidina kasutamine Euroopas oleks lubatud? Sagedusala 400-470MHz.
Pakutud 3km tegevusulatus võiks täitsa realistlik olla.

https://goo.gl/oHPVmS
https://goo.gl/zvvtuQ

Tundub lahe lahendus.Seal müügi kuulutuse juures olev tagasiside ka suht positiivne.Ainsaks miinuseks olevat üks kõrvaklapp.Pidavat päeva kestma ja looduses kuni umbes 1km vahemaal side olemas.BT sidega võrreldes on see lausa ülikauge ulatus.
Mis meil lubatud sagedustesse puutub,siis ei oska kaasa rääkida ,aga 446MHz on ju PMR-i vaba sagedus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Ainsaks miinuseks olevat üks kõrvaklapp.

Kui sinu põhiliseks infoks on: "kilomeetri pärast pöörame ära" või "pärast kollast autot saad möödasõidu teha" siis pole väga vahet, kas klappe on üks või kaks. Kui tahad päev lobiseda sellest, millised vaated on ümberingi ja kuhu öömajale jääda ning mida lõunaks süüa, siis jah, tore oleks kahe klapiga opereerida. Muudel juhtudel on üks klapp enam kui küllalt.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kuna see vist ainult rääkimiseks, siis telefoni hoiame ju ka ainult ühe kõrva ääres, seega ma ei oskagi nüüd öelda, kas see on miinus või pluss :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ainsaks miinuseks olevat üks kõrvaklapp.

Kui sinu põhiliseks infoks on: "kilomeetri pärast pöörame ära" või "pärast kollast autot saad möödasõidu teha" siis pole väga vahet, kas klappe on üks või kaks. Kui tahad päev lobiseda sellest, millised vaated on ümberingi ja kuhu öömajale jääda ning mida lõunaks süüa, siis jah, tore oleks kahe klapiga opereerida. Muudel juhtudel on üks klapp enam kui küllalt.

See poleks ka minu puhul miinus,mulle ühest klapist küll ja veel,peaasi et side oleks pidev ja kõik korraga kuuleks mida keegi seltskonnat ütleb.Ma nö tsiteerisin sealset hinnangut,aga ei selgitanud seda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas:

Huvitav, kas sellise vidina kasutamine Euroopas oleks lubatud? Sagedusala 400-470MHz.

PMR446 on vabasagedus, 446MHz peal 8 kanalit 12,5 KHz sammuga. 0,5W saatevõimsus on ka lubatud piiriga kooskõlas, jääb ainult loota et see seade ikka Euroopa jaoks konfitav on (USA-s, Austraalias jne on analoogsed asjad olemas nagu PMR, aga teistel sagedustel). 3km levi on küll ulme valdkonnast sellise konstruktsiooni puhul, samas kellel sellist kaugust kiivriside puhul ikka vaja on.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Huvitav, kas keegi on Sena puhul seda RideConnected äppi ka juba proovinud? Uuemate firmwaredega peaks nüüd töötama, ise ei ole veel saanud kellegiga katsetada. https://play.google.com/store/apps/deta ... talk&hl=en

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sena s20

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Üks foorumlane küsis hiljaaegu eravestluses Sena S20 kohta (ma loodan, et ei pahanda kui ma tema küsimust ja oma vastust siin paljudele jagan).

Tundub, et olen mina teel käemärgi süsteemi välja vahetamas.
Põhimoment on muss ja 20 meetrit ees/taga sõitva tibiga suhtlemine. Kogu meie vestlus piirneb keeran siit ära, vaata ohtlik moment .... niisama ila ei aja.
Tema võtab telefoni ka vastu. Ehk siis omavahel vaid ja kuidagi nii, et mussi mängides saab nupuvajutusega juhtraualt intercomi vastu vahetada ja siis muss tagasi vms. Kiivri juurde hästi kätt tõsta ei tahaks. Bluetooth pmr? Saab neile bluetoothiga iphone ka juurde miksida?
Sena 20s? Cardo pack?

Mina võtaks Sena S20 (või s10). Miks? Sest mul on selline ja ma olen rahul.
Loe need kaks juttu läbi: need pädevad endiselt aga vead on tänaseks kõrvaldatud: https://goo.gl/wSoZH7, https://goo.gl/jxV40t.

Side on Sena puhul üleval kogu aja, midagi eraldi aktiveerima ei pea - räägid ja teine kuuleb. Kuidas nad seda teevad, et aku terve päeva (13h) vastu peab, on minu jaoks müstika. Kahekesi rääkides on heli kvaliteet lisaks kõigele fantastiline. Kui sa tahad muusikat kuulata siis ühendad oma nutitelefoni (iPhone/Android/Windows phone) BlueTooth ühendusega ära ja kuulad. Kohe, kui rääkima hakkad läheb muusika "taustale" (kutsutakse Audio multitaskinguks).

Sena ise seletab Audio multitaskingut ise nii:

One of the features introduced in the Sena 20S is Audio Multitasking. Audio Multitasking allows you have an intercom conversation while listening to music, the FM radio, or GPS directions at the same time.

  • Intercom + music

  • Intercom + FM radio

  • Intercom + GPS directions

Additionally, Audio Multitasking on the 20S also allows you to share music between two headsets.

Kui soovid juhtraualt sidet sisse-välja lülitada siis pead soetama eraldi juhtpuldi. Vastasel juhul on vaja side katkestamiseks käsi kiivrini tõsta ja korra nuppu vajutada. Ühendamiseks sama liigutus. Ühendamine õnnestub ka ilma kätt lenksult tõstmata aga võtab rohkem aega. Annad häälkäsklused: "hello sena" ja "intecom one".

Sinu vajadus on ülimalt rudimentaalne - iga sideseade saab sellega hakkama. Isegi hiinased. Mina eelistan siiski Senat ja üks põhjustest on, et ma ei pea intercomi kõnet eraldi VOX'iga aktiveerima (nagu seda tuleb teha Midlandi või Cardoga). Minu silmis on moodsad motosideseadmed jõunud enam-vähem tasemele, kus oluliselt paremaks enam minna ei saa. Seadmete omavaheline ühendamine võiks olla veel mõnevõraa lihtsam ja "universaalne ühendus" erinevate seamete vahel päriselt universaalne.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: PMR hiina moodi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Huvitav, kas sellise vidina kasutamine Euroopas oleks lubatud? Sagedusala 400-470MHz.

PMR446 on vabasagedus, 446MHz peal 8 kanalit 12,5 KHz sammuga. 0,5W saatevõimsus on ka lubatud piiriga kooskõlas, jääb ainult loota et see seade ikka Euroopa jaoks konfitav on (USA-s, Austraalias jne on analoogsed asjad olemas nagu PMR, aga teistel sagedustel). 3km levi on küll ulme valdkonnast sellise konstruktsiooni puhul, samas kellel sellist kaugust kiivriside puhul ikka vaja on.

Eks see 3km on selline ideaal tingimustes võimalik asi.Aliexpressi lehel olid vene kutid 4tk korraga ostnud ja looduses oli neil reaalne side kuni kilomeeter,mis on ka ikka über kõva.Aku olevat kestnud terve päeva kõigil.Kiitvad hinnanguid oli seal veel,aga mitte lahti kirjutatud,et kuidas toimib.Kui nüüd üks sõber omale ja naisele selle võtaks(tal pole praegu üldse midagi),siis teeks koos nendega omale ja naisele ka ostu.Niisama ei ole praegu mõtet,sest omal on naisega side olemas.

Viimati muutis urmas66, 05 Mai 2017, 10:41, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma mõtlesin pigem seda aspekti, et kas see tollist läbi tuleb, viimasel ajal on nad igasugu standarditele mittevastava raadiokola suhtes suht kurjad. Kuigi jah, eetri risustamine ei ole ka ilus tegu, aga paraku seda siiski tehakse, nagu paljusid teisi asju. Mul hetkel pole küll vajadust sellise seadme järgi, aga kui oleks siis see on puhas kuld - PMR on sada korda parem, universiaalsem ja töökindlam süsteem kui need igasugu paaritamised.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Ma mõtlesin pigem seda aspekti, et kas see tollist läbi tuleb, viimasel ajal on nad igasugu standarditele mittevastava raadiokola suhtes suht kurjad. Kuigi jah, eetri risustamine ei ole ka ilus tegu, aga paraku seda siiski tehakse, nagu paljusid teisi asju. Mul hetkel pole küll vajadust sellise seadme järgi, aga kui oleks siis see on puhas kuld - PMR on sada korda parem, universiaalsem ja töökindlam süsteem kui need igasugu paaritamised.

CE tähis tootel väidetavalt olemas,äkki ikka tuleb.Endal ka momendil vaja pole,aga kui mõni seltskonnast vajaks midagi siis oleks see igaljuhul see asi ,mida osta.Küll nad aredavad seda kiirelt edasi ja tuleb ka teine kõrvaklapp ja mida veel iganes.ma olen siiani imestanud,et kuidas ei suudeta suuremate tootjate poolt PMR sagedusel töötavaid asju teha.Liiga lihtne ? :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Antskala »

Jesper kirjutas:

Ma mõtlesin pigem seda aspekti, et kas see tollist läbi tuleb, viimasel ajal on nad igasugu standarditele mittevastava raadiokola suhtes suht kurjad. Kuigi jah, eetri risustamine ei ole ka ilus tegu, aga paraku seda siiski tehakse, nagu paljusid teisi asju. Mul hetkel pole küll vajadust sellise seadme järgi, aga kui oleks siis see on puhas kuld - PMR on sada korda parem, universiaalsem ja töökindlam süsteem kui need igasugu paaritamised.

Oponeerin: olles varasemalt kasutanud PMR'i, kahe tootja paaritatavaid seadmeid ja nüüd Cardo Packtalki, siis väidan, et viimane on kordades teistest parem.
Suusamäel kasutan siiani PMR'i ja iga kord mõtlen, et miks pean nuppu vajutma, miks heli ragiseb ja miks vahel venekeelne jutt eetrisse trügib.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Antskala kirjutas:
Jesper kirjutas:

Ma mõtlesin pigem seda aspekti, et kas see tollist läbi tuleb, viimasel ajal on nad igasugu standarditele mittevastava raadiokola suhtes suht kurjad. Kuigi jah, eetri risustamine ei ole ka ilus tegu, aga paraku seda siiski tehakse, nagu paljusid teisi asju. Mul hetkel pole küll vajadust sellise seadme järgi, aga kui oleks siis see on puhas kuld - PMR on sada korda parem, universiaalsem ja töökindlam süsteem kui need igasugu paaritamised.

Oponeerin: olles varasemalt kasutanud PMR'i, kahe tootja paaritatavaid seadmeid ja nüüd Cardo Packtalki, siis väidan, et viimane on kordades teistest parem.
Suusamäel kasutan siiani PMR'i ja iga kord mõtlen, et miks pean nuppu vajutma, miks heli ragiseb ja miks vahel venekeelne jutt eetrisse trügib.

Oponeerin : Võõras jutt eetris on vahel ikka väga hea,sest saab ka kellegi teisega vajalikust asjast rääkida või vahel ka vajalikku infot hankida(kuuldes pealt kellegi juttu).PMR-l on tegelikult piisavalt palju kanaleid,et leida omale antud piirkonnas vähem koormatud kanal või tundlikust vähendada ja siis suhelda.
Ma olen suure osa oma elust kasutanud CB saatjaid ja need BT saatjad on kuidagi nagu lastepoe asjad nende päris saatjatega võrreldes.Pole neil levi ja saad ainult omavahel rääkida jne.
Lahe on ju ,kui näiteks kohtud teel-bensukas kellegiga ei tea kust maalt ,kes siis sõidaks mingi aja koos sinuga ja saaks veist lobiseda.Kui tal ,aga pole sama BT-d mis sinul,siis unusta see teema.Üldjuhul ei ole sama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ausalt öeldes imestan, et keegi pole siiamaani mingit PMR-i laadset digiside standardit loonud - samasse ribalaiusesse saaks ju suruda miljon kanalit, pluss veel full duplex jne. Ma enamasti sõidan üldse üksi, seega peaks neid paaritatavaid asju olema stiilis 5tk reas kiivri küljes, et kõik levinumad süsteemid ära katta :) Noja igaks juhuks siis PMR kah veel taskus :wack:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas:

Oponeerin : Võõras jutt eetris on vahel ikka väga hea,sest saab ka kellegi teisega vajalikust asjast rääkida või vahel ka vajalikku infot hankida(kuuldes pealt kellegi juttu).

Ei ole ta midagi nii hea. Mul on mõlemad olemas. Vabaleviga on pidevalt suuremates asulates eeter mingit müra täis. Jube tüütu on kuulata mingit sahinat. Bluetooth on üle prahi oma seltskonna jaoks.
Samamoodi kui ammu sai kunagi mootorrattaga õppesõitu tehtud, siis ma kuulsin eetris tihti kõike muud, aga mitte oma sõiduõpetajat.

Samamoodi airsofti mängud linna serval. No ürita leida vaba kanalit, kus keegi midagi sisse ei räägiks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Jesper kirjutas:

Ma ausalt öeldes imestan, et keegi pole siiamaani mingit PMR-i laadset digiside standardit loonud - samasse ribalaiusesse saaks ju suruda miljon kanalit, pluss veel full duplex jne. Ma enamasti sõidan üldse üksi, seega peaks neid paaritatavaid asju olema stiilis 5tk reas kiivri küljes, et kõik levinumad süsteemid ära katta :) Noja igaks juhuks siis PMR kah veel taskus :wack:

DPMR446 mine ja osta... Riiuli kaup...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vot see oli nüüd mulle uudiseks, miks neid proprietary asju sel juhul üldse veel vaja on? Muidugi äkki hiinlaste peakomplekt ongi juba digi, sagedusest seda ju välja ei loe.

Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Jesper kirjutas:

miks neid proprietary asju sel juhul üldse veel vaja on?

Suudan vaid neli põhjust mõelda miks.
1)Kasutades ultra low võimsusega saatjat misiganes sagedusel on regulatsioon kordi kergem ja on lihtsam erienvatele turgudele sama juraga ronida.
2)Paljud tahavad juhtmevaba kasvõi veidi kehvema kvaliteediga heli ära kannatades.. Raadiojaamadel vähestel BT sees. Sama vähestele saab selle mugavalt lisana juurde panna ilma "häkkimata"
3)Niši turg... Suuremaid raadiojaamade tootjaid vähe ei huvita, mida mõned üksikud mootorratturid teevad.
Hea, et kiivri komplektegi müüvad oma jaamadele..... juhtmega...
4)Minu silmis nende vidinate ainus point on side seljakotiga... Kõige muu jaoks... MIlleks leiutada jalgratast....

Niiöelda pühapäeva tarbijatele või kord aastas reisijatele soovitaks hoopis hiinaka BaoFeng jaamu + juhtmega kiivri komplekti lisaks.
Hiinast tellimise asemel saab juba Amazoni UK laost neisd...
Tüki kaupa ostes saab vast 50 euriga hakkama isegi(transa included)... :D
Kambakesi ostes võib juba päris võileiva raha eest saada.

Ilmselgelt pole jaamad maailma tasemel ja siidise kasutajaliidesega, kuid toimivad, sagedust hoiavad, möla edasi saadavad ja vastu võtavad. Natukene progemise kablaga utsitades võtavad PMR-i kanalid samuti meeleldi omaks.

Muidugi eks ta ju egolaks ole, kui oma uhke liisingus tsikli seljas ei saa kõige uuemat ja vingemat Sena-t demoda ning kasutad mingeid odavaid vidinaid, millega ka talvel midagi pealehakata on :ner:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas:

Vot see oli nüüd mulle uudiseks, miks neid proprietary asju sel juhul üldse veel vaja on?

Neid on vaja full duplexi puudumise tõttu, sest rääkimiseks tuleb endiselt nuppu vajutada. Proprietary asju saab müüa kuni tuleb turule keegi millegagi, mis on võimeline ühenduma kõikide ülejäänud tootjate sidekomplektidega nagu võrdne-võrdsega. Isegi kui see on "hiinlane". Siis on pidu läbi.

demineerija kirjutas:

Ilmselgelt pole jaamad maailma tasemel ja siidise kasutajaliidesega, kuid toimivad, sagedust hoiavad, möla edasi saadavad ja vastu võtavad. Natukene progemise kablaga utsitades võtavad PMR-i kanalid samuti meeleldi omaks.

Muidugi eks ta ju egolaks ole, kui oma uhke liisingus tsikli seljas ei saa kõige uuemat ja vingemat Sena-t demoda ning kasutad mingeid odavaid vidinaid, millega ka talvel midagi pealehakata on :ner:

Mitte kõik pole valmis "natukene progemise kablaga utsitama" ja päris paljud (enamus?) tahaksid karbist võtta ja kohe kasutada. Ja muide, ääremärkusena, mitte kõik, kellel on Senad ei sõida liisingutsiklitega. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui vaadata rahahulka, mis tsiklist üle jääb tuleb sena liisingusse võtta :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Macintosh kirjutas:

Ja muide, ääremärkusena, mitte kõik, kellel on Senad ei sõida liisingutsiklitega. :bsmile:

Tõsi aga ma nii tahtsin möliseda :P

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Enn »

Vahetasin ka Sena SMH10 Sena 20S vastu. Selline küsimus: kui Sena enda raadiot kõrvaklappidega kuulan, siis miinimum helitugevus on suhteliselt kõva. Vaiksemaks keerata ei saa, kõvemaks aga küll. Kas seda miinimum nivood saab kuidagi sättida?

n
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Sai just mingi hiinakas BT kiivri kylge keeratud (alla 45€ komplekt, ebay, shipping inglismaalt palju kiiremini, kui hiinast, full duplex, telefoniga yhilduv, 1200 m levi lubatud jne) ja 3 päeva testitud metsas ja maanteel... päev otsa pidas ilusti vastu (st tyhjaks ei suutnud me teda päevaga möliseda), öösel akupangast laadis, päeval akupank laadis lenksul usbist. Selle raha eest ainult kiidaks. Loomulikult seda 1200 m sa kätte ei saa, aga kui koos sõita siis igati ok. sirge peal võtab 400-500 m küll. metsas, kurvidega ... 250-350 m peal hakkab ära kaduma. Kuskil 90...100 & up kmh poole pigem kiivri enda müra muutis suhtlemise raskeks. alla selle superfine. nupud suht pisikesed ja imelikud kyljel, õhema/suvisema kindaga sai kasutada kyll. aga pigem see, et paned käima, enam vähem paika volyymid jms kuskil seistes ja siis lihtsalt kasutad e. räägid muu aja. mingeid krõpse ja asju sealt kõlaritest tuleb kui ise vait olla jne... aga otseselt ei oska midagi väga kurta.

kahe rideri komplekt e. siis kaks headsetti & saatjat oli meil, siis alla 45€ nägu. selle raha eest kahele riderile on seal ikka very_good_bang_for_buck.

IMG_5134.jpeg
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”