Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Tänanud: 348 korda
Tänatud: 322 korda
Kontakt:

Teema jagamine: vihmariided

Lugemata postitus #271 Postitas Macintosh » 09 Juun 2016, 14:11

INFOKS: Kuna see tema hakkab segapudruks muutuma, siis eraldasin siit vihmariiete osa.

Lähiajal poovime jagada eraldi veel:
* joped-püksid
* saapad
* kindad

---------------------------------------------------------------
Vihmariiete info leidub nüüd siit:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=749327
---------------------------------------------------------------

Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Kasutaja avatar

karpin
Tsikkel: Fat boy Lo
Tänanud: 1 kord

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus #272 Postitas karpin » 04 Aug 2016, 07:44

Oskab keegi soovitada saapaid mida igapaevaselt kannataks kand,a aga oleks Vaga hea ventilatsiooniga. Igapaevaselt yle 40 kraadises soojas ka jalas head oleks. Vihmapidavus pole oluline, kuna vihma siin naljalt ei saja. Olen igasuguseid proovinud aga oigeid leidnud pole.
Kasutaja avatar

diugu
Tsikkel: Honda Hornet CB600F
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus #273 Postitas diugu » 04 Aug 2016, 08:52

Kas keegi oskab kiita/ laita MT kiivreid- eelkõige huvitavad MT Blade SV Alpha ja SV Raceline kiivrid?
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 472 korda
Tänatud: 105 korda

Lugemata postitus #274 Postitas urmas66 » 04 Aug 2016, 17:29

karpin kirjutas:Oskab keegi soovitada saapaid mida igapaevaselt kannataks kand,a aga oleks Vaga hea ventilatsiooniga. Igapaevaselt yle 40 kraadises soojas ka jalas head oleks. Vihmapidavus pole oluline, kuna vihma siin naljalt ei saja. Olen igasuguseid proovinud aga oigeid leidnud pole.

Äkki need sobivad

http://www.fc-moto.de/TCX-AirTech-Gore-Tex-Boot
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Tsikkel: Kawaspa
Tänanud: 279 korda
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #275 Postitas AzA » 08 Aug 2016, 17:31

karpin kirjutas:Oskab keegi soovitada saapaid mida igapaevaselt kannataks kand,a aga oleks Vaga hea ventilatsiooniga. Igapaevaselt yle 40 kraadises soojas ka jalas head oleks. Vihmapidavus pole oluline, kuna vihma siin naljalt ei saja. Olen igasuguseid proovinud aga oigeid leidnud pole.

Kasutan Icon Tarmac 2, leidsin, et ainsad 30+ kraadi saapad, mis kannatavad ka niisama kõndimist.
Kommentaariks, et mõeldud ilmselt madalale jalale - ma oma kõrge labajalaga päev otsa tatsates ikka saan punased triibud tänu kumminööride süsteemile kätte - tõenäoliselt saaks paelte paigaldamisega asja ravida, aga siis kaoks minu nõutud "ei mingit sidumist" kriteerium.
Ventilatsioon on vinge, sisuliselt on väliskülgedel vaid võrk ehk vihmapidavus on kaks pika miinusega.
Hind suurusjärgus 150€ euroopas ka enamvähem talutav.
Küll aga nad vist ei kategoriseeru saabasteks :bsmile:

Usas saaksid üsna hea hinna, 100 taala kanti vast, ikkagi kohalik tootja.
http://www.fc-moto.de/Icon-Tarmac-2-Boot
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

oojamaa
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 17 korda

Lugemata postitus #276 Postitas oojamaa » 03 Sept 2016, 08:12

Natukene offtopic, aga uudis pani korraks "kõrvu liigutama" ja seotud sõiduvarustusega.
Nimelt sõiduvarustuse tootja Klim teatas, et kui juhtud Klimi varustuses kukkuma ja selle tagajärjel sõiduriided katki lähevad, siis 5 aasta jooksul peale ostmist võid kukutud riided poodi tagasi viia ning nad annavad sulle tasuta uue komplekti vastu. Täpsem info puudub, kas see pakkumine on USA spetsiifiline või laieneb üle kogu maailma.
Screen Shot 2016-09-03 at 08.02.52.png
Intorducing The Klim gear protection guarantee

Link: Klim gear protection guarantee
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 81 korda

Klim Dakar püksid

Lugemata postitus #277 Postitas Jesper » 09 Nov 2016, 16:57

Tahaks kiita (taevani!) Klim Dakar pükse. Hoolimata uhkest nimest on see tegelikult nende "alumise riiuli" mudel, või no ma tegelt ei teagi millega nad seal Tšiilis täpselt sõidavad, aga see ei tähenda erilist hinnaalandust kvaliteedis, ainult materjalid on lihtsamad.
+ Need on pika puuga kõige mugavamad püksid mis mu jalgu on puudutanud, lõige on perfektne, kõik venivad elemendid õigete kohtade peal jne.
+ Kuna on saadaval eraldi ITB ja OTB mudelid, siis mina kui paandunud ITB pooldaja ei pea vaeva nägema säärte saabastesse pakkimisega, noja veidi odavam on ka
+ Säärte siseküljel on nahk, mis annab maastikul sõites väga hea kontakti rattaga - püstiasendis kergelt vajutad säärtega ja oledki naksti kinni, mitte ei ripu lenksu küljes nagu märg kalts
+ Meie kliimasse on nende soojapidavus täpselt paras - kui vendid lahti teha siis ei ole 30+ kraadiga rahmeldamine eriline probleem, ja kui soe pesu alla panna siis ei ole ka nullile lähevev temperatuur tappev. Noh, mõistlikkuse piirides, st külm on küll, aga kindlasti paremad ja universiaalsemad kui krossipüksid või meshid.
+ Põlvede koha peal on megalt ruumi, mul on jalad nagu puupakud ja alati on ilge probleem raudade mahutamisega, sinna läksid lupsti sisse. Tavasõiduks on kaitsmetaskud, need küll kahjuks pole reguleeritavad (või siis ma ei jaganud lahti kuidas reguleerida), aga noh paari nõelapistega saab kindlasti igaüks asja korda.
+ Vastupidavus on esmaklassiline, 11k km kulutas neid täpselt nii palju, et päris uute pähe maha ei müü :) aga ma ei kujuta ette mis läbisõitu on vaja et seal mõnest õmblusest läbi tulla vms. Seda eluaegset garantiid võib täitsa uskuda.
+ Ameerika firmale kohaselt on saada ka suuri suuruseid
- Ainuke väike miinus on taskute konstruktsioon ja paigutus, sellega harjub, aga võiks olla tavalised põlvetaskud. Ma ei tea, vbl seal on mingid turvakaalutlused et keegi endale käntsa käies jalga sisseehitatud võtmekimpu ei saaks, aga noh jah, pärast 100ndat korda sealt taskust sentide õngitsemist tekkis tahtmine 90ndate stiilis vöökott osta :)

Noja kõige toredam asi oli hind, 200€ on vähemalt meie poodides selline summa et kui alakeha põhimõtteliselt on riidega kaetud siis peab juba rahul olema, aga saada selle eest nii head püksid on täielik jackpot. Bikeman müüb, käige neile pinda et võtaks selle Klimi teema suuremalt ette ja rohkem kaupa riiulisse, see firma rokib tuhandega.

will111
Tänatud: 115 korda

Lugemata postitus #278 Postitas will111 » 09 Nov 2016, 21:03

need on siis endurotaja püksid nagu ma aru saan?
Kasutaja avatar

Jesper
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 81 korda

Lugemata postitus #279 Postitas Jesper » 10 Nov 2016, 02:24

No minul pole endurot sõites kunagi külm olnud, isegi -10 juures. Isegi kui korraks hakkab veidi jahe, siis varsti saab järgmise mäe otsas või mudaaugu sees naha jälle ilusti soojaks :) Tavaline krossivarustus on täiesti fain. Pigem ma ütleks et nad on tabanud seda magusat kohta kus üks ja sama varustuse element töötab okeilt nii kiirteel huvitavasse kohta jõudmiseks kui seal actually sõitmiseks, mis on ikka kordades keerulisem ülesandepüstitus kui enduro.

Enduro jaoks ma pigem võtaks nende Mojave püksid - sama lõige, mugavus, sobivus jne, aga rohkem tuulutust. Samas minu jaoks on Klim kuskil mülkas retsimiseks ikkagi natuke kallis, 70€ ONeal ajab sama asja ära (kui see põlvekate n*** välja arvata, aga see on väga isiklik teema, mul on tsiviilpükstega sama mure koguaeg et toru on liiga kitsas).
Kasutaja avatar

mkendra
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus #280 Postitas mkendra » 29 Mai 2017, 21:20

Mida arvata Forma Hyper saabastest tänaval sõitmiseks? - LINK

Kas on parim võimalik valik (täisnahk, CE, tõmblukk ja näevad väga head välja) või oleks mingeid paremaid alternatiive, millest ma veel teadlik pole?

Edit: Kas keegi muutis mu posti ja pani pildi ka juurde? Sellisel juhul panen siis pigem juba nendest, millele täna järgi plaanin minna - musta värvi mudel.
Manused
Forma Hyper mustad.jpg
Viimati muutis mkendra, 30 Mai 2017, 10:42, muudetud 1 kord kokku.
Lõbusõidud & Veesport kaatriga Toilas -> Facebooki leht
| mario@yolorent.ee | +372 562 060 58 |
Kasutaja avatar

Urmas79
Tsikkel: IZ,Jawa,GSX 750F,R1,XL100
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus #281 Postitas Urmas79 » 30 Mai 2017, 00:07

Omale sai eelmise hooaja alguses soetatud sellised: http://www.mc-boden.se/stovlar/sport-mc ... ourney-gtx
Mitte ühtegi halba sõna ei oska öelda. Paduvihmas jäid 1,5 tunnise sõidu järel jalad kuivaks ja +30° ei aja samuti jalgu hauduma.
Tundub endalegi nagu müügimehe jutt, aga no tõesti on head saapad.

sport-daytona-journey-gtx.jpg
Kasutaja avatar

RalfMoon
Tsikkel: Coffikas 950

Lugemata postitus #282 Postitas RalfMoon » 30 Mai 2017, 11:05

ostsin need ka ise ca paar kuud tagasi. Seni rahul. Kõvat vett ei ole veel saanud, seega vettpidavust ei oska kommenteerida.
Lukk teeb jalga panemise ja ära võtmise väga operatiivseks.

mkendra kirjutas:Mida arvata Forma Hyper saabastest tänaval sõitmiseks? - LINK
Kas on parim võimalik valik (täisnahk, CE, tõmblukk ja näevad väga head välja) või oleks mingeid paremaid alternatiive, millest ma veel teadlik pole?

Edit: Kas keegi muutis mu posti ja pani pildi ka juurde? Sellisel juhul panen siis pigem juba nendest, millele täna järgi plaanin minna - musta värvi mudel.
Kasutaja avatar

mkendra

Lugemata postitus #283 Postitas mkendra » 30 Mai 2017, 19:30

RalfMoon kirjutas:ostsin need ka ise ca paar kuud tagasi. Seni rahul. Kõvat vett ei ole veel saanud, seega vettpidavust ei oska kommenteerida.
Lukk teeb jalga panemise ja ära võtmise väga operatiivseks.
mkendra kirjutas:Mida arvata Forma Hyper saabastest tänaval sõitmiseks? - LINK

Käisin ostsin ära. Tunduvad sellised väga tummised ning mugavad ka (Karbis olevast paberist lugesin välja,et CE 2 vastavad saapad (Y)). Vaatasin ka Dainese Street Rocker D-WP'd - LINK.

Justnimelt see tõmblukk saigi otsustavaks. Dainesed nägid küll paremad ja "ketsilikumad" välja, kuid nende jalgapanek võtab Forma Hyperiga võrreldes liiga palju aega.
Lõbusõidud & Veesport kaatriga Toilas -> Facebooki leht
| mario@yolorent.ee | +372 562 060 58 |

TiitX11
Tsikkel: x11

Lugemata postitus #284 Postitas TiitX11 » 08 Juun 2017, 19:14

On varemalt ostetud kevlar teksad, siis jätsin jope ostmata ja nüüd pole saada. Kas kusagil on müügil kevlar kerget suvist tagi?
Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud

TiitX11
Tsikkel: x11

Lugemata postitus #285 Postitas TiitX11 » 11 Juun 2017, 21:31

Lõunamaadel kevlaar teksadele ei näe alternatiivi. Palav ja vaja tunde kusagil ringi ronida, nahkpüksid aga mahuvad ainult suurde kohvrisse
Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

Margusxx
Tsikkel: GSXR 750 (1200) GSX1300RZ K750
Tänatud: 36 korda
Kontakt:

Lugemata postitus #286 Postitas Margusxx » 11 Juun 2017, 21:49

Rootsi motofoorumis oli just juttu kevlar teksadest ja tagidest ja sellest kuidas sobivat mudelit ei leita, lahenduseks oli see, et ostad endale meelepärased teksad ja kevlari rätsepal sisse õmmelda. Kevlar riie ei ole väga kallis ebays.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Ain
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus #287 Postitas Ain » 17 Juul 2017, 21:24

Hei!

Kas keegi omab selliseid riideid millel goretex lamineeritud väliskihi külge? Näiteks Revit Poseidon ja Neptun. Kuidas on kas peab korralikult vett? Kui vett peab siis kuidas on hingavusega?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist