Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas saqu »

Küsin natuke teemast mööda, aga kas keegi teab, miks Garmini autoseadmetel vahepeal autohoidikusse integreeritud
laadimisklemmid (nt. Nüvi760) ära kadusid ja kas on uuematel juba jälle olemas?
Jube nõme on iga kord seda USB juhet laadimiseks külge toppida minuarust. :wack:

#GPSseadmed #Garmin #TomTom #mootorratta-navi #motonavi #mootorratta-GPS


SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas kraut »

Ahjaa, kui me siin juba lobiseme...
Soetasin hiljaaegu uudismudeli Zumo 350LM. Ja pean ütlema, et olen väga pettunud. Ok, mõned toredad lisavõimalused on tekkinud, aga need jäävad nelja suure puuduse varju:

  1. Kaardi kuvamine käsitsi nihutamisel on tatt-aeglane. Ma olen elus varem ainult ühte nii aeglase graafikaga gepsu näinud, see oli Nüvi 765. Suvalisele kaardi suumimise või nihutamise liigutusele järgneb mitmesekundine paus.
  2. Sisse- ja väljasuumimise nupud kaotatakse ekraanilt ära ja nende esilemanamiseks kulub igakord üks lisa-ekraanipuude. Eriti just konkreetsete kummist nuppudega Zumo550 kõrval tundub see eriti nukker. Lisame sellele aeglase graafika ja vannume valjusti kiivrisse iga kord, kui liikluskeerises või rappuval metsateel on kiiresti kaarti suumida vaja.
  3. North-up kaardivaate puhul (mida ma 90% oma sõitudel kasutan) ei paikne asukoha kursor mitte keset ekraani, vaid selle allservas. Seetõttu, kui kurss on lõuna suunas, siis ettepoole praktiliselt kaarti ei näidatagi.
  4. Rikkalik valik erinevaid dashboarde paiknevad kõik ekraani allservas, seega jääb kaardivaate ulatus põhja-lõunasuunas veelgi kitsamaks. Näidikuid ei ole võimalik ära koristada ja jätta ainut kaardikuva (nagu Zumo660) ega paigutada ekraani paremasse serva (nagu mõnedel autonavidel).

Niisiis, kas keegi tahab mult vähekasutatud gepsu osta? :P

Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kraut, müügimeheks sa küll ei sobi :D või siis jälle vastupidi, väga hästi sobid...

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

highlander216
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Juul 2010, 08:37
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas highlander216 »

to kraut:
Ega sul juhuslikult mitu kaarti (või ka kõik kaardid korraga valitud ei ole)? Mul endal rohkem kui aastane kogemus montana 600-ga ja sellel kui teha näiteks tarkvarauuendus siis mingil põhjusel kipub kõik seadmes olevad kaardid aktiveerima ja peale seda on asi ikka väga aeglane ja ka teekondasid arvutab valesti. Ühte "kala" olen veel märganud, kui näiteks tsiklirežiimis teed juhatama panna ja siis ilma tee juhatamist lõpetamata profiil näiteks "auto" valida siis võib ka gps väga aeglaseks muutuda ja ka teekonda ei taha siis enam korralikult arvutada. Viimasel korral aitas seadme "reset" e. tehase seadete taastamine menüüde kaudu (selle tõttu küll osad enda eelseadistused kaovad) aga minu gps muutus peale seda ikka päris mõnusalt kireks.
Montana 600 teeb minu kogemuste põhjal kõike mida olen vajanud. Kasutusel nii looduses, tsiklil, jalgrattal kui ka autos. Meeldib just see, et saan ühte ja sama GPS-i kasutada igal pool kus vaja ja aku peaks ka kestma u.16h ja vajadusel võimalik ka AA patareisid/akusid kasutada. Koos lisavarustusega (jalgrattahoidik, tsiklihoidik ja kõlariga autohoidik) on investeering ikka päris korralik aga leian, et ikkagi ehk natuke odavam kui osta igasse kasutuskohta eraldi gps. Mõned korrad olen kasutanud "custom maps" võimalust kus kasvõi aerofoto mingist väikesest piirkonnast saad gps-i saata ja näed siis seda kaardi vastavas kohas.
Puudusteks võiks lugeda "sinihamba" puudumist (muidu saaks ka mõne käedvaba kiivrikomplektiga mugavalt kasutada) ja puuteekraan võib tsiklikinnastega natuke ebamugav kasutada olla. Tsiklihoidikul küll 3,5mm kõrvaklapipesaga audioväljund olemas.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas simp »

saqu kirjutas:

Küsin natuke teemast mööda, aga kas keegi teab, miks Garmini autoseadmetel vahepeal autohoidikusse integreeritud
laadimisklemmid (nt. Nüvi760) ära kadusid ja kas on uuematel juba jälle olemas?
Jube nõme on iga kord seda USB juhet laadimiseks külge toppida minuarust. :wack:

minu nüvil käib endiselt usb juhe... päris täpselt ei mäleta, praegult ei viitsi vaatama ka minna, oli vist 760. Võis olla ka 750,755,765.
ps: kui kellegil on üle gpsi tubast lisaantenni, käib laadimisjuhtme külge, siis võib pakkuda...

Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas kraut »

Vanal heal 700-seerial on siiski klemmid allservas ja toidet saab läbi hoidiku. Soovi korral saab igale seadmele toite läbi USB-juhtme peale anda. Trend uuematel mudelitel hoidiku klemmid ära kaotada on nõme. Aga no mis teha.

Pilt
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas simp »

Kontrollisin järgi. Tegelesin tõesti enne valetamisega. Minu asjapulk on hoopis nüvi 1460...

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas retro »

...

Viimati muutis retro, 23 Veebr 2013, 15:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

retro kirjutas:

Plaan tekitada mootorrattale säästu-navi (kogumaksumus alla 100€).

Sul ilmselt otsused/kulutused juba tehtud aga kui ei, siis ... odava säästunavi korral vaata pigem sellista asja nagu Peaklife. Välismaised foorumid kiidavad, et selle 110€ eest on navit enam kui küll: veekindel, kõik toited, lenksukinnitused jms.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Credo

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Credo »

kraut kirjutas:

Ahjaa, kui me siin juba lobiseme...
Soetasin hiljaaegu uudismudeli Zumo 350LM.

huvitav, tegin ise samasuguse ostu sügisel. vb on võrdlusmaterjal vale (enne oli tomtomi rider aastast 2007) kuid minu arust on hea aparaat. jah, ekraan võiks olla suurem.
jah, ta võiks olla kiirem. samas näiteks piisab mull garmini enda kaartidest ja vajadusel on kas linnades hotelli / söögikoha või siis maanteel (mägised väiketeed kuni kiirteedeni) sõitmine. nende funktsioonidega olen 100% rahul.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Mind huvitaks, kas selline navi statsionaarselt paigutatuna sobiks ülevaatuspunkti silmis mootorratta spidomeetrit asendama?

フーリガン
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mella »

Osad seadmed, mis arvuti külge ühendades end mälukaardiks muudavad, töötavad normaalselt telefonide USB 220V laadijatega. Seal puuduvad andmeside klemmid ning seade saab küll toite, kuid andmesignaali puudumise tõttu andmekandja reziimi ei lähe.
Võimalik, et petab Garmini ka ära.

retro kirjutas:

Jama nimelt selles, et USB-i kaudu laadides arvab navi, et on ühendatud arvutiga ja kasutada teda sel ajal ei saa (ekraanil on laadimise pilt) - USB kaudu laadides saab kasutada nii, et sisselülitamise ajal (kiri ekraanil - "Laen kaarte") tuleb alles USB kaabel õigel hetkel külge ühendada.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mella kirjutas:

Osad seadmed, mis arvuti külge ühendades end mälukaardiks muudavad, töötavad normaalselt telefonide USB 220V laadijatega. Seal puuduvad andmeside klemmid ning seade saab küll toite, kuid andmesignaali puudumise tõttu andmekandja reziimi ei lähe.
Võimalik, et petab Garmini ka ära.

retro kirjutas:

Jama nimelt selles, et USB-i kaudu laadides arvab navi, et on ühendatud arvutiga ja kasutada teda sel ajal ei saa (ekraanil on laadimise pilt) - USB kaudu laadides saab kasutada nii, et sisselülitamise ajal (kiri ekraanil - "Laen kaarte") tuleb alles USB kaabel õigel hetkel külge ühendada.

Hea tähelepanek, üldiselt peaks piisma, kui laadija poolses otsas kaks keskmist USB pistiku klemmi (D+ and D-) lühistada.
http://www.instructables.com/id/Cheap-a ... arger-mod/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas retro »

macintosh kirjutas:

Hea tähelepanek, üldiselt peaks piisma, kui laadija poolses otsas kaks keskmist USB pistiku klemmi (D+ and D-) lühistada.
http://www.instructables.com/id/Cheap-a ... arger-mod/

OK, ma polnud oma uurimustööga veel niikaugele jõudnud :) Mul samasugune junn olemas - eks ma proovin mõni päev siis veidi jootmistööd.

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

retro kirjutas:

Jama nimelt selles, et USB-i kaudu laadides arvab navi, et on ühendatud arvutiga ja kasutada teda sel ajal ei saa (ekraanil on laadimise pilt) - USB kaudu laadides saab kasutada nii, et sisselülitamise ajal (kiri ekraanil - "Laen kaarte") tuleb alles USB kaabel õigel hetkel külge ühendada.

Menüü tuhnisid korralikult läbi? Garmin Oregonil näiteks pannakse menüüst paika, kas laadimis- või datarežiim.


hulljuhan
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Veebr 2013, 17:49
Tsikkel: Drag Star 1100
Asukoht: Tallinn/Mustamäe

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas hulljuhan »

macintosh kirjutas:

Sul ilmselt otsused/kulutused juba tehtud aga kui ei, siis ... odava säästunavi korral vaata pigem sellista asja nagu Peaklife.

Kas kelelgi siit on selle Peaklifega kogemusi, kuidas kaardimajandus toimib, mis kaardid sinna lähevad ja kas Eesti kaart ka on saadaval?
Elu on näidanud, et kasutades nutitelefoni - telefoni, gps-i, ja muusikalpleierina on segadus kiire tulema...
mida soovitavad vanemad/kegenenumad motomatkajad gps-ina kasutada kui ei ole 600€ kulutada uue zümo peale?
150€ saab vanema zümo, Peaklife või ükskõik millise tavalise gps-i... milline valik on mõistlikum/asjalikum?

Lugupidamisega,
Marko

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Kirs »

hulljuhan kirjutas:
macintosh kirjutas:

Sul ilmselt otsused/kulutused juba tehtud aga kui ei, siis ... odava säästunavi korral vaata pigem sellista asja nagu Peaklife.

Kas kelelgi siit on selle Peaklifega kogemusi, kuidas kaardimajandus toimib, mis kaardid sinna lähevad ja kas Eesti kaart ka on saadaval?

Lugupidamisega,
Marko

Loe selle lehekülje alt kasutajate kommentaare. http://www.chinavasion.com/china/wholes ... _Navigator
TomTom kaardid pidavat ilusti funkama. Vaadates juutuubi videoid, siis funkavad ka mitmed teised kaardid(Garmim, iGO jne). Veel lugemist selle asja kohta: http://www.st-owners.com/forums/showthr ... rcycle-GPS
Hind hea, aga arvestada võib maksude juurdelisamisega eestis.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

hulljuhan kirjutas:

Peklife ... kuidas kaardimajandus toimib, mis kaardid sinna lähevad ja kas Eesti kaart ka on saadaval?
Elu on näidanud, et kasutades nutitelefoni - telefoni, gps-i, ja muusikalpleierina on segadus kiire tulema...

Lisaks arvesta sellega, et kui kõik munad on ühes korvis, siis probleemi korral oled ilma nii kaardist, muusikast, telefonist kui ka kontakiinfost.

Kaartidega probleeme pole. Tarkvarana on seal kasutusel iGo Primo 2.0. Olen iGO'd Androdis kasutanud ning ta sai tunduvalt paremini hakkama, kui minu senine lemmik CoPilot. Viimane on aeg ajalt hätta jäänud ja teatanud, et teekonda pole võimalik koostada. Kaardid on saadaval kõikide euroopa riikide jaoks, kaasa arvatud Eesti.
Androidi versioonil iGO'st on ka eesti keele tugi ning digitaalpersoon Jaagup annab selges ja arusaadavas eestikeeles juhatust.

Foorumid ütlevad üksmeeelselt, et selle raha eest on navit enam, kui küll.
http://www.versys.co.uk/index.php/topic,11389.0.html
http://www.kawasakiversys.com/forums/sh ... hp?t=21086
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=697456
http://www.st-owners.com/forums/showthr ... rcycle-GPS

Küll aga küsiks, et ega kellelgi konkreetset seadet olemas pole - sooviks võimalusel pisut oma käega katsuda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

qnn0
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Jaan 2011, 19:34
Tsikkel: FLHRSE5

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas qnn0 »

macintosh kirjutas:
hulljuhan kirjutas:

Peklife ... kuidas kaardimajandus toimib, mis kaardid sinna lähevad ja kas Eesti kaart ka on saadaval?
Elu on näidanud, et kasutades nutitelefoni - telefoni, gps-i, ja muusikalpleierina on segadus kiire tulema...

Küll aga küsiks, et ega kellelgi konkreetset seadet olemas pole - sooviks võimalusel pisut oma käega katsuda.

Minul on Tartus olemas, eelmine kevad sai soetatud. iGO koos navteq kaartidega, kogu euroopa+venemaa sees. Kiirust piisavalt ja ka vastupidavuselt siiamaani super.
Hinnavahe garmini ja tomtomi asjadega ikkagi 5x.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kellelgi Garmin Montana 600-ga on kogemusi? Mu vana Etrex Hcx lihtsalt ei jaksa enam uuemaid kaarte liigutada, muus mõttes ma teda vahetada ei tahakski.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas boob »

Piipz kirjutas:

Kellelgi Garmin Montana 600-ga on kogemusi? Mu vana Etrex Hcx lihtsalt ei jaksa enam uuemaid kaarte liigutada, muus mõttes ma teda vahetada ei tahakski.

Ma olin üks esimeste seas, kes Montana 600 omale soetas. Aparaat on kiire kõiges mida teed. Minu jaoks oli väga suureks plussiks universaalus, ehk siis kasutan teda nii käsigpsina kui ka tsikli ja ATV peal. Tsiklile ja ATVle sai paigaldatud toitega leksuhoidik ning sellest ajast pole seadme akut eraldi laadima pidanud. Ekraan on piisavalt erk, tundlikus on hea, ekraanil kinnastega toimetades ei saa otsingut kasutada kuna tähed on väiksed aga see pole minu arvates probleem. Kasutatud aja jooksul olen paar korda tundnud puudust hääljuhistest, aga muud head omadused kaaluvad selle pisikese puuduse ülese, lisaks on võimalik soovi korral siiski ühendada kiivrisse juhtmega häälühendus või siis autoalust kasutades on sellel juba kõlar sees.

Kasutaja avatar

RistoK
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Mai 2007, 16:28
Tsikkel: BMW K1200 S '07
Asukoht: Harjumaa

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas RistoK »

Leidsin netist sellise gps'i nagu Tripy http://www.tripy.eu/en/, youtube kanal http://www.youtube.com/user/TripyChannel.
Hind on hirm kallis (ca 648eur) :roll: , aga lisa võimalused pakkusid minule huvi, nagu ise teekonna koostamist kohas kus teed pole ! Kas kellegil on kogemust kasutamisel ?
See oli ka selle aasta Dakar 2013 ametlik gps (ilma selleta ei võinud isegi saateautod osaleda ?!)

- BMW K1200S '07 (midagi hingele)
- Honda Hornet S '03 (pärast väga pikka pausi tuli uuesti kaherattalise isu peale)
- Riga 11 (lapsepõlv)
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas boob »

Teekond koostatakse siiski mingite etteantud väärtuste alusel, mitte lihtsalt lambist mööda maastikku. Täpselt samamoodi saab Garminil ka jälje või teekonnapunktid ette sööta ja suvalisel maastikul selle järgi sõita.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Raki »

Uuendaks seda teemat.

Millised navid hetkel oleks hinna ja kvaliteedi suhtes kõige paremad? Kasutaksin seda ainult 1, 2x aastas euroopas sõitmiseks. Eestis saab niisama liigeldud:) Kui kellelgi on müüa mõni navi siis võib ka märku anda.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ragz kirjutas:

Uuendaks seda teemat.

Millised navid hetkel oleks hinna ja kvaliteedi suhtes kõige paremad? Kasutaksin seda ainult 1, 2x aastas euroopas sõitmiseks. Eestis saab niisama liigeldud:) Kui kellelgi on müüa mõni navi siis võib ka märku anda.

Ma olen Navigonist palju head kuulnud, pidi huvitavaid omadusi olema. Ise jooksutasin seda proget nutitelefonis, meeldis.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

TomTom Urban Rider Europe 45. Isegi sellised metsateed on peal, millele niisama ei olekski julenud keerata. Kui huvi on ,siis hinnaks 180€ koos kinnituste ja jne-ga. Garantiidki veel kuini järgmise aasta kevadeni. Lisainfi PS.


üksik hunt
Postitusi: 185
Liitunud: 06 Mai 2008, 14:26
Tsikkel: ise tegin (doonor xv1100 yam)
Asukoht: Tallinn

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas üksik hunt »

Kui harva kasutad siis parem rendi
Alati uuendatud ja saad selle mida vaja.
http://www.garmin.ee/gps-rent

Kiirusta aeglaselt
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Raki »

üksik hunt kirjutas:

Kui harva kasutad siis parem rendi
Alati uuendatud ja saad selle mida vaja.
http://www.garmin.ee/gps-rent

rentimine on hea mõte, tänan lingi eest

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina kasutan autonavi Garmin 1390 ja panen selle autohoidjaga klaasi alla.Kuna olen neid üsna mitmeid tööautodele ostnud,siis sain endale päris soodsalt koos eluaegse uuendusega.Ei lähe seal isegi keskmise vihmaga märjaks,suuremaga olen lihtsalt tasku pannud.
Autohoidjat kasutan klaasiküljes selleks,et seal on geps kõige paremini nähtav.Varjab küll spido ja tahho osaliselt,aga ega ma reisides kellade järgi sõida,siiani veel kuulmine korras.Mul suur paagikott ka,muidu paneks võibolla lenksu külge.Juhe on reisides pandud paagi alla ja ühendatud sadula all pesasse.Seda ei ühenda reisides üldse lahti,võtan vaid seadme kaasa kui rattast eemale lähen.Pesa on nii ühendatud,et kui süüte välja keeran,siis on ka gepsu juhe väljas.
http://www.garmingps.ee/auto-gps/auto-g ... uvi-2497lm
See vist tänapäevane analoog sellele,mis minul on.Moto navid on minu arust üle mõistuse ülehinnatud.Ja rendi seadmel ei jää sulle sinu asju sinna gepsu,mida näiteks järgmisel reisil äkki kasutada tahaksid.Mul seal vist aastatega huvipunkte-lemmikuid oma 1000 salvestunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ragz kirjutas:

Uuendaks seda teemat.

Millised navid hetkel oleks hinna ja kvaliteedi suhtes kõige paremad? Kasutaksin seda ainult 1, 2x aastas euroopas sõitmiseks. Eestis saab niisama liigeldud:) Kui kellelgi on müüa mõni navi siis võib ka märku anda.

Otsi sellist asja nagu Peaklife Motorcycle GPS ( eBay) iGo tarkvara ja Navteq kaartidega. Hinnasuurusjärguks 120-150€ ja teeb sul selle raha eest 1000 imet. Välismaa foorumeid lugedes võib veenduda, et ostjad in rahul. Seade tuleb koos kõikide kinnituste ja vidinatega. Ainsaks puuduseks on asjaolu, et peakomplektiga ühendamiseks kasutatakse A2DP protokolli ja seega saad ühendada kas navi või telefoni aga mitte mõlemat korraga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”