Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sihtkoha saab ju ka kaardilt toksates koordinaatide järgi salvestada.Ehk leiad kaardil selle küla ja toksad ja edasi ta juba pakub,et "MINE".Mina olen ka linnade alt saanud suva asula ja siis paned edasi,pakub mingit suva tänavat või teed ning paned siis selle(tavaliselt esimese nimekirjas).



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Pezzi
Postitusi: 278
Liitunud: 18 Mai 2008, 20:46
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Pezzi »

urmas66 kirjutas:

...Mina olen ka linnade alt saanud suva asula ja siis paned edasi,pakub mingit suva tänavat või teed ning paned siis selle (tavaliselt esimese nimekirjas).

Kui on veidi suurem asula, siis see suva tänav ei pruugi üldse seal olla, kuhu minna tahtsid. Ja sellel tillukesel ekraanil on üsna piin vajalik koht kaardil üles leida. Aga saan aru, et Zumo 550-l seda ilma täpse aadressita küla (või linna) keskele juhatamise võimalust ei ole..?
Viimane saadaolev (ver. 5.0) soft on peal. Uurin seda NT ja NTU kaardi teemat.

Kasutaja avatar

Antskala
Postitusi: 54
Liitunud: 06 Sept 2004, 09:51
Tsikkel: 790AdvR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Antskala »

Pezzi kirjutas:

Kui on veidi suurem asula, siis see suva tänav ei pruugi üldse seal olla, kuhu minna tahtsid. Ja sellel tillukesel ekraanil on üsna piin vajalik koht kaardil üles leida. Aga saan aru, et Zumo 550-l seda ilma täpse aadressita küla (või linna) keskele juhatamise võimalust ei ole..?

On ikka. Eestikeelse menüü korral: Menüü -> Kuhu -> (nool alla) -> Linnad. Seejärel valid sobiva linna või küla ja "mine".

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Tundub,et tomtom`i kasutajaid ei olegi siin?


Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Kasutasin kunagi ammu (mingi 7 aastat tagasi) ja nüüd eelmise aasta novembrist kuni selle aasta juulini, siis soetasin uue Garmini, sest eesti kaart on Garminil parem. (Eomap või Regio).


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tere,

Täna tellisin endale USB laadija Ebayst tsiklile telefonile. Ning nüüd otsin gixerile head iphone 5 kinnitust. Üks mõte on paagikott kuid kuna alati sellega ei sõida siis vaatan sellist lahendust : http://www.ebay.de/itm/Fahrrad-Motorrad ... 5d5b2fa9f1 Või siis aretan midagi ise kui see ei tundu mugav olevat. Plaanin kasutama hakata Wazet. Põhjus väga lihtne seal kuvab ka siniseid sõpru :) ja 95% töötab suht hästi Eestis.

Samas olen tükk aega kaalunud erinevaid variante IOSele kuid hetkel tundub ikkagi, et eraldisesev asi on mõistlikum vähemalt autos. Autosse vist ikkagi panen TOYOTA originaal mooduli Touch2le. Ajavad närvi rippuvad juhtmed.


swaan
Postitusi: 30
Liitunud: 29 Aug 2010, 20:09
Tsikkel: pole :(

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas swaan »

USB laadijaga arvesta, et sellel on aktiiv-elektroonika ja see sööb akut sarnaselt alarmile. On ka ülimadala oote-tarbimisega aga üldiselt arvesta, et aku kestab seistes 2 kuud max. Mina olen lüliti vahele pannud sest 8Ah aku pealt peale 3 nädalat enam käima ei läinud.

Kui sul telefonil taskus korpust pole siis see on ok aga kui sul on midagi ümber ja tahad igapäevaselt kasutada siis on pusimist üsna palju. Maitse asi.
Lisaks ütlen seda, et kui sa suuremal kiirusel kivile otsa sõidad (või lihtsalt offroad) siis see võib olla piisav et kinnitusklamber ära murda. See on sisuliselt jalgratta kinnitus ikkagi ja telefon+korpus on päris raske!
Kui sa otsid midagi vastupidavat siis ma vaataks siia: http://www.twistyride.com/ - RAM kinnitusega.


Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Willie »

ardilla de terra kirjutas:

Tere,

... Plaanin kasutama hakata Wazet. Põhjus väga lihtne seal kuvab ka siniseid sõpru :) ja 95% töötab suht hästi Eestis.

Käisin suvel WAZE-ga Kesk-Euroopa tripil (u. 5000 km) ja pole rahul:

  1. Kasutaja on katsejäneseks: 300 km sihtkohad viiakse testi mõttes läbi tagahoovide, kuigi kõrval on E65, E67 või mis iganes muu suurem tee. Setinguks oli määratud kiireim, maksulised- ja kiirteed lubatud jne.
  2. Kui mingil põhjusel andmeside kaob, on ka Waze käpuli.
  3. Mõnikord külavahel juhatas teele, kus arvatavasti viimati 10k aastat tagasi ilma ABS-ita mammuteid lohistati ja sellest ka roopad kivisse jäänud. Ehk siis kohalik oli märkinud lambarajaks "main road".
  4. Akut sööb usinalt, õigemini eriti usinalt. Imelikul kombel telefoniarve polnudki palju suurem.

Sobib ideaalselt teiseks naviks, sest tegelikult on temast tihti abi seal, kus suured hätta jäävad. Seda eriti just teede ehitusest tulenevate ümbersõitude ja muude takistuste puhul, kus kohalikud teevad kiiresti muudatused aluskaartidele.

Pilt
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas villy »

Toetan ka arvamust, et Waze on ideaalne liiklusinfo app. Eriti Tallinnas liiklejale hetkel. Väljamaal kasutaks ikka pigem Sygicut vms. Kuigi töötab ka ilma andmedideta. Kaart peab lihtsalt mälus enne olema. Ps Sygic premium trial loeb ainult kehtivat telefoni kuupäeva :wack:

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

Waze on Eestis ainult liiklusinfo jaoks, navigeerimine on täiesti p*rsest. Euroopas, kusjuures täitsa toimib, aga vähemalt Saksamaal andis telefoniarvele mõnusalt tunda. Ma loll muidugi ei viitsinud niipalju telefoni näppida, et kõik muud asjad maha keerata...
OsmAnd on see, mida telefonis navigeerimiseks kasutan. Ei Eestis ega Euroopas pole mind hätta jätnud, alati on kohale viinud ning kõik on ajakohane ja täpne. 10 kaarti tasuta, edasi maksab uuendus Pro peale mälu järgi €7. Sellise asja eest ei ole kahju. Muidugi, natuke tuleb vaeva näha, et kogu kompott SD kaardile tõsta, alati ei pruugi lambist õnnestuda, aga netis on vajalikku infi küllaga. Kaardid on nii mahukad, et telefoni mällu ei mahu (ainult Saksa kokku vist ca 2 Gb)
Ja Eestis täppisnavigeerimiseks ja orienteerumiseks ikka ja ainult Garmin+Eomap.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Peps7 kirjutas:

Kasutasin kunagi ammu (mingi 7 aastat tagasi) ja nüüd eelmise aasta novembrist kuni selle aasta juulini, siis soetasin uue Garmini, sest eesti kaart on Garminil parem. (Eomap või Regio).

Kysimus oli tomtom rider 400 kohta. see alles ilmus välja, seda mida keegi 7 või 5 a tagasi kasutas ei ole kuidagi kasulik info.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sepp kirjutas:
Peps7 kirjutas:

Kasutasin kunagi ammu (mingi 7 aastat tagasi) ja nüüd eelmise aasta novembrist kuni selle aasta juulini, siis soetasin uue Garmini, sest eesti kaart on Garminil parem. (Eomap või Regio).

Kysimus oli tomtom rider 400 kohta. see alles ilmus välja, seda mida keegi 7 või 5 a tagasi kasutas ei ole kuidagi kasulik info.

Niipalju, kui netist juttu, siis need kes varem TomTomi omasid on on pisut pettunud - ootasid natuke rohkem. Hinnguid on seinast seina, kusjuures positiivseid ja negatiivseid on enam-vähem võrdselt. Need, kes esmakordsrelt kasutavad on üldjuhul rahul. Ülevaateid lugedes tundub olvat "tavakasutajale" mõeldud seade, kus keerukus lihtsa liidese taha ära peidetud. Mis iseenesest pole paha mõte - kõik ei taha ju keerukat sõiduplaani plaani ette valmis seada või oma teekonda läbi kitsaste lehmaradade planeerida (selleks on Garmin).
Kui ma sinu peale, Sepp, mõtlen, siis kahtlustan, et TomTom on sulle sobivam kaaslane, kui Garmin (va juhul, kui sa kavatsed endale mudavurri soetada ja võsas müttama hakata)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

Macintosh kirjutas:

Niipalju, kui netist juttu, siis need kes varem TomTomi omasid on on pisut pettunud - ootasid natuke rohkem. Hinnguid on seinast seina, kusjuures positiivseid ja negatiivseid on enam-vähem võrdselt. Need, kes esmakordsrelt kasutavad on üldjuhul rahul. Ülevaateid lugedes tundub olvat "tavakasutajale" mõeldud seade, kus keerukus lihtsa liidese taha ära peidetud. Mis iseenesest pole paha mõte - kõik ei taha ju keerukat sõiduplaani plaani ette valmis seada või oma teekonda läbi kitsaste lehmaradade planeerida (selleks on Garmin).
Kui ma sinu peale, Sepp, mõtlen, siis kahtlustan, et TomTom on sulle sobivam kaaslane, kui Garmin (va juhul, kui sa kavatsed endale mudavurri soetada ja võsas müttama hakata)

Ostsingi tomtomi kuniks garmin jõuab kohale. eks siis saan neid kõrvuti võrrelda ja otsustada kumb läheb müüki,aga hetkel olen tomtomiga rahul, sai nv soomes ka sellega sõidetud ja siiani pole probleeme olnud.
Kui kellegil kysimusi tomtom rideri 400 kohta,siis võin proovida vastata.
Suht lihtsalt ja loogiliselt töötab.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tere,

Laadija jõudis edukalt kohale, kuna rattaks GSXR-siis kinnituskoha leidmine võttis veits aega. Laadijal on lüliti küljes ning seda saab välja lülitada. Lisaks painin kaitsme vahele. Juhtmeted vedasin esialgu ajutiselt otse paagi alt. Kuid see on talveprojektide nimekirjas, et vedada ilusti jutmed kõris teiste juthmetega koos, ning kuna 6 eur maksva seadme enda juhe on vabandust otsekohesuse eest veits kusine siis tekitan esiotsa gondlialla klemm kontaktid, et saaks vajadusel lijtsamini seda jubinat vahetada.

Täna jõudis kohale ka 5 euri maksev hoidik. Eks tuli täpselt 5 euri eest seade ka :) . Samas ei saa nuriseda, nii palju kui ma täna õhtul seda väntsutanud ja raputanud olene i ole ta veel katki murdunud ega telefon välja kukkunud. Loomulikult ei saa siin midagi rääkida niiskuskindlusest. Eks tuleviksus vaatan midagi paremat. Nüüd on vaja mõelda mingi kinnitamise viis.

Waze on hea liiklus info osas. Samas Gmaps on hakanud ka teetöid näitama :) . waze näitab kohalikes oludes suht tihti ära Siniseid sõpru. Eeestist väljas käimiseks on mul välina Garmin auto jaoks. Mõtlesin, et IOS-ile võiks ka osta rakenduse, samas reisin nii vähe, et olemasolevad rakendused ajavad asja ära ala googlemaps. Sygicu proovi versioon ajas mind närvi sellega, et näitas kiiruse märke vastupidi linnas 90 ja maantel 50. Ma ei tea mis bugiga tegemist oli.

Siiski jään arvamusele, et eraldiseisev seade on minu arust veits praktilisem. Mis siis, et üks seade juures.

Kasutaja avatar

ükssilm
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juun 2014, 07:28
Tsikkel: bandit

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ükssilm »

Mul on TOM-TOM Raider 2 ja töötab korralikult, nii palju on, et kui lasen end juhtida läbi väikeste teede siis ta seda otseses mõttes teebki, sellepärast seadisdasin nii öelda suured teed .

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Keegi Sygicu kasutaja mulle kaartide uuendamisest ka rääkida oskab? Versiooniks on mul 13.1.0 ning mina omas rumaluses settingute alt kaardiuuenduse optsiooni ei leidnud.

フーリガン
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Cado »

Mul pakub uuendusi automaatselt :roll:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

MarekM kirjutas:

Keegi Sygicu kasutaja mulle kaartide uuendamisest ka rääkida oskab? Versiooniks on mul 13.1.0 ning mina omas rumaluses settingute alt kaardiuuenduse optsiooni ei leidnud.

Mul näitab versiooniks 15.6.7, kuid see on programmiversioon, Play Store alt pead uuenduse tegema. Kaarte uuendatakse menüüs "manage maps" sektsiooni alt. Kui on näiteks uuem Eesti kaart, siis seal on vastav linnuke, et saad uuendada.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Siit see teema tulebki. Manage mapsi mul menüüs pole.

フーリガン

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Hai,

et mul pisut nagu mureküsimus, sest garmin zümo390 keeras nüüd igatahes korraliku käki kokku, ennem kui reis õigesti alatagi jõudis. Lühidalt, üeeila Genovasse jõudes kiilus kapitaalselt kokku, lõpuks pika mudimise peale lülitus välja. Uuesti käima pannes aga oli hoopis mingi punkt joonte ristumiskohas,mida pidi vajutama ja see muudkui hüppas uude kohta. Ma mõtlesin juba,et see mingi garmini halb aprillinali, olles seda punkti seal pool tundi taga ajanud...aga ei ,siis selgus, et see mingi ekraani kalibreering ja pastakaotsaga toksides läks menüüsse, aga siis selgus uus häda,ei saa kaarte kätte väidetavalt. La Spezias eile veel mingi garminilembene saksa motojõuk õpetas täieliku restarti tegema, näppu sisselülimise ajal ekraaninurgas hoides...aga ei aidanud seegi, ikka "ei saa kaartidega ühendust" kiri ees ja thats it. Kas on keegi samasuguse jama läbi elanud ja ütleks, kuidas lahenes...kui üldse lahenes?
Ma hetkel kuidagi läbi häda ja mäda küll Rooma jõudnud, aga paras peavähk ikka siin maal see kaardita liikumine, eriti just väiksemaid kohti taga ajades või linnas midagi otsides...viitade ja märkidega siin ikka jube kitsas :/ Lisaks veel paari eelmise reisiga hakkasin juba niipalju usaldama teist, et seekord kola vähendamise nimel jätsin kaarditaskuga paagikoti ka veel koju ja üldse valida on kas A4 mõõtu atlaset välja rebitud euroopa kaardi või mingi taskuteatmiku A6 mõõtu itaalia kaardi vahel :D
Seega oleks ikka jube abiks kui siin hotelli netti kasutades mingi selguse saaks...Rooma suur linn ka, äkki on siin kasvõi mõni "garmini pood", kuhu homme minna abi küsima?

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kas sul eluaegne uuendus ka olemas?Enamusel garminitel see juba ammu kohe ostes olemas.Proovi kuskil uuesti kaardid peale laadida ehk uuendus
ära teha.Läbi http://www.garminexpress.com Ehk mingi kiirema netiga arvuti ikka kuskilt leiad.Muidugi võis ka mälukaart,kui on,otsad anda.Lase mälukaart arvutis eraldi tühjaks ja siis tee uuendus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

urmas66 kirjutas:

Kas sul eluaegne uuendus ka olemas?Enamusel garminitel see juba ammu kohe ostes olemas.Proovi kuskil uuesti kaardid peale laadida ehk uuendus
ära teha.Läbi http://www.garminexpress.com Ehk mingi kiirema netiga arvuti ikka kuskilt leiad.Muidugi võis ka mälukaart,kui on,otsad anda.Lase mälukaart arvutis eraldi tühjaks ja siiski tee uuendus.

Peaks jah eluaegne uuendus olema, eelmise aasta alul ametlikult sealt piritalt ostetud. Samas ei vea reisil mingit jobannõi juhtmepundart kaasas, et vahemere äärde ITga tegelema tulla.. aga selles vist see viga ongi, kui korra juba digiorki lennata. Peab ikka mingit garmini butiiki väisama vist. Ps, mälukaardi augus on tühjus. Kaardid olid/on ikka seal suures kehas peidus, seal mälukaardi augus käis mul korra microSD kujul eesti topo kaart prooviks ainult....

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Loadära kirjutas:

Hai,
et mul pisut nagu mureküsimus, sest garmin zümo390 keeras nüüd igatahes korraliku käki kokku, ennem kui reis õigesti alatagi jõudis.

Kas sul kaardid mälukaardil? Kui jah, siis proovi mälukaarti sisse välja liigutada. Aga kui ikka ei midagi, siis ilmselt suri mälukaart ära.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loadära kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kas sul eluaegne uuendus ka olemas?Enamusel garminitel see juba ammu kohe ostes olemas.Proovi kuskil uuesti kaardid peale laadida ehk uuendus
ära teha.Läbi http://www.garminexpress.com Ehk mingi kiirema netiga arvuti ikka kuskilt leiad.Muidugi võis ka mälukaart,kui on,otsad anda.Lase mälukaart arvutis eraldi tühjaks ja siiski tee uuendus.

Peaks jah eluaegne uuendus olema, eelmise aasta alul ametlikult sealt piritalt ostetud. Samas ei vea reisil mingit jobannõi juhtmepundart kaasas, et vahemere äärde ITga tegelema tulla.. aga selles vist see viga ongi, kui korra juba digiorki lennata. Peab ikka mingit garmini butiiki väisama vist. Ps, mälukaardi augus on tühjus. Kaardid olid/on ikka seal suures kehas peidus, seal mälukaardi augus käis mul korra microSD kujul eesti topo kaart prooviks ainult....

Sel juhul sul ju lausa garantiiline toode ja proovi tõesti mõni esindus üles leida.Ise on muidugi ka mõistlik toode ära regada ja siis garminexpressis vähemalt paar korda aastas kaarte uuendada.Uuendamiseks on vaja tegelikult ainult ühte juhtme jupikest miniUSB-USB otstega.
See nö varu juhe on kasulik ka selleks kaasas omada,et kui laadija otsad annab(mul eelmisel reisil andis),saab teda arvustist laadida või osta sigaretisüütajasse sobiv USB laadija ja sinna oma garmin ühendada.
Kaarte uuendab garmin praegu umbes 4x aastas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas hary »

Oleneb ka kummas Garmini poest "pirital" ostsid, kumbi oleks nagu see õige Garmin 8- )) ma ostsin ka 300 sotiga ja kui jama oli seadmega siis tuge si...i polnud..nüüd ajan asja vastas oleva Jakariga, soovitan.
Minu oma sööb-laeb ainult sigarisüütajast, ostsin juba usp lenksule aga ei toiminud teine aga funkab.
"Sekret" menüüst näed ka laadimist.. hoia näppu aku ikooni peal kuni menüü tekib. Kuidas seal ? pane pilte ka 8- )


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Nonii, ma nüüd üle mitme päeva taas ametlikus, katuse ning netiga öömajas :)

Lühidalt, business italian,nagu kartsin: valisin siis Roomas ühe välja, mis seostus ka sõnaga automotive (sest mototeemaleei saanudki vastet seal kodulehel...) ja läksin sinna, mingi autostereo butiik oli. Suutsin tibile letis oma mure selgeks "tantsida", aga siis selgus hoopis, et nad juba 2a ei tegelegi navidega enam! Palusin siis abi mõne pädevama koha leidmiseks, trükkiski mulle vähemalt netist 3 uut aadressi välja ja väitis, et need 100% õiged kohad nüüd, authorized jne. Palusin küll igaks juhuks mõnda ette helistada, kas nad ikka aidata saavad kindlalt, keeruline oli mul ju oma mure niigi selgeks teha, aga ei. Tibi hakkas põdema, et tal boss teises toas ja ma ei ole nagu klient ja läks hoopis Garmini kleepsu aknalt maha kraapima..ühesõnaga viisakalt saadeti perse. Ok, orienteerusin siis järgmisse, seal ka Garmini logo uhkelt siras kaugele, aga oli hoopis mingi telehvoni- arvuti remont vms ja tüüp kehitas õlgu mu mure kohta, et tema midagi kohal ei paranda, lihtsalt saadab selle maaletoojale kui vaja ja võin nädala pärast vastuse saada, et mis värk on...?! Siis veel kirjutasin kolmandasse, napilt jõudsin, aga hea pull, see oli suvaline telehvonipood, kes ei teadnud navidest midagi :D

Ühesõnaga, olles paar tundi oma puhkusest hukanud, võtsin vastu otsuses, et paari päeva sellest ma küll ei lase mingil vidinal perse keerata! Sest tegelikult mul ei olegi ju ühtegi aadressi konkreetselt vaja leida, hotelle mul bronnitid pole, sadamad on viidastatud, suuremad turismimagnetid ka...ja ei hakanud mina enam Napolis ega mujal sellega oma pead vaevama...ja ena imet, olengi kuskil Süürakuusas väljas, isegi veel need Euroopa kaardid suutsin vist eile hommikul Capri paadis aknalauale unustada...nii et täisvärk :D
Siin sain juba vähemalt Sicily kaardi paberkandjal ka sebitud, eks siis see hammaste vahel tuleb kuidagi hakkama saada...aga tahtsin lihtsalt ära mainida, kui palju või vähe saab siis ühele tehnikavidinasele ja selle tehnilisele toele loota, isegi ühes Euroopa suurimas linnas ;)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui sul juhtumisi leidub kuskil ligipääs mingile arvutile,siis lae alla garmin exspress ja uuenda oma navi ära.Kui toode on registreerimatta,siis tee kõigepealt see ära ja sealt edasi ta juba suunab sind.Kestab see protsess umbes paar tundi,aga selleks ei pea seal kõrval istuma.Mul oli analoogne kamm, just ostetud tutika garmini naviga ,paar päeva tagasi.Natuke pusimist oli,aga sain ise korda .Ei tee paha ka 8GB mälukaart juurde panna.Need uuendused lähevad igakord järjest suuremaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Täitsa perses värk ikka nende kaartidega seekord, nüüd on ID kaart ja krediitkaart ka kadunud. Ja need baarid, kus ma neid tœenäoliselt kaotamas käisin...on ka justkui maa alla kadunud...et nagu mis toimub? :D

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kõige tõenäolisemalt on Sul puudu MÄLUkaart :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”