Enduro/krossi püksid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas piloot »

Oskab ehk keegi soovitada, kus leidub krossi pükste stiilis pükse, mis saapa peale käivad. Seda sorti Sinisalo püksid hakkavad mul vägisi väsimuse märke ilmutama aga enam ei leia isegi, kes seda brändi esindab. Ei pea kindlasti seda marki olema.



Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas mella »

Vanasti toimetas Multimarger selle kaubamärgiga

http://multimarger.ee/et/sinisalo

piloot kirjutas:

Oskab ehk keegi soovitada, kus leidub krossi pükste stiilis pükse, mis saapa peale käivad. Seda sorti Sinisalo püksid hakkavad mul vägisi väsimuse märke ilmutama aga enam ei leia isegi, kes seda brändi esindab. Ei pea kindlasti seda marki olema.

Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Shift teeb ka sellised.
Mul näiteks Shift Recon.
Sain Velt Motocentrist.

shift_recon_pants_rollover.jpg

Teema algataja
piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas piloot »

mella kirjutas:

Vanasti toimetas Multimarger selle kaubamärgiga

http://multimarger.ee/et/sinisalo

Margeriga on lood sellised, et mingisugused jäägid neil seal vanast ajast on aga Sinisalo kaupa enam juurde ei tule ja pole varianti ka midagi tellida.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Kaevaks korra vana teema üles, kuna otsingu järgi pealkiri sobiks mu murega justkui kõige paremini... eriti kui saaks veel "kaks ühes" kuidagi :mrgreen:

kas keegi teeb/müüb tänapäeval üldse pükse, mis oleks oma olemuselt üsna õhukesed ja/või väga hästi tuulduvad, umbes nagu krossipüksid....kuid et ikka reaalset kaitset pakkuvad põlvekaitsmed (ning ideaalis ikka ka mingid puusakaitsmed...)oleks siiski pükste sees olemas?

Noh et kui läheb päris palava suveilmaga kuskil pisut keerulisemates oludes nikerdamiseks, siis jalad ei läheks pükstes hauduma (ennem olgu maanteel pisut vilu!)...aga samas ei peaks ennast ikkagi veel liigendite-rihmadega päris põlvekaitsmetega suht "Robocopiks" pakkima!

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Klim! Vt ma siin kiitsin neid juba: viewtopic.php?p=758813#p758813 . Kui tahad et luft käiks igatpidi läbi siis võta Dakari asemel Mojave, aga no ma olen neis nüüd juba viis võistlust ringi aelenud ja ausalt öeldes lahtiste ventilatsiooniaukudega ei tunne küll et kuidagi ekstra palavad oleks. Rohkem kaks ühes ilmselt olla ei saagi kui need on :)

Kaitsmed tuleb taskute sisse küll eraldi osta, aga need maksavad paarkümmend eurot.

klim_dakar_pants_zoom.jpg

sdr1290
Postitusi: 433
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Omades mõlemaid Klim Dakari pükste variante (püksisääred saapa sees ja saapa peal) võin vaid Jesperi sõnu kinnitada - funktsionaalsemaid ja kvaliteetsemaid pükse Sa offroad'i jaoks ei leia.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Ise soovitaks midagi Rev'it toodangust.
Kunagi omasin mingeid pükse, mis olid suht "võrgused" , samas pakkusid head kaitset ja funktsionaalsust, sai lastud nii maanteel kui mudas.
Sees oli külmemateks ilmadeks hästi kerge ja õhuke kilelaadne eemaldatav vooder, mis tegi ka püksid seestpoolt veekindlaks(ihu jäi kuivaks)
Mulle üldse ei meeldi 100 erineva kihi ja voodriga riietused, aga need olid vääääga mõnusad, lisaks veel erinevad pikkusega mudelid nt, XL long jne.

Mudeli nimetust ei mäleta aga Motomarket abiks.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kas nende Dakaritega kannatab pikemaid otsi maanteel ka sõita või jäävad täitsa külmaks?


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Ronk kirjutas:

Kas nende Dakaritega kannatab pikemaid otsi maanteel ka sõita või jäävad täitsa külmaks?

mul suht sama mõte ...

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minuarust on suht nagu tavalised voodrita motopüksid, kui vendid kinni panna. Ma kuskil 7-8 kraadi juures hakkasin pika pesu peale mõtlema noh ja 0 kraadi ligidal kiirteed lasta oli ka pesuga suht viimane piir. Mototeksadest on igatahes soojemad.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Dakarid tulevad ilma voodrita, kuid on veekindlad, Goretex. Sõidan ka mitmes aasta juba, kui vendid eest ja tagant lahti teha siis puhub hästi läbi. Aga eriti soojad nad ei ole IMO. Fliispesu aitab, kui tõesti pikalt alla 7-8 C sõitma peab. Või kasvõi teksad alla. Ma ise sõidan muidu ka kuuma ilmaga pika pesuga, aitab niiskust eemale viia.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Hai,

kuna nüüd peale pühi oli ka lõpuks pisut mahti kaubanduses kooserdada, siis lisaks oma inhvokilludki siia:

siinse eelneva kiitva jutu jätkuks, tahaks ka siis ennekõike neid Klimi Dakare juba kanda...kuid siis oleks ilmselt nagu "kuninga uued rõivad" praegu :P
Ühesõnaga poe nagis haigutas selle koha peal kahjuks tühjus! Olid olemas küll need Klimi Mojaved, suurus 36 ja 38 vist...ja oma ventileerivuselt ning mugavuselt (sai sobivat numbrit ka jalga testitud ja kükke jne tehtud, tõesti mõnusad!)oleks need kindlasti ka midagi sellist, mida otsin...kuid neil ei leidnud ma siiski seestpoolt "kaitsmetaskuid" ning need olid mõeldud siiski ainult saapa sisse minema. Aga ma senikogetu põhjal leian siiski üsna tihti ka pläga ja oleks endiselt meeldiv, kui see mööda püksipinda säärikusse ei hiiliks. No ja rääkimata sellest, et mu ürgvanu närakaid Sidisid on lihtsalt häbi juba rahvale näidata :D
Seega läks jutt ikka taas Dakaride peale jälle, et mis seals muud, kui telliks ühed saapa peale käivad versioonid neist ikka kohale. Et kui mitte ei sobi, siis vast paarsaja öörised keskmise eesti mehe mõõtu (183cm@82kg vms) püksid vast ei koorma poeriuulit ka üleliia. Ok, paluks mustad, lähtudest tsiklist ja muust sõidukolast- kuid oh ebaedu, "out of stock" vms! Ok, no siis neutraalsed helehallid, vähemalt ei tõmba suvel lauspalavuses täiendavat kuuma ligi tänu heledale toonile- ouch, sama jama. Lõpuks siis veel sinine-hall,et kui mulle ei istu, siis vähemalt Yamu meeste värvides- kuid samuti otsas!! Jäidki ainult mingi nõme punakaslilla ja KTMi kollane-no,thanks! Ehk et kui vahelaos (tellimus u. nädal) tühjus, siis tehase tellimus juba paar kuud vms. jutt siis suurusest 36, võibolla mõne teise numbri kandjatel oleks pisut parem päev...
Samas pakuti veel aseainena samasse hinnaklassi (pisut üle kahesaja) küll ka Lindstranse, mis peaks ka ju suht hea kvaliteet olema...kuid seal ka jahutus siiski jälle vaid läbi paari lukuava. Ühesõnaga kippus pisut liiga sinna motomatka poole ära jälle. Lisaks sobiv kaitsmekomplekt ka siiski ligi nelikümmend raha otsa...

Niipalju veel, et Motodepoos tegelikult leidsin tegelikult ühed "näpu vahel päris mõnusad" püksid, hinnalipik oli muidugi eriti meeldiv:

https://www.motodepoo.ee/soiduvarustus/2886-evo-tp286

evotp2.86.jpg

et valges versioonis see nii hästi välja ei paista, kuid mustadel paremini näha, et kogu reie osa, nii eest kui tagant, tegelikul tuulduva kangaga...kuid jälle ebaedu, suurused vaid M või XXL...ja lisa ei tule, kuna selle tootja valikut vist enam edastada ei ole plaanis :/ Ehk kellel antud suurused sobivad, siis kiirustage!

Samas kaupluses sai veel ka erinevaid eelmainitud Reviti omi silitatud, aga neilgi hakkas hinnanumber juba ostusoovi pidurdama: napilt kolmesaja alla...ja ka siiski rohkem matkapüks kui rapsimiseks.
Siin eelmainitud kilelaadse voodriga muidugi on endal veel selline kogemus (küll odavamatega), et ihu välispoolsuse eest küll kaitseb, kuid seespoolt tulevat niiskust ka kuhugi ära ei lase, ehk et keerulisemas kohas saab pahatihti kilevoodrist säärte vastas loetud minutitega tekkiv ja hiljem tunde kestev "külm niiske kleepekas" vms!?

Ühesõnaga ma endiselt püksata... :wack:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

No ma tellisin bikemani ühed 34 suuruse ära. Sarnase lõikega klimid sobisid selle numbriga väga hästi jalga. Elame näeme.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Fc-moto.de-s tundub musti ja siniseid dakare olema 36/38 mõõdus. Lisaks long numbrid ka.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Suht uskumatu värk, aga vaatan et näiteks www.24mx.com on ka saadavus üsna hõre, ilmselgelt neil ongi oma kola Euroopasse tarnimisega mingi jama, mitte kohalik esindaja pole laisk. Ausalt öeldes ei oskagi mingeid alternatiive soovitada, sest ilmselt 99,99% inimestest, kes offroadi sõitmise ajaks kella ka käima panevad, kasutavad ka põlveraudu - enduropükstest neid kaitsmetaskuid leida on... noh, pmst polegi võimalik leida.

Muidu Mojavedel olid kaitsmetaskud ikka täitsa olemas, kui ma nüüd midagi totaalselt sassi ei aja. Nende koduleht ka nagu kinnitaks mu mälupilti. Dakar minuarust ei ole coretexist, tavaline cordura, noh ja märjaks läheb ka nagu ikka tavalised püksid, aeglaselt aga kindlalt. Klim muidu toodab neid igasugu whatevertexist ja muudest imematerjalidest asju ka, aga hinnad lähevad uhke kaarega teise tuhandesse :shock:

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Türbel, ma ikka ajasin pada. Mul hoois Klim Traverse, ja need on gorega...

klim traverse 4051-000_Black_01.jpg
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

sdr1290
Postitusi: 433
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Loadära,

Mojavede poole ma ei vaataks, kui eesmärgiks ka maanteel sõita - Dakari kulumiskindlus ja sobivus meie ilmastikku ikka oluliselt parem.

Pisut imestama paneb suurus 36 või 38..., kuna ma ise samas mõõdus mees (183cm/80kg) ja kannan suurust 32.
Eks see muidugi sõltub suuresti ka sellest, kus mehe raskuskese asub... :)

Dakarid (suurus 32) mulle vööst ja puusast isegi liiga suured, mistõttu võiksin isegi kaaluda pükste müümist.
Värvus helehall, kantud ühe hooaja, vasakul sääreosal väike sulamisjälg kokkupuutest leegitoruga, aga muus osas väga heas korras.

Kui peaks huvi olema, võta ühendust!
5651452/sklemm@hot.ee


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

et mul vist jah vähe pikemalt kirjutades kipub jutu sisu mitmetimõistetavaks muutuma...kuid ega saa salata ka seda, ise ühe jalaga juba neljakümnendates olles, siis viimasel ajal hakkab ikka tõesti iga laiskusperiood või väärnuumamine kohe vöökohale visteraalset viskama! :mrgreen:

Kuid tegelikult tahtsin ikka seda öelda, et ega ma Mojavesid ostma läinudki, kuid need olid seal ainukesed kohal olemas, et üldse midagi proovida. Ning neid olid siis ainult suurused 36 ja 38, mitte et need mõlemad nr mulle sobinud oleks :)
Ja neist siis omakorda 36 siis tundus selline ( ma tsikliriietust eelistanud siiani pigem pisut lohvkamat, kui et liibuvat!), mida võinuks Dakarina ka proovimiseks tellida. No võibolla on viga pisut ka selles, et peale "jaanisöögijoogi" orgiaid kohe järgmine päev poodi tallasin ning võibolla oli tol hetkel kaalunäit tõesti hoopis 83 või lausa 84 ja täna proovides (kontrollisin, 82 :P ) passiks 34 hoopis? Või on Dakar äkki ka ise lihtsalt pisut teise tegumoega, et sama nr on pisut avaram (et vajadusel kaitsmed taskutesse või täiendav pesukiht alla mahuks vms?). Kuid 32 nr enda puhul küll ei usu: kunagi, kui rohkem veloga sõita ja suuskadel neid Estoloppeteid nühkida jne viitsisin, siis olin ka 183/80, või vahest isegi kilo alla (..ja usu mind, see ei ole sama mõõt, mis 82-83kg, ikka näost ja maost silmnähtavalt siledam ning mitte keskmine, vaid ikka lausa sportlik eesti mees :ner: ), kuid ka siis isegi teksadel, kus vöökoht eraldi anti ja mis 30-32 sobis, siis säärpikkus pidi ikka 34 olema!

Ühesõnaga sestap ei julge neid ise netipoest ka nüüd tellida, sest konkreetselt Dakare ikkagi katsuda/proovida pole saanud ja pärast mingeid 200+ hinnaklassi õhedaid pükse siin vastu sügist poole hinnaga müüa... poleks ka nagu see, mida selle saaga lõpetuseks sooviks :/

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minuarust on sama tegumoega, mina proovisin poes nr 38 Mojavesid, istus muidu hästi aga põlvekohad tundusid raudade jaoks kitsavõitu, lasin siis tellida nr 40 Dakarid ja ideaalsed olid. Neid saab vöökohast krõpsudega kõvasti reguleerida ka, mul on hetkel aastaajale kohaselt kõige väiksemas asendis, pärast jõule olid nõks suuremaks sätitud :lol:

Üldiselt nende kg ja pikkuse numbrite järgi ei saa midagi väga võrrelda, mul näiteks on jalad ilgelt suured võrreldes jalgu ühendava osaga :) Selliseid tavapükse pmst pole olemas mis ilma rihmata üleval seisaks, sama jama on krossipükstega - lõpuks õmblesin ONeali omadele lihtsalt vöökohta voldi sisse, et teisele ringile minnes kann pealtvaatajaid ei pimestaks.

Netipoodides on tegelt alati tagastamisvõimalus ka olemas, lihtsalt postikulu võrra kaotad.


krossikamees123
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juun 2017, 23:41
Tsikkel: Pit Pro 125 Five Star

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas krossikamees123 »

Tere kas keegi saaks aidata
lugu selles pesin Pit Pro 125cc ära ja peale selle kadus säde.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

krossikamees123 kirjutas:

Tere kas keegi saaks aidata
lugu selles pesin Pit Pro 125cc ära ja peale selle kadus säde.

Kas säde läks püksi?


sdr1290
Postitusi: 433
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Spoiler
Loadära kirjutas:
sdr1290 kirjutas:

Loadära,

Mojavede poole ma ei vaataks, kui eesmärgiks ka maanteel sõita - Dakari kulumiskindlus ja sobivus meie ilmastikku ikka oluliselt parem.

Pisut imestama paneb suurus 36 või 38..., kuna ma ise samas mõõdus mees (183cm/80kg) ja kannan suurust 32.
Eks see muidugi sõltub suuresti ka sellest, kus mehe raskuskese asub... :)

Dakarid (suurus 32) mulle vööst ja puusast isegi liiga suured, mistõttu võiksin isegi kaaluda pükste müümist.
Värvus helehall, kantud ühe hooaja, vasakul sääreosal väike sulamisjälg kokkupuutest leegitoruga, aga muus osas väga heas korras.

Kui peaks huvi olema, võta ühendust!
5651452/sklemm@hot.ee

Ahoi,

et mul vist jah vähe pikemalt kirjutades kipub jutu sisu mitmetimõistetavaks muutuma...kuid ega saa salata ka seda, ise ühe jalaga juba neljakümnendates olles, siis viimasel ajal hakkab ikka tõesti iga laiskusperiood või väärnuumamine kohe vöökohale visteraalset viskama! :mrgreen:

Kuid tegelikult tahtsin ikka seda öelda, et ega ma Mojavesid ostma läinudki, kuid need olid seal ainukesed kohal olemas, et üldse midagi proovida. Ning neid olid siis ainult suurused 36 ja 38, mitte et need mõlemad nr mulle sobinud oleks :)
Ja neist siis omakorda 36 siis tundus selline ( ma tsikliriietust eelistanud siiani pigem pisut lohvkamat, kui et liibuvat!), mida võinuks Dakarina ka proovimiseks tellida. No võibolla on viga pisut ka selles, et peale "jaanisöögijoogi" orgiaid kohe järgmine päev poodi tallasin ning võibolla oli tol hetkel kaalunäit tõesti hoopis 83 või lausa 84 ja täna proovides (kontrollisin, 82 :P ) passiks 34 hoopis? Või on Dakar äkki ka ise lihtsalt pisut teise tegumoega, et sama nr on pisut avaram (et vajadusel kaitsmed taskutesse või täiendav pesukiht alla mahuks vms?). Kuid 32 nr enda puhul küll ei usu: kunagi, kui rohkem veloga sõita ja suuskadel neid Estoloppeteid nühkida jne viitsisin, siis olin ka 183/80, või vahest isegi kilo alla (..ja usu mind, see ei ole sama mõõt, mis 82-83kg, ikka näost ja maost silmnähtavalt siledam ning mitte keskmine, vaid ikka lausa sportlik eesti mees :ner: ), kuid ka siis isegi teksadel, kus vöökoht eraldi anti ja mis 30-32 sobis, siis säärpikkus pidi ikka 34 olema!

Ühesõnaga sestap ei julge neid ise netipoest ka nüüd tellida, sest konkreetselt Dakare ikkagi katsuda/proovida pole saanud ja pärast mingeid 200+ hinnaklassi õhedaid pükse siin vastu sügist poole hinnaga müüa... poleks ka nagu see, mida selle saaga lõpetuseks sooviks :/

Hei!

Mis vanusesse puutub, siis ise juba mõlema jalaga neljakümnendates...
Mojavesid proovinud ei ole, aga Dakarid on oma olemuselt lohvakad, kusjuures sääreosa saapa peal mudel on oluliselt lohvakam, kui sääreosa saapa sees mudel.
Pükste pikkus on siin tõesti kriitiline - endal käies ja rattal püsti sõites pükste pikkus ok, aga rattal istudes võiks pükste sääreosa pisut pikem olla küll.
Seega suurus 34 võib tõepoolest olla Sinu suurus.
Aga pükse võin Sulle sellegipoolest näidata - saaksid käega katsuda ja ka Sulle sobivast suurusest selgemalt aimu.
Endise Street Triple R omanikuna saaksime ka ratast kiita ja muljetada :)


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Hei sdr1290, saatsin PS !

Muidu veel niipaljukest, et tööasjus jälle mingid päevad Helsingis olnuna oli mahti ka siinpool lahte kimp motopoode läbi käia....kuid kahjuks et ei ole ka siinpool midagi kiita selliseid otsides. Pigem hullem veel- nii kui kaitsmed sees, või saapa peale käiv versioon, siis ikka erilised puhvaikapüksid juba! Nojah, siin vist suvi veelgi lühem...

Jesper kirjutas:

Ausalt öeldes ei oskagi mingeid alternatiive soovitada, sest ilmselt 99,99% inimestest, kes offroadi sõitmise ajaks kella ka käima panevad, kasutavad ka põlveraudu - enduropükstest neid kaitsmetaskuid leida on... noh, pmst polegi võimalik leida...

Mind ennast paneb pigem pisut imestama, et ma tõesti selline vähemus olen, kellel hoopis ka ilma kella käima panemata, niisama endurokaga kolades tihti palav hakkab :)
Näiteks meeldib mulle vahest hoopis õng, või seeneämber seljakoti susata, et siis modraga kuskil mõnd lahedat kala- või seenekohta avastada...aga mis seal salata, mulle meeldib neid kohti ka nii otsida, et sinna või tagasisõit ikka paar-kolm tundi mingitel metsaradadel vältaks, kus siis saab heal juhul mitu korda naha märjaks kuskil üle raielankide, läbi rööbaste ja kraavide jne kolistades... vs kohapeal veedetud heal juhul tunnike, kuid mil siiski tahaks end ikka vabalt liikuvana, mitte robotina tunda. Ning siis ongi nii paarkümmend kraadi ilmadega ülevalpool võrguga kaitsmevest, kus peal mingi särk, väga ok...aga jalad hauduvad, kuigi võiks mingi sarnane ventileeritusaste olla.
Või need Streetmoto Orienteerumissõidud: hea küll, seal kuskil taustal küll siiski 5-6h kontrollaeg ehk "kell" käib, aga asi pole niiväga sekundites. Kuid siiski viimase paari korra ilma ja rajavalikuga on mul igatahes nahk seljas pigem soe olnud, kui et külm ja püksid ikka liiga umbsed...kuigi osad ka seal kruusaklassis suudavad sõita "täisskafandrites"! Samas liikuvus "jalakäiana" oleks ka seal jälle oluline- vahest punktidele lähenedes või igasugu naljakatel "lisakatsetel"!

Ühesõnaga eks need Dakarid vist ikka ära tellida tuleb, proovin nüüd ainult suuruses kuidagi kindlustunnet juurde saada...

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A sul muidu see ei tule kõne alla, et võtta mingid enduropüksid stiilis Thor Terrain ja sinna need 20-50€ maksvad krõpsudega põlvekad alla pista? Üldiselt need lohvkalt taskus olevad kaitsmed ongi metsas sõitmise kontekstis paras enesepettus imho, asju millele põlvega pihta saada kohtab ikka suurusjärkude võrra tihemini kui tänaval.

thor_terrain_pants_zoom.jpg

sdr1290
Postitusi: 433
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Põlvekaitsmete osas pean taas kord Jesperiga nõustuma - tõenäosus, et Dakari kaitsmetaskutesse käivad kaitsmed kukkumise korral ka õige koha peale jäävad, on ikka väga väike.
Küll aga toimivad kenasti Dakari puusakaitsme taskud, kui sinna õige suurusega kaitsmed (nt Forcefield Hip Protection) soetada.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Infoks. Ühed 32 suuruses oranzid Dakarid on Bikemanis sees. Kiireim saab endale :) 229€ letikas

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ronk kirjutas:

Kas nende Dakaritega kannatab pikemaid otsi maanteel ka sõita või jäävad täitsa külmaks?

Ise küsin, ise testin, ise vastan. Jah. Lõuna Euroopas olid ideaalsed. Eesti, läti, leedu külma ja vihma pidas vastu ning allpool andis piisavalt tuulutust, et väga palav ei hakkaks. Seega võiks öelda, et päris head püksid said soetatud. Põlvekaitsmed võtsin ainult alla käivad, mitte taskutesse. Taskutes olevad tundusid kergelt kasutud, kui nad seal lohvendavad. :)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Käisin täna KTMi esinduses võrrile mutreid ostmas ja seal riiulite vahel ringi uidates pidi hapnik kinni jääma - nad on sisse võtnud terve riiulitäie Klimi kama, püksid-joped-särgid-kindad ja isegi üks Krios oli kenasti väljanäitusele sätitud. Dakari püksid näiteks olid saada ka mingis ägeda laigulise disainiga, millest ma hetkel ei leia isegi netist pilti - ju vist mingi uus mudel, igatahes oluliselt vingemad näevad välja kui minu omad :(

Oleks ma rikkam oleks see riiul seal nüüd juba palju hõredam :lol:

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Enduro/krossi püksid

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Jesper kirjutas:

Käisin täna KTMi esinduses võrrile mutreid ostmas ja seal riiulite vahel ringi uidates pidi hapnik kinni jääma - nad on sisse võtnud terve riiulitäie Klimi kama, püksid-joped-särgid-kindad ja isegi üks Krios oli kenasti väljanäitusele sätitud. Dakari püksid näiteks olid saada ka mingis ägeda laigulise disainiga, millest ma hetkel ei leia isegi netist pilti - ju vist mingi uus mudel, igatahes oluliselt vingemad näevad välja kui minu omad :(

Oleks ma rikkam oleks see riiul seal nüüd juba palju hõredam :lol:

KLIM-iga kahjuks nii on, et kvaliteet maksab. Dakar on veel suhteliselt odav, aga muud kõvem varustus... Seal võib juba nooreperelaenu võtta :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”