Eesti detailkaart Windows Mobilele

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Eesti detailkaart Windows Mobilele

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Mul aga selline küsimus, et kas kuidagi on võimalik saada Eesti detailkaarti ka mobiili navile? Platvormiks Windws Mobile (8.1).
Millist navigeerimistarkvara soovitate ning kuskohast soetada kaart? Kaardile peaks saama märkida ka asukohapunkte.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

marko233 kirjutas:

Mul aga selline küsimus, et kas kuidagi on võimalik saada Eesti detailkaarti ka mobiili navile? Platvormiks Windws Mobile (8.1).

Windows Mobile on vaeslapse osas, mis erinevat tarkvara puudutab. Navigatsioonitarkvara pole erand. Ainukesed korralikud lahendused on ALK CoPilot ja Nokia Maps. Viimane tsiklisõidu jaoks eriti ei kõlba. CoPilot on piisavalt tasemel, iseküsimus kui detailseid kaarte nad Eesti kohta pakuvad. Seni on kõik asfalt ja kruusateed peal olnud millega minul kokkupuude on olnund. http://goo.gl/cZIjWN

Loen eelnevast

kraut kirjutas:

Teised Garmini poolt pakutavad linnukesed toimivad Teejuhi puhul nii: "Toll roads" - välditakse kruusa- ja pinnasteid;

Ja mul tekibb korralik segadus. Termin "Toll roads" peaks ju GPS tarkvara puhul tähistama maksulisi teid, kas Garmini puhul tähendab see midagi muud?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Maaks »

marko233 kirjutas:

Mul aga selline küsimus, et kas kuidagi on võimalik saada Eesti detailkaarti ka mobiili navile? Platvormiks Windws Mobile (8.1).
Millist navigeerimistarkvara soovitate ning kuskohast soetada kaart? Kaardile peaks saama märkida ka asukohapunkte.

Sa võid Nokia kaarte proovida. Neil on päris hea detailsus ja huvipunkte samuti piisavalt.
Edit: MAC, äkki seletad miks Nokia tsiklisõidu jaoks ei kõlba? Teed, ka pisikesed on ju peal ning kaardid saab eelnevalt seadmesse salvestada.
Edit 2: Uuendasin eile oma garminit ja kui uuesti käivitasin, siis jooksis sealt kirjadest läbi ... copyright HERE ... , ehk siis Garmin kasutab täpselt samu kaarte kui Nokia :-)

Viimati muutis Maaks, 28 Mai 2014, 11:52, muudetud 2 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas:

Loen eelnevast

kraut kirjutas:

Teised Garmini poolt pakutavad linnukesed toimivad Teejuhi puhul nii: "Toll roads" - välditakse kruusa- ja pinnasteid;

Ja mul tekibb korralik segadus. Termin "Toll roads" peaks ju GPS tarkvara puhul tähistama maksulisi teid, kas Garmini puhul tähendab see midagi muud?

Ei tähenda :-) "toll road" on ikka maksuline tee, aga neid eestis ju pole ja võib olla EOMAP tarkped on ise mingi lisafeatuuri loonud.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Maaks kirjutas:

Edit: MAC, äkki seletad miks Nokia tsiklisõidu jaoks ei kõlba? Teed, ka pisikesed on ju peal ning kaardid saab eelnevalt seadmesse salvestada.

Eestis on Nokia Maps ilmselt OK aga mujal Euroopas suunab ta sina kindlakäeliselt kiireteele või võimalikult suuremale teele kui kiirteed parajasti saadaval pole (korduvalt proovitud). Välja lülitada seda omadust ei õnnestu, sest seadistamisvõimalused on ülinapid. Samas ekraanikuva on hindale 5+: selge ja üliarusadav arusaadav ning ilma liigsete elementidete - hea kasutada. Ma teeks oma Nokia Windows telefonist hetkega tsikli GPS'i, kui õnnestuks samamoodis seadistada, kui ülejäänutes GPS'ides sest ekraanikuva on viivõrd hea ja selge ning nähtav isegi otseses päiksevalguses ning kõrge kontrastiga. Hääljuhised on oluliselt vähem pealktükkivad kui ülejäänud tootjatel.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
Maaks kirjutas:

Edit: MAC, äkki seletad miks Nokia tsiklisõidu jaoks ei kõlba? Teed, ka pisikesed on ju peal ning kaardid saab eelnevalt seadmesse salvestada.

Eestis on Nokia Maps ilmselt OK aga mujal Euroopas suunab ta sina kindlakäeliselt kiireteele või võimalikult suuremale teele kui kiirteed parajasti saadaval pole (korduvalt proovitud). Välja lülitada seda omadust ei õnnestu, sest seadistamisvõimalused on ülinapid. Samas ekraanikuva on hindale 5+: selge ja üliarusadav arusaadav ning ilma liigsete elementidete - hea kasutada. Ma teeks oma Nokia Windows telefonist hetkega tsikli GPS'i, kui õnnestuks samamoodis seadistada, kui ülejäänutes GPS'ides sest ekraanikuva on viivõrd hea ja selge ning nähtav isegi otseses päiksevalguses ning kõrge kontrastiga. Hääljuhised on oluliselt vähem pealktükkivad kui ülejäänud tootjatel.

Mida see funktsioon "maanteed" sees/väljas teeb. Logo järgi otsustades viitab kiirteedele?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jah see ongi kiirteed. Ja minul ta küll töötab. Inglismaal vähemalt. Mujal pole proovinud.
Oli paar situatsiooni, kus ilma kiirteele minemata ei saanudki kohale, sel puhul ta ütles, et ei ole võimalik leida sihtkohta ja palus sisse lülitada motorwaysid. Ma muidugi ei taibanud uurida ka, kas oleks mingi mõistliku ringiga seda jupikest ka vältida saanud.
Küll aga ei saa punkti kaardil toksates lisada :(
Ehk lisavad kunagi sellise funktsiooni.

Mis seadistusi sa Mac otsid?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Mina soovisin detailkaarti eelkõige metsas ringi liikumiseks, mitte niivõrd tsiklisõiduks. Seega kaardil peaks olema märgitud sihid jms. Regio Topo peaks selline kaart olema. Kas on selliseid saada ka vabavarana?
Millisele kaardirakendusele annaks selle siis lisada?
Ühe peaaegu ideaalse rakenduse avastasin - B-bark (olemas detailkaart, punktide märkimine jms). Ainuke viga, et rakendus jookseb sageli kokku, mistõttu on kasutuskõlbmatu.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Jah see ongi kiirteed. Ja minul ta küll töötab.....Mis seadistusi sa Mac otsid?

Neid seadistusi otsisingi, hetkle telefoni käepärast pole aga olen üsna kindel, et mul seal seda valikut polnud. Kiirteede väljalülitamise oma.
Samas on mul versioon 7.5, äkki sellest tulenevalt erinevus või lihtsalt tarkvara uuendamata.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas AzA »

Võibolla tõesti. Küta wp 8.1 peale ja here maps+ 3.0.xxx või misiganes ta annab. Kõik peale nö vahepeatuse lisamise on üsna kunn.
Aga tõsiseks matkaks on ta ilmselt närb ka siis, pigem selline pühapäeva sõitja värk.
E-ips displeisid on teistel telefonidel ka, seega ega nokias asi kinni ole :) Muidugi need teised telefonid on kamarajura hinnaga :(

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas AzA »

marko233 kirjutas:

Mina soovisin detailkaarti eelkõige metsas ringi liikumiseks, mitte niivõrd tsiklisõiduks. Seega kaardil peaks olema märgitud sihid jms. Regio Topo peaks selline kaart olema. Kas on selliseid saada ka vabavarana?
Millisele kaardirakendusele annaks selle siis lisada?

Uuri pigem militaarindust. Staabi kaardid on hoopis midagi muud kui mingi regiondus, neil on sisuliselt varesed ka peal.
Vabavarana üldiselt midagi hüva saada pole va. satelliitpildid. Väga hardcore vend pole, siis ajab ehk asja ära?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas kris. »

AzA kirjutas:

Küta wp 8.1 peale ja here maps+ 3.0.xxx või misiganes ta annab. Kõik peale nö vahepeatuse lisamise on üsna kunn.(

Kui WP telefonis on hetkel versioon 7.5 siis järelikult sellele 8.1 peale ei lähe. Küll saab uuendada 7.8 peale aga see ei ole 8.x-ga muidugi võrreldav.
Here Maps-i kiirteede vältimine üldiselt toimib kuigi näiteks Tallinnast Peterburi suunal olev tee kiirteena ei kvalifitseeru :twisted: .

terv
Kris.
@navigeerib Nokia telefonidega alates aastat 2007 :bsmile:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ei saa tõesti :( Mai bääd. Aeg uus telefon osta, hetkel saab x20 seeria massinaid normull hinnaga veel kätte.
Kiirteel on omad nõuded ja Eestis ei kvalifitseeru ükski tee nendeks. Ilmselt lähima kümnendi jooksul ei hakka ka :mrgreen:
Piiteri omal on ju iga paarisaja meetri tagant mingi taluõue mahasõit, igast lahedatest asulatest rääkimata :P

Aga mulle meeldib.

Flatlander
Postitusi: 16
Liitunud: 27 Jaan 2013, 19:51
Tsikkel: GasGasFSR450, GasGas ec300

Re: Eesti detailkaart Windws Mobilele

Lugemata postitus Postitas Flatlander »

Androidil kasutan Locus pro appsi ja sellele sain maa-ameti kardi sisse. Ei tea kas seda windowsile ka on.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Eesti detailkaart Garminile

Lugemata postitus Postitas Maaks »

AzA kirjutas:
marko233 kirjutas:

Mina soovisin detailkaarti eelkõige metsas ringi liikumiseks, mitte niivõrd tsiklisõiduks. Seega kaardil peaks olema märgitud sihid jms. Regio Topo peaks selline kaart olema. Kas on selliseid saada ka vabavarana?
Millisele kaardirakendusele annaks selle siis lisada?

Uuri pigem militaarindust. Staabi kaardid on hoopis midagi muud kui mingi regiondus, neil on sisuliselt varesed ka peal.
Vabavarana üldiselt midagi hüva saada pole va. satelliitpildid. Väga hardcore vend pole, siis ajab ehk asja ära?

Offroaderid kasutavad APS infot suht laialdaselt. Samas ei tea ma kui keeruline/lihtne see asi mobiilis tööle oleks saada.
APS peaks võimaldama neid militaartoposid taustana kasutada ja on nüüd vabavara (arendaja lõi käega).
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=52&t=34443

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Eesti detailkaart Windws Mobilele

Lugemata postitus Postitas boob »

APSinfo on puhas arvutipõhine kaart ja seda mobiilis tõenäoliselt käima ei saa (kaardirakendus on foxpro peale ehitatud). Androidile on olemas Military Maps, mis on ka päris hea ja vähemasti minul leiab omajagu kasutust.

boob@offroad on elu

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Eesti detailkaart Windws Mobilele

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

boob kirjutas:

Androidile on olemas Military Maps, mis on ka päris hea ja vähemasti minul leiab omajagu kasutust.

Annad äkki viite konkreetsele tootele?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Eesti detailkaart Windws Mobilele

Lugemata postitus Postitas boob »

Macintosh kirjutas:
boob kirjutas:

Androidile on olemas Military Maps, mis on ka päris hea ja vähemasti minul leiab omajagu kasutust.

Annad äkki viite konkreetsele tootele?

https://play.google.com/store/apps/deta ... tmaps.free


üksik hunt
Postitusi: 185
Liitunud: 06 Mai 2008, 14:26
Tsikkel: ise tegin (doonor xv1100 yam)
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti detailkaart Windows Mobilele

Lugemata postitus Postitas üksik hunt »

CoPilot on täitsa hea,kasutan tahvelarvutis orienteerumisel,ka metsarajad on peal.Seega peaks ju ka telefonis töötama.Lasnamäel Mustakivi keskuses loetakse tunniga peale ja maksab 20 eurikut.

Kiirusta aeglaselt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Eesti detailkaart Windows Mobilele

Lugemata postitus Postitas Ain »

Hei!

Androidile on OruxMaps . Sinna saab igasugused kaardid sisse panna kui teadmisi on. Võtad paberkaardi, skannid sisse, kalibreerid ära ja ongi olemas. Kui online kaarte kasutada siis saab ka maaameti kaarte kasutada. On võimalik salvestada kindlaid piirkondi et ei peaks andmesidet kasutama.
http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenus ... -p432.html

Edu!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”