Tsikli kate - mis materjalist?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Tervitus,

tahaks rattale katet. Sellist mis suurema sodi ja liigse tähelepanu eemal hoiab :), nagu mingis matkamise teemas soovitati. Veekindlus ei ole oluline - peamine et materjal ise läbi ei vettiks. Kun ratta gabariidid on "veidi" mittestandartsed :twisted: siis tuleb vist ise õmmelda ... aga millest? On kellegil kogemusi?
Igasugune info on teretulnud.

terv
Kris.



Riding with a King!
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas claw »

Kui ebastandartsed need mõõdud on siis? Selline kindlasti ei mahu tõesti?

http://www.internetipood.com/et/motohoov/product/32638


Andres J
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Dets 2009, 20:13
Tsikkel: H-D Road King
Asukoht: Saue

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Andres J »

Mina ostsin Motodepoost mingi XXL suuruses katte ja see peidab Road Kingi koos kõigi lisadega ilusti ära, puuduseks vast see, et kokku pannes on pakend pisut suure võitu

Kasutaja avatar

Teema algataja
kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kõrgus on kriitiline parameeter. Iseenesest ei pea ju alt maani ulatuma aga ideaalis peaks kõrguseks 150+ olema ... Võibolla tasub võtta mingi valmis asi ja vajadusel alla serva riba juurde lisada ...
AndresJ - kõrged ja laiad lenksud on see koht mis mulle muret teeb, muus osas sobivusega probleemi ei ole ...

terv
Kris.

Riding with a King!
Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

Ei hakka uut teemat tegema ,seega küsin siit:)

Kas kellegil sellise kattega kogemust on : http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/au ... aitsevarvi
istub selle masinale? , kui mõõte uurida http://www.ultimatespecs.com/motorcycle ... nduro-2012
jääb ta suureks sellele või isegi paras ? Või hakkab tuulega loperdama kõvasti?

Clearly says more oil gives more Power

mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Lehtlaan_R kirjutas:

Või hakkab tuulega loperdama kõvasti?

Loperdamise vastu aitavad paar ekspanderkummi sobivatele kohtadele ümber.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Viimane kord, kui väljas kõvem tuul puhus, käisid just need rattad külili, mis kattega olid.
Ilmselt Krisi ratas ei lähe, kuid kergema või kõrgema rattaga ma seda õues pikemaajaliselt ei kasutaks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Rando_
Postitusi: 9
Liitunud: 29 Okt 2011, 11:41
Tsikkel: Suzuki GSX750F
Asukoht: Tartu

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Rando_ »

Enda rattale sai soetatud RG kate ja siiamaani tuule ja vihmaga pole probleeme olnud.
Katte alumine serv on kummist ja hoiab ilusti ümber ratta ning ei lase tuult alla.

http://www.rg-racing.com/browseType/Bike_Covers.aspx

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

Eile proovisin 190 cm ei läinud peale ,jäi kül lühikeseks .Isegi esi-porikas jäi välja ,hea et ma ära ei ostnud . 220 läheb siis juba lõdvalt peale jääb 10cm ülegi.Tellisin Aquatexi camo katte ära . Eks siis annan teada kuidas võrr püsti seisab kas lendab kummuli jne :mrgreen:
Kuuri lammutasime ära ,kuna garaazi ehitamine hakkab,nii kaua pean kattega läbi ajama.

Clearly says more oil gives more Power
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ootaks kah soovitusi/ kogemusi rattale katte muretsemisel. Ideaalis tahaks sellist natuke "raskemat" sorti mitte langevarju kangast. Sõites kaasa kandma ei hakka. Ratas 2,1m pikk, pakiraamil tagakohver "ilutsemas".

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas will111 »

minumeelest need motoneti "odavad" katted on täiesti toimivad. Ära ei tundu lendavat, puruks pole ka kuidagi eriti kergelt läinud ning katavad ära täpselt niipalju nagu vaja. Ei saa väga aru miks peaks mingi kile või katte eest maksma rohkem kui 15-20 euri.

https://goo.gl/34UBLh

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ise kasutasin ka ühe hooaja nüüd mingit kõige odavamat automaailma katet. Töötas nagu ikka. Kate maha võttes oli ratas puhas ja kuiv ja sai kohe selga istuda. Eks see vist ongi see peamine asja mõte. Teeb see vihm siis rattale midagi, või ei, aga mugavam on igatahes, kui pead seda lageda taeva alla hoidma.
Ära lendamise vastu sai ikka mingi nöör üle ratta/katte tõmmatud igakord.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas will111 »

motoneti omadel on pingutuskumm sees. väga kasulik. enne seda kasutasin ka mingit a'la lihtsalt neljakandilist katet mis oli kile ilma ühegi fikseerimisvõimaluseta...see oli küll selles mõttes kasutu, et põmst lendas minema ja üsna pea ka rebis end ise lõhki.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

depoo müüb Oxfordi katteid. Paar aastat olen kasutanud. julgen soovitada. Sel kattel on ka läbiviigud näit laadija juhtme tarvis. Kattel on " aken" kuhu saab paigaldada päikesepatarei aku laadimiseks jne. Kate on voodriga, seda saab paigaldada ka otse sõidust tulnud kuumale mootorile.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas:

motoneti omadel on pingutuskumm sees. väga kasulik. enne seda kasutasin ka mingit a'la lihtsalt neljakandilist katet mis oli kile ilma ühegi fikseerimisvõimaluseta...see oli küll selles mõttes kasutu, et põmst lendas minema ja üsna pea ka rebis end ise lõhki.

Oli sellel ka, mida ma kasutasin. Ikka selline "koti" tüüpi ja kummiga, aga tuulega hakkavad nad ikka seal lopendama ja kisub ratta küljest lahti, kui just väga ratta kuju järgi pole tehtud ja nö lõtva materjali pole jäänud.
Kui vähegi kauemaks seisma jääb tuulisel ajal lageda platsi peale, siis vist ikka parem nad kuidagi veel lisaks fikseerida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hmm, võimalik jah, pole vist sel hooajal väga meeletu tormiga tsiklit (katte all) hoidma sattunudki. Mulle omale tundus, et lopendama võib ta küll lüüa, lahti kiskumine tundus pigem vähetõenäoline sest pole nagu niiväga kuskilt sellel tuulel sinna kile alla puhuda. Aga ausalt öeldes ega ühtegi väga head mõtet pole seni tulnud, kuidas seda koti tüüpi katte lotendavat osa täiendavalt ära fikseerida. Tuleb panustada põõsa taga tuulevaikses kohas hoiustamisele :D

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma olen senini kasutanud hiinlaste nimeta katteid, paar nimega tootja katet on ka olnud aga nendele on mul õnnestunud summutiga augud sisse põletanud ja rohkem ei raatsi enam. Olen jäänud "hiinlaste" juurde. Mõned on õhemad, mõned paksemad, ostmine on olnud selles osas pisut loterii,e t kunagi ei tea, mis Hiinast tuuakse. 100% hoiab ülevalt tuleva vee eemal ainult paksem kate, õhemaga kipub suuremas sajuga paar tilka läbi tulema.

Kuigi neil on olemas nii pingutuskummid, kui ka rihmad kinnituseks siis korraliku tuulega lendab ikka minema. Ainsaks toimivaks lahenduseks on ostunud piisava pikkusega koormakinnituskumm, mille kinnitan ühelt poolt jalaraua külge, toon üle sadaula ja kinnitan taas teiselt poolt jalaraua külge. Kuhugi ei lenda.

https://goo.gl/gBePzB

All-Size-M-L-XL-XXL-XXXL-Motorcycle-Cover-DustProof-Waterproof-Outdoor-UV-Protector-Motor-Motorbike.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas:

Tuleb panustada põõsa taga tuulevaikses kohas hoiustamisele :D

Odavamd pakkujad pakuvad 10ne € kuus hoiustuskohta. Ei näe ühtegi põhjust, miks keegi peaks mööda põõsataguseid käima. (togi)
Mul need katted kasutusel hooaja siseselt halbade ilmade korral. Ei kujutaks ette, et jätaks oma ratta talveks kuskile põõsa taha kilekotti.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sinu üritus sõnast kinni hakata ja iga hinna eest ära panna on muljet...mitte avaldav :D Proovi edaspidi midagi TEEMASSE ka kirjutada, muidu jääb mulje, et kasutad teiste teemasid isikliku ära panemise eesmärgil.

Ma ei sõida tsikliga talvel, ma ei hoia tsiklit linnas kortermaja ees talvel ja mul pole ka mingit põhjust ega vajadust oma tsiklite hoiustamise eest kunagi mitte midagi maksta. Aga tore kuulda, et sina seda teed, head maksmist! Mina rääkisin tsikli katte kasutamisest hooajal ehk siis kui ma sõidan enamvähem igapäevaselt. Seepärast mulle see lihtsalt peale ja maha käiv üheainsa sisse ehitatud pingutuskummiga kate ka meeldib. Ei viitsiks eriti kulutada pikki minuteid lahti pakkimiseks, siis katte kuskile äa pakkimiseks, pärast sama peale uuesti peale laotamiseks. See võtaks kohe suure osa sellest mugavusest ära, et saan otse ukse alt ratta selga istuda ja minema sõita.
Btw, põõsad puhtjuhuslikult kasvavad mul maja sissepääsust umbes kahe meetri kaugusel, selle maja eest läbi tuleva tee ees ja ukse kõrval kuhu ma oma tsiklit pargin. Nii et korrektne oleks ilmselt siiski öelda, et ma käin põõsa eest mööda, mitte tagant :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

minu paha
kuidagi õnnestus aru saada, et katte vajadus on talveks põõsa taha jätmiseks.
Head mitte maksmist (aga miks sa arvad, et mina maksan?)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kas suvisel ajal kuuris hoiustatava tsikli jaoks mingit hingavat katet ka olemas on? Siis sellist, mille alla niiskus ei kondenseeruks, vaid vastupidi, tsikkel ära kuivaks. Ostsin kunagi mingi odava Hiina katte, et tsiklit tolmu ja linnusita eest kaitsta, aga paari päevaga hakkas katte alla tsikli külge juba hallituse alge tekkima. Nüüd seisab jälle ilma katteta.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas will111 »

maasikapeenarde peale pannakse sellist värki, proovi järgi, peaks toimima...linnusita vastu aitab eriti hästi, ja üldse igasuguste lindude :D

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

pühak kirjutas:

Kas suvisel ajal kuuris hoiustatava tsikli jaoks mingit hingavat katet ka olemas on? Siis sellist, mille alla niiskus ei kondenseeruks, vaid vastupidi, tsikkel ära kuivaks. Ostsin kunagi mingi odava Hiina katte, et tsiklit tolmu ja linnusita eest kaitsta, aga paari päevaga hakkas katte alla tsikli külge juba hallituse alge tekkima. Nüüd seisab jälle ilma katteta.

http://motomarket.ee/product/held-9005

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 164
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Oleneb kuurist, aga kui õhk seal eriti ei liigu ja kuur külm, ehk kütteta, siis tekib tsikli peale ikkagi kondents temperatuuri muutustega. Mul on mingi Oxfordi kate, mis paistab nn hingavat tüüpi, aga ikkagi tekkis plastile hallitust kevadeks. Suvel pole küll hallitust tekkinud. Muidu hea kate, allääres kerge kummipael sees ja kõhuall veel klõpsuga kinnitusrihm. Õues padukaga ei ole testinud, tuul küll ära pole viinud, nii vähe kui on õues kattega olnud.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Õhk liigub küll, räästaalused jätsin ehitades meelega lahti, et väike tuuleke sees ka oleks. Kuur varjulises kohas, pole karta, et tormiga katus lendu läheks. Harilik laudisega sõrestik, seal pole niikuinii mingit õhu seismist. Võimalik, et kondents tekkis katte alla ega pääsenud minema. Ilma katteta hoiustades oli tsikkel isegi möödunud nädalal kenasti kuiv, kui öiste külmakraadide kõrvale päeval vahepeal vihma sadas. Päris talvel hoian tsiklit köetavas töökojas, seal kate kohustuslik, kuna teinekord õhus ohtralt rauatolmu. Siis on kasutusel seesama hiina kate ja küttega ruumis püsib tsikkel katte all kuiv. Eks see ju ka elementaarne; ega talvel soojas ruumis niiskust õieti polegi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Tsikli kate - mis materjalist?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Kuuri all seismiseks sobib tavaline voodilina või tekikott peale panna tolmu vastu. Kui pesukapist ei lubata võtta siis suvalises kodutarvete poes leiab alla 10 euro.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”