Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

korrektse kirjutas:

Ma eelistaks pigem kiivrit lukuga ratta külge panna, kui kohvrit aga samas, mul on sügavalt pohlad. Minu pärast võid sa sinna istmele ka piimakasti panna.
Iga ühe oma asi, mis ta ratta külge paneb. Kui on praktiline siis on OK.

Ma panen kahekesi olles kiivrid trosslukuga ratta külge ning tagid ja muud vidinad tagakohvrisse ja oledki vaba oma tegemistes.Tallinna kesklinnas ,aga väga ei julge kiivreid trosslukuga kauaks jätta.Mujal maailmas nagu ei ole seda peljanud.Kui üksi,siis mahub nii kiiver kui tagi kohvrisse.Linnavahel kannan tavajalanõusid ja oledki nagu iga teine tavakodanik.
Kas keegi reaalselt on ka(Tallinnas näiteks) kuskilt ukse pealt tagasi saadetud sellepärast ,et on tsikliriietes või on need hüpoteetilised väited?Ma olen koos kiivri ja tagiga nii Radissoni kui Olümpia restoranis söönud ja keegi pole midagi isegi maininud. Ma kohe huvi pärast lähesk mõnda sellisesse kohta ja prooviks,kui keegi mõne nimetaks.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas puna »

No mis erilsed kohad need Radisson ja Olümpia niiväga ka on
On ka restorane kus ka ilma pintsakuta sisse ei lasta, aga tallinnas neid kohti ilmselt ei ole

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

puna kirjutas:

No mis erilsed kohad need Radisson ja Olümpia niiväga ka on
On ka restorane kus ka ilma pintsakuta sisse ei lasta, aga tallinnas neid kohti ilmselt ei ole

Ma ei ütle ,et erilised,minu jaoks üsna tavalised,käin aegajal söömas,lihtsalt ei ole päris söökla või pubiga tegemist.Ma pean silmas just jah Tallinna või siis eesti kohti,kuhu teksades ja näiteks polo särgis,sisse ei lasta ja ega neid ka Helsingis eriti ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Black »

Ma arvan, et teemat alustades peeti silmas, et lõunapool kasutatakse tsikleid-rollereid rohkem igapäevase odava transpordivahendina ja riietutakse vastavalt. Nagu autoga sõitma minnes ei valmistuta surmasaamiseks ja ei poeta igaks juhuks Sparco tulekindlasse ülikonda, ei tehta seda seal ka tsiklite puhul. Meil on tsiklindus rohkem yuppie-de vaba aja lõbu, millest otsitakse adrenaliini. Üldistatuna muidugi.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas zombi »

mina kasutangi siklit igapäevase odava ja mugava transpordivahendina. ja kuna meie ilm on nagu ta on, eelistan riietuda...mitte plätudesse, igastahes.
ja võttes arvesse Tallinna liiklust ja kombeid ei või sa tõesti ette teada, millal mõni geenius sulle kas sisse või ette keerab. paar korda oma hiinakaga lendasin üle nipli suunata ettekeeranud tublide autojuhtide pärast - poleks nahas olnud, oleks üpriski kriibitud olnud. esipidur oli raisal lihtsalt äkiline, sõidukogemus oli kah nagu ta oli.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Heikik »

korrektse kirjutas:
reimps kirjutas:

Oled proovinud baigiga sõita, kui peal rohkem kui üks kaasreisija?

KZ750 olen küll ja midagi hullu polnud.

Bike ongi selline üksiku mootorratturhiire vokk :) ringrajal ringiratast kimamiseks.

Ma loodan, et see oli küll nüüd huumoriga ja suuresti üldistades öeldud. Suur osa baikisid on tõesti suheliselt ebamugavad, aga on ka erandeid. Häbi tunnistada, aga ringrajale pole ma veel enda omaga jõudnud. Naisega koos pikemaid otsi töristanud aga küll. Sõltub geomeetriast.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Erci »

Veits teemaväline, aga uudishimust tahaks teada, et kas kellelgi või keegi teab kedagi, kellel oleks kiiver motika pealt ära rotitud Eestis?
Ise jätan alati kiivri motika peale, kuna ei viitsi tassida (pole muidugi kallis kiiver ka). Välismaal olen ettevaatlikum ja võtan sagedamini kaasa.

___________________________
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 554 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma küll neis päris kõige peenema rahva söögikohtades ei käi, aga üldiselt tundub pigem sedapidi et kui kuskile muidu suht "smart casual" olukorda ilmuda poristes saabastes, kiiver näpus, juuksed sassis ja buff kaelas, siis inimesed pigem suhtuvad nii et "ahah, tema on tsikliga, järelikult võib" :) Noja kui keegi peaks pahaks panema, siis miski ei sunni mind temaga tegemist tegema. Mingi ülemise 1% jaoks nagu pulmad vms võib ju auto/takso võtta või no kui tõesti kellelgi VÄGA vaja on siis Roadcrafter on ka leiutatud.

Kui keegi tahab suvariietes sõita siis see on minu poolest fine, igaüks ise vaatab kuidas oma naha turule viib. Aga see argument et "hakake nüüd kõik nii tegema, sest välismaal ju tehakse ja te näete siin napakad välja oma kostüümides" on natuke liiga 1990'ndad, Eestis paljud asjad ongi hästi selle pärast et me ei tee kõike nii nagu hispaanlased.

Mis muidugi sellele mikihiire-lookile hästi kaasa aitab on varustusetootjate kinnisidee teha muidu täiesti normaalse välimusega jope ja sinna siis suurelt risti oma logo peale tikkida - tuhnisin just tükk aega mööda poode ja netti ja no karauul, hakka või tõesti tikandite eemaldamise tehnoloogiasse süvenema et mõni enamvähem inimesevälimusega hilp ümber saada.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 554 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aa ja mis puudutab asjade tsikli külge jätmist, siis ma leidsin netist sellise toreda vidina nagu Pacsafe turvavõrk, http://www.pacsafe.com/travel-accessori ... ctors.html , tellida pole veel jõudnud küll. On küll kallis ja ilmselt pühendunud varast ei peata, aga käib suht väikseks kokku ja vähemalt ei saa iga suvaline taskunoaga varustatud joller kohe jopet ja saapaid kaasa haarata nagu supermarketist.


Teema algataja
korrektse

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Jesper, vaataRivet Rev'it :oops: nimelise firma tooteid. Neil on päris palju asju, millel pole neid idiootseid hiigel logosi peal, mis kandjast reklaamposti teevad.

Viimati muutis korrektse, 21 Juul 2015, 20:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Jesper kirjutas:

tuhnisin just tükk aega mööda poode ja netti ja no karauul, hakka või tõesti tikandite eemaldamise tehnoloogiasse süvenema et mõni enamvähem inimesevälimusega hilp ümber saada.

Viskasin pilgu REV'ITi uuenenud kodulehele. Seal paistis päris mitmeid ilma kirjadeta jakke olevat, mis turvalisuse poolest kõlbavad linnas sõitmiseks ning jalutades tõenäoliselt ei saada arugi, et tegemist tsiklijakiga.

Näiteks:
Jacket Melville - "Don't let the outer shell fool you: the Melville is fully equipped for riding. The back pocket can accommodate the KNOX Advance X back protector (available as an upgrade), whereas the CE level protectors at shoulders and elbows are made by KNOX Lite.

Jacket Rambla - The Rambla is a perfect example of how a fashionable jacket can be transformed into a functional piece of gear without sacrificing on style.

Jacket Concorde - Meet the Concorde, a tough and good-looking jacket for winter that will keep you safe and comfortable.

Jacket Piazza 2 - Classic wool jacket that will satisfy your need for a winter jacket that is as stylish as it is functional to wear on your daily commute.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Black »

Nendega paras mootorsaaniga poolusele sõita. :)


Teema algataja
korrektse

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas korrektse »

Seal on ka terve rida 65 paralleelist soojemas suuna kõlbavat riietust http://www.revit.eu/en/men/?articlegroup=1052

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas tfr »

Täitsa teemasse sobiv verivärske pilt tuttava seinalt FB-s, Helsinki kesklinnas täna hommikul:

Pilt

TransAlp '02
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kontsakingaga tsikliga ilmselt isegi lihtsam sõita kui autoga. :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

korrektse kirjutas:

Seal on ka terve rida 65 paralleelist soojemas suuna kõlbavat riietust http://www.revit.eu/en/men/?articlegroup=1052

Ma oma Rev´it Tornado jakiga küll jalgsi linnapeal käinud ja pole seal midagi sellist,mis väga silma torkaks.Kiri on taga all servas ja ei torka küll eriliselt silma.Asjatundmatud ei saa midagi aru.Kui voodrit all pole on vaga lahe olla ja samas olemas taskud asjade panemiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Spoiler
tfr kirjutas:

Täitsa teemasse sobiv verivärske pilt tuttava seinalt FB-s, Helsinki kesklinnas täna hommikul:

Pilt

Ohutusest vast rääkida ei maksa, aga no, olgem ausad, visuaalses mõttes on vaatepilt ju täitsa meeldiv. :wink: Oma naist tahan ratta seljas siiski näha nii sisse pakitult kui võimalik. :lol:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas tfr »

Umbes nii?

Pilt

TransAlp '02
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See tikkkonts tagab just antud olukorras ohutuse.Jalad ei ulatu muidu vastu maad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 554 korda

Re: Sõidad linna sööma, baari, kinno???

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas:

Ma oma Rev´it Tornado jakiga küll jalgsi linnapeal käinud ja pole seal midagi sellist,mis väga silma torkaks.

Eks ta on maitseasi, aga kui keegi tuiaks mulle selles vastu kelle kohta ma 100% tean et tal pole tsiklilube, siis tunduks ikka natuke veider :) Mind ennast see "motovälimus" otseselt ei häiri, kui ma ikka tõesti olengi tsikliga saabunud, aga no tavariiete kontekstis on need tüüpilised joped ikka üpris maitsetud imho. Ja need mis näevad enam-vähem ok välja maksavad muchos dineros.

Rev'it muidu on tore jah, kahjuks Motomarketis väga palju neid "tsiviilriideid" poes ei paista olevat, viimati paistis ainult mikihiir ja nahk. Anoh eks see on selline muna ja kana olukord, kuna pole pakkumist siis pole ka nõudlust ja selle tõttu ka ei pakuta :) Õnneks vähemalt teksad on vabamüügis, pükse on kino ees parklas raskem ümber lüüa kui jopet kohvrisse toppida.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”