Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Väga huvitav tundub see Macna tagi olevat ja hind on ka meie universumist,mitte kosmosest.On sul püksid ka või ainult tagi?Kui vihmakindel see tagi on?

Mul on püskid ja tagi. Tagi on hea. See on vihmavoodriga korralikult veekindel (päeva pikkust paduvihmas sõitu siiski ära oota). Niikaua, kui tehases peale tõmmatud impregneer püsis siis, kannatas ka vihmavoodrita kergemas vihmas paar tundi sõita. See on nüüd kahjuks maha kulnunud.
Püksid on Macna Bedoine ja nendne puhul küll millesti emale koju kirjutada pole - ilmselgelt liiga soojad ja rasked. Suisa sedavõrd soojad, et mul pole kordagi õnnestunud neid voodriga kanda. Üle 20C läheb palavaks. Tuulutus on neil päris kavalalt tehtud (tuulutusava tõuseb sõites põlvedel nagu air scoop üles) aga kõikidel kiirustel (ja rattalt maas), mis ei ole maantekiirus on nendes neetult kuum. Vihmavoodrid on mind pärast seda, kui avastasin Sports Directist matkameeste vihmariided, mis hea tahtmise juures sadula alla ära mahuvad külmaks jätnud. Reisile pole ma vihmavoodrit kaasa pakkinud. Ainult sügisel on hea sellega soojemat kihti tekitada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas Bogser »

Tere,
omanud 3 in 1 Revit (Sand) ja Macna (3 in 1 Oasis jope ja lamineeritud kilega Nomad püksid) ja komplekti. Nende võrdluses- kui peaks uue ostma- vist läheks Reviti peale. On kallim, aga kvaliteet veidi teisest puust. Viis aastat Revit`it muutsid pesemiste tulemusena pealiskanga hõredamaks ja värvid pleekisid ära. Komplekt siiani kasutusel talvistel välitöödel ja kestab seal ilmselt veel mitu aastat.
Macnal polnud tookord kolmekihilisi pükse- Nomad on sooja ilmaga ikka väga ebamugav vaatamata päris heale ventilatsioonile.
Macna plussiks veel see, et minu seljas istub konkreetsemalt, st peaaegu nagu valatult ja kaitsmed samas hästi paigas.
Oma valiku aluseks on hea selga istuvus ja kihtide eemaldavuse võimalus- Eesti ilma on päris muutlik ja siis on hea erinevaid variante kasutada. Praegu saab linna vahel termosärk+ tuule/vihmakile hästi hakkama, maanteel ikka soe vooder lisaks alla. Sellise komboga kannatas +1 kraadi juures 100 km lasta, siis pidi virgutusvõimlemiseks peatuse tegema- külm õhk imbub vaikselt riiete alla ja liikmed jäävad veidi kangeks.
Proovinud veel Lindstrandi- kõik OK, minule selga-jalga ei istu.
RST- minu selga istub ja ajab asja ära aga materjal lihtsam ja odavamapoolne. Hetkel kasutan selle pükse varuvariandina.
Spidi- väga OK, päris see mudel mis meeldis paraku mulle ei istunud- oleks pidanud valima teise mudeli. St ilumeele osas kompromissile minek.
Rukka- proovitud aga ei kommenteeri.

Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ma ei ole päris kindel miks ma seda nüüd teen, ilmselt on mul liig palju vaba aega, aga selgitan siiski veelkord oma teemaalgatuse pointi. kuigi seda võiks ka esimese lehe algusest lugeda. osad vist ei viitsi lehte üles kruvida. :D või loevad mõne viimase postituse ja lisavad omapoolse kommentaari nendest lähtudes. järgmine postitaja teeb samuti. tulemuseks süvenev teemast välja kaldumine.
olen aktiivselt mootorrattaga sõitnud tiba rohkem kui 15 aastat praeguseks ja proovinud ära paljud riietumis variandid mida siin ka on pakutud. alates "kaitsmed alla tavariided peale" kuni üheosalise racing kombeni. Nö tavaoludes sõitmiseks so +10 kuni +27 kraadi on mul ka erinevat sorti varustust olemas nii riidest kui nahast. see millist varustust keegi eelistab on väga individuaalne samuti ka see kui riskialdis keegi on või milline karma kellelgi on. mõnega lihtsalt juhtub rohkem õnnetusi ja mõni saab kergemini vigastada ka kui teised. varustuse valik jääb igaühe enda teha ja see mida keegi eelistab ei ole praeguse arutelu teema!
mina otsin riidest sõiduvarustust, kas gore-tex prost või samalaadsest kangast, pigem külmemal ajal sõitmiseks. teemaalgatuse põhjus on just see, et ehk keegi kes on sama tee juba läbi käinud ja end just sellise varustusega kurssi viinud soovib heast südamest oma kogemusi jagada millised variandid turul on ja mille põhjal tema oma otsuse tegi ja kuidas ta oma otsusega rahul on. ise ei ole varem selliste riiete vastu huvi tundnud. enamasti olnud ka suunitlus teine või siis pigem ei ole neid vajalikuks pidanud, nagu paljud teised siin. nüüd aga tahan täpselt selliseid osta. kõige mugavamaid, kõige turvalisemaid, kõige kõigemaid. see, kas selliste kandmine kellegi teise arust mõtekas on, ei ole minu jaoks oluline. kes tahab võimalikult odavalt läbi ajada või kellel on hea karma, palju kogemusi ja leiab et talle polegi midagi muud vaja siis ma ei laida seda maha. kokkuvõtvalt küsimus ei ole selles kas ma peaksin sellised riided endale soetama või milliseid teistsuguseid riideid keegi teine ise kanda eelistab, vaid millised (tootja ja mudel) on need kõige paremad tekstiilist sõiduriided. võrdluseks tõin välja Rukka Arma kollektsiooni kuna iseseisvalt uurides jõudsin järeldusele et kasutatavad materjalid ja netis leiduv kasutajate tagasiside lubab järeldada et tegemist on heade asjadega. Motomarketi juhataja pakkus omaltpoolt võrdluseks Reviti Poseidoni. mõni variant on veel pakutud. äkki on mõni veel tulemas eriti just pükste vallas.

Bogser miks sa Rukka varustust ei kommenteeri? mind huvitaks just see kommentaar kõige enam.

5248653
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

KIBU kirjutas:

seega tellida selle järgi õiges suuruses riideid on lootusetu.

Igaks juhuks tuletan meelde, et ELi seaduste järgi saab netitellimust 14 päeva jooksul tagasi saata ilma midagi seletamata, maksad ainult omapoolset saatekulu tagasi poodi. FC-Moto vms oleks hea proovivariant.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas Bogser »

KIBU kirjutas:

ma ei ole päris kindel miks ma seda nüüd teen, ilmselt on mul liig palju vaba aega, aga selgitan siiski veelkord oma teemaalgatuse pointi. kuigi seda võiks ka esimese lehe algusest lugeda. osad vist ei viitsi lehte üles kruvida. :D või loevad mõne viimase postituse ja lisavad omapoolse kommentaari nendest lähtudes. järgmine postitaja teeb samuti. tulemuseks süvenev teemast välja kaldumine.
olen aktiivselt mootorrattaga sõitnud tiba rohkem kui 15 aastat praeguseks ja proovinud ära paljud riietumis variandid mida siin ka on pakutud. alates "kaitsmed alla tavariided peale" kuni üheosalise racing kombeni. Nö tavaoludes sõitmiseks so +10 kuni +27 kraadi on mul ka erinevat sorti varustust olemas nii riidest kui nahast. see millist varustust keegi eelistab on väga individuaalne samuti ka see kui riskialdis keegi on või milline karma kellelgi on. mõnega lihtsalt juhtub rohkem õnnetusi ja mõni saab kergemini vigastada ka kui teised. varustuse valik jääb igaühe enda teha ja see mida keegi eelistab ei ole praeguse arutelu teema!
mina otsin riidest sõiduvarustust, kas gore-tex prost või samalaadsest kangast, pigem külmemal ajal sõitmiseks. teemaalgatuse põhjus on just see, et ehk keegi kes on sama tee juba läbi käinud ja end just sellise varustusega kurssi viinud soovib heast südamest oma kogemusi jagada millised variandid turul on ja mille põhjal tema oma otsuse tegi ja kuidas ta oma otsusega rahul on. ise ei ole varem selliste riiete vastu huvi tundnud. enamasti olnud ka suunitlus teine või siis pigem ei ole neid vajalikuks pidanud, nagu paljud teised siin. nüüd aga tahan täpselt selliseid osta. kõige mugavamaid, kõige turvalisemaid, kõige kõigemaid. see, kas selliste kandmine kellegi teise arust mõtekas on, ei ole minu jaoks oluline. kes tahab võimalikult odavalt läbi ajada või kellel on hea karma, palju kogemusi ja leiab et talle polegi midagi muud vaja siis ma ei laida seda maha. kokkuvõtvalt küsimus ei ole selles kas ma peaksin sellised riided endale soetama või milliseid teistsuguseid riideid keegi teine ise kanda eelistab, vaid millised (tootja ja mudel) on need kõige paremad tekstiilist sõiduriided. võrdluseks tõin välja Rukka Arma kollektsiooni kuna iseseisvalt uurides jõudsin järeldusele et kasutatavad materjalid ja netis leiduv kasutajate tagasiside lubab järeldada et tegemist on heade asjadega. Motomarketi juhataja pakkus omaltpoolt võrdluseks Reviti Poseidoni. mõni variant on veel pakutud. äkki on mõni veel tulemas eriti just pükste vallas.

Bogser miks sa Rukka varustust ei kommenteeri? mind huvitaks just see kommentaar kõige enam.

Olgu, kommenteerin.
Oli võimalus paar nädalat proovida Rukka Armas kombo (kui õigesti mäletan, siis hind ca 1600 eurot). Plussid minu jaoks:

  • korralik materjal ja hea koostekvaliteet (versus nt RST üle lastud ja sõlmimata ning mõne koha peal puntras õmblustega);
  • läbi mõeldud disain;
    Minu jaoks miinused:
  • istus minu kerele keskmiselt (OK, minu omapära, mitte Rukka oma);
  • vett tuli sama palju läbi kui Revit Sandil (oli juhus sõita paduvihmas Tallinn- Tõrva). Komplekt oli kasutusel olnud ühe hooaja ja ideaalselt pestud/hooldatud (sõber kelle oma see oli rahanumbreid eriti ei vaata);
  • tume värvus (tegelikult must), mis mulle ei meeldi. Eelistan kirjut- olen enam nähtav ja suvel palavaga seistes on talutavam). Hetkel on saadaval ka mingi teine mudel ja heledam/kirevam;
  • hind! Kui see number seal lipikul poleks minu jaoks oluline, siis võtaksin. Aga samas hinnaklassis on kindlasti päris hea Klim ja Stadler näiteks- ise ei ole proovida saanud aga eelpool mainitud sõber vahetas Rukka Stadleri vastu ja on enam rahul. Ja Büse on ka hea, minule sobis.
    Ise ka hetkel valiku ees, vaja algaval aastal midagi uuemat selga. Igapäevase kasutuse puhul üle paari- kolme aasta riided paraku ei kesta. Praegu on mõttes Spidi aga kevadeni on veidi aega ja Macna veel kannatab kasutada.
    Urmas
Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui seda vihmapidamist nüüd võtta,siis need eespool mainitud HELD-i asjad,mis mul sõber ostis, pidasid eeskukujulikult ikka mitu päeva vihma ja nad olid päriselt ka mõlemad naisega kuivad.Ja vihm mida eelmisel matkal alpides saime oli ikka tõsine vihm ja rattaks tal väikese klaasiga naked.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:

Kui seda vihmapidamist nüüd võtta,siis need eespool mainitud HELD-i asjad,mis mul sõber ostis, pidasid eeskukujulikult ikka mitu päeva vihma ja nad olid päriselt ka mõlemad naisega kuivad.Ja vihm mida eelmisel matkal alpides saime oli ikka tõsine vihm ja rattaks tal väikese klaasiga naked.

Sellel vihmakindel (soe)vooder. Väga veider lahendus. Täpselt ei saa aru mida 3 kihilise goretexi all mõeldakse a kahtlen et see pro on vaid ikka z- liner. keha on küll kuiv aga sõiduriided vettivad ikkagi läbi ja see ei ole päris see. Voodris ilmselt toimibki membraan paremini kuna väliskiht võtab otsese vee surve maha kuid välja hingamisega jääb samuti alati välimine kiht ette.

Viimati muutis KIBU, 19 Dets 2015, 04:06, muudetud 3 korda kokku.
5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Sattusin täna Motodepoosse. seal on homseni -25% ale. Rukka Armaxsise sobiv suurus oli stangelt võtta ja ostsin ära. Selgus et mulle meeldib see jope kõige rohkem ja niimoodi ongi lihtne. Hind tuli sama mis Loodusinvesti "sõbrahind" oleks olnud nende kaudu tellides ja nagu on ka soomest netipoodidest. Mina olen rahul. Nüüd veel püksid vaja leida.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millised on parimad tekstiilist veekindlad sõiduriided?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui seda vihmapidamist nüüd võtta,siis need eespool mainitud HELD-i asjad,mis mul sõber ostis, pidasid eeskukujulikult ikka mitu päeva vihma ja nad olid päriselt ka mõlemad naisega kuivad.Ja vihm mida eelmisel matkal alpides saime oli ikka tõsine vihm ja rattaks tal väikese klaasiga naked.

Sellel vihmakindel (soe)vooder. Väga veider lahendus. Täpselt ei saa aru mida 3 kihilise goretexi all mõeldakse a kahtlen et see pro on vaid ikka z- liner. keha on küll kuiv aga sõiduriided vettivad ikkagi läbi ja see ei ole päris see. Voodris ilmselt toimibki membraan paremini kuna väliskiht võtab otsese vee surve maha kuid välja hingamisega jääb samuti alati välimine kiht ette.

Vot seda voodri asja,sellel Heldil ma täpsustan.Tõesti ei mäleta,kas neil olid voodrid koguaeg all või ei.Iseenesest ei olnud eriti külm, vaid lihtsalt sadas,Tšehhist kuni Itaaliani välja.Austria jäigi sellepärast seekord ainult transiidiks,sest mida sa seal pidevas lausvihmas ikka loodust vaatad.
Mul väimehe Evo Goretex tagil ja pükstel on 2 voodrit,vihma ja soe.Mõlemat saab ka eraldi kasutada.Tagi peab ilma voodrita just sellise tunnikese vihma vastu ja siis tuleb kõik kolinal läbi ning kuivamiseks läheb valgusaaasta.Seda muidugi ka voordiga.Ööga hotellis igaljuhul ära ei kuiva,kui fööni ei kasuta.On teda ka töödeldud igasugu nano ainetega jne,aga see lihtsalt pikendab pidavust võibolla natukene,aga ei tee teda vettpidavaks.Asi muidugi ka juba aastaid tagasi ostetud ja tehnoloogia vahepeal kõvasti arenenud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”