Kindad vihmas?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Rääkige, vanad vihmas kihutavad maantehundid, kaua üks (korralik) kinnas pidevas vihmas kuiv peaks püsima?
Mul on paar Heldi GoreTex'iga kindaid (X-Trafit). Pool päeva (4-5 tundi) hoivad enam-vähem käe kuiva aga siis hakkab ühel hetkel lahinal sisse tulema.
Kasutust pole teised õieti saanudki, enamus ajast kotis, vaid vihmaga tulevad välja.
Peabki nii olema või tuleks uusi kindaid vaadata?



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas reimps »

GoreTex pole ses suhtes mingi imematerjal, et kunagi vett läbi ei laseks. Sõites 4-5 tundi on juba iseenesest vägagi hea saavutus gore-tüüpi materjali puhul, mul USMC gorejope kestab lausvihmas umbes samakaua, siis hakkab alla andma ja niiskus pressib õlgadelt alustades läbi. Mis vihmaga "risti" pole, kestab vast lõputult vihma, aga siinkohal ma spekuleerin. Kindad aga on suht "risti" sõites, seega vesi lihtsalt pressib lõpuks läbi.
Müüakse küll vahendeid, millega hooldatakse gore-materjale, ehk see aitab, aga 100% veekindluse saad konkreetselt kummikinnastega :)

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Hei,

Kui kätel mingit tuuletõket ees ei ole, siis on pool päeva hästi saadud. Korralik vihm ja 90+km/h lihtsalt peksab ennast lõpuks igasugustest "hingavatest" avadest läbi. Minul on pikemate sõitude puhuks pealetõmmatavad kummikindad ...

terv
Kris.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kris. kirjutas:

Minul on pikemate sõitude puhuks pealetõmmatavad kummikindad ...

Oi, kuidas mulle ei meeldi preservatiivid.
Muuseas, mul on ühed aastat viis tagasi Streetmotost soetatud Cloveri sünteetiliselt materjalist talvekindad, mis hingavad (vist) ja peavad vett kenasti ka peale viiendat tundi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas kris. »

Macintosh kirjutas:

Oi, kuidas mulle ei meeldi preservatiivid.

Kui nüüd ausalt ära rääkida, siis mulle ka mitte :D . Aga märgade (loe: enamasti sellele järgneva kümatundega) kätega meeldib mulle veelvähem sõita ...

terv
Kris.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kas selliseid lenksukotte nagu talvel sõitmiseks, ei tehta, mis on veekindlad? sellise võiks lasta ise valmis teha, mingist sobivast 100% veekindlast materjalist. kokkupanduna ilmselt ei võtaks palju ruumi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kasutan vahel tavalisi paksust nahast nahkkindaid Thinsulate voodriga,mis on mesilase vahaga korduvalt ja korduvalt töödeldud.Ei ole moto kindad,aga vett peavad.Mul on muidugi ka käekaitsmed,mis tegelikult väga suure osa ära päästavad.Kiirel sõidul on ka tavalised suvised kindad ainult randme juurest niisked,aga seda tõesti ainult kiirel maantee sõidul.
Kasutan tegelikult ka suuremas enamuses kummikindaid suvekinnaste peal.Kindad on sellised piisavalt liibuvad,et kui vahepeal vaja,siis käest ära võtan neid koos ja pärast lähevad kätte ka koos.See komplekt on küll mugav ja kuiv kasutada.Kui vihm möödas,siis alles saab kummikad maha võetud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kindad vihmas?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Macintosh kirjutas:

Peabki nii olema või tuleks uusi kindaid vaadata?

Mul on külmaks ilmaks Modeka Comfort Pro kindad, mingi Outlast materjaliga, pidid olema ka vihmakindlad. Padukaga said läbimärjaks küll. Tundub et ainult kummikindad päästavad kindlalt.

Kusjuures ostsin kord laadalt viieka eest sünteetilised suusakindad, sellised hästi õhukesed, ja kui neid tsiklikindade all kanda, siis täitsa aitab. Selline tehniline materjal, et jah, märg on, aga külmatunnet palju vähem.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”