Mootorratta lisatuled Hiinast

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
metod
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Mai 2008, 10:33
Asukoht: jõgeva
Tänatud: 1 kord

Mootorratta lisatuled Hiinast

Lugemata postitus Postitas metod »

on kellegil kogemusi Hiinas valmistatud mootorratta LED lisatuledega :)

http://www.aliexpress.com/item/2-PCS-12 ... 18400_6150



Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Ronk »

On. Kruttisime nad ühele nakedile gondlite sisse. Ainuke kasutatav otstarve on enda nähtavaks tegemine eesttulevatele autojuhtidele. "lisavalgustust" eriti ei paku, kuna luup suunab elemendi valgusvihu suht ühte kohta ruudu kujuliselt.

Kuid märgatavaks teeb ta su kindlasti teiste jaoks ning see oligi peamine eesmärk antud nakedi puhul.

https://www.dropbox.com/s/y3cdseg3jt347 ... 2.jpg?dl=0

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Nagu Ronk ütles, mingit erilist valgust need ei tee, kuid sind nähtavaks küll.
See 125W on ka täiesti ulme, pigem on ta 10W, kuid kahtlen sedagi.

Kui sa tahad korralikku, siis võta need:
http://www.aliexpress.com/item/1PC-Moto ... 04517.html (pane tähele, et lehel on tükihind)
Mõõdetud reaalne võimsus on neil 25W (mis on lubatud 30W kohta tegelikult päris hästi) ja annavad ikka megalt valgust. Koostekvaliteet on ka päris hea.
Valgus on küll hajutatud, mitte spotlight, aga sõidad nendega ringi nagu majakas - minu hinnang on viis pluss (selle raha eest).

Kui sa tahad mitte-hiinakat, mis sama palju "tuld" annab, siis maksad 300-600€

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kui tahad ikkagi esimest varianti näha/katsuda, siis mul 2tk neid veel üle. Sai tellitud 4 tk kokku. Asuvad siis Tallinnas.

Piipz sul mõnda pilti on sheerida, kus valgusvihku ka näha sinu omadel?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

metod kirjutas:

Täpselt need olid kasutusel. Õigemini peale esimest pisikest sabinat üks, sest teine sai vett.
Naljakas olis ee, et neil on see strobe ka ning ta muudab oma režiimi siis, kui voolud korra maha käivad, ehk siis iga kord kui tahtsin kustu panna, siis pidin veenduma, et pärast ei oleks strobe peal. Panime veel kummagile oma lüliti ka, sest muidu või juhtuda, et läks natuke sünkroonist välja...

Aga kenasti nähtavaks tegi mind, ettesõidud vähenesid põhimõtteliselt nulli, ainsad, kes veel ette sõitsid olidki juhid, kes ei vaatand või keda ei huvitanud.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ronk kirjutas:

Kui tahad ikkagi esimest varianti näha/katsuda, siis mul 2tk neid veel üle. Sai tellitud 4 tk kokku. Asuvad siis Tallinnas.

Piipz sul mõnda pilti on sheerida, kus valgusvihku ka näha sinu omadel?

Oli aga ei leia üles. Aga kui tahad, tule vaata neid oma silmaga :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Korralikku lisatuld saab siit:

http://freetime.ee/?lang=est&m1=135&tk=66&prod=1

või

http://freetime.ee/?lang=est&m1=135&tk=66&prod=3

Saab tsiklile lihtsalt ühendada, näed ise, mitte ei ole ainult nähtav.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas randel »

Piipz kirjutas:
Ronk kirjutas:

Kui tahad ikkagi esimest varianti näha/katsuda, siis mul 2tk neid veel üle. Sai tellitud 4 tk kokku. Asuvad siis Tallinnas.

Piipz sul mõnda pilti on sheerida, kus valgusvihku ka näha sinu omadel?

Oli aga ei leia üles. Aga kui tahad, tule vaata neid oma silmaga :)

Mul on sarnased lisatuled. Allolevad pildid on tehtud fotokaga manuaalreziimis, ilma säriaega muutmata, et oleks objektiivne võrdlus.
Väga asjalikud tuled, ainult et vastutulevatele autodele need kohe üldse ei meeldi :wack:

Pilt

Tsikli lähituli H4
Pilt

Tsikli kaugtuli H4
Pilt

Koos lisatuledega
Pilt

Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas mel09 »

randel kirjutas:

Mul on sarnased lisatuled. Allolevad pildid on tehtud fotokaga manuaalreziimis, ilma säriaega muutmata, et oleks objektiivne võrdlus.
Väga asjalikud tuled, ainult et vastutulevatele autodele need kohe üldse ei meeldi :wack:

See on küll väga veenev!
Kas sul kasutusel 1 või 2 tuld? Esimeselt pildilt ei saa aru..

Kuidas lisatuled tavaliselt installeerite? Ikka läbi relee? Eraldi kaitsmega jne.? Sorry, kui väga rumal küsimus on. :roll:

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas randel »

Mul on 2 tuld. Ühendamisel mina releed ei kasutanud, tulede ca 50-60W ju vaid 5A ringis. Esialgu ühendasin eraldi lülitiga ahelasse, hiljem lisasin juurde dimmeri, et saaks koos lähituledega kasutada. Nüüd on lähitulega koos piiratud võimsus ja kaugtulega täisvõimsus.
Mina ostsin oma tuled Advmonsterist juba mitu aastat tagasi, aga see ka sama hiina kraam.http://stores.advmonster.com

Pilt

Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

Ostsin omale ka odavamapoolsed lisatuled. Hiinast ei tahtnud tellida, kuna oodata polnud aega. Võtsin sellised: http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Ver ... 320540620?
Ühendasin nii et vool otse akult, peale seda kaitse, dimmer ja tuled. Maandus läks läbi kahe relee (vastavalt lähituli või kaugtuli). Nii ei pea sõites mingi lisa lülitiga mängima, kui on lähituled peal, põlevad tuled läbi dimmeri tumedamalt ning täistuledega põlevad täiel jõul.
20 aastat vanale rattale annavad valgust tohutult juurde, nii kaugust, laiust kui ka tugevust. Kui viitsin teen ülehomme ka võrdluspilte. Üle 1000km on nad ilusti vastu pidanud nii maanteel, mudas, liivas ja kurat teab kus veel. Samuti mõned vaiksel hool külili panemised. Ainuke häda nendega see, et nad päris pirakad.

Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas ONiils »

Ovarod kirjutas:

Ostsin omale ka odavamapoolsed lisatuled. Hiinast ei tahtnud tellida, kuna oodata polnud aega. Võtsin sellised: http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Ver ... 320540620?
Ühendasin nii et vool otse akult, peale seda kaitse, dimmer ja tuled. Maandus läks läbi kahe relee (vastavalt lähituli või kaugtuli). Nii ei pea sõites mingi lisa lülitiga mängima, kui on lähituled peal, põlevad tuled läbi dimmeri tumedamalt ning täistuledega põlevad täiel jõul.
20 aastat vanale rattale annavad valgust tohutult juurde, nii kaugust, laiust kui ka tugevust. Kui viitsin teen ülehomme ka võrdluspilte. Üle 1000km on nad ilusti vastu pidanud nii maanteel, mudas, liivas ja kurat teab kus veel. Samuti mõned vaiksel hool külili panemised. Ainuke häda nendega see, et nad päris pirakad.

Saadaval ka töötule nime all :D

http://www.agroparts.ee/led-tootuled-tu ... _SID=U&p=2

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mel09 kirjutas:
randel kirjutas:

Kuidas lisatuled tavaliselt installeerite? Ikka läbi relee? Eraldi kaitsmega jne.? Sorry, kui väga rumal küsimus on. :roll:

Mul on enda tsikli peal samasugused nagu Randelil ja olen aidanud ka paaril teisel installida.
Toide läheb läbi relee, relee lülitub tagumise gabariidi pealt. See tagab, et koos süütega lähevad ka lisatuled välja. Eraldi relee on ühendatud läbi lüliti ja tuled töötavad kolmes reziimis: väljas, täisvõimsuse peal ja läbi dimmeri. Lisaks lülitatakse tuled täisvõimsusele automaatselt koos täistuledega.
Mul on analoogsed tuled nagu Randelil aga soovitan selliseid nagu Piipzul. Viimased on kvaliteedi poolest ikka märkimisväärselt paremad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Töötulesid ja õigeid sertifikaate mitteomavaid laternaid palun kasutage metsas, liiklusesse ennast nendega nähtavaks tegema tulla ei ole otstarbekas. Kui autojuht ei tahagi sind näha, siis see vale lamp, mis valesse kohta näitab, ainult ärritab. Mina olen sellised eputrillad küll lollakateks ristinud ja seda nii autos kui kiivris.

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas retro »

http://www.ebay.co.uk/itm/1500LM-12-80V ... SwgyxWWA7R
Selliseid on keegi katsetanud? Korra tekkis mõte panna mammutile metsavahede jaoks. Neil ka see veider "strobo" funktsioon, aga seda pidi vist saama elimineerida väikese jootetöö tulemusena.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Piipz »

retro kirjutas:

http://www.ebay.co.uk/itm/1500LM-12-80V ... SwgyxWWA7R
Selliseid on keegi katsetanud? Korra tekkis mõte panna mammutile metsavahede jaoks. Neil ka see veider "strobo" funktsioon, aga seda pidi vist saama elimineerida väikese jootetöö tulemusena.

Pmst sama asi, mis esimeses postituses.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul on sellised 2tk kaugtuledeks plaaneeritud on maantee kõlblikud ja nii edasi.
https://www.louis.de/en/artikel/h1-elli ... r=10033013
sellise raamiga saab 2tk omavahel ühendada
https://www.louis.de/en/artikel/univers ... r=10020919
Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.Ei ole ka kuskil kaugemal mingi võõramaa pollariga isu vaielda ja mõtetut trahvi maksta,kui peaks nii juhtuma.
Autole panin just äsja need -ülevalt teised üleni mustad.Maksavad muidugi ka nii,et anna olla,aga on valgust ka natuke.Kokku läks tuled 450+paigaldus esinduses 230.Panin stange alla võre taha,nii et kui ei oska vaadata,siis ei paista väljagi.
http://hella.ee/index.php?page=134&

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Piipz »

urmas66 kirjutas:

Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.

Keegi äkki lükkab ümber selle väite aga kui lisatuled on eraldi lüliti all ja armatuuril on ka nende kohta eraldi tuluke, siis see peaks teoreetiliselt minema töötulede alla. Maanteel jah sõita ei või aga ülevaatusega ei tohiks probleemi tulla?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.

Keegi äkki lükkab ümber selle väite aga kui lisatuled on eraldi lüliti all ja armatuuril on ka nende kohta eraldi tuluke, siis see peaks teoreetiliselt minema töötulede alla. Maanteel jah sõita ei või aga ülevaatusega ei tohiks probleemi tulla?

Töötule kohta ei pea minu teada isegi tulukest olema,piisab lülitist.Peavad nad ,aga põlema täiesti eraldi,ilma sõidutulesid sisse lülitamatta.Seda annab muidugi lülititega ära teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas kris. »

Hetkel ei suuda leida aga mingi arutelu käigus foorumis igatahes mainiti, et lisatuledele eraldi lüliti vahele panek ei muuda neid automaatselt töötuledeks. Kellel aega võiks selle posti või vastava seadusepügala ülesse otsida.

terv
Kris.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kris. kirjutas:

Hetkel ei suuda leida aga mingi arutelu käigus foorumis igatahes mainiti, et lisatuledele eraldi lüliti vahele panek ei muuda neid automaatselt töötuledeks. Kellel aega võiks selle posti või vastava seadusepügala ülesse otsida.

terv
Kris.

Siin ilmselt see teema,et ka töötuled peavad olema E tähistusega ja iga käkk selleks ei sobi.Tegelikult kõik küljes olevad tuled ja isegi reflektorid peavad olema E tähistusega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Villem »

Piipz kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.

Keegi äkki lükkab ümber selle väite aga kui lisatuled on eraldi lüliti all ja armatuuril on ka nende kohta eraldi tuluke, siis see peaks teoreetiliselt minema töötulede alla. Maanteel jah sõita ei või aga ülevaatusega ei tohiks probleemi tulla?

Oleneb kohast, mulle lükati korralikult ajudesse oma LED 'ide pärast. Teipisin kinni ja tegin peapeal kükke, lõpuks pidin küljest ära kruvima. Öeldi, et ei tohi olla peal mitte ühtegi lisa tuld, mis ei ole tehase poolt ette nähtud, isegi mitte eraldi lüliti all ega ka kinni teibituna. Ja kui on lisatuli, siis see peab alati töökorras olema ja vastama kõigile seadustele (E -d ja paiknemine ja asjad), ja kinni kaetult nad töökorras ei ole (ei näita valgust). Konkreetseid seaduse punkte muidugi PROFDIAGNOSTIK OÜ mees ei osanud näpuga näidata, aga nii pidi seaduses kirjas olema.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Villem kirjutas:
Piipz kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.

Keegi äkki lükkab ümber selle väite aga kui lisatuled on eraldi lüliti all ja armatuuril on ka nende kohta eraldi tuluke, siis see peaks teoreetiliselt minema töötulede alla. Maanteel jah sõita ei või aga ülevaatusega ei tohiks probleemi tulla?

Oleneb kohast, mulle lükati korralikult ajudesse oma LED 'ide pärast. Teipisin kinni ja tegin peapeal kükke, lõpuks pidin küljest ära kruvima. Öeldi, et ei tohi olla peal mitte ühtegi lisa tuld, mis ei ole tehase poolt ette nähtud, isegi mitte eraldi lüliti all ega ka kinni teibituna. Ja kui on lisatuli, siis see peab alati töökorras olema ja vastama kõigile seadustele (E -d ja paiknemine ja asjad), ja kinni kaetult nad töökorras ei ole (ei näita valgust). Konkreetseid seaduse punkte muidugi PROFDIAGNOSTIK OÜ mees ei osanud näpuga näidata, aga nii pidi seaduses kirjas olema.

Meil on veokatel umbes 6-8 töötuld küljes.Osad veel vanad halogeenid,osad LED-id.Käivad iga aasta ülevaatusel ja aegajalt neid ikka kontrollitakse ka tee peal.ja need kontrollid ei ole lihtsalt tava konstaablid. Pole siiani keegi midagi sellist väitnud.Sama ka igasugu traktoritege,mis samuti teedel liiguvad.Aga veelkord,kõik peab olem õige E tähisega.Udutuli ei kõlba töötuleks ja töötuli sõidutuleks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Villem »

urmas66 kirjutas:

Meil on veokatel umbes 6-8 töötuld küljes.Osad veel vanad halogeenid,osad LED-id.Käivad iga aasta ülevaatusel ja aegajalt neid ikka kontrollitakse ka tee peal.ja need kontrollid ei ole lihtsalt tava konstaablid. Pole siiani keegi midagi sellist väitnud.Sama ka igasugu traktoritege,mis samuti teedel liiguvad.Aga veelkord,kõik peab olem õige E tähisega.Udutuli ei kõlba töötuleks ja töötuli sõidutuleks.

Jah, kõik peab olema vajalike märgistustega ning paigaldatud vastavalt nõuetele. Igasugu jamade vältimiseks on mõistlik teha nii, et saad tsikli pealt tuled lihtsalt ja kiirelt eemaldada.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kas originaal plastkatetega kinni kaetud lisatuled nt.Hella on seaduse vastased kui enamjaolt liigud linnas ja lisatulesi vaja pole?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas:

Kas originaal plastkatetega kinni kaetud lisatuled nt.Hella on seaduse vastased kui enamjaolt liigud linnas ja lisatulesi vaja pole?

Katetega tuled peavad olema ühendatud ja töökorras vastavalt tulel olevale E tähisele ning loetakse töötavateks tuledeks vähemalt veokatel.Vaevalt,et see muudel asjadel teisiti on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen neid igasugu hiina asju ka uurinud,aga ükski neist odavamatest ei ole maanteleegaalsed ja ei viitsi mina neid maha peale igal ülevaatusel kiskuda.

Keegi äkki lükkab ümber selle väite aga kui lisatuled on eraldi lüliti all ja armatuuril on ka nende kohta eraldi tuluke, siis see peaks teoreetiliselt minema töötulede alla. Maanteel jah sõita ei või aga ülevaatusega ei tohiks probleemi tulla?

Lähed ülevaatust tegema, siis lükkad lüliti asendisse Off ja kui keegi kobisema asub, siis võta välja väljatüki määrusest "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded":

"Kood 208. Töötule laternad
Nõuded:
1) töötule laternate paigutus peab võimaldama piisavalt valgustada töökohta, kuid ei tohi pimestamisega tekitada liiklusohtlikku olukorda;
2) töötule laternad võivad olla teisaldatavad;
3) töötule laterna klaas, v.a alarmsõidukil kasutatavad, peab olema valgust hajutava mustriga. Temal ei tohi olla auto valgustusseadmetena kasutatavate laternate tähistust. Töötule värvus peab olema valge või valikkollane;
4) töötule lülitamine peab toimuma eraldi lülitiga ja sõiduki armatuurlaual peab olema nende märgulamp."

Sinu töötuledaga on võimalikud kaks probleemi: pole märgutuld armatuuuril ja puudub hajuti.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jaffimees
Postitusi: 182
Liitunud: 27 Veebr 2004, 08:52
Asukoht: Tln. Tartu
Tänatud: 4 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas Jaffimees »

Kasutan ise Hella FF50 lisa kaugtulesid. Täiesti legaalsed. Hind oli taskukohane ja näitavad väga hästi, samas piisavalt väikesed, et tsiklile mahutada.
Kes on mootorratta elektrisüsteemiga kursis siis Amprite tarbimine (halogen vs led) pole problem kuna vastasel juhul läheb ülejäänud enegia nagunii soojuseks pingeregulaatoril, seda just led-e kasutades.

Jarko
Jawa 350
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ratta genekad üldiselt ei ole vist mõeldud hulga lisatarbijate jaoks, võimsusest jääb puudu. Nt ma oma rattale ei kannataks juurde panna 2X55w laternaid. Või ei saaks neid samaaegselt koos olemasolevate kaugtuledega ning muu lisavarustusega kasutada.

Ehk LED oma väikse tarbimisega võib täitsa väljapääs olla:)

r.

Jaffimees kirjutas:

Kasutan ise Hella FF50 lisa kaugtulesid. Täiesti legaalsed. Hind oli taskukohane ja näitavad väga hästi, samas piisavalt väikesed, et tsiklile mahutada.
Kes on mootorratta elektrisüsteemiga kursis siis Amprite tarbimine (halogen vs led) pole problem kuna vastasel juhul läheb ülejäänud enegia nagunii soojuseks pingeregulaatoril, seda just led-e kasutades.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

JTMoto
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Okt 2016, 06:14

Re: hiinast lisatuled

Lugemata postitus Postitas JTMoto »

Tere,
Tunnen huvi kas need kaks Hiina Led lisalampi veel saadaval?Oleks vaja ATV-l etteotsa augutäidet leida.

Parimat,
Jaan
5126662

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”