krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas claw »

Igapäeva sõiduks ma ostaks pigem jope. Mugavam ju, kui kogu aeg vesti selga ajada ja sinna jopet peale. Ei saa poes jopet normaalselt maha võtta jne..




reimps

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kaitsmetega jope ei taha väga hästi kaitsmeveti peale mahtuda. Või noh, kui paraja võtad, mida ilma vestita ka kanda, et äge olla.
Kaitsmetega jope on hea iseenesest, räägivad.
Mul aga kiiks, et vajadusel koorin end paljaks ja lähen tsillin linna peal või kusiganes, siis on hea kaitsmed alt ära võtta ja jälle suht tavaline välja näha. Pealegi on mul kiiks lihtsalt pusaväel sõita.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Citroenut kirjutas:

Minul on selline küsimus tekkinud, et kas osta kaitsmevest( leatt , forcefield vms) ja selle peale ilma kaitsmeteta mootorratturi jope( coretex tekstiil, klim vms ) või siis osta jope, millel on kohe kaitsmed sees olemas.

Märgi ära, millega ja kus ja kuidas sõidad.
Olles mõlemat varianti natuke aega nüüd proovinud, siis oluliselt mugavam on kaitsmevest ja tavariided peale (eriti talvel, nii on lihtsam kihte laduda), aga see mugavus on ka mitu korda kätte maksnud sellega, et olen lihtsalt unustanud selle alla panna..
Ma kujutan ette, et suurematel kiirustel ja asfaltil (eriti rinkal) alla ühes tükis kombeka ei kasutaks.. aga ise seda teha ei plaani (niipea).
Üldiselt on jäänud mulje, et kui päris krossi või endurot ei sõida, siis on kaitsmetega jope turvalisem. Õnneks või kahjuks seda turvalisuse teemat omal nahal järgi proovinud ei ole..


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Päris paljudel sõidujopedel on mingid kaitsmed sees. Ma ka paraku olen need minema visanud sest kaitsmevest on piisavalt hea. Linnas tööl käimiseks oleks hea miski korralik ja edev nahktagi osta. Kui raha saan siis nii teengi. Ja kui peaks kunagi jälle tööle minema ... :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.

reimps

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ära mine tööle, hakka tsikleid ehitama, see toob paremini sisse.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

reimps kirjutas:

Ära mine tööle, hakka tsikleid ehitama, see toob paremini sisse.

Viimased paar kuud olengi seda teinud. Paraku on see ainult välja viinud ja mitte vähe ... :bsmile:

Kui niimoodi edasi läheb siis tuleb varsti teerulli peale minna. Tööle. (lol)

Viimati muutis ats30, 13 Veebr 2017, 23:47, muudetud 1 kord kokku.
Oleks ma tark, ma oleks vait.

reimps

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pead eratunde võtma hakkama, pean su kättpidi spetsialistide juurde viima? :mrgreen:


Citroenut
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Dets 2016, 14:16

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Citroenut »

Sõitma hakkaks siis kas yamaha xt660 R ( soovitavalt tenere ) või honda transalp. Praegu on need kaks varianti sõelale jäänud. Aga riietuse osas pole veel otsustanud. Ma arvan, et tekstiil ja soovitavalt coretex, et vihm läbi ei tuleks. Kaitsmevestide seas on silma jäänud need venivad, pehmed nt forcefieldi oma, tunduvad mugavamad, kui kõvade kaitmetega vest, aga tavariietuse all neist asfaldil libisemisel küll vist eriti abi ei ole, kui pealisriie läbi hõõrdub, siis läheb see kaitse ka paigast. Ma võtan vist ikkagi jope , millel on kaitsmed juba sees, kuigi tundub, et see ei ole nii turvaline variant, kui kaitsmevest+jope.


reimps

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pärast esimest korralikku matsu saad aru, kumb su jaoks õige on.
Kui ellu jääd :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui päris krossist rääkida, siis krossiriided ise ei kaitse tegelikult midagi ju. Seega tavariided oleks ehk nagu sellest otsast vaadatuna tugevmadki.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ma arvan, et küsija võiks minna proovida combosid korralik kaitsmetega võrk ja pisut suurem gore jope või siis kaitsmetega "selga valatud" gore jope. Põhiprobleem tundub olevat, et käna pannes võivad lodeva jope kaitsmed minema liikuda. Omal kogemusi muidugi nendega pole, sõidan Knox´i Aegis kilpkonn + jämedast nahast sõidutagi mingite pehmendustega. Aga ise kiikaks ilmselt iga kell võrgu poole koos kõikide kaitsmetega. Nii saab ka ainult võrguga, dressikaga, tagiga või jopega sõita.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Minu 2 senti... Kui sõidad/matkad valdavalt mööda asfalti, siis ilus kaitsmetega jope käib küll. Kui aga plaanid vahel ka päeva(d) kruusal või metsas või lausa sopa sees veeta, siis ilmselt ostad varem või hiljem nagunii omale lisaks mingi tröömamise jope, ja kaitsmevesti selle alla :) Arvesta nt sellega, et suvel palavaga on kaitsmetaga jopega kuskil sopaaugus üüüberpalav ja higine olla ja kui jope maha viskad, siis on hull sääsepilv kohe kallal... Ja kui vest on juba olemas, siis sinna peale saad vastavalt ilmale ja eesootavale "tööhulgale" alati mingi sobiva pealisriide kokku komplekteerida. Kasvõi ainult krossisärgi. Seega minu soovitus: algul osta kaitsmetega jope - saad viisakalt maanteid mõõtma minna; kui tahad grüünesse ka minna, siis osta vest lisaks ja midagi tröömamiseks sinna peale.


pokkar
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Veebr 2014, 18:49

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas pokkar »

AFZ kirjutas:

Tellisin hiinaka ära, saab näha kuidas istub :)

Mis kvaliteediga oli ka ?

Kasutaja avatar

AFZ
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Apr 2016, 00:32
Tsikkel: SV650s

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas AFZ »

pokkar kirjutas:
AFZ kirjutas:

Tellisin hiinaka ära, saab näha kuidas istub :)

Mis kvaliteediga oli ka ?

Väga hea kvaliteediga tegelikult oli.


kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas kkarl »

Hiinakal täna veel sooduspakkumine. Läbi ali äpi 39 taala

Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

Ma panin umbes190ga 40 kilosele penile kümppi,lohisemisjälg oli 69 meetrit,seljas oli nahk vest,nahk rinka tagi,teksad ja nende all krossi korralikud pôlvekaitsmed.tagis oli küünarnuki juures auk ja pôlvekaitsmed olid pilbasteks aga jalad olid täiesti terved,niiet igasugune plastmass sinu ümber on vâga hea!

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Ilgekepp kirjutas:

Ma panin umbes190ga 40 kilosele penile kümppi,lohisemisjälg oli 69 meetrit,seljas oli nahk vest,nahk rinka tagi,teksad ja nende all krossi korralikud pôlvekaitsmed.tagis oli küünarnuki juures auk ja pôlvekaitsmed olid pilbasteks aga jalad olid täiesti terved,niiet igasugune plastmass sinu ümber on vâga hea!

no ma mõtlesin et ma olen juba surnud,aga vist elan veel :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile:

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

AFZ kirjutas:
pokkar kirjutas:
AFZ kirjutas:

Tellisin hiinaka ära, saab näha kuidas istub :)

Mis kvaliteediga oli ka ?

Väga hea kvaliteediga tegelikult oli.

Tellisin ka hiinast. Eks "poode" palju aga kvaliteedi osas võrk tundus veidi nõrk. Võrreldes kalli toodanguga. Muidu suurused ei klapi. Sai võetud kõige suurem ja ala 70-75kg mehele sobib. Kui hästi läheb, siis vb pigistab ka 80kg mehe sinna sisse :D 3 inimest proovinud ja nüüd kogub lihtsalt tolmu :)

Kasutaja avatar

AFZ
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Apr 2016, 00:32
Tsikkel: SV650s

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas AFZ »

kaimex kirjutas:
AFZ kirjutas:
pokkar kirjutas:
AFZ kirjutas:

Tellisin hiinaka ära, saab näha kuidas istub :)

Mis kvaliteediga oli ka ?

Väga hea kvaliteediga tegelikult oli.

Tellisin ka hiinast. Eks "poode" palju aga kvaliteedi osas võrk tundus veidi nõrk. Võrreldes kalli toodanguga. Muidu suurused ei klapi. Sai võetud kõige suurem ja ala 70-75kg mehele sobib. Kui hästi läheb, siis vb pigistab ka 80kg mehe sinna sisse :D 3 inimest proovinud ja nüüd kogub lihtsalt tolmu :)

Suurus jah... võtsin maksimaalse vist, olen 80kg ja paras.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

kas pisut värskemat infot soojas sõiduks ülakeha kaitsete kohta on jagada? ehk variant ilma sõidujopeta- kaitsmed+ särk. just sellist varainti, kus ka aeglasemal liikumisel ei kuumeneks kaitsevestiga üle, midagi võrgutaolise kanga peal.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mx24-s on Leatti vana malli kaitsmesärk hetkel üsna soodsa hinnaga...

Thori ei soovitaks, võrk kulub kandmise ja pesemisega auklikuks - noh muidugi hind on ka hea, aga ikkagi, kord aastas uue järel käia on natuke liig.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

kas mõtlesid Adventure vesti, ei saand aru, kas see on koos särgiga, küünarnuki kaitse on nagu särgi osa... või Acerbis Koerta 2? ja Alpinesatarsi Bionic tundub, et hingab seljalt rohkem??

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seda mõtlesin: https://www.24mx.eu/motocross-gear/moto ... 5914?fmb=0 Ostnud veel ei ole, paar muud asja on nimekirjas kõrgema prioriteediga, aga noh kuna Thor on 170€ ja ilge nikats (kaelakaitse valmidust pole, kõik kulub, laguneb ja hargeb), siis ei usu, et pettun.

Kindlasti on ka teisi häid variante.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui huvitab miski, mida on hea lihtne tavariiete all kanda siis mul on üks selline pakkuda https://www.xlmoto.eu/mc-gear/motorcycl ... 6965?fmb=0

olen seda paar korda ise ka kasutanud (krossikaga metsas sõites) ja toimib väga hästi, ei takista üldse liikumist jne. midagi katki läinud ei ole ja asi on sisuliselt sama nagu uus, lihtsalt ausalt öeldes ei viitsi tavaliselt selga panna kuna pole krossikaga kunagi nii kukkunud anyway, et õla või küüna kaitsmetest eriti palju tolku oleks olnud.
samas eks seda saab vabalt kasutada ka tänaval tsikliga sõites igasuguse tavariietuse all näiteks. aga ise tänaval ka enam praktiliselt ei sõida, nii et polegi ausalt öeldes proovinud ja asi põhiliselt seisab mul


bambino
Postitusi: 12
Liitunud: 13 Aug 2019, 12:46
Tsikkel: Bandit
Tänatud: 3 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas bambino »

Kellelgi kogemust Knoxiga? Lisaks kaitsmetele peaks sellel ka tekstiilosa kaitseriietuse nõuetele vastama. Veidi kallis küll aga oma nahk on armsam ikkagi...
https://www.planet-knox.com/product/ur ... red-shirt/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei oska öelda, kui kõrge kellegi jaoks on kuum temperatuur,millega ei saa enam tagiga sõita. Kui sõita mitte ekstreem oludes kuskil soojemates maades,siis kaitsmevest mis on tihedalt ümber keha, ei ole kindlasti jahedam kui mõni võrk materjalist tagi. Pigem isegi ebamugavam. Olen korra umbes 28-30 temp sõbra oma proovinud ja mul oli sellega väga ebamugav võrreldes minu võrk tagiga. Täna on neid võrgust tagisid väga erinevatel tootjatel ja ka hinna skaala on avar. Ma siis pean silmas ikka teedel(ka metsateedel) sõitmist,mitte mudapuurimist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Soovitaks samuti tänavasõiduks mingid korraliku jopet.
Mul on miski Alpinestar'i tagi, isegi +20C hakkab sõites jahe, linnakiirused OK.
Sama oli RevIt'i pükstega, voodriks mingi vihma/tuule kile....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

bambino kirjutas: 13 Jaan 2020, 23:00

Kellelgi kogemust Knoxiga? Lisaks kaitsmetele peaks sellel ka tekstiilosa kaitseriietuse nõuetele vastama.

Otseselt Knoxiga kogemusi ei ole, aga see tekstiilosa kohe kindlasti midagi ei asenda, seda "pehmet" tüüpi särgid on mõeldud ikka eelkõige jope all kandmiseks. Milleks nad on väga mugavad, lukk ees keskel, neeruvööd pole, miski ei takerdu jope voodri külge jne. Neid on teistel tootjatel ka, Leatt ntx promos mitu aastat, et pehmed kaitsmed on sama head kui kõvad, aga viimasele mudelile pani ikka kriitilistesse kohtadesse plastikud ka külge :) Võib-olla muidugi tegelt ongi ja seda tehti minusuguste lollide rahustamiseks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen ka väga pikka aega ideaalset kaitset otsinud. Igapäevasteks sõitudeks tööle ja nii edasi. Peamised parameetrid, et saaks panna kehale lähedale teiste riiete alla, kindlasti eemaldatavate käistega (igapäevaselt ei kasutaks, aga metsas paneks külge) ja et liiga transformer välja ei näeks. Siiani tundub nendele parameetritele vastavat ainult Alpinestars Bionic Tech. Ja just see ühes tükis rinnaplaadiga mudel, mis ei näe välja nagu oleks rinnad ees:
https://www.motocard.com/en/protections ... d_123.aspx
Praegu on mingi odav Motonetist ostetud Foxi kaitsevest, millel pärast kahte aastat ei pea enam krõpsud ja üldse on kuidagi ära väsinud. Lisaks puuduvad sellel kaitsed kätele.


kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas kasper »

bambino kirjutas: 13 Jaan 2020, 23:00

Kellelgi kogemust Knoxiga? Lisaks kaitsmetele peaks sellel ka tekstiilosa kaitseriietuse nõuetele vastama. Veidi kallis küll aga oma nahk on armsam ikkagi...
https://www.planet-knox.com/product/ur ... red-shirt/

Mul Knox, mudelit välja ei loe, aga pehmete kaitsmetega särk. Õlad, küünarnukid, selg. Igati mugav ja eriti mugav teiste riiete all. Aga krt, olles sellega mullateel ilma olulise kiiruseta küllili visanud, siis päriselt sellega küll laksu panna ei tahaks. Need kaitsmed on pigem lohisemise vastu, mitte löögi laiali jaotamiseks. Lisaks nüüdseks on see veninud selliseks, et küünarnuki kaitsmed vajuvad alla. Ca 2 aastat vaikse metsasõidu tarvis kasutanud ja enne ca aasta tänaval. Aga positiivne veel see, et kuna ta hingab ja mõnus selga saada (ilma joogata), siis sa seda ka kannad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”