Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Krl kirjutas:

Kas keegi on märganud, et kas K-Rauta ka mingeid "kõik kaubad X% odavamalt" kampaaniaid teeb perioodiliselt? Nagu Espak näiteks?

Aeg-ajalt neil on "ostupäevad" vms üritused, kus kõik kaubad on soodustusega. Tüüpiliselt on tegu nädalalõpu kampaaniatega (R-P).



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Piipz kirjutas:

Tekkis just arutelu turvasüsteemide ja liikumisanduritega.

Mina olen nii aru saanud, et enamjaolt on liikumisandurid sellised, mis reageerivad kehasoojusele (PIR).
Talvel olen tihti pidanud näiteks õues minema liikumisandurile lähemale, et õuetuli põlema läheks, sest talveriided katavad kehasoojust paremini.
Nüüd aga, peale ühte vargust, kus varas läbi katuse sõna otseses mõttes kalastas ühest poest kraami (ilma alarmi käivitamata), tekkis küsimus, et milline andur selle vastu aitaks?
Sisuliselt oleks võimalik õige riietusega käia mööda poodi ringi ja alarmi mitte käivitada?

Seda varianti tean, et näiteks turvakaameratel on selline süsteem, et kui pilt muutub, saadab salvesti häire laiali, kuid kas "tavalisi" liikumisandureid ka on, mis ei mõõda kehasoojust, vaid lihtsalt objektide liikumist? Autodes on mahuandurid, kas midagi sarnast?

Lihtsamad ja ka odavamad on tõesti kehasoojusele reageerivad. Aga on ka kallimad ja paremad mis on nn. topelttehnoloogilised. Need reageerivad ka mikrolaineliikumisele. Ja vist oli nii et häire antakse siis kui mõlemad on tuvastatud. Aastate jooksul igatahes mingeid valehäireid nendega pole olnud. Võimalik et on ka ainult mikrolaineandureid.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:
Krl kirjutas:

Kas keegi on märganud, et kas K-Rauta ka mingeid "kõik kaubad X% odavamalt" kampaaniaid teeb perioodiliselt? Nagu Espak näiteks?

Aeg-ajalt neil on "ostupäevad" vms üritused, kus kõik kaubad on soodustusega. Tüüpiliselt on tegu nädalalõpu kampaaniatega (R-P).

K-Rautas tasub alati netipoe hinda ka kontrollida, tegelt tuleks alati mõlemat kontrollida. Sest seal juhtub analoogseid keisse nagu "hind ainult täna, sest homme on veel odavam" :mrgreen: Olen netipoes näinud soodushinda märkega hind ainult e-poes ja siis kaupluses on asi veel jupi maad soodsam. Ühesõnaga loogika nende hinnakujundused puudub :wack:

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Näiteks Makita tööriistu ostes, olen alati küsinud, et kas saad natuke parema hinna teha... saavad küll. Keegi võiks sama asja Eesti poolel proovida.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ain kirjutas:
Piipz kirjutas:

Tekkis just arutelu turvasüsteemide ja liikumisanduritega.

Mina olen nii aru saanud, et enamjaolt on liikumisandurid sellised, mis reageerivad kehasoojusele (PIR).
Talvel olen tihti pidanud näiteks õues minema liikumisandurile lähemale, et õuetuli põlema läheks, sest talveriided katavad kehasoojust paremini.
Nüüd aga, peale ühte vargust, kus varas läbi katuse sõna otseses mõttes kalastas ühest poest kraami (ilma alarmi käivitamata), tekkis küsimus, et milline andur selle vastu aitaks?
Sisuliselt oleks võimalik õige riietusega käia mööda poodi ringi ja alarmi mitte käivitada?

Seda varianti tean, et näiteks turvakaameratel on selline süsteem, et kui pilt muutub, saadab salvesti häire laiali, kuid kas "tavalisi" liikumisandureid ka on, mis ei mõõda kehasoojust, vaid lihtsalt objektide liikumist? Autodes on mahuandurid, kas midagi sarnast?

Lihtsamad ja ka odavamad on tõesti kehasoojusele reageerivad. Aga on ka kallimad ja paremad mis on nn. topelttehnoloogilised. Need reageerivad ka mikrolaineliikumisele. Ja vist oli nii et häire antakse siis kui mõlemad on tuvastatud. Aastate jooksul igatahes mingeid valehäireid nendega pole olnud. Võimalik et on ka ainult mikrolaineandureid.

On jah InfraRed (soojuse liikumine, ei pea keha olema võib ka mootorist tõusev soojus olla) ja on MicroWave (objekti liikumine, ei pea ka keha olema) ja on IR+MW. MW näeb ka läbi õhema seina. Kombosid peaks saama seadistada, kas OR või AND funktsioonile. Lisaks on IR erinevate pikkuste ja erinevate nurkadega. Siis kiired, mille katkestamine käivitab alarmi, vibratsiooni andurid. Ja eelmainitud intelligentsed kaamerad. Variante on igaks elujuhtumiks ja veel natuke.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lisanoolega foor. Meil tohib sõita noole suunas, mis tahes põhitule põledes (punase põhitule ajal pead kõigile teed andma aga võid sõita noole suunas)
Kui põhituli on roheline aga nool ei põle ei tohi noole suunas sõita.

Välismaasõber roocist raiub kui tulist rauda, et neil tohib põhirohelise ja kustunud noole ajal ka noole suunas sõita.
Mina ei usu aga äkki keegi siin teab täpsemalt. Kui keegi oskab leida ka roocikeelse seaduse selle kohta oleks äge (ma ei oska nende keelt :)) kui see seadus väidab ka et ei tohi siis oleks mul hea see kirjatükk roocisõbrale sõõrmesse lükata (ma olen nagu rauda vastu raiunud et ei tohi :D)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

piiks kirjutas:
Ain kirjutas:

Lihtsamad ja ka odavamad on tõesti kehasoojusele reageerivad. Aga on ka kallimad ja paremad mis on nn. topelttehnoloogilised. Need reageerivad ka mikrolaineliikumisele. Ja vist oli nii et häire antakse siis kui mõlemad on tuvastatud. Aastate jooksul igatahes mingeid valehäireid nendega pole olnud. Võimalik et on ka ainult mikrolaineandureid.

On jah InfraRed (soojuse liikumine, ei pea keha olema võib ka mootorist tõusev soojus olla) ja on MicroWave (objekti liikumine, ei pea ka keha olema) ja on IR+MW. MW näeb ka läbi õhema seina. Kombosid peaks saama seadistada, kas OR või AND funktsioonile. Lisaks on IR erinevate pikkuste ja erinevate nurkadega. Siis kiired, mille katkestamine käivitab alarmi, vibratsiooni andurid. Ja eelmainitud intelligentsed kaamerad. Variante on igaks elujuhtumiks ja veel natuke.

Lisaks omaltpoolt, et IR ei pruugi käivituda juhtudel kui ta küll näeb "sooja objekti", aga selle liikumiskiirus on väga väike.
Müüdimurdjatel oli kunagi mingi osa, kus üritati liikumisandurist mööda hiilida ja see õnnestus suht hästi kui liikuda hästi aeglaselt/ hoida enda ees "ekraani" (vist kasutati voodiline). Kui tõsteti ruumi sisetemperatuuri 36,7° siis vist sai vabalt jalutada lausa :-)
https://www.google.ee/search?q=how%20to ... 0454285886

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Madlobster kirjutas:

Lisanoolega foor. Meil tohib sõita noole suunas, mis tahes põhitule põledes (punase põhitule ajal pead kõigile teed andma aga võid sõita noole suunas)
Kui põhituli on roheline aga nool ei põle ei tohi noole suunas sõita.

Välismaasõber roocist raiub kui tulist rauda, et neil tohib põhirohelise ja kustunud noole ajal ka noole suunas sõita.
Mina ei usu aga äkki keegi siin teab täpsemalt. Kui keegi oskab leida ka roocikeelse seaduse selle kohta oleks äge (ma ei oska nende keelt :)) kui see seadus väidab ka et ei tohi siis oleks mul hea see kirjatükk roocisõbrale sõõrmesse lükata (ma olen nagu rauda vastu raiunud et ei tohi :D)

Leedus tehakse parempööre siis kui fooris põleb punane. Ma ei tea, kas see on seaduses ette nähtud aga kui sa seal passima jääd parem suund sees, siis saad kohe tuutu :mrgreen:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas:

Lisanoolega foor. Meil tohib sõita noole suunas, mis tahes põhitule põledes (punase põhitule ajal pead kõigile teed andma aga võid sõita noole suunas)
Kui põhituli on roheline aga nool ei põle ei tohi noole suunas sõita.

Välismaasõber roocist raiub kui tulist rauda, et neil tohib põhirohelise ja kustunud noole ajal ka noole suunas sõita.
Mina ei usu aga äkki keegi siin teab täpsemalt. Kui keegi oskab leida ka roocikeelse seaduse selle kohta oleks äge (ma ei oska nende keelt :)) kui see seadus väidab ka et ei tohi siis oleks mul hea see kirjatükk roocisõbrale sõõrmesse lükata (ma olen nagu rauda vastu raiunud et ei tohi :D)

Su swensonist sõbral võib õigus olla, selles mõttes, et neil äkki ei kasutata 1-e lisatulega foore :-) Ja kui noolefoorid on alati 3-e tulega ning ükski nendest tuledest ei põle, siis võid noole suunas sõita sest kui ei võiks sõita siis peaks punane põlema?
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
https://sv.wikipedia.org/wiki/Trafiksignal

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Su Rootsi sõbral on õigus. Siin tohib jah põhifoori rohelise ajal ka pöörde teha, mis siis, et suunafoor ei põle. Ma sõidan sellise foori alt peaaegu iga päev läbi. Seal ongi nii, et kui on põhifoori roheline, siis võid pöörata paremale, esimesse ritta, teine rida on vastutulijate vasakpöörde tegijatele. Võid minna otse või siis teha vasakpöörde, mida tehes pead otse vastutulijad läbi laskma.
Kui põhifoor on punane ja paremalt tulijatele antakse vasakpöörde fooris roheline, siis süttib samaaegselt ka minu lisafooris roheline, kuigi põhifooris jääb punane põlema. Siis võin ma teha ainult parempöörde.
Tiba segane jutt sai, aga ehk on arusaadav.:)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

noh jah vaatamata segasusele sain aru.
veider erinevus. tnx

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kust saab Hondale võtit Tartus? Tänu hiss süsteemile enamus kohad saadavad mind kuskile mujale ja nii ma ringi jooksen...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tartu Catwees ei sobi vä?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

franz125 kirjutas:

Tartu Catwees ei sobi vä?

See oli kahjuks kinni selleks ajaks. Eks homme lähengi sinna uurima.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas piiks »

Madlobster kirjutas:

noh jah vaatamata segasusele sain aru.
veider erinevus. tnx

Eks neid erinevusi on. Meerikamaal ja ka Leedus muideks tohib punase tulega parem pööret sooritada. Leedus on fooride küljes selline lisatahvlike rohelise noolega paremale. Ma nüüd täpselt ei teagi, kas seal kus nooleke on võib ja mujal ei või. Aga miskit sellist on jah.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tahaks Venemaal skippida sama tee sõitmist kaks korda, kuna igapäevane vihm on vahepealsete kruusateede olukorra päris koledaks teinud ja teist korda ei tahaks kuidagi sama teed tagasi sõita päevi lihtsalt lameda maaga metsa vahel. Venemaa raudteeinfo näitaks kuni 165kg mootorratta piirang, kuid kas on ka muid mõistlikke viise? Suund arhangelsk-murmansk

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Spoiler
ranel kirjutas:

Tahaks Venemaal skippida sama tee sõitmist kaks korda, kuna igapäevane vihm on vahepealsete kruusateede olukorra päris koledaks teinud ja teist korda ei tahaks kuidagi sama teed tagasi sõita päevi lihtsalt lameda maaga metsa vahel. Venemaa raudteeinfo näitaks kuni 165kg mootorratta piirang, kuid kas on ka muid mõistlikke viise? Suund arhangelsk-murmansk

Saab ikka vedada, tuleb õigele ametnikule veidi sulli anda ja ratas muutub kui imeväel 165 kiloseks. See on päriselu ja tavaline praktika. Altkäemaks siis. Motoreporteri rahas tegi selle kõik läbi mingid aastad tagasi ja annavad kindlasti personaalset nõu.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
davidsoniharald kirjutas:
ranel kirjutas:

Tahaks Venemaal skippida sama tee sõitmist kaks korda, kuna igapäevane vihm on vahepealsete kruusateede olukorra päris koledaks teinud ja teist korda ei tahaks kuidagi sama teed tagasi sõita päevi lihtsalt lameda maaga metsa vahel. Venemaa raudteeinfo näitaks kuni 165kg mootorratta piirang, kuid kas on ka muid mõistlikke viise? Suund arhangelsk-murmansk

Saab ikka vedada, tuleb õigele ametnikule veidi sulli anda ja ratas muutub kui imeväel 165 kiloseks. See on päriselu ja tavaline praktika. Altkäemaks siis. Motoreporteri rahas tegi selle kõik läbi mingid aastad tagasi ja annavad kindlasti personaalset nõu.

Ei saa. Sel suunal tsikleid rongi peale ei võeta. Lisaks motoreporter ajas asju läbi Eesti firma üldse.

Viimati muutis ranel, 28 Juul 2017, 22:10, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Seina soojustamise jutt jätkub siin>>> viewtopic.php?f=12&t=102843 :bsmile:

Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Irual »

On keegi vahelduvvoolu keevitusele alaldi peale pannud, on sellisel ümberehitusel jumet? Näiteks nagu siin:


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Segab vahele
Kas kellegil on kogemusi sellise poega nagu BikePoint. Lubavad garantiid kuid selle pikkusest pole juttu. Kui pikalt garantiid annavad?!

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

RistoQ kirjutas:

Segab vahele
Kas kellegil on kogemusi sellise poega nagu BikePoint. Lubavad garantiid kuid selle pikkusest pole juttu. Kui pikalt garantiid annavad?!

Peaks olema kuu aega või 1000km.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Irual kirjutas:

On keegi vahelduvvoolu keevitusele alaldi peale pannud, on sellisel ümberehitusel jumet? Näiteks nagu siin:

Mu Isa N-Liidu ajal tegi, toimis normaalselt.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kalts kirjutas:

Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.

siselohvi kumm

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Mõned aastad tagasi küsisin sama küsimuse,aga nüüd enam ei leia.... Ajaviite nokitsus on peaaegu valmis,ehitasin ratastel sauna autole sappa. Vanale isetehtud kärule tegin kuudi peale. Peaks olema korrektne liikluses kui lisan tuled, aeglase sõiduki tunnusmärgi ja kiiruse?. Kas kiirus on max 45 või 25? Kõik need järelveetavad renditõstukid vuravad ju sedasi.

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kalmer kirjutas:

Mõned aastad tagasi küsisin sama küsimuse,aga nüüd enam ei leia.... Ajaviite nokitsus on peaaegu valmis,ehitasin ratastel sauna autole sappa. Vanale isetehtud kärule tegin kuudi peale. Peaks olema korrektne liikluses kui lisan tuled, aeglase sõiduki tunnusmärgi ja kiiruse?. Kas kiirus on max 45 või 25? Kõik need järelveetavad renditõstukid vuravad ju sedasi.

EDIT: Tegu sul siis ilmselt "pukseeritava seadmega"

Liiklusseadus kirjutas:

§ 63. Pukseeritava seadme vedu
(1) Pukseeritava seadme veol ei tohi suurim sõidukiirus ületada käesoleva seaduse § 15 lõike 1 punktis 5 lubatud sõidukiirust.
(2) Pukseeritava seadme veol peab pukseeritav seade või vahetatav pukseeritav seadeldis olema varustatud piduritulede, tagumiste suuna- ja ääretulede laternate, haagise tagumiste punaste võrdkülgsete kolmnurksete helkurite ning aeglase sõiduki ja kiiruspiirangu tunnusmärkidega.
(3) Haakeseadis peab vastama käesoleva seaduse § 73 lõike 11 alusel kehtestatud nõuetele.
(4) Pukseeritava seadme või vahetatava pukseeritava seadeldise koormaplatvormil või muul osal ei tohi olla ühtki inimest.
(5) Korraga ei tohi vedada rohkem kui ühte pukseeritavat seadet või vahetatavat pukseeritavat seadeldist.
(6) Pukseeritava seadme või vahetatava pukseeritava seadeldise mass ei tohi ületada käesoleva seaduse § 73 lõike 11 alusel kehtestatud nõudeid.
(7) Pukseeritav seade või vahetatav pukseeritav seadeldis peab vastama valmistaja tehnonõuetele.
§ 15. Sõidukiirus
(1) Suurim lubatud sõidukiirus on:
5) pukseeritava seadme veol 25 kilomeetrit tunnis;

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Madlobster kirjutas:
Kalts kirjutas:

Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.

siselohvi kumm

Laiskuse pärast küsisin.. kas joru silikooni ei piisa? Üks tihenditest on praetaldriku suurune, teise väiksema jaoks jupi sobivat kummi ehk leiaks.

--
Vallo

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kalts kirjutas:
Madlobster kirjutas:
Kalts kirjutas:

Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.

siselohvi kumm

Laiskuse pärast küsisin.. kas joru silikooni ei piisa? Üks tihenditest on praetaldriku suurune, teise väiksema jaoks jupi sobivat kummi ehk leiaks.

Võid ju proovida. Pärast avada kehvem, uuesti puhastada jms.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kalts kirjutas:

Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.

Palju rõhku on, kui suur kontaktpind ja mis tüüpi kaane kinnitus??
Iseenesest on see vana lohv või suvaline tehnilisest kummist lapakas mõneti kasulikum. Rõhupoolele tekib niiöelda "sein" vastu peale poltide pingutamist. Samuti on piisavalt kontaktpinda.
Hermeetiku puhul on roostekahjustuste puhul ilmselt suhteliselt suur kulu. Lisaks pead survetesti teostamiseks ootama x aja kuniks kraam on kuivanud. Sitem hermets kehva pinna peale ei nakku ja võib minema puhuda.
Ma ise olen kasutanud ka tavalist kumminööri mida saab tihendipoodidest meetriga osta ja Loctite müüb ka spets liime ja lõikesabloone O-rõngaste valmistamiseks.
Uskumatu tundus alguses, aga täiesti toimivad lahendused. Seda muidugi juhul kui teed juhendi järgi, mitte ei viska juhendit kohe prügikasti.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”