Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma tunnistasn kohe ausalt üles, et mina olen endas täiesti 200% kindel ja sisetunne minu paremal käel kinnitab seda! Härra loogika minu vasakul käel kinnitab, et sisetundel on õigus ja et ma paistan väga tark välja :D Aga et mis on päriselt õige...see on minu jaoks alati müstika olnud. 2+2=4 on tõestatav. Võtad kaks õuna, paned kasti, lisad veel kaks ja ennäe kastis on tõesti 4 õuna. Aga kuidas tõestada, et just kirjanduse õpetaja on õige, kirjandusõpetaja aga mitte?




reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Polegi süüdistanud, ma alustasingi sellega, et karjatasin ahastavalt (nii hästi-halvasti kui see kirjalikult välja tuli), sest minu silmadel oli valus näha "kirjanduse õpetaja". Sest korrektsem on siiski "kirjanduseõpetaja". Peab mingi hääletuse tegema vä?
Ja sidesõnaga alustan lauset stiili pärast, mul siuke veider korrektne, aga see-eest omamoodi stiil. Noh, lihtsalt kui pole märganud :)

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

will, sul on üks 'e' vahelt ära jäänud. "kirjandusõpetaja" on kindlasti üks sobiv variant. ÕSS kinnitab seda.

Hääletust vaja pole, EKI annab vastuse "kirjanduseõpetaja" vs "kirjanduse õpetaja" teemal, tuleb lihtsalt rahulikult oodata.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma isiklikult arvan et see on järjekordne "vint on puu otsas"-keiss - igasugu krdi kolhoosnikud prääksatavad seda kohe kui võimaluse annad, tegelikult ÕS-i vaadates muidugi tuleb välja et ega ikka ei ole küll :)

Aga ma ikkagi propageeriks seda, et enne keelesae käima tõmbamist võiks reeglid üle vaadata.


reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Njaah, ei viitsi, kõhutunne on täpsem, kuigi eksib tihemini.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Miks ma tulles foorumi pean nägema siin mingit perefoorumi stiilis arutelu motofoorumis? :wack:

Viskaks kondi siia puremiseks. Kellelgi odavate signadega kogemusi on mootorrattale ala ebayst? Voolutarve, reageerimine jne.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oi vabandust hr pahaperse, meil siin pehmode probleemid :D

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Reimps läheb nüüd nurka häbenema.

EKI vastus:

Kokku kirjutades oleks õige rakendada s-liitumist: kirjandusõpetaja (see näide on ka ÕSis).

Nagu arvasin, sobivad on 'kirjandusõpetaja' ja 'kirjanduse õpetaja'.


jaan mmc

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

jaan mmc kirjutas:

Kellelgi Askoldi numbrit oleks anda, ilmselt oleks hea privasse kirjutada.

Ise küsin, ise vastan. Number on 566782seitse seitse. Tegu siis vene tsiklite spetsiga Pärnus.


reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

simp kirjutas:

Reimps läheb nüüd nurka häbenema.

EKI vastus:

Kokku kirjutades oleks õige rakendada s-liitumist: kirjandusõpetaja (see näide on ka ÕSis).

Nagu arvasin, sobivad on 'kirjandusõpetaja' ja 'kirjanduse õpetaja'.

Pole plaaniski - kokkukirjutatuna näeb see parem välja ja ma pole muud miskit väitnudki tegelt.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

reimps kirjutas:
simp kirjutas:

Reimps läheb nüüd nurka häbenema.

EKI vastus:

Kokku kirjutades oleks õige rakendada s-liitumist: kirjandusõpetaja (see näide on ka ÕSis).

Nagu arvasin, sobivad on 'kirjandusõpetaja' ja 'kirjanduse õpetaja'.

Pole plaaniski - kokkukirjutatuna näeb see parem välja ja ma pole muud miskit väitnudki tegelt.

Ole hea, jäta meelde, kokkukirjutatuna on see 'kirjandusõpetaja', mitte 'kirjanduseõpetaja'.

Spoiler
reimps kirjutas:
simp kirjutas:

Allikas - kirjanduse õpetaja mitu-mitu aastat tagasi :)

Aaargh...
:-|||

kirjanduseõpetaja


reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Seda ma märkasin jah, et ma selle "e" järjepidevalt sinna vahele toppisin :)
Ei muuda väga mu pointi.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Miks viimasel ajal järjepanu uusi tsikliostmise hädaabi teemasid tehakse?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lumehelbestumine käib täie hooga ja otsustusvõimetus lokkab.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma ise mõtlesin ühe variandina ka seda. Teise variandina arvasin, et äkki on tähelepanuvajadus. Aga võibolla lihtsalt hapukurgihooaeg ja tapvalt igav, tont seda teab, pakkuge veel.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Issand jah.. mis mõttes julgevad sõna võtta need, kes pole vähemalt pool sajandit tsikli otsas juba peeretanud... :O

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

franz125 kirjutas:

Lumehelbestumine käib täie hooga ....

Fck jeeeee...
Tänanses lumehelbeühiskonnas ei pea enam keegi paljuks solvuda isegi selle peale, kui küsitakse küsimusi täiesti õiges foorumis ja õigetel teemadel.


Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Holms »

pühak kirjutas:

Miks viimasel ajal järjepanu uusi tsikliostmise hädaabi teemasid tehakse?

Kevad hakkab vaikselt tulema :D Ja kui need vasikad veel laudast välja pääsevad.... :ner:
Ilmselt põhjuseid sama palju kui teemasid. Kes vajab seda viimast tõuget "õige" ratta valimisel, kes kardab valesti valida, kes soovib selle teemaga kohe seltskonda sulanduda. Mis veel võiks pähe tulla?
Mäletan, et endal oli omal ajal samuti kihu sarnane teema tekitada, kui aga talve jooksul siit foorumist kõik olemas olevad sellekohased teemad läbi lugesin, siis ei näinud asjal enam pointi, st. tundus, et ega sellest abi oleks, valima pean ikka ise ja kui valesti läheb, siis ise oma haavad lakun. Teadsin vaid seda, et peab olema V2 ja kepivedu ning hind selline, et kui risu panen, siis pool elu surnud varest maksma ei peaks.

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ElectroMoto kirjutas:

Issand jah.. mis mõttes julgevad sõna võtta need, kes pole vähemalt pool sajandit tsikli otsas juba peeretanud... :O

Eks ta ole. Tegelikult on ääretul nõme oma nõrkust näidata ja nõu või veel hullem, abi küsida. Täielik lumehelbekese sündroom. Küsida tuleb ikka siis, kui sa kõike juba tead ja oskad.
Oot, või siis pole enam äkki mõtet? Kurat, mul läks nüüd täitsa sassi. Millal siis küsida tuleb? Äkki tõelised mehed ei küsigi, et abi ja nõuanded on üdini nõrkadele?
:ner:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Macintosh kirjutas:

Küsida tuleb ikka siis, kui sa kõike juba tead ja oskad.

Täpselt nii, kõigepealt küsid, siis hakkad vastu vaidlema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ka küsisin,kui TDM-i soetama hakkasin igaks juhuks midagi, ei mäletagi enam mida täpselt:D
Ja mäletamist mööda ma midagi oluliselt juurde ei saanud.Üks asi millega orki läksin ja mida ei uurinud ning mida keegi ka ei maininud, oli esiratta ebanormaalne rehvi mõõt,mis teeb rehvi valiku kohati jube keeruliseks.
Aga mu meelest on see tänapäeva maailmas igati OK ,kui kuskil foorumis midagi küsitakse.Milleks need foorumid siis üldse on?
Otsides midagi googlest, on tegemist ju ka sama asjaga sisuliselt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

See on normaalne, (vist) et objektiivseid asju küsitakse. Subjektiivne vaidlus meeldimiste üle :?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma tunnen ennast kohe kergemini kui sain rattaotsijale öelda, et Hornet võib paljuski hea ratas olla aga oma lödi veermiku tõttu on kokkuvõttes tegu kehvema rattaga kui paljud sarnased.

Omamoodi ajaviite vorm?


reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

A mis sellest loogikast saanud on, et kõigepealt otsi, ega äkki pole kellelgi sarnast muret olnud varem ja kui oledki esimene hädaline, tee oma teema küsimustega? Parem ikka igast teemast teemaarendus eraldi tõsta või iga küsimus eraldi teemana algatada.
Facebooki ja muude taoliste ühepostikohtade sündroom. Lõpuks on sitaks teemasid sarnasel teemal, ilge segapudru ja aktiivsemal algajal võimatu orienteeruda. Näh, peabki uue teema tegema jälle, sest mingi 100+ otsin esimest tsiklit teemat on.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

reimps kirjutas:

A mis sellest loogikast saanud on, et kõigepealt otsi, ega äkki pole kellelgi sarnast muret olnud varem ja kui oledki esimene hädaline, tee oma teema küsimustega? Parem ikka igast teemast teemaarendus eraldi tõsta või iga küsimus eraldi teemana algatada.
Facebooki ja muude taoliste ühepostikohtade sündroom. Lõpuks on sitaks teemasid sarnasel teemal, ilge segapudru ja aktiivsemal algajal võimatu orienteeruda. Näh, peabki uue teema tegema jälle, sest mingi 100+ otsin esimest tsiklit teemat on.

Õnneks on meil siin foorumis vähemalt kaks head asja:
a) foorumis olev info ei vanane aja jooksul;
b) otsingusüsteem on parim, mis eales välja mõeldud.

PS. Kõigile, kes aru ei saaanud, siis tegu on silmatorkava irooniaga.

Ilma irooniata: võta kätte ja kirjuta üksikasjalik juhend alagajale, kuidas täpselt mootorratast valida ja millised rattad on mingis hinnaklassis tegijad. Teeme raudselt kleepsuks.
(nojah, ma sain nüüd aru, et teglikult oli see vist ikka iroonia - sina küll sellist juhendit ei kirjuta; kas keegi sooviks selle ette võtta?; või tahaks näiteks kollektiiv ära lahednada ühistööna?)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kuidas vananevad esimese tsikli valimise soovitused? Mis algajate rattad muutuvad ajas? OK, tõsi, IZ ja Jawa pole enam teema, nende koha on võtnud Hornet.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

Macintosh kirjutas:

Ilma irooniata: võta kätte ja kirjuta üksikasjalik juhend alagajale, kuidas täpselt mootorratast valida ja millised rattad on mingis hinnaklassis tegijad. Teeme raudselt kleepsuks.
(nojah, ma sain nüüd aru, et teglikult oli see vist ikka iroonia - sina küll sellist juhendit ei kirjuta; kas keegi sooviks selle ette võtta?; või tahaks näiteks kollektiiv ära lahednada ühistööna?)

Tihti on need probleemid lahendatud ühe suure 'megathread'iga. Umbes nagu siin see sama segaste küsimuste oma on.


reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Teeks siis juba siukse ägeda andmebaasi, kus on tsiklimarkide ja -mudelite list ja igal ühel on reiting taga, lisaks ägedad ikoonid ka à la sobib algajale, sobib kriminaalile, sobib ainult vaatamiseks, sobib kuni 175cm inimestele, sobib 120+ kilostele, sobib Lasnamäe elanikele jnejne.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:

Oot, või siis pole enam äkki mõtet? Kurat, mul läks nüüd täitsa sassi. Millal siis küsida tuleb? Äkki tõelised meshed ei küsigi, et abi ja nõuanded on üdini nõrkadele?
:ner:

Tõelised mehed ei küsigi, see ammust ilma ju teada (togi)
Kui mees ja naine koos õiget sihtkohta üles ei leia, siis kohalike käest teed küsima saadetakse ja on alati saadetud ju naine. Sest ega mees ära eksinud pole ju :ner:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tõsised esimese Eesti probleemid ikka.

Ilmselgelt on iga teema mõte tõmmata käima arutelu, kus ei saa olema küsimus ja üks vastus, vaid justnimelt arutelu. Küsid, pakutakse, tekib sellega seoses uus personaalne küsimus, küsid selle ära, vastatakse. Selle peale.... jne
Lõpuks ideaalis saadki sealt kokku mingi infopaki vastavalt just sellele, kui lühikesed on su jalad, kui nõrgad käed, kui suured tissid, või kui pikk riist.

PS. Mul omal on stax pikk riist.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”