Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy



  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas:

see oli tõesti segane küsimus, ma arvan, et keegi lihtsalt ei näe neid teisi segaseid küsimusi :D

muide kuidas nende normidega siis on kui mingit autot eu'sse tuuakse. tootjal ei lubata eu's müüa uut autot alla EURO6 normi (või mis iganes see miinimum on, ma pole absull kursis) aga kuskilt venemaalt võid ju siia kohale sõita euro5'ga küll ja siis selle ka siin näiteks ära müüa ja keegi tont, kes ostis võib ometi selle ka siin arvele võtta?

See pole ikka nii sama lihtne,et tulen ja müün.Kui see auto on uuem,kui 05.2016 ja pole EURO6, siis ei pruugi sa isegi üksiktüübikinnituse korras seda siia arvele saada.
Vanematega on asi lihtsam ja venest ostetud autod on üldjuhul EU tüübikinnitusele vastavad,nii et pole probleemi. Aga teisalt pole ka erilist mõtet,sest venes on siseturul autod(head lääne autod) kallimad ,kui EU-s.Sama on ka USA-st või mujalt väljastpoolt EU-d toodud tehnikaga.See siin foorumis(või oli see 4x4) vist kunagi ka läbi arutatud teema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas:

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy

Nii see paistab olema.
Kusjuures veidi arusaamatu otsus. Lennufirmal peaks olema kasulik lasta reisijatel tassida ise oma kohvrid lennukisse, nende tasuta äraanatavate kohvrite eest peab lennufirma ilmselt lennujaama maapealsele teenistusele mingit lisanutsu maksma.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Spoiler
mx77 kirjutas:
Piipz kirjutas:

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy

Nii see paistab olema.
Kusjuures veidi arusaamatu otsus. Lennufirmal peaks olema kasulik lasta reisijatel tassida ise oma kohvrid lennukisse, nende tasuta äraanatavate kohvrite eest peab lennufirma ilmselt lennujaama maapealsele teenistusele mingit lisanutsu maksma.

See kõik toimub väravas ja seal on niikuinii hagijad väljas, kes inimestelt suuremaid-raskemaid kotte ära korjavad ja lisatasu eest alla panevad. St mingeid lisakulusid ei pruugi tekkida, küll aga on võimalik ilmselt lisa kasseerida, kuna inimesed enam ei jälgi ehk nii pingsalt oma pagasi suurust, sest niikuinii läheb teine kott alla. Viimati sai Berliinist tuldud sellega, päris naljakas oli see pagasi kadalipp ja võidujooks.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kunagi oli mingi erisüsteem diplomaatide autodele, aga ma ei tea, kuidas nüüd on. Ise niikuinii selleks ei kvalifitseeru.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Tort kirjutas:
mx77 kirjutas:
Piipz kirjutas:

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy

Nii see paistab olema.
Kusjuures veidi arusaamatu otsus. Lennufirmal peaks olema kasulik lasta reisijatel tassida ise oma kohvrid lennukisse, nende tasuta äraanatavate kohvrite eest peab lennufirma ilmselt lennujaama maapealsele teenistusele mingit lisanutsu maksma.

See kõik toimub väravas ja seal on niikuinii hagijad väljas, kes inimestelt suuremaid-raskemaid kotte ära korjavad ja lisatasu eest alla panevad. St mingeid lisakulusid ei pruugi tekkida, küll aga on võimalik ilmselt lisa kasseerida, kuna inimesed enam ei jälgi ehk nii pingsalt oma pagasi suurust, sest niikuinii läheb teine kott alla. Viimati sai Berliinist tuldud sellega, päris naljakas oli see pagasi kadalipp ja võidujooks.

Pole küll kunagi Rayaniga lennanud,aga teistel(Airbaltic-Easyjet jne),kus on lubatud ka 2 kotti,on lennukis üsna tihti need pakiriiulid väga täis ja viimastel sisenejatel ilge jama pagasi paigutamisega.
Äkki on midagi selles suunas nö paremaks tahetud teha,sest alumised pagasnikud on ju niikui nii neil tühjad? Ja muidugi see võimalus kõik allaminev üle kaaluda ja lisa küsida,pole ka välistatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2481
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul on suurema käsipagasiga olnud paaril korral, et väravas pannakse lipik külge ja enne lennukisse sisenemist (õues) on palutud lipikuga kott eraldi pagasikärule jätta. Väljudes samast kärust kätte saanud. Korra olen lipiku ära visanud, et mitte kotti ära anda.
Seda ei tea kuidas nendes jaamades, kus "tunnel" otse lennukisse läheb toimetatakse :-)
Edit: Eks see kaudselt selle süü, et pagasi ülevedu ebamõistlikult kallis ja inimesed koonerid (mina nende seas). Viimane reis Santorinile oli kokku 4 lendu (edasi-tagasi kokku siis) ja iga sutsaka eest küsiti 40€ :wack:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

usutavasti on see otsus seotud 2 asjaga, esiteks ei kipu suurimate koonrite suurimad GIGAkäsipagasid kuidagi jätma ruumi lennukis teiste reisijate normaalsuuruses käsipagasile. ja teiseks, tänu sellele esimele kulub pardakaadril mõttetult palju aega kõige selle jama ära orgunnimise peale enne õhkutõusu, mis omakorda põhjustab ilmselt delay'sid ja ja asjatut ajakulu (ja aeg teatavasti ju maksab)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nojah, ise nad on selle jama ju tekitanud. Oleks äraanatav pagas mõistliku hinnaga, siis ma reisiks parema meelega suurema kohvriga ja annaks selle pagasisse. Muidu alati mõtle, mida kaasa võtta, mida maha jätta, et asjad käsipagasi kohvrisse ära mahuks. Lisaks veel see turvakepp, keemia välja pakkimine ja tagasi toppimine.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ryanairiga korduvalt lennanud ja viimasel ajal annan vabatahtlikult oma salongikohvri ka nende kätte. Korduvalt seda lipikut käinud ise küsimas. Põhjus lihtne, ma ei viitsi seal inimketis järjekorras seista ja sisenen suht viimaste seas alati ning siis on enamus kordadel pagasile kohta suht võimatu leida. Salongi võtan ainult väiksema seljakoti või analoogse, kus siis veepudel, elektroonika jne.
Pagasi ärakorjamise otsene põhjus pidigi olema asjaolu, et inimesed tulevad lubatust suuremate ning rohkem kui 2 kompsuga. See aga tekitab probleemi salongis pagasi ära paigutamisega ehk tekib järjekord. Otsitakse vaba kohta pagasile, käiakse edasi-tagasi vahekäigus ning reisijate peale- ja mahaminek võtab kauem aega. Ehk uue reegliga on eesmärk saada rahvas kiiremini peale ja maha, mis lühendab seisuaega. Seisuaja lühenemine kompenseerib aga selle lennujaama teenindajatele pagasiga möllamise eest makstava lisakulu. Kui see nüüd kõik niimoodi ilusti tööle ka hakkab, siis minu poolt (w) F.cking tüütu on seal õues tuulise ja s.ta ilma käes oodata lennukisse sissepääsu, sest mingi kaader on lubatust rohkem ja suuremaid kompse kaasa võtnud ning ei suuda neid kuhugi ära paigutada.
Ryanair lubas vähemalt esialgses teates antud muudatusega ka seda, et suurendab tasuta pagasi kg hulka. Pole nüüd vaadanud, kas tehti ka seda või mitte.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Piipz kirjutas:

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy

Jep, nii on ja see on endiselt tasuta. Lihtsalt seda ei pea enam salongi tassima. Varem oli vist 8kg lubatud, nüüd siis 10kg ehk tegelt ju kasud sees, mitte ei saa nahka.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Sellepärast need pagasikorjajad seal on/olidki, et kopikamehed üritaks muidu palehigis oma tsello, suusad või soodsalt soetatud 50" teleka ka salongi vedada. Kui nüüd peavad ka osad tasuta pagasid alla minema, siis see võtab kindlasti seda India rongi tunnet vähemaks ja normaalsel ühe pisikese kohvriga reisijal on ka kergem hingata.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas:

Oleks äraanatav pagas mõistliku hinnaga, siis ma reisiks parema meelega suurema kohvriga ja annaks selle pagasisse.

See meeletu ebamõistlik hind on whopping 30 eurot, mille eest saad 30kg pagasit. Võta või kogu elamine kaasa :lol:


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks see tundub räme ripoff siis kui piletihind on 10 eurot :D aga kui muidugi suurt pilti vaadata ja nö. tavapäraste lennuhindade kõrvale panna seda summad siis tõepoolest, ega ta nüüd nii meeletu ripoff ei olegi. ja kui tõesti on ilge häda mingeid meeletuid pampusid endaga kaasa vedata, või siis nagu mõned naised reisivad, et kuskile soojale maale minneski PEAB olema 2 kohvritäit kõikvõimalikku garderoobi kaasas...no siis pole tõesti muud midagi kui maksa aga kinni. olen nõus, et see konkreetne huiamine pealeminekul on paras tüütus. selle asemel, et inimesed läheks lennukisse, otsiks oma koha istuks maha, on vaja igal teisel hakata mingi krdi kottide nurka laiaks peksmisega tegelema. või siis mingid naised ja lapsed, kes oma kohvrit tõstagi ei jõua, rääkimata selle sinna üles upitama ulatamisest. mõni mats maadleb oma kottidega seal vahekäigus 5 minutit, samal ajal kui kogu ülejäänud lennukitäis ootab uksetaga selle ühe lolli järel.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ainuke mõistlik argument käsipagasi poolt on pagasi kadumaminekud, aga Ryanairi puhul ei tohiks need ka nagu teema olla, sest ümberistumisi-ümbersorteerimisi ju pole ja kõik mis ühest otsast lennukisse topitakse tuleb teises otsas sama targalt otse pagasilindi peale. Ma muidugi ise lendan liiga vähe selleks et mingit statistikat teha :)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Piipz kirjutas:

Ryanair teeb nahka jälle.
Kas see tähendab, et minu teine kott, mille ma senini sain lennukisse kaasa võtta, tuleb ikka lennukisse kaasa, kuid lihtsalt mitte üles, vaid alla?
"Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge. "
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... age-policy

Mitte nahka, vaid kui meeskond ise pagasi paigutab, siis paneb parajalt, et lennuk oleks balansis. Mitte nii, et inimesed tassivad oma nodi kaasa ja raskus läheb suht suvalt lennuki laiali+pea kohal olevad pagasiruumid on nagu alati nii täis, et osad inimesed peavad asjad istme alla panema.

Igati mõistlik otsus.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

nojah, kuigi ma ei ole väga veendunud, et see kottidega balanseerimine seal lennuki pagasi paigutamisel mingit reaalselt rolli mängib või et keegi seda kuidagi reaalselt arvestab :D mõtle nüüd, sa võid ju need max 10-15kg kaaluvad kotid ja kohvrid ilgelt vägevalt ära balanseerida kuskil pagasis, aga kui sul "juhtumisi" satub ühele saarele istuma peetäis 150kg "briti poissmehi ja naisi" ning teiselpool on ainult mingid jaapanlased ning dieeditibid oma 50-kiloga siis mida see kottidega mängimine ikka andis? 5 paksu vs 5 peenikest lööb tasakaalu poole tonniga paigast ära! suht palju peab ikka neid kotte eriti suvaliselt toppima, et sama unbalanss saavutada. ja samas see pool tonni või tonn ei oma lennuki kogumassi juures anyway mitte mingisugust tähtsust, selleks on automaatjuhtimissüsteemid, mis hoiavad pilli joondes

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Paljud asjad ei tundu diletandile loogilised, mida asjatundjad siiski teevad:

Alates 1:23 on oluline lõik ja alates 2:03 räägitakse konkreetselt tasakaalustamisest.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas:

nojah, kuigi ma ei ole väga veendunud, et see kottidega balanseerimine seal lennuki pagasi paigutamisel mingit reaalselt rolli mängib või et keegi seda kuidagi reaalselt arvestab :D mõtle nüüd, sa võid ju need max 10-15kg kaaluvad kotid ja kohvrid ilgelt vägevalt ära balanseerida kuskil pagasis, aga kui sul "juhtumisi" satub ühele saarele istuma peetäis 150kg "briti poissmehi ja naisi" ning teiselpool on ainult mingid jaapanlased ning dieeditibid oma 50-kiloga siis mida see kottidega mängimine ikka andis? 5 paksu vs 5 peenikest lööb tasakaalu poole tonniga paigast ära! suht palju peab ikka neid kotte eriti suvaliselt toppima, et sama unbalanss saavutada. ja samas see pool tonni või tonn ei oma lennuki kogumassi juures anyway mitte mingisugust tähtsust, selleks on automaatjuhtimissüsteemid, mis hoiavad pilli joondes

No sa pole ilmselt ammu lennupileteid või üldse siis ostnud. Viimane kord sai kenasti pikkuse ja massi kirja panna ning siis automaatselt paigutati lennukis kuhugi ära. Ise said vaid natuke oma kohti korrigeerida.

Aga jah, raskusekese peab tiibade juures olema. Vastasel juhul kui füüsika paigast, lennuki juhitavus kahaneb kuni täitsa varisemiseni välja.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Spoiler
ranel kirjutas:
will111 kirjutas:

nojah, kuigi ma ei ole väga veendunud, et see kottidega balanseerimine seal lennuki pagasi paigutamisel mingit reaalselt rolli mängib või et keegi seda kuidagi reaalselt arvestab :D mõtle nüüd, sa võid ju need max 10-15kg kaaluvad kotid ja kohvrid ilgelt vägevalt ära balanseerida kuskil pagasis, aga kui sul "juhtumisi" satub ühele saarele istuma peetäis 150kg "briti poissmehi ja naisi" ning teiselpool on ainult mingid jaapanlased ning dieeditibid oma 50-kiloga siis mida see kottidega mängimine ikka andis? 5 paksu vs 5 peenikest lööb tasakaalu poole tonniga paigast ära! suht palju peab ikka neid kotte eriti suvaliselt toppima, et sama unbalanss saavutada. ja samas see pool tonni või tonn ei oma lennuki kogumassi juures anyway mitte mingisugust tähtsust, selleks on automaatjuhtimissüsteemid, mis hoiavad pilli joondes

No sa pole ilmselt ammu lennupileteid või üldse siis ostnud. Viimane kord sai kenasti pikkuse ja massi kirja panna ning siis automaatselt paigutati lennukis kuhugi ära. Ise said vaid natuke oma kohti korrigeerida.

Aga jah, raskusekese peab tiibade juures olema. Vastasel juhul kui füüsika paigast, lennuki juhitavus kahaneb kuni täitsa varisemiseni välja.

Pigem on minu arvates probleem selles, et kõik need 10kg käsipagasi kotid ei mahu istme kohal olevatesse mahutitesse ära ja siis hakati varasemalt suvaliselt ütlema lõpus, et pane sina oma kott sinna käru peale ja läheb koos suurte kottidega. Selle peale hakkavad inimesed ütlema, et nemad ei saa panna sest neil on kiire ja miks teised ei pea panema jne. Olen näinud oma silmaga. Ja siis üritatakse ikkagi oma kotti peale nihverdada nii, et kott on lõpuks lahtiselt vahekäigus või venib lennuki väljaminek. Nendel kellel on kiire maksavad selle 6€ oli vist ja saavad oma koti võtta ise pardale kaasa.

Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

ega ei ole jah, viimati tervelt paar kuud tagasi vist.

mis kaalu ja pikkust sa täpsemalt paiku panid ja kuskohta? mina olen ikka pileteid ostes kohta valinud senimaani, üldjuhul päris laiast valikust seejuures. või siis noh teine variant on vist ka see, et ei saa mitte midagi ise valida...aga oma massi pole ka küll kuhugi kirja pannud. krt, sa kujutad ette, mida mingid power naised sellise asja peale teeksid? ma arvan, et see lennufirma antaks kohtusse ja läheks lõpuks pankrotti ka veel :D kuigi eks nad mingil määral ikka suunama peavad jah (kui mõtled inimesi endid, mitte pagasit). ja nad saavad seda teha oma available seats süsteemi kaudu..

raskuskese ei saa tiibade juures olla. see saab olla tiibade vahel, kuskil...kas natuke ühe või natuke teise tiiva pool. raskuskese on ju siiski üks konkreetse punkt. või sa mõtled front-back raskuskeset? no eks seda saab pagasi paigutamisega natuke paremini fine-tunida jah, eeldusel, et all on ka pagasi jaoks laiemalt ruumi kui pagasit tegelikult on. aga põmst siiski...mõelgem ikka lennuki massile. pojeng 787 MTOW on kuskil 250 tonni kandis! et kui nüüd midagi 500kg võrra massi on seal keskel natuke ühes või teises suunas vildakalt siis see peaks olema massive probleem? samahästi võiks väita, et väikelennukis ei tohi olla kõrvuti 2 või 3 kohta ja siis mõne lennu ajal vaid juht istuda ühes või teises servas, vaid, et ta peaks alati istuma just täpselt keskel ja ka tema mõlemal küljel peab alati olema võrdne arv välja arvutatud massiga inimlooma.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

will111 kirjutas:

ega ei ole jah, viimati tervelt paar kuud tagasi vist.

mis kaalu ja pikkust sa täpsemalt paiku panid ja kuskohta? mina olen ikka pileteid ostes kohta valinud senimaani, üldjuhul päris laiast valikust seejuures. või siis noh teine variant on vist ka see, et ei saa mitte midagi ise valida...aga oma massi pole ka küll kuhugi kirja pannud. krt, sa kujutad ette, mida mingid power naised sellise asja peale teeksid? ma arvan, et see lennufirma antaks kohtusse ja läheks lõpuks pankrotti ka veel :D kuigi eks nad mingil määral ikka suunama peavad jah (kui mõtled inimesi endid, mitte pagasit). ja nad saavad seda teha oma available seats süsteemi kaudu..

http://www.traveller.com.au/finnair-sta ... sts-gzeg9v

Kusjuures täitsa kaaluvad küll, aga vabatahtlikuse alusel.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas:

või sa mõtled front-back raskuskeset? no eks seda saab pagasi paigutamisega natuke paremini fine-tunida jah

Täpselt seda paika timmitakse. Lennuk kannab tiibade peal. Lennuki keskel 1kg mõjub hoopis teistmoodi kui lennuki taga 1kg. Palju pisiasju teebki ühe suure asja kokku.

Finnairis sai kusagil jah masse kirjutada veel dets lõpus.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Seal ju mumeelest kirjas, et see mõõtmine toimub mitte nüüd ja edaspidi ning alati tulevikus, vaid lihtsalt värskete "keskmiste" kogumiseks ja välja arvutamiseks praegu ja mõnda aega. Kirjas selge sõnaga ka see, et ei aeta taga mitte 1 kilo täpsusega reisijate massi speadimist lennu peale, vaid lihtsalt püütakse võimalikult täpselt ja kaasaegsete andmete põhjal estimate'de lennukite takeoff weighti, teadmaks et ei ületata max takeoff weighti ning teadmaks, palju kütust reis tarbib.

ranel, eks see on kindlasti tõsi, et 1kg punktis x mõjub teistmoodi kui punktis y aga katsu nüüd reaalselt mõelda ja aru saada, et selline mõjumine ei ole asi, millega mitmesaja tonnise kogumassiga lennuki lennutamisel keegi spets eriliselt täpselt arvestama hakkaks. kui lennu ajal kuskilt tagant otsast (mõnel lennukil näiteks on vets ainult kas ees või taga tunneli lõpus) näiteks tullakse lennuki etteotsa vabade kohtade peale peltsa järjekorda ootama 2kesi ning samal ajal veel terve cabin crew satub juhuslikult kogunema sinna ette otsa siis kujutad ette kui palju kilosid korraga asukohta vahetab?! juba puhtalt cabin crew pidev liikumine koos oma kärude ja osade reisijate sõelumisega on oma poole tonnise massi shift. seal on ikka HIRMUS palju neid pisiasju juba koos või mis. vahel re-positsioneeritakse mõni reisija lennu kestel for good ühet otsast teise jne (mulle endale on cabin crew poolt pakutud nö. paremat kohta kuskil lennuki teises otsas, kus oli rohkem jalaruumi ja sai tooli alla lasta, koos kaaslasega siis..). lennuki juhtsüsteemide jaoks on selline teatav massi ringi liikumine täiesti tavapärane scenario, mida lihtsalt kompenseeritakse hästi pisikeste steering input'dega. lennukit juhtinud ma küll ei ole, kuid lennuki mudeli automaatjuhtimissüsteemi kunagi simuleerinud küll, koos erinevate katsetustega massikeskme nihutamiseks ja muud parameetrid, mis seal rolli mängivad. natuke raketiteadus, aga mitte nüüd midagi nii erilist ka...kõike saab tasakaalustada mingite väärtuste piirides ja juhtsüsteem ise mõõdab ning muudab oma juhtparameetreid igas ajaühikus. ei tasu üle mõelda selliseid asju.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas kellegi on kogemust LiIon akude ületalve pidamisega. Kas peaks külmade saabumisega ka maha kiskuma või võib rahulikult peale jätta?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Spoiler
mx77 kirjutas:

Kas kellegi on kogemust LiIon akude ületalve pidamisega. Kas peaks külmade saabumisega ka maha kiskuma või võib rahulikult peale jätta?

Kisu maha ja vii sooja.
Sõber kandis eelmine talv külma tõttu tutika Makita akudrelli maha.
Mul paadi LiIon aku on igaks juhuks maakeldris.
Rahulik uni on väärtus.

Pilt
Kasutaja avatar

desmorado
Postitusi: 104
Liitunud: 09 Dets 2007, 16:40
Tsikkel: M900 & LC8 Adventure
Tänatud: 10 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas desmorado »

mx77 kirjutas:

Kas kellegi on kogemust LiIon akude ületalve pidamisega. Kas peaks külmade saabumisega ka maha kiskuma või võib rahulikult peale jätta?

On kogemus LiFePo4 tüüpi akuga (Shorai). Igal juhul otsad maha, korralikult laadida ja siis külmkappi :D . Isetühjenemine on seda tüüpi akudel max 5% kuus ja ca 0 kraadi juures tunduvalt väiksem. Seda tüüpi akud ei anna külmunult midagi välja (CCA), samas ka ei tühjene. Soojenedes tõuseb ka CCA normi.
Enda oma laadisin täis ja panin garaaži ukse nurka, kus on jahedam, nii ei pea enne kevadet laadima. Kuni uue aastani oli tsikli peal (soojas garaažis) ja siis kukkus jääkpinge ca 3 nädalaga 13,25 voldi peale. Praegu istub 13,85V peal, elik 95% laetusest.

Terv.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Mul üks aku langes 0.85v
Kas jääb ellu?

dr800 2x

reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

Langes 0,85 voldiseks või langes 0,85 volti?
Suht õigest küsitud vähemalt - segase küsimuse tänane karikas läheb sulle.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

desmorado kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kas kellegi on kogemust LiIon akude ületalve pidamisega. Kas peaks külmade saabumisega ka maha kiskuma või võib rahulikult peale jätta?

On kogemus LiFePo4 tüüpi akuga (Shorai). Igal juhul otsad maha, korralikult laadida ja siis külmkappi :D . Isetühjenemine on seda tüüpi akudel max 5% kuus ja ca 0 kraadi juures tunduvalt väiksem. Seda tüüpi akud ei anna külmunult midagi välja (CCA), samas ka ei tühjene. Soojenedes tõuseb ka CCA normi.
Enda oma laadisin täis ja panin garaaži ukse nurka, kus on jahedam, nii ei pea enne kevadet laadima. Kuni uue aastani oli tsikli peal (soojas garaažis) ja siis kukkus jääkpinge ca 3 nädalaga 13,25 voldi peale. Praegu istub 13,85V peal, elik 95% laetusest.

Terv.

Seega kuna mul on külm garaazh (sellepärast muretsesingi) võib rahulikult peale jätta? Hetkel on tarbijana taga vaid spido kell.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”