Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

nojah, tundub, et see ratta selga saamine siiski ka väga palju ei päästa kui mitmeid kordi järjest õnnestub stallida kuna unustad sidurit tõmmata :D



Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

will111 kirjutas:

nojah, tundub, et see ratta selga saamine siiski ka väga palju ei päästa kui mitmeid kordi järjest õnnestub stallida kuna unustad sidurit tõmmata :D

no lõpuks tuli mõistus ikkagi koju :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna Tallinkiga 16.30 Soomest tulles oli laeval üks naked tsikkel,mis numbriga ei näinud ja ka ka juttu teha ei õnnestunud,sest nägin teda vahetult enne mahasõidu algust.Aga tüüp oli suurema pagasiga ja ilmselt kaugemale teel.Käesoojendused küünarnukini olid lenksu küljes ja ka põlvekaitsmed, a´la Jawa ,olid ka tehtud.
Helsinkis ja Vantaal sadas igaljuhul hommikust saati kerget lund ja enamus teed olid lumised.Kesklinnas oli ka asfalt kohati väljas ,aga mujal ei olnud.

Tsikkel Megastaril.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma ei saa see aasta üldse sellest loogikast aru. Ei ole mul naastuga linnas midagi teha see talv ning ometi see talv olen näinud rekordiliselt palju sõitjaid väljas. Lihtsalt nii rõve libe on.

Huvitav, et mis rehve nad küll kasutavad lumesopa sees liikluses sõitmiseks?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Ma ei saa see aasta üldse sellest loogikast aru. Ei ole mul naastuga linnas midagi teha see talv ning ometi see talv olen näinud rekordiliselt palju sõitjaid väljas. Lihtsalt nii rõve libe on.

Huvitav, et mis rehve nad küll kasutavad lumesopa sees liikluses sõitmiseks?

Sel tüübil oli ees K60-le sarnanase mustriga rehv.Ta sõitis tagantpoolt ette just siis,kui autod hakkasid maha minema ja ma olin esimene auto,nii et ei saanud isegi üle 3 rea aknast midagi hõigata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas andu »

ranel kirjutas:

Ma ei saa see aasta üldse sellest loogikast aru. Ei ole mul naastuga linnas midagi teha see talv ning ometi see talv olen näinud rekordiliselt palju sõitjaid väljas. Lihtsalt nii rõve libe on.

Huvitav, et mis rehve nad küll kasutavad lumesopa sees liikluses sõitmiseks?

Mul tavaline mt60 rs corsa see aasta kuigi sõitmise vähemaks jäänud linna sees, maanteel pole väga kurta kuigi talvega on juba ära kulunud fzs600 all ning loodan et peab veel kuu aega vastu kuni saab suvekad alla visata
Sõidud linnas peamiselt parklates harjutamine ning maanteed, praegu umbes 2-3 nädalas käin sõitmas ning ca 3t km talvega kuid ca 2 mm keskelt alles, vb tava rs peaks paremini vastu kuid kardan et sellel ei oleks pidamist et ohutult sõita ...

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

Hanno
Postitusi: 221
Liitunud: 24 Mär 2008, 15:26
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: TLN
Tänatud: 3 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Hanno »

urmas66 kirjutas:

Täna Tallinkiga 16.30 Soomest tulles oli laeval üks naked tsikkel,mis numbriga ei näinud ja ka ka juttu teha ei õnnestunud,sest nägin teda vahetult enne mahasõidu algust.Aga tüüp oli suurema pagasiga ja ilmselt kaugemale teel.Käesoojendused küünarnukini olid lenksu küljes ja ka põlvekaitsmed, a´la Jawa ,olid ka tehtud.
Helsinkis ja Vantaal sadas igaljuhul hommikust saati kerget lund ja enamus teed olid lumised.Kesklinnas oli ka asfalt kohati väljas ,aga mujal ei olnud.
Tsikkel Megastaril.jpg

ma pakun, et kelle Sa pildile said on üks motomatkaja-koolitaja, kes käis soomes klubi talvisel kokkutulekul (mis möödunud nädalal oli).

Ise sõidaksin ka hea meelega kuigipalju talvel, (mitte linnas siiski) aga see tähendab pärast nädal aega lahtise suuga elamist. Kuna kannan prille, mis sellise külmaga kohe uduseks lähevad, siis peab visiir kogu aeg veidi lahti olema, ja räme nohu on kahe tunni pärast juba.

aga kel seda probleemi pole, siis üks inspireeriv video kuidas talvel Nordkapis käia:
https://www.youtube.com/watch?v=QOLyb621_W8

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

ranel kirjutas:

Huvitav, et mis rehve nad küll kasutavad lumesopa sees liikluses sõitmiseks?

Urmas on pildi peale püüdnud Raido EMMK-st. Kawasaki ER-5 ja all on täpselt samad Sava naastudega M+S rehvid, mis sinule said - neid konkreetseid uurisidki sa StreetMotos riiulis. Mina olen paar talve sõitnus ilma naastuta baigiga tavalise suvekaga (Dunlop StreetSmart ja Metzeler Lasertec täpsemalt). Libe oli, aga hakkama sai - ei ole kordagi nendega kukkunud.

Mis puudutab lumepudrus sõitmist, siis seal ei toimi ükski rehv, olgu ta kärn, naast või slikk - kõik on ühtmoodi libe :-) Tuleb omada tunnetust ja kaugele ette näha...

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

rehv rehviks (kuigi kas tavalise suverehvi segu mitte pole selline, mis talvel on lihtsalt üsna kivikõva..) aga mismoodi sa baigilisega talvel kiirelt ja täpselt vastavaid korrektuure teed kui üht või teistpidi ikkagi libisema hakkab? baigilise geomeetria ju on selleks ikkagi sisuliselt kõige halvem kõigist erinevatest ratastest + lenks on ka selline, mis kohe üldse ei soodusta lume ja jää peal külg ees uisutamist ja selle korrigeerimist.
muidugi omaette teema on see, et ega tallinna linnas see aasta vist reaalselt lumega kaetud teed polegi väga näinud, kui just ei vaata pisemaid kõrvaltänavaid. ja ega eelmine aasta suurt ei erinenud :D

Kasutaja avatar

xin
Postitusi: 62
Liitunud: 04 Aug 2010, 11:45
Tsikkel: xt660x
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas xin »

Bike püsib ikka väga hästi igasuguse veidra pinnakatte peal. Olgu siis kruus, killustik või külm ja libe asfalt. Lühike teljepikkus ja suhteliselt madal raskuskese aitavad päris tublisti sõiduomadusele kaasa. Lisaks saad mootoripöördeid märksa sujuvamalt doseerida kui mõne 1 silindrilisel endurokal.
Pean tunnistama, et mõni bike püsib paremini kruusateel kui minu pehme ja kõrge XTX.

Kiisu 600, Suksu 1000, Örr 660

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

püsivus pole päris see, mida ma silmas pidasin. ma tean, et bike püsib hästi. aga kui ta peaks ikkagi mingite kohtade peal korralikult libisema hakkama ja arvestades, et tagumisel rehvil, eriti veel suverehvil mis on põmst slick külgedelt, pole talvel mingit pidamist ka siis sul on vaja hakata tegema baigilisega selliseid liigutusi, mida pole kohe üldse mõeldud selle rattaga teha.

samamoodi on kruusa peal, jah püsib hästi kui sõidad seal kruusa peal nö. piirides. aga jõhkramast libisemisest baigilist päästa kruusal on ikkagi PALJU raskem kui näiteks krossika geomeetriaga ratast.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas ranel »

StreetMoto kirjutas:

Mis puudutab lumepudrus sõitmist, siis seal ei toimi ükski rehv, olgu ta kärn, naast või slikk - kõik on ühtmoodi libe :-) Tuleb omada tunnetust ja kaugele ette näha...

Nojah, siis on ikka tihendi viga :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Proovisin gessut lume, -7 oli õues, teed soolatud ei olnud, lumepudrul isegi kannatas sõita, palgirekkade toodetud treppis tee ja suvalistes kohtades rööpad, ehk siis pinnase ülikiire vahetumine tegi sõidu raskeks, all on k60'ned, täitsa saaks sõita, kuid kuna mul on paremaid (loe kergemaid ja madalamaid isendeid), siis sõidan ülejäänud aja siiski nendega, lisaks ei lähe gs soojaks talvel, peaks vist õli reostaadi radika vahele installima, kui mootorit kulutada ei taha. Veidral kombel sain abs'ga palju paremini sõita, kui ilma, käigupidur selle rattaga välistatud.
Mööda suuremaid teid rahulikult sõites ei oleks mingi mure minna kaskvõi soome.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas morse »

Dusterx kirjutas:

Proovisin gessut lume, -7 oli õues, teed soolatud ei olnud, lumepudrul isegi kannatas sõita, palgirekkade toodetud treppis tee ja suvalistes kohtades rööpad, ehk siis pinnase ülikiire vahetumine tegi sõidu raskeks, all on k60'ned, täitsa saaks sõita, kuid kuna mul on paremaid (loe kergemaid ja madalamaid isendeid), siis sõidan ülejäänud aja siiski nendega, lisaks ei lähe gs soojaks talvel, peaks vist õli reostaadi radika vahele installima, kui mootorit kulutada ei taha. Veidral kombel sain abs'ga palju paremini sõita, kui ilma, käigupidur selle rattaga välistatud.
Mööda suuremaid teid rahulikult sõites ei oleks mingi mure minna kaskvõi soome.

lugesin jutu selles võtmes läbi, et gessu=GS500 no ajas ikka segadusse küll :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”